Волочій Богдан Юрійович
Волочій Богдан Юрійович | |
д.т.н., професор | |
Дата народження | 17 травня 1948 р. |
---|---|
Місце народження | м. Львів |
Громадянство | Україна |
Національність | українець |
Alma mater | Львівський політехнічний інститут |
Дата закінчення | 1971 р. |
Спеціальність | радіотехніка |
Галузь наукових інтересів | теорія і практика системотехнічного проектування радіоелектронних інформаційних систем |
Кваліфікаційний рівень | радіоінженер |
Науковий ступінь | доктор технічних наук |
Науковий керівник | д.т.н., професор Мандзій Богдан Андрійович, Національний університет «Львівська політехніка» |
Дата присвоєння н.с. | 2008 р. |
Вчене звання | професор |
Дата присвоєння в.з. | 2016 р. |
Поточне місце роботи | Національний університет «Львівська політехніка», Інститут телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки, кафедра теоретичної радіотехніки та радіовимірювань. |
Почесні звання | «Відмінник освіти України» |
Волочій Богдан Юрійович — доктор технічних наук, професор, професор кафедри теоретичної радіотехніки та радіовимірювань Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки Національного університету «Львівська політехніка».
Зміст
Біографічна довідка
1965–1971 рр. — навчався на радіотехнічному факультеті у Львівському політехнічному інституті за спеціальністю «Радіотехніка». Одночасно працював на заводі.
З 1969 р. — працював у Фізико-механічному інституті Академії Наук України, де брав участь у розробленні, виготовленні та натурних випробуваннях телеметричних систем для електричного й акустичного каротажу свердловин.
У 1971–1972 рр. проходив військову службу в м. Мари (Туркменія), займався ремонтом радіолокаційних станцій.
Професійна діяльність:
1963 р. — розпочав трудову діяльність на Львівському заводі кінескопів, де пройшов шлях від учня радіомеханіка до радіомеханіка 5-го розряду.
1972 р. — почав працювати в Львівському політехнічному інституті в науково-дослідній лабораторії кафедри «Радіотехнічні пристрої та системи» НДЛ-2 під керівництвом доцента Володимира Павловича Бодунова і завідувача лабораторією Зенона Дмитровича Грицьківа.
З 1976 р. і дотепер — працює на кафедрі теоретичної радіотехніки та радіовимірювань Національного університету «Львівська політехніка» — асистент, старший викладач, доцент, професор.
1977–1980 рр. — навчався в аспірантурі Московського авіаційного інституту на кафедрі радіосистем керування і передавання інформації.
1980 р. — захистив кандидатську дисертацію на тему «Розроблення та дослідження адаптивних алгоритмів функціонування бортових радіотелеметричних систем збору і передавання даних» в Московському авіаційному інституті, яку виконав під керівництвом професора Ігоря Дмитровича Калашнікова та доцента Романа Богдановича Мазепи. Присвоєно науковий ступінь кандидата технічних наук.
1982–1986 рр. — заступник декана радіотехнічного факультету Львівського політехнічного інституту.
1982–1983 рр. — проходив наукове стажування у Вищій технічній школі (м. Хемніц, Німеччина) на кафедрі «Теорія систем» під керівництвом професора Дітера Бохманна.
1986 р. — присвоєно звання доцента.
1986–1997 рр. — завідував кафедрі теоретичної радіотехніки та радіовимірювань Національного університету «Львівська політехніка».
У цей час на кафедрі в рамках спеціальності «Радіотехніка» організовані спеціалізації: «Автоматизоване схемотехнічне проектування інтегральних схем», «Надійнісне проектування радіоелектронних систем», «Побутова радіоелектронна апаратура». Вперше в Україні відкрито нову спеціальність «Медичні радіоелектронні прилади і системи». Для спеціальності та кожної спеціалізації створені навчальні лабораторії.
2008 р. — захистив докторську дисертацію на тему «Підвищення ефективності аналізу структур та алгоритмів функціональної і надійнісної поведінки радіоелектронних комплексів», Національний університет «Львівська політехніка». Присвоєно науковий ступінь доктора технічних наук.
З 2012 р. і дотепер — за сумісництвом провідний науковий співробітник Наукового центру Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
2016 р. — присвоєно звання професора.
Педагогічна діяльність
Для студентів спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка» читає лекції, проводить практичні та лабораторні заняття з дисциплін:
- Сигнали в інформаційних системах
- Передавання сигналів в інформаційних системах
- Технологія моделювання алгоритмів поведінки програмно-апаратних систем
- Системотехнічне проектування телекомунікаційних систем та мереж
Для аспірантів спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка» читає лекції, проводить практичні заняття з дисципліни:
- Технологія моделювання алгоритмів поведінки інформаційних систем
Сфера наукових інтересів
- Інформаційні технології для етапу системотехнічного проектування радіоелектронних комплексів та їх систем
Наукова діяльність
1981 р. — започаткував для кафедри теоретичної радіотехніки та радіовимірювань новий науковий напрямок «Теорія і практика системного аналізу експлуатаційної поведінки радіоелектронних комплексів та систем на етапі їх системотехнічного проектування».
