Кафедра економіки і маркетингу

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Кафедра економіки і маркетингу
Тип підрозділу кафедра
Дата заснування 2010 р.
Засновники Національний університет «Львівська політехніка»
Приналежність Інститут підприємництва та перспективних технологій
Завідувач кафедри в.о., д.е.н., професор Безпарточний Максим Григорович
Розташування (адреса) вул. Горбачевського, 18, м. Львів, 79044; 32-й корпус, кімн. 408
Сторінка на lp.edu.ua [[1]]
Власний сайт [[2]]

Кафедра економіки і маркетингу — це навчально-науковий підрозділ Інституту підприємництва та перспективних технологій Національного університету «Львівська політехніка», який готує здобувачів першого та другого рівнів вищої освіти з маркетингу на денній і заочній формах навчання.

Загальна інформація

У 2010 р. в Інституті підприємництва та перспективних технологій створена кафедра загальноекономічної підготовки і маркетингу.

У 2016 р. створена кафедра економіки і маркетингу шляхом об’єднання кафедри загальноекономічної підготовки і маркетингу і кафедри міжнародної економіки.

Кафедра здійснює підготовку бакалаврів та магістрів галузі знань 07 «Управління та адміністрування» спеціальності 075 «Маркетинг» денної та заочної форм навчання, а також забезпечує викладання фундаментальних загальноекономічних та гуманітарних дисциплін для інших спеціальностей ліцензованих в інституті.

Робота колективу кафедри спрямована на підготовку конкурентоспроможних фахівців шляхом підвищення якості надання освітніх послуг, органічного поєднання навчальної та наукової роботи, вдосконалення практичної складової підготовки студентів, формування освітніх програм згідно тенденцій та потреб ринку праці, вимог вищої освіти. В основі навчальних програм фахових та вибіркових дисциплін – інноваційні авторські курси, які реалізують концепцію проблемно-орієнтованого навчання з метою розвитку творчого, критичного мислення у студентів, набуття ними відповідних фахових компетентностей.

Стратегія базується на ідеї синергії освіти, науки та бізнесу і здійснюється за такими напрямами:

  • «Освіта для життя» — забезпечення якості навчального процесу, відповідно до основних положень Болонської декларації та найкращого світового досвіду навчання
  • «Наука для практики» — як підґрунтя для навчання, розвитку держави та бізнесу
  • «Бізнес для майбутнього» — впровадження бізнес-складової у навчальний процес, що реалізується шляхом підготовки фахівців відповідно до сучасних вимог бізнес-середовища та тісною співпрацею із підприємствами

Цілі кафедри:

  • Формування раціонального економічного мислення студентів
  • Адаптація випускників до сучасних умов ринку
  • Підготовка маркетолога-аналітика

Випускники кафедри є конкурентоспроможними на ринку праці, успішними у підприємницькій діяльності та на державній службі, можуть працювати на виробничих, торговельних підприємствах, у сфері послуг (туризм, готельний бізнес тощо), у банківських установах, у сфері міжнародного маркетингу.

Викладацький склад кафедри

ЕКМ2.jpg

Освітня діяльність кафедри

Кафедра економіки і маркетингу здійснює підготовку фахівців за очною (денною) та заочною формами навчання за такими освітніми програмами:

За спеціальністю 075 «Маркетинг» галузі знань 07 «Управління та адміністрування»:

  • Освітньо-професійна програма «Маркетинг» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
  • Освітньо-професійна програма «Територіальний маркетинг» другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Науково-педагогічними працівниками кафедри забезпечується викладання навчальних дисциплін загального та професійного спрямування, що передбачені освітньо-професійними програмами. На кафедрі розробляються навчально-методичні комплекси та робочі програми з усіх наявних навчальних дисциплін. Навчально-методичні комплекси навчальних дисциплін розміщені у віртуальному навчальному середовищі Львівської політехніки, до якого студенти мають доступ, що забезпечує покращення якості навчального процесу.

Кафедра у своєму підпорядкуванні має низку навчальних аудиторій, викладацьку, комп’ютерний клас та засоби навчання. Для забезпечення практичних та лабораторних занять у розпорядженні кафедри є необхідне обладнання (мультимедійний проектор, дидактичні матеріали). Усі навчальні дисципліни викладаються на високому науково-методичному рівні, залучаються іноземні лектори у рамках програми «Гостьовий лектор», проводяться практичні заняття зі стейкхолдерами, перманентно використовуються новітні дані та результати досліджень.

