Відмінності між версіями «Кафедра менеджменту організацій»
(→Список спеціалностей, Навчальна робота) |
(→Список спеціалностей, Навчальна робота) |
||
Рядок 46: | Рядок 46: | ||
Підготовка студентів на кафедрі здійснюється за ступеневою системою (див. рисунок). | Підготовка студентів на кафедрі здійснюється за ступеневою системою (див. рисунок). | ||
− | [[Файл:Shema_navchanna_MO.png| | + | [[Файл:Shema_navchanna_MO.png|800px|thumb|center|Схема навчання на кафедрі менеджменту організацій]] |
Кафедра готує фахівців широкого профілю з менеджменту організацій у сфері послуг, туризму та рекреації, обробної промисловості. Її випускники можуть вирішувати проблеми, що виникають у виробничій, інноваційній, фінансовій, маркетингово-збутовій діяльності промислових підприємств, інноваційних структурах і організаціях сфери рекреації та туризму, готельного господарства тощо. Ґрунтовна підготовка випускників дає їм змогу працювати на промислових підприємствах, в організаціях сфери послуг, установах державного управління, фінансової, інвестиційної та банківської систем, а педагогічна майстерність викладачів допоможе не загубитися у складному сучасному світі. | Кафедра готує фахівців широкого профілю з менеджменту організацій у сфері послуг, туризму та рекреації, обробної промисловості. Її випускники можуть вирішувати проблеми, що виникають у виробничій, інноваційній, фінансовій, маркетингово-збутовій діяльності промислових підприємств, інноваційних структурах і організаціях сфери рекреації та туризму, готельного господарства тощо. Ґрунтовна підготовка випускників дає їм змогу працювати на промислових підприємствах, в організаціях сфери послуг, установах державного управління, фінансової, інвестиційної та банківської систем, а педагогічна майстерність викладачів допоможе не загубитися у складному сучасному світі. | ||
Версія за 16:38, 11 лютого 2013
Кафедра менеджменту організацій |
Зміст
Загальна інформація
Кафедру менеджменту засновано 1945 року як профілюючу кафедру економіки промисловості та організації виробництва при механічному факультеті Львівського політехнічного інституту. афедра готує сучасних фахівців з менеджменту, а також обслуговує технічні інститути, Інститут дистанційного навчання та Інститут післядипломної освіти Національного університету «Львівська політехніка».
Коротка історія
Кафедру менеджменту засновано 1945 року як профілюючу кафедру економіки промисловості та організації виробництва при механічному факультеті Львівського політехнічного інституту. У різні роки кафедру очолювали: к.е.н., доц. З.А.Рубін (1945-1949рр.), к.е.н., доц. С.М.Ямпольський (1950-1956рр.), доц. З.А.Рубін (1956-1957рр.), к.е.н., доц. І.Я.Рябченко (1957р.), ст. викл. М.М.Адарюков (1957-1958рр.), д.е.н., проф. М.Л.Шраг (1958-1964рр.). У 1964р. кафедру об'єднали з кафедрою економіки та організації хімічної промисловості і енергетики в кафедру економіки та організації галузевої промисловості (завідувач — д.е.н., професор В.Й.Бородкін). У 1967р. її розділили на профілюючі кафедри: при цьому утворилась кафедра економіки та організації машинобудування й приладобудування, яку очолювали: д.е.н., проф. О.П.Сидоров (1967-1978рр.), к.е.н., доц. Й.А.Корнелюк (1978-1980рр.), к.е.н., доц. О.К.Янушевич (І980-1985рр.), д.е.н., проф. Й.М.Петрович (1985-2005рр.), к.е.н., доц. Г.М. Захарчин (2005-2008рр.). У 1996 році кафедра отримала назву "кафедра економіки підприємства та менеджменту". Сучасна назва кафедри - кафедра менеджменту організацій. Сьогодні кафедру очолює д.е.н., професор Чухрай Наталія Іванівна, академік Української академії наук, автор понад 300 наукових праць з проблем інноваційного та стратегічного менеджменту, у тому числі 12 монографій, 10 підручників та 5 навчальних посібників з грифом Міністерства освіти і науки України. Під керівництвом професора Наталії Чухрай захищено 10 кандидатських дисертацій.
Кафедра є членом академічного альянсу Microsoft (MSDN AA) і забезпечує вивчання технологій Microsoft.