80-ті роки — у співпрації з І.Д. Калашніковим і Р.Б. Мазепою велось розроблення математичного забезпечення для універсальної програмної стохастичної моделі експлуатаційної надійнісної поведінки відмовостійких систем. Розроблено програмний засіб АСНА-1 (автоматизована система надійнісного аналізу), призначений для розв’язання задач надійнісного проектування інформаційно-вимірювальних систем космічних апаратів. На початку 90-х років «народився» новий підхід до створення програмних стохастичних моделей експлуатаційної надійнісної поведінки відмовостійких систем, в основу якого покладено структурно-автоматну модель поведінки. Створено програмний засіб АСНА-2.
Розроблені протягом 80-х і початку 90-х років теоретичні засади моделювання експлуатаційної поведінки радіоелектронних комплексів дали змогу сформувати інформаційну технологію створення їх стохастичних моделей. Починаючи з другої половини 90-х років, наявність інформаційної технології створення стохастичних моделей дало нові можливості розв’язання науково-прикладних завдань для етапу системотехнічного проектування радіоелектронних систем та комплексів.
Перелік розв’язаних науково-прикладних завдань є таким:
- Розроблена стохастична модель експлуатаційної функціональної поведінки прицільного радіоелектронного комплексу
- Методика системного аналізу для розроблення системи цифрового оброблення зображень, з використанням якої показано, що ефективність запропонованих методів сегментації зображень є близькою до потенційно можливих значень
- Розроблено ряд стохастичних моделей експлуатаційної поведінки відмовостійких систем мажоритарного типу з підвищеним ступенем адекватності, на основі яких створено методики їх надійнісного параметричного синтезу
- Розроблена стохастична модель стратегії технічного обслуговування та ремонту систем регіонального радіоелектронного комплексу, в якій враховано розміщення систем, багатоетапність процесу технічного обслуговування та ремонту, виконання однією ремонтною бригадою двох видів відновлюваних робіт (планового технічного обслуговування та аварійного відновлення), відключення систем підчас технічного обслуговування
- Розроблено методику проектування алгоритмів функціонування радіоелектронних систем короткотривалого використання, в основу якої покладено стохастичну модель їх експлуатаційної функціональної поведінки; для цієї методики запропоновано новий метод побудови моделі експлуатаційної функціональної поведінки системи короткотривалого використання у вигляді «схеми шляхів»
- Розроблено математичне забезпечення для автоматизованого створення структурно-автоматних моделей експлуатаційної поведінки відмовостійких систем, на основі яких в програмних стохастичних моделях формуються графи станів і переходів
- Отримали розвиток теоретичні засади, а на їх основі методи, моделі та методики, які дають змогу визначати слабкі місця в радіоелектронних інформаційних системах відповідального призначення з точки зору функційної безпечності
Розвиток наукового напрямку «Теорія і практика системного аналізу експлуатаційної поведінки радіоелектронних систем та комплексів на етапі їх системотехнічного проектування» давав можливості виконувати науково-дослідні роботи (НДР) на замовлення.
1981–1992 рр. — був керівником чотирьох НДР. Ці науково-дослідні роботи виконані на замовлення двох провідних науково-дослідних інститутів радіоелектронної галузі. Слід відзначити, що перший досвід виконання НДР був отриманий у Фізико-механічному інституті АН України у період 1969–1971 рр., а відтак у НДЛ-2 кафедри радіоелектронних пристроїв та систем у період 1973–1977 рр.
Приймав участь у розробленні та натурних випробуваннях телеметричних систем на замовлення науково-дослідного інституту геофізичних методів дослідження свердловин. 1993–2015 рр. — приймав участь у виконанні 10 держбюджетних НДР на замовлення Міністерства освіти та науки України.
2017–2018 рр. — був керівником держбюджетної НДР з назвою «Розроблення математичного забезпечення для програмного засобу аналізу функційної безпечності та надійності програмно-апаратних систем відповідального призначення», виконаної на замовлення Міністерства освіти та науки України. Був керівником, відповідальним виконавцем та виконавцем низки проектів та досліджень на замовлення провідних науково-дослідних інститутів радіоелектронної галузі.
Був членом трьох спеціалізованих вчених рад із захисту докторських та кандидатських дисертацій.
Є членом редколегій наукових журналів:
- Central European Researchers Journal (CERES Journal) – University of Zilina, Slovakia
- «Військово-технічний збірник» — видання Національної академії сухопутних військ, м. Львів
Був членом програмних комітетів Міжнародних науково-технічних конференцій:
- IEEE International Conference on Advanced Trends in Radioelectronics, Telecommunications and Computer Engineering (TCSET)
- IEEE International Conference on ICT in Education, Research, and Industrial Applications: Integration, Harmonization and Knowledge Transfer (ICTERI, Workshop TheRMIT)
- IEEE International Conference Dependable Systems, Services and Technologies (DESSERT)
- Physical and Technological problems of transmission, processing and storage of information in infocommunication systems (PREDT)
Є членом спеціалізованої вченої ради із захисту докторських та кандидатських дисертацій. Є членом редколегій трьох наукових журналів:
- «Телекомунікації та радіотехніка» — Вісник Національного університету «Львівська політехніка»
- «Central European Researchers Journal (CERES Journal)» — University of Zilina, Slovakia
- «Військово-технічний збірник» — видання Національної академії сухопутних військ, м. Львів
Був членом програмних комітетів 4-х Міжнародних науково-технічних конференцій:
- IEEE International Conference on Advanced Trends in Radioelectronics, Telecommunications and Computer Engineering (TCSET)
- IEEE International Conference on ICT in Education, Research, and Industrial Applications: Integration, Harmonization and Knowledge Transfer (ICTERI, Workshop TheRMIT)
- IEEE International Conference Dependable Systems, Services and Technologies (DESSERT)
- Physical and Technological problems of transmission, processing and storage of information in infocommunication systems (PREDT)
Здійснював наукове консультування двох докторів технічних наук та наукове керівництво для п’ятьох кандидатів технічних наук:
- Мосоров Володимир Якович — кандидат технічних наук (захист в 1998 р.)