Студенти кафедри беруть активну участь у виконанні дослідницьких завдань, презентують результати власних досліджень на актуальні теми у сфері маркетингу територій, безпекових викликів, стратегій подальшого функціонування господарюючих суб’єктів. У позанавчальний час студенти виконують реферативні роботи з актуальних проблем маркетингу, здійснюють написання курсових, беруть участь у різних он-лайн освітніх заходах.

Усі навчальні дисципліни, що викладаються на кафедрі, забезпечені навчальною та навчально-методичної літературою, конспектами лекцій, довідковою та інформативною літературою.

Наукова діяльність кафедри

Кафедра економіки і маркетингу здійснює роботу за науковим напрямом «Актуальні проблеми економіки і маркетингу, формування ефективної моделі господарської системи в умовах євроінтеграційних перетворень» (02.2020 −12.2024); галузь застосування 72.20 «Дослідження й експериментальні розробки у сфері суспільних і гуманітарних наук». Державний реєстраційний номер 0120U100957 від 24.02.2020 р. 

Науково-педагогічні працівники кафедри активно поєднують викладацьку роботу із науковою діяльністю, що сприяє підвищенню рівня ефективності навчального процесу, удосконаленню змісту навчання із урахуванням сучасного стану та актуальних проблем соціально-економічного розвитку України, здійсненню досліджень динаміки економічних процесів і явищ, формуванню маркетингової стратегії поведінки підприємства на ринку, впровадженню передових форм навчально-методичного забезпечення підготовки маркетологів, покращенню методики викладання тощо.

Наукова діяльність кафедри економіки і маркетингу зосереджена на перспективних напрямах наукових досліджень, основними з яких є:

  • Територіальний маркетинг, урбаністика та просторова економіка, регіональний маркетинг (д.е.н. Попадинець Н.М., к.е.н., доц. Лисяк Н.М., к.е.н. Олексюк Г.В.)
  • Напрями розвитку економіки і маркетингу, ринкових досліджень, формування ефективної моделі господарської системи в умовах євроінтеграційних перетворень (к.е.н. Ангелко І.В., д.е.н. Попадинець Н.М.,  д.е.н., проф. Безпарточний М.Г., к.е.н., доц. Батьковець Н.О., к.е.н. Лех І.А., ст. викл. Самотій Н.С., ст. викл. Івашків В.О., к.е.н. Гринаш Л.П., к.е.н. Паславська В.В., ст. викл. Басараб О.В.)
  • Дослідження теоретичних та прикладних аспектів соціально-гуманітарного розвитку України (к.і.н., доц. Цубов Л.В., д.і.н., доц. Лазурко Л., к.пед.н. Калінська О.П., ст. викл. Орищин І.С., ст. викл. Гораль Н.В.)

Для забезпечення оптимального поєднання науково-дослідного та навчально-виховного процесу кафедри здійснюються:

  • В’язки з підприємствами, установами та організаціями як потенційними роботодавцями для випускників кафедри
  • Публікації результатів наукових досліджень у монографіях, вітчизняних фахових і міжнародних наукових журналах, що входять до наукометричних баз даних
  • Поглиблення співпраці з провідними вченими інших науково-дослідних і закладів вищої освіти України за напрямами наукових досліджень кафедри
  • Участь та організація щодо проведення Всеукраїнських та Міжнародних наукових конференцій
  • Налагодження міжнародної співпраці для виконання спільних міжнародних наукових проєктів, забезпечення участі працівників кафедри в роботі міжнародних конференцій
  • Керівництво НДР студентів із залученням талановитої молоді до наукової роботи через участь у конференціях та міжнародних й всеукраїнських конкурсах, інших наукових заходах

Науково-дослідна робота студентів поза навчальним процесом є одним з найважливіших засобів формування висококваліфікованого спеціаліста.

У 2022–2023 н.р. студенти брали участь у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science», організованим Одеським національним технологічним університетом (студент О. Процовський, науковий керівник — д.е.н., проф. М.Г. Безпарточний); Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт під егідою Національної комісії України у справах ЮНЕСКО на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (студент П. Жмур (призове ІІІ місце), науковий керівник — д.е.н., проф. М.Г. Безпарточний; студент О. Процовський, науковий керівник — д.е.н., с.н.с. Н.М. Попадинець; студент О. Подольський, науковий керівник — к.е.н., доц. Г.В. Олексюк); Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей 2022/2023 н.р. при Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова (студенти: П. Жмур, О. Процовський, О. Подольський, науковий керівник — д.е.н., проф. М.Г. Безпарточний).

