Кафедра інформаційних систем і технологій

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Кафедра інформаційних систем і технологій
Тип підрозділу кафедра
Абревіатура ІСТ
Дата заснування 2010 рік
Приналежність Інститут підприємництва та перспективних технологій
Завідувач кафедри д.т.н., проф. Матвійчук Ярослав Миколайович
Розташування (адреса) вул. Горбачевського, 18, м. Львів, 79044; 32-й корпус, кімн. 507
Сторінка на lp.edu.ua http://lp.edu.ua/node/179
Власний сайт http://ippt.lp.edu.ua/pro-instytut/kafedry/kafedra-ist.html

Кафедра інформаційних систем і технологій — це навчально-науковий підрозділ Інституту підприємництва та перспективних технологій Львівської політехніки, який проводить підготовку молодших спеціалістів спеціальностей 5.05010101 «Обслуговування програмних систем комплексів», 5.080406 «Експлуатація систем обробки інформації та прийняття рішень», бакалаврів напряму 6.050101 «Комп’ютерні науки», спеціалістів зі спеціальності 7.05010105 «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг», магістри 8.05010105 «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг».

Загальна інформація

Кафедра інформаційних систем і технологій розміщена у навчальному корпусі у м. Львові по вул. Горбачевського, 18. Навчальна площа, закріплена за кафедрою, складає 136,2 кв.м., навчальний процес відбувається у сучасно обладнаних аудиторіях та навчальних лабораторіях, а саме: штучного інтелекту на 15 посадкових місць, програмних засобів на 11 посадкових місць, інформатики і програмування на 17 посадкових місць, комп’ютерної електроніки та мікропроцесорних систем на 10 посадкових місць, систем баз даних та знань на 19 посадкових місць, розподілених систем та мереж на 14 посадкових місць, лабораторія CISCO на 9 посадкових місць, а також достатнє за площею приміщення для професорсько-викладацького складу та навчально-допоміжного персоналу.

Навчальна діяльність кафедри тісно пов’язана з науковою діяльністю науково-педагогічних працівників і студентів. Колектив кафедри інформаційних систем і технологій проводить наукову роботу за напрямом «Математичне моделювання інформаційних та динамічних систем». Результати наукових досліджень знаходять відображення в наукових статтях фахових наукових вісників, у доповідях на міжнародних наукових конференціях та конференціях різних рівнів.

Навчання

Для організації навчального процесу студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» напряму 6.050101 «Комп’ютерні науки» та освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» спеціальності 7.080407 «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг» кафедра використовує комп’ютерні класи, закріплені за нею, а також загальноінститутські комп’ютерні класи та комп’ютеризовані лабораторії, у яких розміщено 155 комп’ютерів (всього по Інституту).

Комп’ютерні класи і комп’ютеризовані лабораторії забезпечені новітніми апаратними та програмними засобами: персональними комп’ютерами на базі Intel Pentium під управлінням операційних систем Windows та Linux і функціонують в режимі єдиної корпоративної комп’ютерної мережі.

Ефективність використання машинного часу (середньодобове навантаження) ПЕОМ становить в Інституті 1,0 годину на студента. В середньому на сто студентів Інституту припадає 12 комп’ютерних місць. Для потреб навчального процесу та наукової роботи студентів і викладачів кафедр навчальні лабораторії Інституту підключені до загальноінститутської локальної комп’ютерної мережі та глобальної мережі Інтернет.

Підготовка бакалаврів напряму 6.050101 «Комп’ютерні науки» та спеціалістів спеціальності 7.080407 «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг» в сучасних умовах вимагає використання та практичного освоєння сучасних програмних засобів провідних фірм-розробників. Всі цикли лабораторних робіт та деякі практичні заняття базуються на використанні програмних засобів. Програмне забезпечення зберігається як на сервері, так і на клієнтських робочих станціях, на яких розгорнуті програмні продукти, що задіяні в навчальному процесі.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 2 грудня 2004 року № 903 «Про правила використання комп’ютерних програм у навчальних закладах» та відповідно до фінансових можливостей ІППТ, в Інституті складено план легалізації неліцензійних комп’ютерних програм, розрахований на декілька років. На сьогодні Інститут є учасником програми академічної співпраці MSDN Academic Alliance (MSDN AA). Це дозволяє одержувати всі ліцензійні операційні системи, серверні продукти, засоби розробки та інше програмне забезпечення Microsoft, технічну підтримку, доступ до інформаційних ресурсів. Крім цього учасники програми можуть брати участь в передовому академічному співтоваристві за певними тематиками.

