Кузьмін Олег Євгенович

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Версія від 21:00, 11 вересня 2012, створена Ігор Ткаченко (обговореннявнесок) (Створена сторінка: {{Особа | ім'я = Кузьмін Олег Євгенович | оригінал імені = | жінка = <!-- б...)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Кузьмін Олег Євгенович

Кузьмін Олег Євгенович

Заслужений працівник народної освіти України, доктор економічних наук, професор Кузьмін Олег Євгенович – висококваліфікований економіст і педагог, талановитий науковець, творча та неординарна особистість. Є автором понад 700 наукових праць, у тому числі понад 30 монографій, 18 підручників, 60 навчальних посібників. Під керівництвом О.Є. Кузьміна захищено 9 докторських та 82 кандидатських дисертації.

З 1971 року – асистент, старший викладач, доцент, професор кафедри економіки та організації машинобудування і приладобудування.

З 1991 року – завідувач кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва. Упродовж 1995-2001 рр. – декан інженерно-економічного факультету (факультет менеджменту та підприємництва). З 2001 року, після реорганізації структури Львівської політехніки, Кузьмін О.Є. очолює Інститут економіки і менеджменту, в якому підготовка і виховання фахівців ґрунтується на ідеях та методичних положеннях, розроблених та практично реалізованих за його безпосередньою участю. Під керівництвом проф. Кузьміна О.Є. Інститут досягнув вагомих успіхів у запровадженні багаторівневої системи підготовки спеціалістів і магістрів за напрямами «Економіка і підприємництво» та «Менеджмент». За цей час ліцензовано і акредитовано 12 спеціальностей. Інститут є одним із базових підрозділів реформування економічної освіти в Україні, запровадження міжнародних стандартів, нострифікації дипломів про вищу освіту.

За ініціативи та активного сприяння проф. Кузьміна О.Є. в Інституті реалізовується система заходів, спрямованих на підвищення якості освіти, ефективне розв’язання навчальних, методичних, наукових і виховних завдань, розвитку навчальної матеріально-технічної бази. Студенти очолюваного ним Інституту щороку стають призерами Всеукраїнських предметних олімпіад, учасниками міжнародних конкурсів та програм (зокрема,«Помічник Голови Комітету Верховної Ради України»), отримують стипендії на навчання в університетах Німеччини, Англії, США, Франції, Австрії, Польщі.

Проф. Кузьмін О.Є. успішно поєднує адміністративну та наукову діяльність. Основним напрямом його наукових інтересів є формування систем менеджменту в організаціях, удосконалення мотивації як однієї з найважливіших функцій менеджменту. Наукові розробки містять аналіз та пропозиції щодо реформування національної економіки України в сферах приватизації, інноваційної діяльності, трансформування форм власності, інвестування промисловості, біржової та банківсько-фінансової діяльності.

У 1992 р. очолював колектив фахівців з розроблення і впровадження Програми приватизації комунального майна Львівської області. Приймав участь в роботі Центру економічних реформ при Прем’єр-міністрові України і є одним із авторів «Комплексу заходів з реформування національної економіки», розроблених Кабінетом Міністрів України (1993 р.).

З 1994 р. є членом спеціалізованої вченої ради із захисту докторських дисертацій в Інституті регіональних досліджень НАН України та головою спеціалізованої вченої ради із захисту докторських дисертацій у Національному університеті «Львівська політехніка». Під науковим керівництвом професора Кузьміна О.Є. захищено 9 докторських і 82 кандидатських дисертаційних робіт.

Приймає участь у роботі підрозділів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України; був заступником голови експертної ради Державної акредитаційної комісії з менеджменту та торгівлі, членом Президії науково-методичної комісії з менеджменту, завідувач секцією з менеджменту ЗЕД та антимонопольної діяльністі та членом секції «Економіка» Наукової ради МОН України.

Займає активну державницьку позицію, веде пропагандистську роботу через засоби масової інформації у сфері реформування національної економіки, є членом Консультативної ради при голові Львівської обласної державної адміністрації, радником з економічних питань міського голови Львова.

За вагомий особистий внесок у соціально-економічний, науковий і культурний розвиток Львівської області Кузьміну О.Є. присвоєно почесне звання «Заслужений працівник народної освіти» (1999 р.). Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (2009 р.), а також відомчими відзнаками Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства оборони України – нагрудними знаками «Відмінник освіти України» (2003 р.), «Петро Могила» (2005 р.), медаллю «15 років збройним силам України» (2006 р.), «За сприяння органам внутрішніх справ» (2009 р.).

