Кафедра дизайну та основ архітектури

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Кафедра дизайну та основ архітектури
Тип підрозділу кафедра
Абревіатура ДОА
Дата заснування 1971 рік
Приналежність Інститут архітектури
Попередник Кафедра малюнку та живопису
Завідувач кафедри д. арх., доцент Лінда Світлана Миколаївна (в.о.)
Розташування (адреса) вул. Ст.Бандери 12, 79013, Львів; головний корпус, кім. 325, 311
Сторінка на lp.edu.ua http://lp.edu.ua/doa

Кафедра дизайну та основ архітектури — це науково-навчальний підрозділ Інституту архітектури та дизайну Львівської політехніки, який забезпечує якісну підготовку бакалавр за напрямами «Дизайн» і «Реставрація творів мистецтва» та магістрів і спеціалістів за спеціальностями «Графічний дизайн» і «Інтер’єр і обладнання».

Загальна інформація

Кафедра здійснює базову проектну, художню й історико-теоретичну підготовку на всіх спеціальностях і спеціалізаціях інституту за напрямами «Архітектура», «Дизайн» та «Реставрація творів мистецтва» і готує фахівців в області дизайну, які здатні різноманітними художньо—конструктивними методами, засобами та прийомами моделювати і проектувати елементи реального життя, образи предметного світу, знаходити шляхи їх формування та організації. Студенти отримують кваліфіковану теоретичну та практичну підготовку в галузі проектування й конструювання інтер’єру промислової продукції, предметного середовища в побутовій, соціально — культурній та виробничій сферах життєдіяльності людини, створення високоякісної графіки та реклами, мультимедіа дизайну, реставрації творів мистецтва та архітектури.

Історія кафедри

Кафедру малюнку та живопису організовано у 1971 р. Першим завідувачем кафедри був видатний архітектор і педагог Р. М. Липка. Із 1987 р. — кафедру очолив ще тоді кандидат архітектури, доцент Черкес Б. С. У 1990 р. розширено профіль роботи кафедри і її перейменовано у кафедру Історії та художніх основ архітектури. У 1998 р. на кафедрі відкрито підготовку спеціалістів за напрямом «Мистецтво» (Дизайн). У 2003 р. кафедру Історії та художніх основ архітектури перейменовано на кафедру Дизайну та основ архітектури і її продовжував очолювати доктор архітектури, професор Черкес Богдан Степанович. З 2015 року кафедру очолює доктор архітектури, доцент Лінда Світлана Миколаївна, як в.о. завідувача.

Професорсько-викладацький склад кафедри

Наукова робота кафедри

Науковий напрям кафедри — Дизайн в системі природи, суспільства і архітектури. Збереження навколишнього середовища та сталий розвиток. Наукова школа д. арх., професора Б. С.Черкеса «Ідентичності в архітектурно-дизайнерських процесах».

Партнери кафедри

Кафедра підтримує тісні наукові та творчі зв’язки з вишами і науковими установами Європи й Америки.

Міжнародні контакти розвиваються відповідно до цілої низки двосторонніх угод із факультетом архітектури і просторового планування Віденського технічного університету (Австрія), з Державним осередком досліджень пам’яток (Польща), з Вищою фаховою школою в м. Аусбург (Німеччина), з архітектурними факультетами Політехніки Свєнтокшиської та Білостоцької політехніки (Польща);наприкінці 2009 р. започатковано співпрацю з факультетом архітектури і дизайну Науково-технологічного університету Нью-Джерсі (США).