Кафедра теоретичної радіотехніки та радіовимірювань
Кафедра теоретичної радіотехніки та радіовимірювань | |
Тип підрозділу | кафедра |
---|---|
Абревіатура | ТРР |
Дата заснування | 1944 р. |
Засновники | Національний університет «Львівська політехніка» |
Приналежність | Інститут телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки |
Завідувач кафедри | д.т.н., професор Горбатий Іван Володимирович |
Розташування (адреса) | вул. Професорська, 2, м. Львів; 11-й н.к., кімн. 105 |
Сторінка на lp.edu.ua | [1] |
Кафедра теоретичної радіотехніки та радіовимірювань — це навчально-науковий підрозділ Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки Національного університету «Львівська політехніка».
Зміст
Історична довідка
Кафедра теоретичної радіотехніки та радіовимірювань організована у Львівському політехнічному інституті 1 жовтня 1944 р. під назвою «Кафедра радіотехніки і телемеханіки» з метою підготовки інженерів за спеціальністю «Радіотехніка». Першим завідувачем кафедри призначено доктора технічних наук, професора Харкевича О.О. (з 1964 р. — дійсного члена Академії Наук СРСР). У березні 1945 р. кафедру розділено на дві кафедри — «Радіотехніки» та «Автоматики і телемеханіки». Виконуючим обов’язки завідувача кафедри «Радіотехніки» призначено доцента Гітшова Г.В., а з червня 1946 р. до лютого 1976 р. — кафедрою завідував Величко Ю.Т., який виріс від старшого викладача до доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри.
У жовтні 2001 р. — кафедра «Теоретична радіотехніка та радіовимірювання» увійшла до новоствореного Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки.
За цей час кафедра двічі міняла назву:
- 1952 р. — у зв’язку з організацією радіотехнічного факультету її перейменовано на кафедру «Теоретична радіотехніка» та одночасно з неї виділилась кафедра «Радіоприймальні пристрої»
- 1960 р. — у зв’язку з організацією нового факультету радіотехніки та автоматики кафедра отримала назву «Теоретична радіотехніка та радіовимірювання». Частина викладачів перейшла на кафедри «Радіотехнічні пристрої» та «Конструювання і технологія виробництва радіоапаратури»
Очільники кафедри:
- Лютий 1976 р. – лютий 1986 р. — кафедрою «Теоретична радіотехніка та радіовимірювання» завідував один із учнів професора Величка Ю.Т. — доцент, кандидат технічних наук Мандзій Б.А.
- Лютий 1986 р. – 1996 р. — кафедрою завідував доцент, кандидат технічних наук Волочій Богдан Юрійович. У цей період кафедра, крім спеціальності «Радіотехніка», почала вести спеціалізацію «Медичні радіоелектронні прилади і системи» в рамках спеціальності «Радіоелектронні пристрої, системи і комплекси»
- 1996–2004 рр. — кафедру очолював д.т.н., професор Мандзій Богдан Андрійович
- З 2004 р. — кафедру очолював д.т.н., професор Недоступ Леонід Аврвмович
- Грудень 2014 р. – лютий 2015 р. — кафедру очолював д.т.н., професор Бондарев Андрій Петрович
- Лютий 2015 р. – серпень 2022 р. — кафедру очолював к.т.н., доцент Кіселичник Мирослав Дмитрович
- З серпня 2022 р. і дотепер — завідувачем кафедри став д.т.н., професор Горбатий Іван Володимирович
Наукова діяльність
Основний науковий напрям кафедри:
- Теорія і методи проектування радіоелектронних кіл, систем і комплексів та забезпечення їх якості
В рамках названого наукового напряму ведуться наукові дослідження за такою тематикою:
- Розробка методів та комп’ютерних засобів системотехнічного проектування інформаційних систем та мереж
- Розробка математичних методів та комп’ютерних засобів оцінювання показників безвідмовності пристроїв
- Розробка методів макромоделювання складних радіоелектронних засобів орієнтованих на автоматизоване розв’язання задач надійності
При кафедрі працює науково-дослідна лабораторія НДЛ-51, в роботі якої беруть участь штатні працівники та викладачі кафедри. Науковим керівником лабораторії є завідувач кафедри.
Партнери
- Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» Кафедра «Комп’ютерні системи і мережі», завідувач кафедри — професор Харченко В.С.
