Напрями підготовки та спеціальності ЗВ
Напрям 6.050504 ЗВАРЮВАННЯ
Фахова діяльність випускників напряму «Зварювання» — розрахунок та конструювання зварних виробів для різних галузей промисловості, в яких використовуються зварювальні та споріднені їм процеси оброблення матеріалів, розроблення технологічних процесів зварювання та обладнання, відновлення та ремонту деталей машин, контроль якості та оцінювання надійності зварних конструкцій. Фахівець підготовлений до роботи з: виробництва металевих конструкцій та виробів, систем рушіїв, приводу та корпусів транспортних засобів наземного, морського і аерокосмічного призначення, спеціалізованого устаткування, трубопровідного транспорту, систем енергопостачання та зв’язку, машин для металургії та добувної промисловості,будівництво. Початкові посади: Спеціаліст інженер-механік — інженер-конструктор зварних виробів і зварювального виробництва; інженер-технолог зварювання; інженер-електромеханік зі зварювального устаткування; менеджер виробництва; інспектор з контролю якості продукції зварювального і спорідненого виробництв; інженер підрозділів управління якістю зварювання; науковий співробітник науково-дослідницьких закладів; викладач навчальних закладів різного рівня акредитації. Магістр зі зварювання — головний зварювальник; зав. відділом центру технічної діагностики;керівник лабораторії діагностики та контролю якості; провідний конструктор;керівник випробувальних центрів сертифікації у галузі зварювального виробництва; науковий співробітник дослідницьких закладів; викладач навчальних закладів різного рівня акредитації. Випускники напряму «Зварювання» скеровуються працювати на заводи і підприємства машинобудівної промисловості України, у лабораторії та центри технічного діагностування Західної регіональної митниці і паливно-енергетичного комплексу (НАК «Нафта і газ України», Львівтрансгаз, нафтопровід «Дружба» та інші),на авторемонтні підприємства малого та середнього бізнесу, у державні транспортно-експлуатаційні структури (ДАІ, залізниця, будівельні організації тощо).
Бакалаври зі зварювання можуть продовжити навчання за спеціальностями: «Технологія та устаткування зварювального виробництва», «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій».
Спеціальність Технологія та устаткування зварювання
Випускники готуються до професійної проектно-конструкторської, виробничо-технологічної і дослідницької діяльності в галузі зварювального виробництва та споріднених технологій узагальному машинобудуванні, електронній промисловості, приладобудуванні,транспорті, будівництві, тощо. Кваліфікації випускників:спеціаліст – інженер-механік; магістр – магістр зі зварювання. Початкові посади випускників: спеціаліст – інженер-конструктор зварних виробів і засобів оснащення зварювального виробництва; інженер-технолог зварювання; інженер-електромеханік зварювального устаткування; інспектор з перевірки технічних характеристик технологічного обладнання і оснастки; магістр – завідувач сектором (відділом)центру технічної діагностики; начальник лабораторії діагностики (контролю якості); провідний конструктор зварних виробів; начальник випробувальних центрів сертифікації зварних виробів; науковий співробітник науково-дослідних інститутів; викладач навчальних закладів різного рівня акредитації; провідний інженер з якості. Можливість працевлаштування: підприємства машинобудування,приладобудування, аерокосмічного комплексу, енергетики, транспорту, центри та лабораторії технічного діагностування, паливно-енергетичний комплекс, цивільне та інженерне будівництво, навчально-наукові вищі та середні заклади, спеціальні конструкторські, та технологічні бюро, служби стандартизації та сертифікації,технічні служби міністерства надзвичайних ситуацій.
Спеціальність Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій
Кваліфікації випускників:спеціаліст — інженер-механік; магістр — магістр зі зварювання.
Початкові посади випускників: конструктор виробів з нанесеним покриттям і засобів оснащення виробництва для нанесення покриття; інженер з механізації трудомістких процесів; інженер зі зварювання; інженер — конструктор (технолог); інженер з укомплектування устаткування і матеріалів; інженер з підготовки та організації виробництва, експлуатації та ремонту; інженер з проектування різних розробок;інженер з якості; інженер з впровадження нової технології і техніки; викладач середнього навчально-виховного закладу; викладач вищого навчального закладу.
Можливість працевлаштування: технолог, конструктор виробництва, головний механік, фахівець з діагностики і випробувань зварних виробів. Випускники кафедри скеровуються працювати на заводи машинобудівної промисловості України,у лабораторії та центри технічного діагностування Західної регіональної митниці і паливно-енергетичного комплексу (НАК «Нафта і газ України», Львівтрансгаз, нафтопровід «Дружба» тощо), на авторемонтні підприємства малого та середнього бізнесу, у державні транспортно-експлуатаційні структури (ДАІ,залізниця, будівельні організації тощо). На кафедрі функціонує три науково-навчальних центри з новітнім зварювальним обладнанням.