- Озірковський Леонід Деонісійович — кандидат технічних наук (захист в 2002 р.)
- Змисний Михайло Михайлович — кандидат технічних наук (захист в 2013 р.)
- Муляк Олександр Володимирович — кандидат технічних наук (захист в 2014 р.)
- Онищенко Володимир Анатолійович — кандидат технічних наук (захист в 2018 р.)
- Озірковський Леонід Деонісійович — доктор технічних наук (захист 2020 р.)
- Сальник Юрій Павлович — доктор технічних наук (захист в 2021 р.)
Слід відзначити, що з використанням створеної технології моделювання експлуатаційної поведінки радіоелектронних інформаційних систем підготовлено і захищено 15 дисертаційних робіт. До них треба додати ще 3 дисертаційні роботи, які з різних причин не були представлені до захисту. Це дисертаційні роботи: Юрія Обуха, Віктора Бєляєва, Дмитра Кузнєцова. Однак їх вклад у розвиток теорії і практики системотехнічного проектування є значним. Результати їх роботи представлені в багатьох публікаціях, частина яких є в поданому нижче списку.
Нагороди та відзнаки
- «Відмінник освіти України» — 2002 р.
- 1998 р. — почесна грамота Державного університету «Львівська політехніка»
- 2002 р. — нагрудний знак «Відмінник освіти України»
- 2004 р. — диплом Національного університету «Львівська політехніка»
- 2007 р. — диплом Національного університету «Львівська політехніка»
- 2013 р. — грамота Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного
- 2014 р. — диплом першого ступеня Національного університету «Львівська політехніка»
- 2017 р. — грамота Національного центру управління та випробувань космічних засобів
- 2018 р. — грамота Львівської обласної державної адміністрації
- 2019 р. — відзнака «За сприяння» Начальника Національної академії сухопутних військ
Видавнича діяльність
За результатами наукової роботи опубліковано понад 300 наукових праць. Серед них: 4 монографії, 3 навчальні посібники, 4 авторські свідоцтва на винаходи. Був учасником більше сімдесяти вітчизняних і зарубіжних наукових конференцій.
Понад 40 статей опубліковані у виданнях, що індексуються у наукометричній базі даних Scopus. Особистий індекс Гірша (h-індекс) 4 (визначений у наукометричній базі Scopus).
Для навчальної роботи видано 3 навчальних посібники: «Передавання сигналів в інформаційних системах» (2005 р.), «Практикум з теорії електрозв’язку» (2010 р.), «Системотехнічне проектування телекомунікаційних мереж» (2012 р.) та створено 5 електронних навчально-методичних комплексів у віртуальному навчальному середовищі Національного університету «Львівська політехніка» з дисциплін: «Сигнали в інформаційних системах», «Передавання сигналів в інформаційних системах», «Технологія моделювання алгоритмів поведінки програмно-апаратних систем», «Системотехнічне проектування телекомунікаційних систем та мереж», «Технологія моделювання алгоритмів поведінки інформаційних систем».
Навчальні посібники та монографії:
- Проектування ефективних стратегій технічного обслуговування. Математичні моделі, алгоритми і методики / Б. Волочій, Л. Озірковський, І. Кулик. — Федеративна Республіка Німеччина : Видавництво LAP LAMBERT Academic Publishing, 2014.
- Математичні моделі та методи аналізу надійності радіоелектронних, електротехнічних та програмних систем / Ю.Я. Бобало, Б.Ю. Волочій, О.Ю. Лозинський, Б.А. Мандзій, Л.Д. Озірковський, Д.В. Федасюк, С.В. Щербовських, В.С. Яковина. Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2013.
- Системотехнічне проектування телекомунікаційних мереж. Практикум. Навчальний посібник. / Б.Ю. Волочій, Л.Д. Озірковський. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2012.
- Практикум з теорії електрозв’язку: Навчальний посібник. / Б.Ю. Волочій, Л.Д. Озірковський. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2010.
- Передавання сигналів у інформаційних системах. Навчальний посібник. / Б.Ю. Волочій. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2005.
- Технологія моделювання алгоритмів поведінки інформаційних систем / Б.Ю. Волочій. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2004.
- Проектування відмовостійких мікропроцесорних інформаційно-вимірювальних систем / Волочій Б.Ю., Калашніков І.Д., Мазепа Р.Б., Мандзій Б.А. — Львів : Вища школа, 1987.
Інформаційні ресурси у Віртуальному навчальному середовищі Львівської політехніки:
- Сигнали в інформаційних системах. Електронний навчально-методичний комплекс дисципліни (для студентів 2-го курсу) / Волочій Б.Ю., Озірковський Л.Д., Шкілюк О.П., Змисний М.М. Режим доступу [[1]].