Основні дати життя та діяльності вченого

Олег Євгенович Кузьмін народився 13 травня 1949 р. у м. Кам'янка-Бузька Львівської області.

1966 р. Закінчив із золотою медаллю Бібрську середню школу.

1966–1971 рр. Студент інженерно-економічного факультету Львівського політехнічного інституту.

1971–1976 рр. Асистент кафедри «Економіка і організація машинобудування та приладобудування» Львівського політехнічного інституту.

1976–1978 рр. Старший викладач кафедри «Економіка і організація машинобудування та приладобудування» Львівського політехнічного інституту.

1978–1990 рр. Доцент кафедри «Економіка і організація машинобудування та приладобудування».

1990–1991 рр. Професор кафедри «Економіка і організація машинобудування та приладобудування».

1991 р. Завідувач кафедри «Менеджменту і міжнародного підприємництва» Львівського політехнічного інституту.

1992–1993 рр. Керівник групи при Львівській облдержадміністрації з розробки Програми приватизації комунального майна у Львівській області.

1993 р. Член Центру економічних реформ при Прем'єр-міністрові України.

з 1995 – 2001 рр. Декан інженерно-економічного факультету Державного університету «Львівська політехніка» (перейменований в факультет економіки та менеджменту).

з 30 листопада 2001 року – директор Навчально-наукового інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка».

1991 р. Відповідальний редактор Вісника Національного університету «Львівська політехніка» Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку.

1994 р. Член редколегії науково-виробничого журналу «Проектування, виробництво та експлуатація автотранспортних засобів і поїздів», м. Львів.

1996 р. Член редколегії науково-практичного журналу «Регіональна економіка», м. Львів.

1997 р. Член комісії з іноземного інвестування Львівської облдержадміністрації.

1998 р. Член редколегії журналу «Інвестиційний вісник».

1998 р. Член редколегії журналу «Зовнішньоекономічна діяльність».

1999 р. Член правління Асоціації економістів Львівської області.

2005 р. Член редколегії міжнародного науково-практичного журналу «Економіка та держава», м. Київ.

2006 р. Член редколегії журналу «Менеджмент», м. Донецьк.

2006 р. Радник Міського голови м. Львова.

Присудження наукових ступенів та присвоєння вчених звань

1977 р. Присуджено вчений ступінь кандидата економічних наук.

1978 р. Затверджений у вченому званні доцента кафедри «Економіка і організація машинобудування та приладобудування».

1989 р. Присуджено вчений ступінь доктора економічних наук.

1991 р. Присуджено вчене звання професора кафедри «Менеджмент і підприємництво у виробничій інфраструктурі».

Член спеціалізованих вчених рад з захисту дисертацій та інших дорадчих органів

1991 р. Заступник голови спеціалізованої вченої ради із захисту докторських дисертацій Інституту регіональних досліджень Національної академії наук України.

1994 р. Голова спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських дисертацій при Державному університеті «Львівська політехніка».

1997 р. Член фахової Ради за напрямком «Економіка і підприємництво» Міністерства освіти України.

1998 р Член фахової Ради за напрямком «Менеджмент» Міністерства освіти України.

2000 р. Член науково-методичної комісії з менеджменту Міністерства освіти і науки України, член президії.

2001 р. Голова секції з менеджменту зовнішньоекономічної та антимонопольної діяльності науково-методичної комісії з менеджменту та торгівлі.

2004 р. Заступник голови експертної ради з менеджменту, торгівлі та туризму Державної акредитаційної комісії України.

2007 р. Голова спеціалізованої вченої ради із захисту докторських дисертацій у Національному університеті «Львівська політехніка»

Членство в наукових організаціях

1993 р. Академік Академії підприємництва та менеджменту України.

1996 р. Академік Транспортної академії України.

2002 р. Академік Академії економічних наук України.

2004 р. Академік Української академії наук.

Державні нагороди

1994 р. Нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.

1999 р. Присвоєно почесне звання «Заслужений працівник народної освіти України».

1999 р. Нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.

2003 р. Нагороджений нагрудним знаком «Відмінни освіти України».

2005 р. Нагороджений нагрудним знаком «Петро Могила».

2006 р. Нагороджений медаллю «15 років збройним силам України».

2009 р. Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.