Кафедра інтелектуальної мехатроніки і роботики

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Версія від 11:15, 27 грудня 2012, створена Галина Денисенко (обговореннявнесок) (Створена сторінка: {{Навчальний_структурний_підрозділ| Офіційна назва = Кафедра приладів точної ме...)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Кафедра приладів точної механіки
Тип підрозділу кафедра
Абревіатура ПТМ
Дата заснування 1965 рік
Приналежність Інститут комп’ютерних технологій, автоматики та метрології
Завідувач кафедри к.т.н., с.н.с. Мокрицький Володимир Олексійович
Розташування (адреса) вул. Кн. Романа 1/3 а, 79013, Львів; 19-й корпус, кім. 117
Сторінка на lp.edu.ua http://lp.edu.ua/node/140
Власний сайт http://old.lp.edu.ua/index.php?id=1823

Кафедра приладів точної механіки — це навчально-науковий підрозділ Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології Львівської політехніки, створений у 1965 році, який готує фахівців із сучасних інформаційних технологій для приладобудування — інтелектуальних мехатронних систем.

Загальна інформація

В даний час кафедра ПТМ готує фахівців із сучасних інформаційних технологій для приладобудування — інтелектуальних мехатронних систем. У поєднанні електроніки та комп’ютерного проектування з однією із найдавніших технічних наук — механікою, динамічно сформувався новий напрямок — мехатроніка. Комп’ютери чи мікропроцесори служать засобами, що забезпечують керування прецизійними механічними пристроями, маніпуляторами, промисловими роботами та приводами і наділяють їх інтелектуальними властивостями. Самі ж механічні вузли комп’ютерів та їх периферійних засобів також є об’єктами проектування, дослідження та відлагодження. Особлива увага приділяється дослідженню і застосуванню мікросистемних пристроїв (МСТ), які характеризуються малими розмірами, і останніми роками широко використовуються в транспортних засобах, системах безпеки, медицині тощо; а також відповідному CAD — програмному забезпеченню, а саме: комп’ютеризованому проектуванню, освоєнню комп’ютерної розробки технічної документації (зокрема, креслень, схем, розведення друкованих плат тощо), програмуванню мікропроцесорів та верстатів з число-програмним керуванням, володінню іноземними мовами (німецькою , англійською).