Список спеціалностей, Навчальна робота
На кафедрі ведеться підготовка фахівців з напряму підготовки 030601 «Менеджмент» галузі знань «Менеджмент та адміністрування». Підготовка студентів на кафедрі здійснюється за ступеневою системою (див. рисунок).
Кафедра готує фахівців широкого профілю з менеджменту організацій у сфері послуг, туризму та рекреації, обробної промисловості. Її випускники можуть вирішувати проблеми, що виникають у виробничій, інноваційній, фінансовій, маркетингово-збутовій діяльності промислових підприємств, інноваційних структурах і організаціях сфери рекреації та туризму, готельного господарства тощо. Ґрунтовна підготовка випускників дає їм змогу працювати на промислових підприємствах, в організаціях сфери послуг, установах державного управління, фінансової, інвестиційної та банківської систем, а педагогічна майстерність викладачів допоможе не загубитися у складному сучасному світі.
- бакалавр з “Менеджменту”
- спеціаліст “Менеджмент підприємств і організацій (сфера послуг)”
- спеціаліст “Менеджмент підприємств і організацій (обробна промисловість)”
- магістратура «Менеджмент підприємств і організацій (обробна промисловість)»
- магістратура «Менеджмент підприємств і організацій (сфера туризму і рекреації)»
- магістратура“Менеджмент малого і середнього бізнесу”
- магістратура“Менеджмент якості”
- магістратура «Менеджмент інноваційної діяльності»
- магістратура «Управління проектами»
Керівництво
- Завідувач кафедри - Чухрай Наталія Іванівна, доктор економічих наук, професор, академік;
- Заступник завідувача з наукової роботи - Лісовська Лідія Степанівна, кандидат економічних наук, доцент;
- Заступник завідувача з навчальної роботи - Дубодєлова Алла Вікторівна, кандидат економічних наук, доцент;
- Заступник завідувача з навчально-методичної роботи - Грибик Ігор Іванович, кандидат економічних наук, доцент;
- Заступник завідувача кафедри з працевлаштування випускників та національно-патріотичної виховної роботи - Катаєв Андрій Володимирович, кандидат економічних наук, доцент;
- Заступник завідувача із забезпечення навчального процесу - Сорочак Олег Зіновійович, кандидат технічних наук, доцент;
- Координатор з програмного та інформаційного забезпечення Новаківський Ігор Іванович, кандидат економічних наук, доцент;
- Головний редактор Вістника НУ „Львівська політехніка” „Проблеми економіки та управління” - Петрович Йосиф Михайлович, доктор економічних наук, професор;
Наукова діяльність
Кафедра має загальновизнані в Україні наукові школи, веде підготовку висококваліфікованих наукових кадрів через докторантуру і аспірантуру. За час існування кафедри її співробітниками захищено вісім докторських (М.І.Шраг, О.П.Сидоров, І.О.Черевко, Я.Д.Плоткін, Й.М.Петрович, В.Я.Гуменюк, О.Є.Кузьмін, Г.М. Захарчин) і близько ста кандидатських дисертацій.
Упродовж останніх років наукові дослідження проводилися з проблем управління процесом формування і використання виробничого потенціалу підприємств, його розвитку і оновлення в умовах переходу до ринку, створення ефективних механізмів адаптації підприємств до зміни середовища в умовах глобалізації світової економіки тощо.
Наукова робота кафедри окреслена такими напрямками:
- проблеми адаптації та інтенсивного використання виробничого, наукового та організаційно-управлінського потенціалів до ринкових перетворень в умовах структурної перебудови економіки;
- проблеми узгодження функціонування економічних, організаційних та мотиваційних механізмів господарювання та регулювання їх впливів на використання виробничого, корпоративного та особистісного потенціалів.
Кафедрою були проведено низку фундаментальних робіт за такими держбюджетними темами:
- Адаптація виробничих структур підприємств машинобудування та приладобудування до ринкового середовища;
- Розроблення системи ринкового управління інноваційним процесом на основі моніторингу показників діяльності та конкурентоспроможності підприємства;
- Удосконалення управління інноваційним та інвестиційним процесами на підприємствах України;
- Проблеми управління інтенсифікацією використання та оновлення виробничого потенціалу підприємств регіону за сучасних умов.
