Кафедра архітектурних конструкцій

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Кафедра архітектурних конструкцій
Тип підрозділу кафедра
Абревіатура АК
Дата заснування 1945 рік
Засновники Інженерно-будівельний факультет
Дата ліквідації 2017 рік
Причина ліквідації реорганізація у звязку із створенням кафедри АПІ
Приналежність Інститут архітектури
Завідувач кафедри д. т. н., професор Кінаш Роман Іванович
Розташування (адреса) вул. Ст.Бандери 12, 79013, Львів; головний корпус, кім. 316
Сторінка на lp.edu.ua http://lp.edu.ua/ak

Кафедра архітектурних конструкцій - це навчально-науковий підрозділ Інституту архітектури Львівської політехніки, який забезпечує якісну підготовку бакалавр за напрямом «Архітектура» та магістрів і спеціалістів за спеціальністю «Архітектура будівель і споруд».

Загальна інформація

Кафедра архітектурних конструкцій має статус навчально-обслуговуючої та є і залишається на перспективу єдиною у Національному університеті «Львівська політехніка», де студенти різних інститутів набувають вміння розробляти будівельні креслення, пов’язувати окремі конструктивні елементи в об’єми будинків, що проектуються із урахуванням потреб спеціальності.

Історія кафедри

Кафедра архітектурних конструкцій заснована у 1945 р. на інженерно-будівельному факультеті. Організатором і завідувачем кафедри був к. т. н., доцент Бедило О. Т. У 1971 р. кафедра ввійшла до складу відновленого архітектурного факультету і забезпечує викладання широкого профілю. З 1973 р. до 1985 р. кафедру очолював к. т. н., доцент Швець Я. Д. Його наступником став к. т. н., доцент Печеник О. М. З 2002 р. кафедру очолює д. т. н., професор Кінаш Роман Іванович.

Для студентів інституту архітектури на кафедрі читаються дисципліни:

  • «Архітектурне матеріалознавство»,
  • «Матеріалознавство в галузі дизайну»,
  • «Архітектурно-будівельне матеріалознавство»,
  • «Конструкції будівель і споруд»,
  • «Архітектурна фізика»,
  • «Енергозаощаджуюча архітектура»,
  • «Архітектурно-будівельна аеродинаміка»,
  • «Основи архітектурної фотограмметрії»,
  • «Інтелектуальна власність»,
  • «Теорія та практика сучасних архітектурних форм».

Крім того, на кафедрі навчаються студенти Інституту будівництва та інженерії довкілля і Інституту енергетики та систем керування, для яких читаються дисципліни: «Архітектура будівель і споруд», «Архітектура виробничих будівель і споруд», «Спецкурс з архітектурних будівель і споруд», «Будівельно-технологічні рішення нових та відновлюваних будівель», «Забезпечення енергоощадності цивільних та промислових будівель», «Енергоощадність цивільних та промислових споруд», «Основи будівельної справи у проектуванні електрохімічних виробництв», «Основи будівельної справи у проектуванні заводів технології неорганічних речовин».

Викладачі кафедри

Наукова робота

Кафедра проводить дослідження будівель і споруд на предмет енергозаощадження та надаються рекомендації по оптимізації утеплення зовнішніх огороджень. У результаті досліджень і вдосконалення архітектурної форми споруд та світло-інсоляційних розрахунків покращується комфорт середовища життєдіяльності людини в умовах міської забудови та економиться традиційне паливо для нагріву та освітлення приміщень.

Науково-дослідний підрозділ кафедри працює за такими напрямами:

  • дослідження питань архітектурної фізики з покращенню комфортних умов штучного середовища, конструкцій будинків та споруд;
  • кліматичних навантажень та впливів, а також питань архітектурно-будівельної аеродинаміки;
  • теплових втрат будинків і розробка регламентів енергозаощадження та розробка енергозаощаджувальних технологій та застосування їх для зовнішньої та внутрішньої теплоізоляції огороджувальних конструкцій будинків.

НДЛ моделювання архітектурних об'єктів (НДЛ-31)

Підрозділи кафедри

На кафедрі діють лабораторії «Архітектурного матеріалознавста» та «Архітектурної фізики», що обладнані сучасним устаткуванням для проведення як навчального процесу, так і науково-дослідної роботи. При кафедрі діє атестована науково-дослідна лабораторія НДЛ-31, яка виконує чисельні експертизи у галузі архітектурно-будівельної фізики, пов’язані з питаннями звукоізоляції, теплоізоляції, а також акустики і світлотехніки.Окрім цього, лабораторія виконує обстеження тримкості конструкцій будинків і споруд та розробляє обгрунтовані проектні вирішення об’єктів незавершеного будівництва і тих, що підлягають реконструкції.