Студенти мають можливість займатись в локальній мереженій академії CISCO, яка функціонує в Інституті, та після завершення навчання в цій академії отримувати відповідні сертифікати міжнародного взірця.

Прийом на навчання за освітньо-професійною програмою спеціаліста за спеціальністю 7.080407 «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг» проводиться за результатами вступних фахових випробувань за конкурсом на базі освітньо–кваліфікаційного рівня «бакалавр» з урахуванням рейтингових показників студентів. Основний контингент вступників на навчання за освітньо–кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» складають випускники освітньо–кваліфікаційного рівня «бакалавр», які навчалися за напрямом 6.050101 «Комп’ютерні науки» в Інституті.

Прийом на навчання здійснюється Приймальною комісією Національного університету «Львівська політехніка» за конкурсом у відповідності до Правил прийому. Набір студентів на напрям підготовки 6.050101 «Комп’ютерні науки» та на спеціальність 7.080407 «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг» проводиться в межах встановленого ліцензованого обсягу.

Наукова діяльність кафедри

Науковий напрям кафедри — математичне моделювання динамічних та інформаційних систем.

На кафедрі працюють 1 професор, 2 д.т.н., 13 доцентів, к.т.н. та к.ф-м.н., 5 викладачів без ступенів. За рік працівниками кафедри опубліковано 35 статей та тез доповідей (штатні працівники- 11). На наукових конференціях зроблено 14 доповідей.

У звітному році дисертації не захищались. Заплановано подати до спецрад 2 дисертації у наступному році. Наукову роботу на кафедрі відповідно до наукового напряму кафедри забезпечують: 1 професор та 8 доцентів за напрямом математичне моделювання динамічних систем; 1 д.т.н. та 5 доцентів за напрямом математичне моделювання інформаційних систем.

За звітний рік відбулось 4 засідання наукових семінарів кафедри, на яких розглядались стан робіт за кандидатськими дисертаціями працівників кафедри: ст. викл. Гасько Р.Т., асистент Мельникова Н.І., асистент Навитки М.Л., та рекомендації до публікації наукових статей і тез доповідей.

Студентською науковою роботою керували 4 викладачів (ст. Гасько Р.Т., асистент Мельникова Н.І., асистент Навитка М.Л., асистент Мочурад Л.І.). Студенти зробили 14 доповідей на конференціях та семінарах та опублікували 2 статті та тези доповідей. Дві кращі студентські доповіді рекомендовано до друку у збірнику праць Львівської Політехніки (Труба В., Попко М.).

В рамках наукової роботи зі студентами вивчаються новітні технології розробки програмного забезпечення, зокрема під мобільну операційну систему Андроїд та з використання програмно-апаратного робото-технічного комплексу Lego Mindstorm.

В рамках міжнародної співпраці працівники кафедри приймали участь у 14 міжнародних конференціях та наукових симпозіумах в Україні та 4 за кордоном. Цього року ст.викл. Гасько Р.Т. брав участь у новітній формі проведення онлайн семінарів: вебінар з віртуальною участю учасників з усього світу.

Ведеться робота з розширення міжнародної співпраці, зокрема сертифікації розробок працівників кафедри з електронних дистанційних навчальних систем, які використовуються в процесі підвищення кваліфікації та післядипломної освіти в Європі та США.

Завдання:

  • розширювати міжнародне наукове співробітництво;
  • домагатись участі у держбюджетних наукових дослідженнях.