Рашкевич Юрій Михайлович

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Рашкевич Юрій Михайлович
Rashkev.JPG
Дата народження 24 вересня 1955 р.
Місце народження м.Івано-Франківськ
Alma mater Львівський політехнічний інститут, факультет автоматики
Дата закінчення 1977 р.
Спеціальність Автоматизовані системи управління
Науковий ступінь д.т.н
Дата присвоєння н.с. 1997 р.
Вчене звання професор
Поточне місце роботи Національний університет «Львівська політехніка»
Почесні звання «Відмінник освіти України»
Сторінка на lp.edu.ua [1]

Рашкевич Юрій Михайлович - доктор технічних наук, професор, професор кафедри інформаційних технологій видавничої справи (ІТВС).

Біографія

Народився 24 вересня 1955 року у м. Івано-Франківську в родині учителя Михайла Васильовича та лікаря Оксані Іванівни.

Після закінчення із золотою медаллю у 1972 році Старосамбірської середньої школи на Львівщині вступив на факультет автоматики Львівського політехнічного інституту. Навчався за спеціальністю «Автоматизовані системи управління». Після закінчення інституту з відзнакою у 1977 році був залишений на роботі у рідному навчальному закладі. Працював на посадах асистента, доцента та завідувача (з 1992 року) кафедри автоматизованих систем управління. З 2007 р. — проректор Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, з 2011 р. — завідувач кафедри інформаційних технологій видавничої справи (ІТВС).


У 1986 році захистив кандидатську дисертацію в Інституті кібернетики АН УРСР (м. Київ), а в 1997 році — докторську дисертацію в Науково-дослідному інституті інформаційної інфраструктури НАН України (м. Львів).

Наукова робота

Напрям наукової діяльності Ю.М.Рашкевича — адаптивні технології перетворення структури мовних сигналів для завдань аналізу, перетворення, синтезу та передачі каналами зв’язку мовних повідомлень. Він є автором понад 100 наукових праць, зокрема монографії та 12 авторських свідоцтв і патентів на винаходи. Під його керівництвом захищені 6 кандидатських дисертацій, ведеться підготовка аспірантів та докторантів.

Голова спеціалізованиї вченої ради із захисту докторських дисертацій за чотирма спеціальностями. Відповідальний редактор Вісника Національного університету «Львівська політехніка» «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», член редакційної колегії ряду інших наукових часописів.

З 1991 року Рашкевич Ю.М. є проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Львівської Політехніки. За його безпосередньою участю університет перетворився в регіональний центр міжнародного освітянського та науково-технічного співробітництва.

Підписані Угоди про міжнародне співробітництво з понад 50 університетами Європи, в рамках яких щороку понад 200 викладачів та студентів відвідують закордонні навчальні заклади, така ж кількість іноземних гостей відвідує Львівську політехніку, проводяться спільні науково-технічні конференції, виконуються міжнародні проекти, здійснюється співпраця в культурній сфері, збільшується число іноземних студентів.

Рашкевич Ю.М. координував низку крупних міжнародних освітянських проектів за програмами Tempus, USAID, CIDA з обсягом фінансування понад 1 млн. доларів кожен.

Після приєднання України до Болонського процесу Рашкевич Ю.М. керував двома міжнародними проектами за програмою Tempus, тематика яких була присвячена впровадженню Європейської кредитно-трансферної системи та модернізації управління університетом в процесі входження українських навчальних закладів в Європейський освітянський простір.

Рашкевич Ю.М. активно займається впровадженням новітніх інформаційних технологій в навчальний процес, є автором монографії на цю тему та очолював два польсько-японсько-українські проекти з питань трансферу інформаційних технологій в Україну.

За час роботи на посаді проректора Рашкевич Ю.М. неодноразово проходив стажування та перебував з робочими візитами в провідних університетах Австрії, Англії, Німеччини, Швеції, Польщі, США, Канади, Тайваню та інших країн.

Нагороди та відзнаки

  • 1987 р. - Медаль Ляйпцігської виставки досягнень молодих науковців (Німеччина).

RTEmagicC Pochesna gramota MONU.JPG.JPG Почесна Грамота Міністерства освіти і науки України (1994 р.)


RTEmagicC Nagrudnii znak Vidminnik osviti Ukrajini 02.JPG.JPG Нагрудний знак «Відмінник освіти України» (2004р.).


RTEmagicC Nagrudnii znak Petro Mogila 02.JPG.JPG Почесний знак «Петро Могила » (2007 р.)


Посилання

Рашкевич Ю.М.


Контакти

вул. Ст.Бандери, 28а, 79013, Львів; 5-й корпус, кімната 913

Tел. +38 (032) 258-27-79

e-mail: yurii.m.rashkevych@lpnu.ua