Відмінності між версіями «Харчові концентрати»

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Харчові концентрати''', харчоконцентрати — суміші харчових продуктів, призначені для ...)
 
м (Див. також)
Рядок 22: Рядок 22:
  
 
== Див. також ==
 
== Див. також ==
 +
* [[Харчова промисловість]]
 
* [[Харчове виробництво]]
 
* [[Харчове виробництво]]
  

Версія за 11:25, 25 листопада 2012

Харчові концентрати, харчоконцентрати — суміші харчових продуктів, призначені для швидкого і простого приготування їжі в домашніх умовах.

Особливості

Харчові концентрати виготовляють, як правило, з високоякісних продуктів рослинного і тваринного походження із використанням технології, яка сприяє отриманню продуктів харчування, що містять у своєму складі необхідні для організму кількості білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин і вітамінів.

Однією із суттєвих відмінностей концентратів від свіжих і консервованих продуктів є незначний вміст в них вологи — від 3 % до 13 %.

Класифікація

Харчові концентрати поділяються на п'ять основних груп:

  • харчові концентрати перших обідніх страв — супи бобові, круп'яні, з макаронних виробів, овочеві, овочево-круп'яні, овочево-бобові, молочні, борщі, щі, м'ясні бульйони;
  • харчові концентрати других обідніх страв — каші з вмістом жиру від 2 % до 15 %, овочеві, овочево-бобові, овочево-круп'яні, каші з макаронних виробів, круп'яні пудинги, плови з рису і м'яса, м'ясні начинки;
  • харчові концентрати солодких страв — десерти (киселі, муси, желе, десертні пудинги, креми заварні і желейні, кава, какао з молоком;
  • харчові концентрати для приготування соусів;
  • харчові концентрати — напівфабрикати борошняних виробів (кекси, торти, печиво, млинці, пельмені, пироги).

Застосування

Зростання популярності харчових концентратів серед споживачів пояснюється підвищеними термінами їх зберігання, збільшенням кількості міського населення, розвитком туризму тощо.

Приготування страв з харчових концентратів не вимагає значних витрат праці і теплової енергії. За зовнішнім виглядом і органолептичними властивостями їх складно відрізнити від аналогічних страв, приготованих із свіжої сировини. Це пояснює особливу важливість застосування харчових концентратів для армійського і інших видів громадського харчування.

Створення на основі харчоконцентратів комплексних раціонів харчування людини в буденних і екстремальних умовах дозволяє досягти кращої збалансованості в організації харчування.

Див. також

Джерела

  1. Кретов И. Т. Технологическое оборудование предприятий пищеконцентратной промышленности / И. Т. Кретов, А. Н. Остриков, В. М. Кравченко. — Воронеж: Издательство Воронежского университета, 1996. 447 с.