Перович Лев Миколайович

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Перович Лев Миколайович
Ed Perovych.jpg
д.т.н, професор
Дата народження 10 серпня 1946 р.
Місце народження с. Хмелівка Богородчанського району Івано-Франківськоїобласті.
Громадянство Україна
Alma mater Львівський політехнічний інститут
Дата закінчення 1969 р.
Спеціальність геодезія
Галузь наукових інтересів Контроль за деформаціями інженерно-технологічного обладнання та земної поверхні обꞌєктів газотранспортної системи; кадастр та адміністрування земельними ресурсами
Кваліфікаційний рівень інженер-геодезист
Науковий ступінь доктор технічних наук
Дата присвоєння н.с. 1990 р.
Вчене звання професор
Дата присвоєння в.з. 1992 р.
Почесні звання «Відмінник освіти України»

Перович Лев Миколайович — доктор технічних наук, професор, дійсний член (академік) Української нафтогазової академії, член постійної комісії з питань земельного розвитку та кадастру Міжнародної асоціації FIG.

Загальна інформація

Народився 10 серпня 1946 р. у с. Хмелівка Богородчанського району Івано-Франківської області.

Освіта та робота

 • У 1969 р. закінчив геодезичний факультет Львівського політехнічного інституту.
 • Протягом 1969–1971 рр. працював інженером у відділі інженерних вишукувань Івано-Франківського проектно-конструкторського технологічного інституту.
 • Упродовж наступних трьох років навчався в аспірантурі Львівського політехнічного інституту. Під керівництвом відомого вченого,професора М. К. Мигаля захистив кандидатську дисертацію на тему «Дослідження точності передачі астрономічних координат і азимута за наземними спостереженнями».
 • Після закінчення аспірантури з 1974 до 1994 р. працював в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, де пройшов шлях від молодшого наукового співробітника до професора.
 • Обіймав посади завідувача кафедри прикладної геодезії(1993–1994), декана геологорозвідувального факультету (1990–1994) та проректора з наукової роботи (1994).
 • У 1990 р. він здобув науковий ступінь доктора технічних наук, захистивши дисертацію «Розробка геодезичних методів і засобів безпечної експлуатації магістральних газопроводів», а в 1992 р. йому було присвоєно вчене звання професора.
 • Наукові дослідження стали основою створення Керівництва з контролю за деформаціями та осіданнями інженерних споруд компресорних станцій,затвердженого АТ «Укргазпром».
 • У 1994 р. перейшов працювати до Державного університету «Львівська політехніка» (нині — Національний університет «Львівська політехніка»), де очолив кафедру інженерної геодезії, а в 2002 р. —новостворену кафедру кадастру територій.
 • Водночас у 1998 р. він відкрив Інститут управління природними ресурсами (м. Коломия) та став його ректором.
 • Член спеціалізованої вченої ради, керівник робочої групи Методичної комісії МОН Україниз питань оцінки нерухомості.
 • Представник України з питань кадастру і земельного менеджменту у Міжнародній асоціації землемірів (FIG). Учасник багатьох міжнародних конференцій, симпозіумів та конгресів, які відбулися у Швеції,Данії, Німеччині, Польщі, Австрії, Ізраїлі й інших країнах.
Під його керівництвом захищено десять кандидатських дисертацій зі спеціальностей "Геодезія" та "Кадастр і моніторинг земель", науковий кенсультант докторської дисертації. З березня 2020 року пішов з посади завідувача кафедри кадастру територій інституту геодезії.

Педагогічна діяльність

Курси, які викладає:

 • Кадастр територій
 • Світові кадастрові системи
 • Курси підвищення кваліфікації інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів

Нагороди та відзнаки

RTEmagicC Nagrudnii znak Vidminnik osviti Ukrajini 02.JPG.JPGНагрудний знак «Відмінник освіти України» (2004 р.).

Нагрудний знак Державної служби геодезії, картографії і кадастру «Почесний геодезист України»

Наукові інтереси

 • Контроль за деформацією інженерно-технологічного обладнання та земної поверхні обꞌєктів газотранспортної системи
 • Кадастр та адміністрування земельними ресурсами

Вибрані публікації

Автор понад 100 наукових і науково-методичних праць у галузі оцінки нерухомості, кадастру і контролю за деформаціями об’єктів нафтогазового комплексу, серед яких "Словник-довідник з кадастру, геодезії та моніторингу природних ресурсів (Основні терміни і поняття)", «Основи кадастру», «Оцінка нерухомості», "Геодезія", «Кадастр територій», "Теоретичні засади землеустрою", "Нормативно-правове та геодезичне забезпечення кадастру земель водного фонду", "Technology of optimal site selection for Sular PV power plants" тощо.

Контакти

E-mail: Lev.M.Perovych@lpnu.ua