Лінгвістично-освітній центр

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Лінгвістично-освітній центр
Логотип 3.png
Абревіатура ЛОЦ
Дата заснування 2011 рік
Приналежність Інституту післядипломної освіти

Львівської політехніки

Керівник Захарчук Мар’яна Євгенівна
Сторінка на lp.edu.ua https://lpnu.ua/loc

Лінгвістично-освітній центр (ЛОЦ) - це підрозділ Навчально-наукового інституту адміністрування та післядипломної освіти Львівської політехніки, який забезпечує якісну підготовку .

Колектив Лінгвістично-освітнього центру

Історія

Лінгвістично-освітній центр було створено у 2011 році на базі Інституту післядипломної освіти (тепер Інститут адміністрування і післядипломної освіти) Національного університету «Львівська політехніка». Поштовхом до створення центру став розвиток сфери ІТ у Львові, що супроводжувався запитами діючих роботодавців на кваліфікованих спеціалістів із високим володінням англійською мовою. На даний момент Лінгвістично-освітній центр значно розширив свою діяльність. Ми проводимо курси англійської, польської та німецької мов. У деякі роки проводилися також курси французької мови.

Діяльність центру

Мета центру

Основною метою наших мовних курсів є розвиток комунікативних навичок, адже основним завданням кожної мови є передача інформації. Однак не існує комунікації у чистому вигляді, без сприйняття письмового тексту, а граматика мови слугує її кістяком і полегшує розуміння сказаного для співрозмовників. Тому значну увагу ми приділяємо усім мовним компетенціям, а це:

 • комунікація,
 • аудіювання,
 • розуміння письмового тексту,
 • письмо.

Послуги Лінгвістично-освітнього центру

Лінгвістично-освітній центр пропонує широкий спектр послуг, а саме:

 • курси з іноземної мови,
 • навчання у літній школі іноземних мов,
 • вдосконалення рівня IT-спеціалістів, а також навчання з нуля;
 • підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу ВНЗ;
 • курси з енергетики.

Курси загальних іноземних мов спрямовані передусім на розвиток усного мовлення, однак на заняттях наші викладачі активізують всі види мовленнєвої діяльності: читання, письмо, аудіювання та знання граматики. Групи формуються за рівнями.

Умови вступу та навчання:

 • особи, які бажають вчитися на курсах, мають подати заяву, пред’явити паспорт та ідентифікаційний код, укласти договір;
 • слухачі проходять дистанційне онлайн-тестування безкоштовно;
 • після закінчення курсу навчання слухач отримує сертифікат Львівської політехніки;
 • заняття проводять викладачі, які навчалися/стажувалися за кордоном, та носії мови з усіх куточків світу.

Методи навчання та переваги:

 • інноваційні методики комунікативного спрямування, а саме: відео-, аудіо- та case-study;
 • програма вивчення польської мови для отримання карти поляка;
 • дворічна програма вивчення польської мови для здобуття ступеня магістра в одному з ВНЗ Польщі.

Курси англійської мови

Курси англійської мови проводяться на усіх рівнях. Це як загальні курси з розвитку мовних компетенцій, так і спеціалізовані, адже Лінгвістично-освітній центр активно співпрацює з University of Oxford та проводить спеціалізовані курси підготовки до здачі екзамену на рівні В2. Саме у нас Ви зможете здати екзамен на отримання цього рівня (чи будь-якого іншого), що визнається Міністерством освіти та науки України для отримання наукового звання доцента чи професора. У Лінгвістично-освітньому центрі також діє літня школа англійської мови, під час якої співпрацюємо із носіями мови – волонтерами міжнародної програми ISIC.

На основі результатів тесту будуть сформовані групи відповідно до рівня знань. Онлайн-тестування з англійської мови можна пройти тут:

Онлайн-тестування з англійської мови

Курси польської мови

Курси польської мови проводяться на рівнях А0/А1, А1/А2-В1. За наявності групи можемо також проводити курс до рівня В2. Проведення курсів польської мови розпочалось із потреби підготовки студентів Львівської політехніки до навчання за магістерською програмою для отримання подвійного диплому Національного університету «Львівська політехніка» та Гірничо-металургійної академії імені Станіслава Сташиця у Кракові. Програма 100-годинного курсу, окрім комунікативних навичок, великий акцент робить також на вивченні граматики та орфографії, знаючи, що на наших слухачів у подальшому чекатиме написання дипломної роботи польською мовою. Однак ми пропонуємо також 60-тигодинний курс загальної польської мови.

На основі результатів тесту будуть сформовані групи відповідно до рівня знань. Онлайн-тестування з польської мови можна пройти тут:

Онлайн-тестування з польської мови

Курси німецької мови

Курси німецької мови проводимо на усіх рівнях під запит групи.

Тестування

На базі Лінгвістично-освітнього центру Львівської політехніки відбувається тестування Cambridge English:

 • First (FCE) з подальшим отриманням сертифікату міжнародного зразка.
 • TKT (Teaching Knowledge Test) – тестування для підтвердження дидактично-методичних вмінь та навичок вчителів та викладачів англійської мови. Сертифікат з результатами цього тестування надає право викладати англійську мову закордоном та може слугувати підтвердженням про підвищення рівня кваліфікації.
 • Оксфордський онлайн-тест для визначення рівня володіння англійською мовою (Oxford Online Placement Test). Лінгвістично-освітній центр Львівської політехніки практикує тестування претендентів за допомогою цього тесту з 25 квітня 2018 року на підставі укладеної угоди між Представництвом видавництва «Оксфорд Юніверсіті Прес» в особі голови Г.А. Морріс та ректором Національного університету «Львівська політехніка».