- Передавання сигналів в інформаційних системах. Електронний навчально-методичний комплекс дисципліни (для студентів 2-го курсу) / Волочій Б.Ю., Озірковський Л.Д., Шкілюк О.П., Змисний М.М. Режим доступу [[2]].
- Передавання сигналів в інформаційних система. Курсова робота. Електронний навчально-методичний комплекс до курсової роботи (для студентів 2-го курсу) / Волочій Б.Ю., Озірковський Л.Д., Шкілюк О.П. Режим доступу [[3]].
- Технологія моделювання алгоритмів поведінки програмно-апаратних систем. Електронний навчально-методичний комплекс дисципліни (для студентів 4-го курсу) / Волочій Б.Ю. Режим доступу [[4]].
- Системотехнічне проектування телекомунікаційних систем і мереж. Електронний навчально-методичний комплекс дисципліни (для студентів 5-го курсу) / Волочій Б.Ю. Режим доступу [[5]].
- Технологія моделювання алгоритмів поведінки інформаційних систем. Електронний навчально-методичний комплекс дисципліни (для аспірантів) / Волочій Б.Ю. Режим доступу [[6]].
Вибрані публікації:
- Блажкевич И.И., Бодунов В.П., Бойчук Л.Г., Волочий Б.Ю. Термостойкий скважинный прибор для акустического каротажа скважин // Геофизическая аппаратура. — Л. : Недра. — 1975. — Вип. 57. — С. 130–134.
- Бодунов В.П., Волочий Б.Ю., Блажкевич И.И. Многоканальная телеметрическая система для электрического каротажа скважин // Геофизическая аппаратура. — Л. : Недра. — 1975. — Вип. 58. — С. 108–112.
- Wolotschij B., Woschni E.-G. Adaptive Algorithmen fur die Mehrkanalanpassung von Informationskanalen // Wissenschaftliche Zeitschrift, Technische Hochschule Chemniz, JG. 26, 1984, Heft 4. — S. 577–587.
- Heckendorff H., Wolotschij B. Vergleich von Metoden zur Erhohung der Ausfallstabilitat von Datenspeichern // Nachrichtentechnik. Elektronik. — Berlin. — JG. 34, 1984, №9. — S. 331–333.
- Волочий Б.Ю. Башта Я.К. Надежностная оптимизация параметров структуры информационно-измерительной системы // Вестник Львовского политехн. ин-та «Теория и проектирование полупроводниковых и радиоэлектронных устройств». — Львов : Изд-во при Львовском гос. ун-те. — 1987. — №215. — С. 25–28.
- Башта Я.К., Волочий Б.Ю., Обух Ю.С. Сравнение стратегий обеспечения отказоустойчивости телеметрических запоминающих устройств // Вестник Львовского политехн. ин-та «Теория и проектирование полупроводниковых и радиоэлектронных устройств». — Львов : Изд-во при Львовском гос. ун-те. — 1989. — №236. — С. 6–8.
- Волочий Б.Ю., Шихович Э.Т. Метод преобразования структуры надежностной модели сети связи // Вестник Львовского политехн. ин-та «Теория и проектирование полупроводниковых и радиоэлектронных устройств». — Львов : Изд-во при Львовском гос. ун-те. — 1990. — №245. — С. 12–14.
- Беляев В.П., Волочий Б.Ю., Обух Ю.С., Рыков Г.В., Штипельман Л.Г. Автоматизация надежностного анализа отказоустойчивых систем // Вопросы радиоэлектроники. Сер. «Общие опросы радиоэлектроники». — Москва-Львов. — 1991. — Вып. 13. — С. 78–84.
- Братюк В.А., Волоско Р.І., Волочій Б.Ю., Недоступ Л.А. Застосування САПР і засобів автоматизованого контролю та налагодження у виробництві радіоелектронної медичної апаратури // Радіотехнічний — вчора, сьогодні, завтра... — Львiв : Видавництво Львівської політехніки. — 1992. — С. 59–67.
- Бєляєв В.П., Волочiй Б.Ю. Надійнісне моделювання відмовостійких систем з урахуванням впливу відмов і збоїв на інформаційні характеристики // Вісник державного університету «Львівська політехніка» — «Теорія і проектування напівпровідникових та радіоелектронних пристроїв». — Львів : Видавництво Львівської політехніки. — 1994. — №280. — С. 8–11.
- Беляев В.П., Волочий Б.Ю., Мандзий Б.А. Автоматизация построения надежностних моделей отказоустойчивих РЭС // Автоматизация проектирования . — М. : ВИМИ. — 1994. — N2-3. — С. 73–81.
- Бєляєв В.П., Волочій Б.Ю. Задачі надійнісного проектування у САПР мереж зв’язку // Вісник державного університету «Львівська політехніка» — «Теорія і проектування напівпровідникових та радіоелектронних пристроїв». — Львів : Видавництво Львівської політехніки. — 1995. — №289. — С. 11–15.
- Волочій Б.Ю., Мосоров В.Я. Метод сегментації напівтонових зображень на основі аксіоматичного підходу // Вісник державного університету «Львівська політехніка» — «Теорія і проектування напівпровідникових та радіоелектронних пристроїв». — Львів : Видавництво Львівської політехніки. — 1997. — №326. — С. 29–32.