Тематика наукових робіт студентів стосувалася проблем управління міжнародною логістикою, релокації українських компаній за кордон, диверсифікації українського агарного експорту в період військового часу. З метою підвищення якості навчального процесу наукові здобутки й отримані практичні результати науково-дослідних робіт викладачів та здобувачів використовуються при розробці навчально-методичної літератури, доопрацюванні навчальних планів та впроваджені до навчального процесу з дисциплін, викладання яких забезпечується кафедрою.

Міжнародна діяльність кафедри

Міжнародна діяльність кафедри спрямована на забезпечення ефективності співпраці із навчальними закладами-партнерами та науковцями різних європейських країн, пошуку, вивчення та імплементації кращого закордонного досвіду науково-дослідної та навчально-методичної роботи, розширення мобільності науково-педагогічних працівників та студентів, адаптації до європейських стандартів із збереженням кращих напрацювань національної освіти.

Головними напрямами діяльності кафедри у сфері міжнародного співробітництва є:

  • Співпраця з міжнародними освітніми установами
  • Використання міжнародного досвіду в науковій та навчально-методичній роботі
  • Організація стажувань, підвищення кваліфікації викладачів кафедри
  • Залучення науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти до участі у міжнародних проєктах
  • Сприяння науковій та проєктній співпраці з іноземними колегами

Кафедра розширює міжнародні контакти зі спорідненими кафедрами європейських університетів з метою обміну науковим досвідом, презентацією наукових власних досліджень. У 2022 р. підписано Угоду про співпрацю із Вищою школою менеджменту безпеки (Словаччина). У рамках Угоди здійснюється міжнародне співробітництво із науково-педагогічними працівниками щодо проходження міжнародного стажування та підвищення кваліфікації; спільних організацій конференцій; публікацій результатів наукових досліджень у колективних монографіях та закордонних виданнях, індексованих у наукометричних базах даних. У 2022—2023 н.р. професор кафедри М.Г. Безпарточний та доцент О.П. Калінська взяли участь у міжнародному стажуванні у Вищій школі менеджменту безпеки. Професор Вищої школи менеджменту безпеки д.е.н І.Г. Брітченко у травні 2023 р. у рамках програми «Гостьовий лектор» прочитав лекційний курс для студентів з дисципліни «Європейська практика підтримки розвитку територій». Науково-педагогічні працівники кафедри беруть участь у різних міжнародних семінарах, воркшопах, тренінгах за програмою Jean Monet, зокрема, кругової економіки, бізнес моделей для сталого розвитку, забезпечення безпеки в цифрову еру — досвід ЄС. Подано заявку спільно із науково-педагогічними працівниками Вільнюського технічного університету Гедиміна у межах україно- литовських науково-дослідних проєктів. Також викладачі кафедри і здобувачі беруть активну участь в інформаційних сесіях щодо можливостей співпраці в рамках програми Еразмус+. Студентка Ірина Балич проходила навчання за програмою академічної мобільності Еразмус+ у Польщі.

Важливим міжнародним партнером Інституту та кафедри є Сілезька академія в Катовіцах (Польша). Щороку організовуються спільні науково-практичні конференції в Катовіцах і у Львові, результати наукових досліджень публікуються у спільних монографіях та у збірниках матеріалів.

Науково-педагогічні працівники і здобувачі кафедри періодично отримують інформацію про міжнародні проєкти, гранти, міжнародні стажування, курси вивчення мов через заходи, які проводить Центр міжнародної освіти Львівської політехніки. Викладачі кафедри І.С. Орищин, І.В. Ангелко мають сертифікати рівня В2 з англійської мови.

Отримані результати у межах міжнародної академічної співпраці реалізуються у навчальному процесі, зокрема при підготовці студентів за освітньо-професійною програмою першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів. Практично усі навчальні дисципліни передбачають вивчення світового досвіду і практичних результатів.

Перспективним напрямом міжнародної співпраці кафедри є розвиток відносин між спорідненими кафедрами європейських університетів щодо наукового стажування, залучення провідних лекторів, реалізації програм «Візит професор». Результати вказаних напрямів міжнародної співпраці забезпечать поглиблення знання за навчальними дисциплінами кафедри, оновлення лекційного матеріалу та підвищення рівня застосування активних та інтерактивних методів навчання тощо.

Контакти

вул. Горбачевського, 18; 32 н.к., кімн. 301, 407, 408

Тел.: (032) 258-24-86

E-mail: zepm.dept@lpnu.ua