Баран Руслан Трохимович

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Баран Руслан Трохимович
Baran.jpg
к.ек.н., доцент
Дата народження 16 вересня 1958 року
Місце народження с. Великі Куськівці, Лановецького р-ну Тернопільської обл.
Громадянство Україна
Alma mater Київського інституту інженерів цивільної авіації (КІІЦА)
Дата закінчення 1984 р.
Спеціальність економіка та організація транспорту та зв’язку
Галузь наукових інтересів вирішення науково-практичних проблем в організації, управлінні і фінансів транспортних систем, логістики,менеджменту персоналу, методів підвищення економічної ефективності та правових основ реформування господарських структур, застосування авіації у галузях економіки та, зокрема у сільськогосподарському та лісовому виробництві.
Кваліфікаційний рівень інженер-економіст
Науковий ступінь кандидат економічних наук
Дата присвоєння н.с. 1997 р.
Поточне місце роботи кафедра фінансів (ІППТ), Інститут підприємництва та перспективних технологій , Національний університет «Львівська політехніка».

Баран Руслан Трохимович — кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів (ІППТ), Інституту підприємництва та перспективних технологій, Національного університету «Львівська політехніка».

Загальна інформація

Народився 16 вересня 1958 року, с.Великі Куськівці, Лановецького р-ну Тернопільської обл.

Освіта

Освіта: інженерно-економічний факультет Київського інституту інженерів цивільної авіації (КІІЦА) в 1984 році за спеціальністю економіка та організація транспорту та зв’язку, інженер-економіст.

Тема дисертації: Повышение экономической эффективности работы аэропортов[Текст] : дис... канд. экон. наук: 08.07.04 / Баран Руслан Трофимович ;Киевский международный ун-т гражданской авиации. — К., 1996. — 221 с Професійна діяльність:

на командно-керівних посадах Аерофлоту (1984-1988), в експлуатаційних підприємствах повітряного транспорту (аеропорт «Київ» (Жуляни), запорізька Авіакомпанія ТзОВ «Інформтранс-Авіа», Львівське авіапідприємство, ДАП «Львівські авіалінії», міжнародний аеропорт «Львів») на керівних посадах, пов’язаних з економікою, юриспруденцією, менеджментом персоналу (1992-2011).

На посадах викладача КІІЦА (1989-1995), доцента за сумісництвом у Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту (1999–2006), Львівській державній фінансовій академії Мінфіну України (2000-2006), Національному транспортному університеті, тощо.

Загальний педстаж у вищій школі — 15 років.

Перепідготовка: аспірантурі (докторантурі) Міністерства цивільної авіації СРСР при КІІЦА з відривом від виробництва за фаховою спеціалізацією — 08.00.05 «Економіка, планування, організація управління народним господарством та його галузями» (1988-1991), Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ Мінсоцполітики України по курсу з «Основ підприємницької діяльності» (2012), тренінгові семінари «Особливості оподаткування підприємницької діяльності» консалтингової компанії «Імідж Партнер» (2012), курси з підготовки фінансового менеджменту у міжнародній компанії «TeleTRADE» (Гон-Конг) на відділенні «Міжнародні фінансові ринки»(2011), Інституті з підвищення кваліфікації керівних кадрів при Національній академії державного управління при Президентові України «Правові основидіяльності НСПП, трудового, адміністративного права та Основ менеджменту конфліктології», «Європейська та євроатлантична інтеграція», (2009),Національному авіаційному університеті «Правові основи сертифікації» (2007),Навчально-науковому інституті управління Національної академії внутрішніх справ України (2003), повний курс перепідготовки трудового арбітрування та ставабітром Національної служби взаєморозуміння та примирення (2002),навчально-трнінгових курсах з підготовки менеджерів бізнес планування,організованих Інститутом міжнародного бізнесу та Броунським Університетом (Провіндес, США) (1997), семінар з підготовки менеджерів систем мережевого планування, організованого Інститутом «Scientific Methods, Inc.» (м. Аустін,Техас (США) (1997).

. З 2013 по даний час — кафедра фінансів (ІППТ) Інститут підприємництва та перспективних технологій Національного університету «Львівська політехніка».

Педагогічна діяльність

Курси, які викладає:

«Фінанси підприємств»,

«Фінанси інноваційних підприємств»,


виробнича практика, дипломне проектування, керівництво науковою роботою студентів.

Нагороди та відзнаки

Відзнаки, сертифікати: диплом члена-кореспондента Транспортної академіїУкраїни (2011), міністерська відзнака почесного працівника авіаційного транспорту України (2006), посвідчення арбітра Національної Служби посередництва та примирення України (2003). Сертифікат МНПС Львівської держфінакадемії «Професійна реалізація менеджера: ретроспектива та поточні тенденції» (2013), Диплом лауреата Вільнюского технічного університету ім.Гедемінеса (2012), ректорська ювілейна медаль в честь 75-річчя Національного авіаційного університету (2008), подяка НСПП за вагомий вклад у стабілізацію соціально-трудових відносин (2007), подяка Тернопільської облради за всебічне та активне сприяння у створенні регіонального видання Тернопільського енциклопедичного словника «Тернопільщина» (2008), Похвальна грамота міністерства транспорту України (2009), посвідчення на раціоналізаторські впровадження (1985, 1986, 1987), гвардійська відзнака та похвальні грамоти від командирів під час служби в лавах РА за кордоном (1977, 1978), похвальна грамота Міносвіти УРСР за зразкові знання з фізики (1976).

Наукові інтереси

Основні напрями наукової діяльності: вирішення науково-практичних проблем в організації, управлінні і фінансів транспортних систем, логістики, менеджменту персоналу, методів підвищення економічної ефективності та правових основ реформування господарських структур, застосування авіації у галузях економіки та, зокрема у сільськогосподарському та лісовому виробництві.

Дослідження історії економіки господарки і традиційного транспорту українців, населених пунктів Лановеччини (Тернопільщина) і краєзнавства. Результати наукових досліджень апробовані на міжнародних та українських наукових конференціях, симпозіумах, виставках, зокрема, у Литві.

Дисертаційні положення упровадженні у Міжнародних аеропортах «Київ» (Жуляни) та «Львів».

3 2007 року співпрацює з науковцями кафедри права і підприємництва Львівського національного аграрного університету, де бере участьу наукових дослідженнях із застосування авіації у сільгоспвиробництві, тощо.Також з кафедрою економіки, менеджменту та державного управління Львівської державної фінансової академії, стосовно формування інвестиційно-інноваційного механізму в експлуатаційних підприємствах повітряного транспорту України.

Сформульовано основи нового наукового напрямку — визначення збалансованої економічної залежності систем формування цін на одиницю транспортної продукціїдля контрагентів і складових суб’єктів повітряного та залізничного транспорту,визначено серед іншого, понятійний апарат щодо собівартості, індексу співвідношення дебіторської та кредиторської заборгованостей, коефіцієнта співвідношень попиту та пропозицій на ринках авіатранспортних послуг,синтезовано моделі собівартості авіатранспортних послуг, показники рентабельностіі на цій основі виведено нормативний рівень питомих економічних показників транспорту в цілому на одиницю транспортної продукції, а також нове поняття «економічної архітектоніки», тощо..

Вибрані публікації

Має більше 100 публікацій, два навчальних посібники, колективні монографії


Контакти

вул. Горбачевського, 18, м. Львів, 79044; 32-й корпус, кімн. 308

Tел. +38 (032) 258-25-68

E-mail: kafedrafn@i.ua;