- Мандзій Б.А., Бєляєв В.П., Волочій Б.Ю. Метод надійнісного моделювання самовідновлюваних бортових інформаційних систем // Космічні науки і технології. — 1998. — Т. 4, №3-4. — С. 62–67.
- Бєляєв В.П., Волочій Б.Ю., Озірковський Л.Д. Побудова математичних моделей поведінки радіоелектронних комплексів за методом еквівалентної інтенсивності потоку // Вісник Державного університету «Львівська політехніка» — «Теорія і проектування напівпровідникових та радіоелектронних пристроїв». — Львів : Видавництво Львівської політехніки. — 1998 — №343. — С. 74–77.
- Бєляєв В.П., Волочій Б.Ю., Озірковський Л.Д., Павлів М.В. Оцінка ефективності методів розрахунку показників зв’язності в структурному аналізі радіоелектронних комплексів // Міжвідомчий науково-технічний збірник «Теоретична електротехніка». — Львів : Вид-во «Світ». — 1998. — Вип. 54. — С. 8–14.
- Волочій Б.Ю., Мосоров В.Я. Метод сегментації напівтонових зображень для систем обробки відеоінформації // Міжвідомчий науково-технічний збірник «Теоретична електротехніка». — Львів : Вид-во «Світ». — 1998. — Вип. 54. — С. 87–93.
- Бєляєв В.П., Волочій Б.Ю., Грабчак А.В., Міськів М.В., Озірковський Л.Д. Моделювання та оцінка ефективності локального радіоелектронного комплексу // Міжвідомчий збірник наукових праць «Відбір і обробка інформації». — Львів : 1999. — Вип. 13 (89). — С. 65–70.
- Волочій Б.Ю., Озірковський Л.Д., Грабовенська Л.В. Формування структурно-автоматної моделі для побудови надійнісної моделі відмовостійкої системи логічного управління // Вісник Національного університету «Львівська політехніка» — «Радіоелектроніка та телекомунікації». — Львів : Видавництво Львівської політехніки. — 2001. — №428. — С. 168–172.
- Волочій Б.Ю., Шира А. Алгоритм імітаційної моделі для дослідження ефективності адаптивних процедур вибору повідомлень на обслуговування із сукупності БЗП у вузлах інформаційної мережі // Вісник Національного університету «Львівська політехніка» — «Радіоелектроніка та телекомунікації». — Львів : Видавництво Львівської політехніки. — 2001. — №428. — С. 103–112.
- Волочій Б.Ю., Подоляк У.В. Автоматизація процесу трансформації моделей локального радіоелектронного комплексу // Вісник Національного університету «Львівська політехніка» — «Комп’ютерні системи проектування. Теорія і практика». — Львів : Видавництво Львівської політехніки. — 2002. — №444. — С. 61–64.
- Волочій Б.Ю., Озірковський Л.Д., Улибін Д.О. Марковська модель як засіб комплексного моделювання інформаційних систем з функціональним резервуванням // Вісник Нац. ун-ту «Львівська політехніка», №470 «Комп’ютерні системи проектування. Теорія і практика», Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2003. — С. 101–109.
- Волочій Б., Шира А. Структурно-автоматна модель адаптивної процедури вибору комірок на обслуговування із сукупності буферів у вузлах комутації мереж АТМ // Вісник Нац. ун-ту «Львівська політехніка», № 477 «Радіоелектроніка та телекомунікації», Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2003. — С. 103–110.
- Волочій Б.Ю., Матічин О.В., Озірковський Л.Д., Стецюк С.О., Улибін Д.О. Модель цифрової системи комутації вузла телекомунікаційної мережі // Радіоелектроніка та телекомунікації. Вісник Нац. ун-ту «Львівська політехніка», №508. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2004. — С. 144–152.
- Волочій Б., Матічин О., Мосоров В., Стецюк С., Улибін Д. Програмна модель цифрової системи комутації вузла телекомунікаційної мережі // Моделювання та інформаційні технології. Збірник наукових праць Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України. Вип. 26. — Київ, 2004. — С. 55–62.
- Волочій Б.Ю., Малиновський О.В., Улибін Д.О. Програмна модель відмовостійкої системи з комбінованим заміщувальним резервуванням // Радіоелектроніка та телекомунікації. Вісник Нац. ун-ту «Львівська політехніка», №534. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2005. — С. 28–36.
- Волочій Б.Ю., Колодій А.З., Матічин О.В. Адаптивне обслуговування інформаційних потоків у вузлах комутації телекомунікаційних мереж // Відбір і обробка інформації. Національна академія наук України. Міжвідомчий збірник наукових праць, вип. 22 (98). — Львів, 2005. — С. 27–33.
- Мандзій Б.А., Волочій Б.Ю., Озірковський Л.Д. Програмні моделі для інтерактивного проектування відмовостійких систем з комбінованим структурним резервуванням та з врахуванням стратегій їх технічного обслуговування // Комп’ютинг. — Тернопіль : Вид-во «Економічна думка», том 7, вип. 1, 2008. — С. 153–163.
