Гуменецький Володимир Васильович

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Версія від 17:28, 16 грудня 2013, створена Галина Денисенко (обговореннявнесок) (Створена сторінка: {{Особа | П.І.Б = Гуменецький Володимир Васильович | Зображення (фото) =...)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Гуменецький Володимир Васильович
Gumenecky vv.jpg
Науковий ступінь к. т. н.
Вчене звання доцент
Поточне місце роботи Кафедра хімічної технології переробки нафти та газу, Інститут хімії та хімічних технологій
Почесні звання дійсний член Української нафтогазової академії, член Наукового товариства ім. Шевченка

к. т. н., ст. н. с., доцент, дійсний член Української нафтогазової академії, член Наукового товариства ім. Шевченка.

Працює у галузі поглиблення перероблення нафти, а саме хімічної переробки високомолекулярних сполук нафти внаслідок їх окиснення в дисперсних системах з метою максимального одержання кисневмісних поверхнево-активних сполук; каталітичного оксидаційного дегідрування вуглеводнів фракції С5, отримання мономерів для нафтохімії, а також утилізації технологічних відпадків нафтопереробних заводів. За безпосередньої його участі створено і досліджено спінювач і видані рекомендації для флотаційного збагачення вугілля. Результати наукових досліджень використані на Червоноградській збагачувальній фабриці, що дало вагомий економічний ефект.

Кандидатську дисертацію на тему «Дослідження окиснення асфальтенів, смол і олив киснем повітря у водному розчині NaOH» захистив у 1976 р.

Опублікував одноосібно та у співавторстві понад 215 наукових робіт, отримав 9 авторських свідоцтв та 3 патенти на нові розробки та винаходи, частину з яких впроваджено у виробництво, за що його нагороджено відзнакою «Изобретатель СССР» (1975 р.). Видав 24 навчальні посібники та навчально-методичні розробки, найвагомішими з яких є: «Охрана окружающей среды в нефтеперерабатывающей и химической промышленности» з грифом Міністерства освіти і науки України, «Процеси та обладнання нафтопереробних заводів» і «Російсько-український словник термінів і зворотів з технології нафти (12000 слів)». Під його керівництвом захищено дві кандидатські дисертації.

Нагороджений Грамотою Міністерства освіти України (1994 р.), знаком Міністерства освіти України «Відмінник освіти України» (1999 р.) та «Ветеран праці» (2003 р.).