- Науковий центр Сухопутних військ Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, м. Львів
- Міжнародна група компаній A.L.D. Group (Advanced Logistic Developments Ltd), Тель-Авів – Лос-Анджелес
Одним з напрямів, що активно розвивається на кафедрі, є забезпечення якості та надійності радіоелектронних пристроїв. У рамках даної тематики, між кафедрою теоретичної радіотехніки та радіовимірювань та міжнародною корпорацією A.L.D. ( Advanced Logistic Developments Ltd), США, укладено угоду про використання програмного забезпечення RAM Commander, розробленого фірмою A.L.D. У листопаді 2006 р. на кафедрі було проведено міжнародний семінар з сучасних питань якості, надійності, ремонтопридатності, відмовостійкості та готовності систем, під головуванням професора З. Блувбанда, президента A.L.D. Group (Тель-Авів-Лос-Анджелес).
Викладачі кафедри активно співпрацюють з науковцями закордонних університетів та навчальних закладів. Так, у рамках тематик з якості та надійності, існує довготривала співпраця між кафедрою теоретичної радіотехніки та радіовимірювань та Каунаським Технологічним Університетом.
Працівники кафедри регулярно приймають участь у конференціях, що проводяться під егідою ІЕЕ, ІЕЕЕ, SPIE, AQA та інші. Кафедра широко представлена у організаційному та програмному комітетах Міжнародної науково-технічної конференції «Сучасні проблеми радіоелектроніки, телекомунікацій та комп’ютерної інженерії» TCSET, що розглядає питання математичного моделювання в радіоелектроніці, телекомунікаціях та комп’ютерній інженерії, обробки сигналів і зображень в радіоелектронних та телекомунікаційних системах, забезпечення якості та надійності радіоелектронних та телекомунікаційних засобів.
Навчальна робота
Напрями підготовки:
- 6.050802 — «Електронні пристрої та системи»
Спеціальності:
Підготовка спеціалістів:
- 7.090701 — «Радіотехніка» (спеціалізація 7.090701.01 — Радіомережі інформаційно-комп’ютерних систем);
- 7.090702 — «Радіоелектронні пристрої, системи і комплекси» (спеціалізація 7.090702.02 — Медичні радіоелектронні прилади і системи).
Підготовка магістрів:
- 8.090701 — Радіотехніка (спеціалізація 8.090701.01 — Радіомережі інформаційно-комп’ютерних систем);
- 8.090702 «Радіоелектронні пристрої, системи і комплекси» (спеціалізація 7.090702.02 — Медичні радіоелектронні прилади і системи).
Педагогічна співпраця:
Одним з напрямів, що активно розвивається на кафедрі є забезпечення якості та надійності радіоелектронних пристроїв.
У рамках даної тематики між кафедрою теоретичної радіотехніки та радіовимірювань та міжнародною корпорацією A.L.D. (Advanced Logistic Developments Ltd), США, укладено угоду про використання програмного забезпечення RAM Commander, розробленого фірмою A.L.D.
У листопаді 2006 р. на кафедрі було проведено міжнародний семінар з сучасних питань якості, надійності, ремонтопридатності, відмовостійкості та готовності систем, під головуванням професора З. Блувбанда, президента A.L.D. Group (Тель-Авів-Лос-Анджелес).
Крім того, викладачі кафедри активно співпрацюють з науковцями закордонних університетів та навчальних закладів. E рамках тематик з якості та надійності, існує довготривала співпраця міжкафедрою теоретичної радіотехніки та радіовимірювань та Каунаським Технологічним Університетом. Працівники кафедри регулярно приймають участь у конференціях, що проводяться під егідою ІЕЕ, ІЕЕЕ, SPIE, AQA та інші.
Кафедра широко представлена у організаційному та програмному комітетах Міжнародної науково-технічної конференції «Сучасні проблеми радіоелектроніки, телекомунікацій та комп’ютерної інженерії» TCSET, що розглядає питання математичного моделювання в радіоелектроніці, телекомунікаціях та комп’ютерній інженерії, обробки сигналів і зображень в радіоелектронних та телекомунікаційних системах, забезпечення якості та надійності радіоелектронних та телекомунікаційних засобів.
Навчальні лабораторії кафедри:
- Лабораторія сигналів та процесів в радіоелектроніці
- Лабораторія з основ теорії зв’язку та передавання даних
- Лабораторія метрології та радіовимірювань
- Лабораторія аналогової та цифрової схемотехніки
- Лабораторія комп’ютерних засобів
- Лабораторія з основ радіоелектроніки
- Лабораторія медичних приладів та систем
- Лабораторія пристроїв медичної РЕА
- Лабораторія метрології та стандартизації медичної РЕПС
- Лабораторія функціональної діагностики
- Лабораторія автоматизованої обробки біомедичної інформації
Викладацький склад кафедри
Контакти
вул. Професорська, 2, м. Львів, 79013; 11-й н.к., кімн. 105
Тел.: +38 (032) 258-21-56
E-mail: trr.dept@lpnu.ua