- Мандзій Б.А., Волочій Б.Ю., Озірковський Л.Д. Моделювання дискретно-неперервних стохастичних систем у задачах дослідження їх відмовостійкості // Відбір і обробка інформації (міжвідомчий збірник наукових праць). — Львів : Національна академія наук України, Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка, вип. 28 (104), 2008. — С. 39–47.
- Мандзій Б.А., Волочій Б.Ю., Озірковський Л.Д. Методи оцінювання структурної живучості ієрархічних інформаційних мереж регіональних радіоелектронних комплексів // Відбір і обробка інформації (міжвідомчий збірник наукових праць). — Львів : Національна академія наук України, Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка, вип. 30 (106), 2009. — С. 104–112.
- Волочій Б.Ю., Озірковський Л.Д., Муляк О.В., Гила В.Д. Моделі для надійнісного проектування вузла пам’яті сервера та джерела безперебійного електроживлення // Радіоелектроніка та телекомунікації. Вісник НУ «Львівська політехніка» №680. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2010. — С. 206–216.
- Мандзій Б.А., Волочій Б.Ю., Озірковський Л.Д., Змисний М.М., Кулик І.В. Оцінювання показників надійності відмовостійкої системи на основі мажоритарної структури з врахуванням параметрів стратегії аварійного відновлення // Радіоелектроніка та телекомунікації. Вісник НУ «Львівська політехніка» №705. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2011. — С. 216–224.
- Волочій Б.Ю., Кузнєцов Д.С. Проектування відмовостійких систем для джерел безперебійного електроживлення // Вісник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» ; Серія «Радіотехніка. Радіоапаратобудування». — Київ, 2012. — Вип. 48. — С. 149–158.
- Волочій Б.Ю., Озірковський Л.Д., Кулик І.В. Формалізація побудови моделей дискретно- неперервних стохастичних систем з використанням методу фаз Ерланга // Відбір і обробка інформації (міжвідомчий збірник наукових праць). — Львів : Національна академія наук України, Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка, №36 (112), 2012. — С. 39–47.
- Волочій Б.Ю., Кузнєцов Д.С. Модель для надійнісного проектування джерел безперебійного електроживлення радіоелектронних інформаційних систем цілодобової довготривалої експлуатації // Радиоэлектроника и информатика №2 (57). — Харків : Харківський національний університет радіоелектроніки, 2012. — С. 36–42.
- Мандзій Б.А., Волочій Б.Ю., Озірковський Л.Д., Змисний М.М., Муляк О.В. Порівняльна оцінка надійності трьох конфігурацій відмовостійкої системи з мажоритарною структурою // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. — Запоріжжя : ЗНТУ, 2012. №2. — С. 44–50.
- Мандзій Б.А. Оцінка ефективності комбінованої стратегії технічного обслуговування мережі коміркового зв'язку / Мандзій Б.А., Волочій Б.Ю., Гнатів С.І., Озірковський Л.Д., Кулик І.В. // Східно-Європейський журнал передових технологій. Інформаційно-керуючі системи. — Том 1, №9 (61), 2013. — С. 40–44.
- Мандзій Б.А. Дослідження впливу профілактичного технічного обслуговування на надійність відмовостійкого джерела безперебійного електроживлення / Мандзій Б.А., Волочій Б.Ю., Озірковський Л.Д., Кузнєцов Д.С., Кулик І.В. // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. Энергосберегающие технологии и оборудование. — Том 1, №8 (61), 2013. — С. 8–12.
- Волочій Б.Ю. Надійнісна модель відмовостійкої програмно-апаратної системи на основі мажоритарної структури з ковзним резервуванням та автоматичним перезавантаженням програмного забезпечення / Волочій Б.Ю., Озірковський Л.Д., Муляк О.В., Змисний М.М. // Радіоелектронні і комп'ютерні системи, №5 (64). — Харків : Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», 2013. — С. 221–226.
- Волочій Б.Ю. Визначення впливу оновлення програмного забезпечення на показники надійності відмовостійкої багатопроцесорної системи / Б.Ю. Волочій, М.В. Міськів, О.В. Муляк, Л.Д. Озірковський // Східно-Європейський журнал передових технологій. Інформаційно-керуючі системи. — Том 3, №9 (63), 2013. — С. 55–59.
- Мандзій Б.А. Оцінка економічної ефективності технічного обслуговування та ремонту систем регіональних радіоелектронних комплексів / Б.А. Мандзій, Б.Ю. Волочій, Л.Д. Озірковський, С.І. Гнатів, І.В. Кулик // Вісник Національного технічного ун-ту України «Київський політехнічний інститут». Серія «Радіотехніка. Радіоапаратобудування». — 2013. — Вип. 54. — С. 160–170.
- Волочій Б.Ю. Порівняння стратегій профілактичного та аварійного відновлення джерела безперебійного електроживлення / Б.Ю. Волочій, Д.С. Кузнєцов // Вісник Національного технічного ун-ту України «Київський політехнічний інститут». Серія «Радіотехніка. Радіоапаратобудування». — 2013. — Вип. 54. — С. 111–119.
- Волочій Б.Ю. Модель процесу взаємодії розвідувально-сигналізаційного комплексу з об'єктом виявлення з урахуванням особливостей оперативно-тактичної обстановки / Б.Ю. Волочій, В.А. Онищенко // Військово-технічний збірник №1 (8). — Львів, Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, 2013. — С. 50–56.
