6 навчальний корпус

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Версія від 13:01, 1 липня 2021, створена Olexos (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Приміщення 6-го навчального корпусу. Вигляд із сторони вул. Митрополита Андрея

Адреса

м. Львів, вул. Степана Бандери, 32

Кафедри

У приміщенні корпусу розміщені чотири кафедри Інституту механічної інженерії та транспорту:

Історія будівлі

6 навчальний корпус розташований в будівлях, які до поч. 40-их рр. ХХ ст. належали костелу і монастирю св. Терези. Монастир заснували у першій половині XIX ст. сестри ордену Божого Провидіння. Під опікою монастиря діяв освітньо-виховний пансіон для дівчат.

У 1855 р. приміщення монастиря добудували за проектом архітектора Йосифа Франца. У головному вівтарі костелу Святої Терези розмістили ікону Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, написану донькою Александра Фредра графинею Софією Шептицькою, а також дерев’яні скульптури св. Петра і Павла. У бічних вівтарях знаходилися ікони Матері Божої Неустанної Помочі і св. Терези з Авіля. У 1892 р. в костелі встановили орган фірми Яна Слівінського.

Під час Другої світової війни в приміщеннях монастиря розташувалася німецька військова частина. Тому в 1944 р. він став об’єктом авіанальоту радянських військових бомбардувальників. Радянські пілоти невірно вибрали координати і скинули бомби на сусідній квартал, де був розташований торговий комплекс з пасажами й кінотеатром «Гражина» (зараз на цьому місці площа і пам’ятник Степану Бандері).

Після приходу в місто радянської влади монахині виїхали до Польщі. Костел та монастир передали на потреби Львівського політехнічного інституту. Приміщення поділили дерев'яними перекриттями на три поверхи. В них розмістилися лабораторії факультету машинобудування і автомобільного транспорту. Від костелу збереглася тільки вівтарна частина, яку можна побачити із сторони вул. С. Бандери [1].

Примітки

1. Kościół św. Teresy i klasztor ss. Opatrzności Bożej we Lwowie Електронний ресурс / Wolna encyklopedia Wikipedia.