Зараз проводиться наукова робота за держбюджетною темою "Управління інноваційними процесами підприємств у ланцюгах вартості"
Над держбюджетною тематикою плідно працюють такі співробітники кафедри: д.е.н. професор Чухрай Н.І., д.е.н., професор Петрович Й.М., к.е.н., доцент Новаківський І.І., к.е.н., доцент Лісовська Л.С.,к.е.н., асистент Демків Я.В., стажист-дослідник Семін І.Є. також залучаються аспіранти та студенти. На кафедрі успішно започатковано проведення міжнародних науково-практичних конференцій за напрямом «Управління інноваційним процесом в Україні: проблеми, перспективи, ризики». Перша міжнародна науково-практична конференція за напрямом «Управління інноваційним процесом в Україні: проблеми, перспективи, ризики» була проведена у травні 2006 року і зібрала понад 180 учасників, серед яких були представники вищої школи Польщі та Німеччини.
Особовий склад кафедри
На кафедрі працюють 35 осіб професорсько-викладацького складу, серед яких 2 доктори економічних наук, 2 професори, понад 20 кандидатів наук, доцентів. Провідними викладачами кафедри є: д-ри екон. наук, проф.: Н.І. Чухрай, Й.М. Петрович; канд. екон. наук, доц.: А.В. Дубодєлова, О.З. Сорочак, Г.Р. Копець, А. В. Катаєв, Ю.В. Войцеховська, Л.С. Лісовська, О.В. Юринець, В.Я. Гавран, Т.В. Кулініч, І.І.Грибик, І.І. Новаківський, О.П. Просович, канд. екон. наук: І.Є. Матвій, Г.В. Рачинська, К.В. Процак, Я.В. Демків, А.О.Мавріна та інші.
Кафедра має загальновизнані в Україні наукові школи, веде підготовку висококваліфікованих наукових кадрів через докторантуру й аспірантуру. За час існування кафедри її працівники захистили дев'ять докторських (М.І. Шраг, О.П. Сидоров, І.О. Черевко, Я.Д. Плоткін, Й.М. Петрович, В.Я. Гуменюк, О.Є. Кузьмін, М.В. Римар, Г.М. Захарчин) і близько ста кандидатських дисертацій. У 2010 році д.е.н, професору кафедри Петровичу Й.М. Президентом України було присуджено «Державну стипендію видатним діячам освіти» .
- Чухрай Наталія Іванівна, професор, д.е.н., завідувач кафедри
- Петрович Йосиф Михайлович, професор, д.е.н.,
- Войцеховська Юлія Вікторівна, доцент, к.е.н.
- Гавран Володимир Ярославович, доцент, к.е.н.
- Грибик Ігор Іванович, доцент, к.е.н., заступник завідувача кафедри з навчально-методичної роботи
- Дубодєлова Алла Вікторівна, доцент, к.е.н., заступник завідувача кафедри з навчальної роботи
- Катаєв Андрій Володимирович, доцент, к.е.н.
- Копець Галина Романівна, доцент, к.е.н.
- Кулініч Тетяна Володимирівна, доцент, к.е.н.
- Лісовська Лідія Степанівна, доцент, к.е.н.
- Матвій Ігор Євстахович, доцент, к.е.н.
- Новаківський Ігор Іванович, доцент, к.е.н., заступник завідувача кафедри з інформаційного забезпечення
- Просович Ольга Петрівна, доцент, к.е.н.
- Сорочак Олег Зіновійович, доцент, к.т.н., заступник завідувача кафедри з організації навчального процесу
- Юринець Оксана Василівна, доцент, к.е.н., заступник завідувача кафедри з наукової роботи
- Галаз Ліна Володимирівна, старший викладач
- Процак Катерина Володимирівна, старший викладач, к.е.н.
- Рачинська Галина Василівна, старший викладач, к.е.н.
- Демків Ярина Василівна, викладач, к.е.н.
- Беспалюк Христина Мирославівна, асистент
- Бондаренко Юлія Григорівна, асистент
- Гвоздь Мар’яна Ярославівна, асистент
- Гербут Марія Володимирівна, асистент
- Дзюбіна Андрій Васильович, асистент
- Криворучко Ярина Юріївна, асистент
- Кулиняк Ігор Ярославович, асистент
- Леськів Мирон Романович, асистент
- Мавріна Анна Ольгердівна, асистент
- Малкуш Світлана Володимирівна, асистент
- Мірошник Роман Олександрович, асистент
- Прийма Любов Романівна, асистент
- Прокопишин-Рашкевич Любов Миколаївна, асистент
- Семін Ірина Євгенівна, асистент
- Сергатюк Андрій Андрійович, асистент
- Смолінська Наталія Володимирівна, асистент
- Солодка Олена Василівна, асистент
- Стернюк Оксана Богданівна, асистент
- Українець Андрій Ігорович, асистент