- Волочій Б.Ю. Методика оцінки показників ефективності радіоелектронного комплексу моніторингу повітряного простору / Б.Ю. Волочій, Л.Д. Озірковський, О.П. Шкілюк, А.В. Мащак // Радіоелектроніка та телекомунікації. Вісник НУ «Львівська політехніка» №766. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2013. — С. 194–203.
- Волочій Б.Ю. Моделювання реакції комплексу охоронної сигналізації на появу рухомого об’єкту при розміщенні сейсмодатчиків в дальній та ближній зонах контролю / Б.Ю. Волочій, В.А. Онищенко // Воєнно-технічний збірник №1 (10), АСВ, Львів. — 2014. — С. 7–13.
- Волочій Б.Ю. Визначення умов переходу від стратегії оперативного відновлення джерела безперебійного електроживлення до стратегії планового відновлення / Б.Ю. Волочій, Д.С. Кузнєцов // Радіоелектроніка та телекомунікації. Вісник НУ «Львівська політехніка» №796. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2014. — С. 214–221.
- Волочій Б.Ю. Оцінка надійності програмно-апаратних систем за допомогою моделі їх поведінки / Б.Ю. Волочій, Л.Д. Озірковський, Р.С. Чопей, А.В. Мащак, О.П. Шкілюк // Радіоелектроніка та телекомунікації. Вісник НУ «Львівська політехніка» №796. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2014. — С. 222–231.
- Муляк О.В. Вплив моделей надійності програмних засобів на показники надійності програмно-апаратних систем / О.В. Муляк, В.С. Яковина, Б.Ю. Волочій // Східно-Європейський журнал передових технологій. — 2015. — №4/9 (76). — С. 53–57.
- Волочій, Б.Ю. Оцінка ризику експлуатації навігаційно-обчислювальної системи безпілотного літального апарата / Б.Ю. Волочій, Л.Д. Озірковський, Ю.М. Пащук, А.В. Мащак, В.А. Онищенко // Військово-технічний збірник. Випуск №13. — Львів : НАСВ, 2015. — С. 77–85.
- Волочій Б.Ю. Методика синтезу комплексу охоронної сигналізації при розміщенні сейсмодатчиків в дальній та ближній зонах контролю // Б.Ю. Волочій, В.А. Онищенко, Ю.П. Сальник // Радіоелектроніка та телекомунікації. Вісник Національного університету «Львівська політехніка», №818, Львів : Видавництво Львівської політехніки. 2015. — С. 32–40.
- Volochiy B. Availability model of critical nuclear power plant instrumentation and control system with non-exponential software update distribution / B. Volochiy, V. Yakovyna, O. Mulyak, V. Kharchenko // Monograph «Communications in Computer and Information Science». Editors: Bassiliades N., Ermolayev V., Fill H.-G., Yakovyna V., Mayr H.C., Nikitchenko M., Zholtkevych G., Spivakovsky A. — Vol. 826. Springer, Cham, 2018, p. 3–20. (SCOPUS) [[7]].
- Volochiy B. Synthesis of components effectiveness factors of guard signaling complex with layout of three seismic sensors in control zone and with majority principle of taking decisions / B. Volochiy, M. Zmysnyi, I. Kulyk, V. Leonchuk, V. Onyshchenko // Proceedings 14th International Conference on Advanced Trends in Radioelectronics, Telecommunications and Computer Engineering, TCSET 2018, February 20–24. — Lviv, 2018. — S1, Paper ID 346. (SCOPUS).
- Volochiy B. Research of efficiency indexes of radio telemetry system with short-term use / B. Volochiy, L. Ozirkovskyy, O. Shkiliuk, V.-M. Miskiv // Proceedings 4th International Conference on Advanced Trends in Radioelectronics, Telecommunications and Computer Engineering, TCSET 2018, February 20–24. — Lviv, 2018. — S12, Paper ID 378. (SCOPUS).
- Shkiliuk O. The scheme of paths method based technique for evaluating of the behavior algorithms efficiency / O. Shkiliuk, B. Volochiy, L. Ozirkovskyy, V. Kharchenko // Proceedings of 2018 IEEE 9th International Conference on Dependable Systems, Services and Technologies, DESSERT 2018, 24–27 May, 2018, Kyiv. — P. 418–422. (SCOPUS).
- Волочій Б.Ю. Надійнісна модель відмовостійкої системи на основі мажоритарної структури {3 із 5} з комбінованим структурним резервуванням та з відновленням / Б.Ю. Волочій, В.М. Якубенко, М.М. Змисний // Вісник національного університету «Львівська політехніка» ; №885 «Радіоелектроніка та телекомунікації». — 2017. — Львів, Видавництво Львівської політехніки. — С. 154–167. (Index Copernicus).
- Volochiy B. Improvement of fidelity of moving objects classification in guard signaling complexes with seismic sensors / Bohdan Volochiy1, Mykhailo Zmysnyi, Leonid Ozirkovskyy, Volodymyr Onyshchenko, Yuriy Salnyk // Informatyka, Automatyka, Pomiary w Gospodarce i Ochronie Środowiska. — Rok 2018, Tom 8, Nr 4. — P. 36–39. (Index Copernicus).
