Кафедра містобудування

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Кафедра містобудування
Тип підрозділу кафедра
Абревіатура МБД
Дата заснування 1913 рік
Засновники Вища політехнічна школа
Приналежність Інститут архітектури
Завідувач кафедри к. арх., проф. Петришин Галина Петрівна
Розташування (адреса) 79013, Львів, вул. Ст. Бандери 12, головний корпус, кім. 323
Сторінка на lp.edu.ua http://lp.edu.ua/node/85
Власний сайт http://old.lp.edu.ua/index.php?id=3126

Кафедра містобудування - це

Загальна інформація

Архітектори усіх рівнів кваліфікації займаються проектуванням містобудівельних та архітектурних комплексів, їх плануванням і реконструкцією, впорядкуванням та благоустроєм територій і архітектурних об’єктів, а також міським та ландшафтним дизайном. Студенти кафедри отримують теоретичну і практичну підготовку в галузі урбоекології, ресурсозабезпечення, раціонального природокористування та землевпорядкування згідно з вимогами часу.

Історія кафедри

Кафедра «Містобудування» була заснована у 1913 р. Тоді ж і почалось викладання теорії та практики містобудування у Львівській політехніці (тоді Політехнічній школі). До 1924 р. кафедра входила до складу транспортного (тоді комунікаційного) факультету, а протягом 1925-1939 рр. перебувала у складі будівельного та архітектурного факультетів. Протягом 1945-1970 рр. дисципліни містобудування викладали на кафедрі архітектурного проектування, яка входила до інженерно-будівельного факультету. У 1971 р. кафедру «Містобудування» відроджено у складі відновленого тоді ж архітектурного факультету. У 1971-1983 рр. кафедру очолював к.арх., доцент Рудницький А.М., 1983-1993 рр. — к.арх., доцент Посацький Б.С., з 1993 року — к.арх., доцент Криворучко Ю.І., з 2011 року — к.арх., професор Петришин Г.П.

У 2000 р. на кафедрі створена спеціалізація «Ландшафтна архітектура», студенти якої вирішують актуальні питання, що пов’язані з охороною та раціональним формуванням антропогенного ландшафту, створюють повноцінне середовище для життєдіяльності та відпочинку людини. Під час навчання студенти цієї спеціалізації:

  • вивчають основні характеристики різних типів ландшафту, властивості та особливості взаємодії природних компонентів з урбанізованим довкіллям;
  • аналізують процеси розвитку та визначають особливості формування середовища засобами ландшафтної архітектури;
  • моделюють простір відповідно до вимог та потреб соціуму;
  • розробляють проекти просторово-планувальної організації та озеленення відкритих територій.