Кафедра цивільного права та процесу

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Версія від 16:05, 9 грудня 2013, створена Сергій Ільницький (обговореннявнесок) (Персонал кафедри)

Перейти до: навігація, пошук
Кафедра цивільного права та процесу
Тип підрозділу кафедра Львівської політехніки
Абревіатура ЦПП
Завідувач кафедри Паньонко Ігор Михайлович
Розташування (адреса) вул. Князя Романа, 1-3, к. №312
Сторінка на lp.edu.ua http://lp.edu.ua/node/103

Про кафедру:

Кафедра цивільного права та процесу, враховуючи потребу у забезпеченні і реалізації прав, свобод і законних інтересів громадян в сучасних умовах та застосовуючи сучасні методики викладання правових дисциплін, здійснює підготовку бакалаврів галузі знань 0304 “Право” напряму підготовки 6.030402 “Правознавство” та магістрів спеціальності 8.03040201 “Правознавство”, а також викладає багато правових дисциплін у інших інститутах Національного університету “Львівська політехніка”.

При кафедрі функціонує лабораторія № 1 (юридична клініка). Основою діяльності юридичної клініки кафедри цивільного права та процесу є потреба у набутті вмінь та навичок практичної діяльності за фахом студентами за напрямом “Право” Навчально-наукового інституту права та психології, надаючи безоплатну правову допомогу соціально вразливим верствам населення.

Структура кафедри

Кафедра цивільного права та процесу за видом діяльності є кафедрою базової підготовки і входить до складу факультету базової освіти.


До складу кафедри входить лабораторія № 1, яка створена як база для практичного навчання та проведення навчальної практики студентів старших курсів з питань цивільно-правового напряму, а також захисту прав і свобод громадян.

На базі лабораторії функціонує юридична клініка, метою якої є: підвищення рівня практичних занять, умінь і навичок студентів юридичних спеціальностей;забезпечення доступу представників соціально вразливих груп суспільства до правової допомоги;формування правової культури громадян;підготовка та навчання студентів у дусі дотримання й поваги до принципів верховенства права, справедливості і людської гідності;розширення співробітництва вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку фахівців-юристів, із судовими, правоохоронними органами, органами юстиції, виконавчої влади та місцевого самоврядування, з іншими установами та організаціями;впровадження в навчальний процес елементів практичної підготовки студентів у сфері юридичних послуг.

Навчально-методична робота кафедри

Навчально-методична робота кафедри Перелік дисциплін, викладання яких забезпечує кафедра для напряму підготовки 6.030402 «Правознавство»:

  1. Господарське право
  2. Цивільне право
  3. Екологічне право
  4. Сімейне право
  5. Трудове право
  6. Цивільне право
  7. Господарське право України
  8. Господарський процес
  9. Земельне право
  10. Цивільне та господарське

Кафедрою розроблені спецкурси, які викладаються студентам – спеціалістам та магістрам спеціальностей 7.0304101 та 8.03040201 «Правознавство».

Перелік дисциплін, викладання яких забезпечує кафедра для спеціальностей 7.0304101 та 8.03040201 «Правознавство»:

  1. Право соціального забезпечення
  2. Нотаріат
  3. Господарське судочинство
  4. Практикум з цивільного судочинства
  5. Авторське право
  6. Актуальні проблеми цивільного права
  7. Житлове право
  8. Захист немайнових прав
  9. Практикум з цивільного судочинства
  10. Розгляд окремих категорій цивільних справ у цивільному судочинстві
  11. Цивільні правочини
  12. Цивільні делікти

Напрями наукових досліджень

Загальна наукова тема кафедри: «Цивільно-правовий захист прав фізичних та юридичних осіб»

Окрім того, викладачі кафедри працюють над дисертаційними дослідженнями на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук:

Василів С.С. – Адміністративно-правові засади підвідомчості справ про адміністративні правопорушення.

Заболотна Н.Я. – Трудова функція працівника та її правове забезпечення.

Пак У.І. – Правове регулювання строків за трудовим правом України.

Зільник Н.М. – Адміністративна відповідальність за правопорушення в галузі стандартизації, якості продукції, метрології та сертифікації.