- Strielkina A., Volochiy B., Kharchenko V. Model of Functional Behavior of Healthcare Internet of Things Device / Proceedings of the 10th International Conference on Dependable Systems, Services and Technologies (DESSERT), Leeds, United Kingdom, 2019, pp. 63–69. (SCOPUS).
- Shkiliuk O., Volochiy B., Petliuk I. Discrete-Continuous Stochastic Model of Behavior Algorithm of Surveillance and Target Acquisition System // Proceedings of the 15th International Conference on ICT in Education, Research and Industrial Applications. Integration, Harmonization and Knowledge Transfer. Volume II : Kherson, Ukraine, June 12–15, 2019. — P. 761–776. (SCOPUS).
- Волочій Б.Ю., Змисний М.М., Онищенко В.А., Сальник Ю.П., Шкілюк О.П. Оцінка можливостей комплексу охоронної сигналізації з різною кількістю сейсмічних датчиків біля зони контролю / Системи та технології, №1 (57), 2019, м. Дніпро, Університет митної справи та фінансів. — С. 47–67.
- Яковенко В.В. Формування підходу до представлення процесу обстрілу рухомої бойової броньованої машини серією осколково-пучкових снарядів дискретно-неперервною стохастичною моделлю // В.В. Яковенко, Б.Ю. Волочій, В.М. Корольов, О.В Корольова. / Військово-технічний збірник — Львів : НАСВ, 2019. — №21/2019. — С. 28–30.
- Ozirkovskyy L., Volochiy B., Mashchak A., Kulyk I. / Adequacy Increase of Assessment of Minimal Cut Sets Considering Latent Failures / Central European Researchers Journal. Slovakia / Volume 5, Issue 2, 2019, p. 58–66. Режим доступу [[8]].
- Salnyk Yu. Stochastic model of the reaction the unattended ground sensor system based on {3+3} scheme / Yu. Salnyk, B. Volochiy, V. Onishchenko // Proceedings of 15th International Conference on Advanced Trends in Radioelectronics, Telecommunications and Computer Engineering (TCSET-2020), Lviv-Slavske, Ukraine, February 25–29.2020. Paper ID 148. (SCOPUS).
- Ozirkovskyy L. Synthesis of safe behavior algorithms of radioelectronic systems for critical applications// Leonid Ozirkovskyy, Bohdan Volochiy, Mykhailo Zmysnyi, Oleksandr Shkiliuk/ Informatyka, Automatyka, Pomiary W Gospodarce I Ochronie Środowiska. Poland / Volume 10, №1, 2020, pp. 28–31.
- Strielkina A. Model of Functional Behavior of Healthcare Internet of Things Device Using Erlang Phase Method / A. Strielkina, B. Volochiy, V. Kharchenko, S. Volochiy // Communications in Computer and Information Science / Germany, Springer, Volume 1175. 2020. P. 277–301. (SCOPUS).
- Сальник Ю.П., Волочій Б.Ю. Стохастична модель функціональної поведінки охоронної системи об’єкта критичної інфраструктури / Сучасні інформаційні системи. — Харків : Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут». 2021. Т. 5, №1. — С. 18–33.
- Волочій Б.Ю., Якубенко В.М., Сальник Ю.П., Змисний М.М. Дослідження впливу старіння модулів ядра відмовостійкої системи мажоритарного типу на значення показників її надійності / Системи управління, навігації і зв’язку. — Полтава : Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». 2021. Випуск 1 (63). — С. 36–44.
- Yakovenko V., Volochii B., Sydorenko Y., Furmanova N., Malyi O., Tkachenko A., Olshevskyi Y. Building a model of the process of shooting a mobile armored target with directed fragmentation-beam shells in the form of a discrete-continuous stochastic system // Східно-Європейський журнал передових технологій. — 2021. — №6/4 (114). — С. 51–63. (SCOPUS).
- Грабчак В.І., Сальник Ю.П., Волочій Б.Ю. / Дискретно-неперервна стохастична модель функціонування системи аналізу, узагальнення та впровадження досвіду застосування військ (сил) / Військово технічний збірник. — Випуск №24. — Львів : НАСВ, 2021. — С. 64–72.
- Volochiy B. Functional safety analysis of safety-critical system using state transition diagram / Leonid Ozirkovskyy, Bohdan Volochiy, Oleksandr Shkiliuk, Mykhailo Zmysnyi, Pavlo Kazan // Radioelectronic and computer systems, №2, 2022. — P. 145–158. (SCOPUS).
- Волочій Б. Програмна стохастична модель експлуатаційної поведінки відмовостійких систем мажоритарного типу з правилом голосування {3 із 5} / Б. Волочій, В. Якубенко, Ю. Сальник, П. Чернишук // Інфокомунікаційні технології та електронна інженерія. Вип. 1, №2, 2021. — С. 94–113.
- Волочій Б.Ю. Метод усунення надмірної затримки у вузлі комутації інформаційної мережі зв’язку спеціального призначення в умовах бойового застосування / Б.Ю. Волочій, А.О. Кушик, Ю.П. Сальник, В.А. Онищенко, П.І. Казан // Військово-технічний збірник. Випуск №26, 2022. — С. 3–12.
Контакти
вул. Професорська, 2, м. Львів, 79013; 11-й н.к., кімн. 103
Тел.: +38 (032) 258-21-56
Е-mail: bvolochiy@ukr.net