Баїк О.І. – Адміністративно-правове регулювання застосування публічних атрибутів і символів української держави.

Науково-дослідна робота студентів


На кафедрі науково-педагогічними працівниками приділяється увага до науково-дослідної роботи студентів. Студенти третіх-четвертих курсів та студенти-магістри під керівництвом науково-педагогічних працівників кафедри приймали участь у 69-й студентській науково-практичній конференції, що відбулася 28.10.2011 року у Національному університеті «Львівська політехніка».
Серед найкращих доповідачів на конференції слід виокремити наступних студентів: Критович І., Акуліч В., Босенко Ю. (група ПВЗм-11), Заник М., Климчук Ю. (ПВЗс-11), Мельник Г., Федевич Х., Ярема Р. (ПВ-41), Кріцька Х. (ПВ-42), Кріцька Н., Ломпард Н., Тузяк Р. (ПВ-32). За результатами конкурсу студентських наукових статей особливо була відзначена робота та виступ студентки Акуліч В. (ПВЗм-11).
Студенти-магістри Акуліч В. та Критович І. прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі молодих новаторів у м. Києві, який відбувся 20.11.-21.11.2011року.

Співробітництво кафедри


Кафедра цивільного права та процесу (ЦПП) в межах співробітництва між кафедрами та інститутами НУ «Львівська політехніка» організовує участь науково-педагогічного складу кафедри в наукових заходах, які організовуються іншими кафедрами та інститутами НУ «Львівська політехніка». Зокрема, участь в міжкафедральних семінарах щодо обговорення дисертаційних досліджень, які виконані в інституті; участь у круглих столах, що проводяться іншими кафедрами.


З метою підвищення дидактичної кваліфікації викладачів кафедри ЦПП, викладачі кафедри відвідують лекції та практичні заняття досвідчених викладачів з інших кафедр в порядку взаємовідвідування.


В межах співробітництва між навчальними закладами та обміну досвідом, кафедра співпрацює з кафедрами цивільно-правових дисциплін та господарсько-правових дисциплін юридичного факультету Львівського державного університету внутрішніх справ та кафедрами цивільного права та процесу і трудового, аграрного та екологічного права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Це відображається у відвідуванні лекцій науково-педагогічних працівників цих кафедр (викладачами та магістрантами); взаємному рецензуванні методичного забезпечення навчальних дисциплін, наукових статей, навчальних посібників; участі у наукових заходах, що проводяться в цих навчальних закладах.


З метою закріплення здобутих студентами теоретичних знань на практиці, проводяться зустрічі та заняття в Львівському обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України, Львівському окружному адміністративному суді, інших місцевих судах м. Львова, нотаріальних конторах.

Персонал кафедри

Паньонко Ігор Михайлович, завідувач кафедри ЦПП, кандидат юридичних наук, доцент;

Несімко Олег Дем’янович, доцент кафедри ЦПП, кандидат юридичних наук;

Попадинець Галина Олександрівна, доцент кафедри ЦПП, кандидат філософських наук, доцент;

Волинець Тетяна Володимирівна, доцент кафедри ЦПП, кандидат юридичних наук, доцент;

Баїк Оксана Іванівна, асистент кафедри ЦПП, кандидат юридичних наук.

Дембіцька Сусанна Леонідівна, асистент кафедри ЦПП, кандидат юридичних наук.

Тарнавська Мар'яна Ігорівна, асистент кафедри ЦПП, кандидат юридичних наук.

Бек Уляна Павлівна, асистент кафедри ЦПП, кандидат юридичних наук;

Василів Соломія Степанівна, асистент кафедри ЦПП;

Заболотна Наталія Ярославівна, асистент кафедри ЦПП;

Пак Уляна Ігорівна, асистент кафедри ЦПП;

Зільник Наталія Михайлівна, асистент кафедри ЦПП;

Остапенко Леонід Олексійович, асистент кафедри ЦПП;

Апопій Інна Вікторівна, асистент кафедри, кандидат юридичних наук;

Добош Зоряна Андріївна, асистент кафедри, кандидат юридичних наук, адвокат;

Чопко Галина Михайлівна, інженер кафедри цивільного права та процесу