Проекти

Літня школа англійської мови

Літня школа англійської мови – це щорічна програма, спрямована на розвиток комунікативних вмінь наших слухачів. Літня школа триває протягом двох тижнів за участі носіїв англійської мови - волонтерів міжнародної програми ISIC. Особливістю літньої школи англійської мови є те, що в одній групі займаються слухачі із рівним рівнем знання мови. При одночасному спілкуванні лише іноземною мовою, учасник групи змушений застосовувати актуальні знання задля спілкування. Заняття відбуваються із застосуванням методу геймифікації.

Лінгвістично-освітній центр продовжує розвиватися. Ми намагаємось відповідати запитам наших актуальних та потенційних слухачів, а тому розробляємо ряд програм та курсів для подальшого їх втілення. Так, окрім літньої школи англійської мови, влітку 2019 року плануємо запустити літній курс польської мови. Адже вже зараз багато наших слухачів запитує саме про такі курси, пояснюючи це тим, що впродовж року вони часто поєднують навчання в університеті із підробітком (часто за спеціальністю) і важко було б поєднувати це також із додатковими курсами. Літній курс загальної англійської та польської мов став би скороченим та більш насиченим варіантом нашої стандартної програми.

Літня та зимова школа для дітей «Bumblebee»

Ідея створення школи для дітей виникла у процесі роботи над проектом «Україна-Норвегія» для військовослужбовців, що також відбувався на базі Лінгвістично-освітнього центру з залученням наших викладачів англійської мови.

«Bumblebee» мав би стати осередком для вивчення іноземних мов та основ цифрових комунікацій й анімування для діток слухачів даного проекту. Така ідея також викликала зацікавлення серед співробітників університету «Львівська політехніка».

Програма літньої та зимової школи для дітей знаходиться у розробці, однак вже зараз тішиться великим зацікавленням у потенційних слухачів. Водночас вважаємо, що в еру цифрових комунікацій та глобалізації вже у дитячому та підлітковому віці діти здатні засвоїти схожу програму (вивчення іноземних мов та основ ІТ), особливо у легкій ігровій формі, та пізніше вони зможуть стати студентами Національного університету «Львівська політехніка» і гідно представляти університет як його випускники.

Speaking Clubs

Цьогоріч в умовах карантину ЛОЦ започаткував онлайн Розмовний клуб англійської та польської мов. З огляду на специфіку онлайнових платформ кількість учасників таких занять обмежена до шести.

У подальшому Speaking Club функціонуватиме протягом семестрового навчання (на час літніх канікул організовуємо літню школу) та буде безкоштовним для слухачів Лінгвістично-освітнього центру, кількість учасників складатиме – 10-12 осіб.

Speaking Club англійської та польської мов покликаний познайомити одне з одним та згуртувати учасників усіх мовних курсів ЛОЦ, дати відчуття живого спілкування та стати додатковим місцем для обміну думками, ідеями, а головне – для практики комунікативних навичок.

LINGVOHOOK

Фото авторів підручника LINGVO HOOK

Колектив Лінгвістично-освітнього центру розробив LINGVOHOOK, щоб допомогти клієнтам набути необхідний словниковий запас англійської мови та застосовувати шаблони слів і фраз у відповідних життєвих ситуаціях. Книга має дві основні мети: поліпшити вашу тематичну лексику і підвищити загальне розуміння співрозмовника. Адже головна ідея спілкування це не тільки передати повідомлення, а також дати зрозуміти іншій людині, що вона почута. Хоча книга в першу чергу написана як навчальний посібник для учасників мовних курсів та їхніх викладачів, вона також буде корисною студентам та фахівцям будь-якої спеціалізації. LingvoHook охоплює 30 тем з загальної англійської мови від рівня А1 до С2 та містить близько 2 000 мовних одиниць. Кожен блок охоплює одну тему і включає в себе такі складові частини, як: базову лексику, часто використовувані фрази, вислови, ідіоматичні звороти, приклади готових текстів чи розмов. Ми сподіваємося, що книга стане для вас корисним інструментом для підвищення ефективності вивчення матеріалу і розуміння живої мови.

 • Zakharchuk M. Lingvo hook. English vocabulary in use : workbook / M. Zakharchuk, R. Pasikov, I. Polovych, K. Arabska, N, Kostiuk, I, Kaminska, N. Veretennikova, M. Yurkiv, R. Vaskiv. – Lviv: Lviv Polytechnic Publishing House, 2016. – 124 p.
LINGVO HOOK. Załoguj się do języka polskiego, 2018

Навчальний посібник "LINGVO HOOK. Załoguj się do języka polskiego" слугує вказівником для слухачів мовних курсів, студентів технічних вищих навчальних закладів, учнів шкіл тощо, які вивчають польську мову із застосуванням комунікативного підходу. Маючи фундаментальний, професійно-орієнтований характер, комунікативна методика передбачає низку прийомів та видів мовленнєвої діяльності, ефективне застосування яких сприятиме розвиткові навичок іншомовного спілкування слухачів/студентів. Сюди належать: обмін репліками в діалогічному мовленні, монологічні форми мовлення, дискусії, рольові ігри тощо, на що слушно звернено увагу авторами.

Навчальний посібник сприяє систематизації знань слухачів та студентів, осмисленню важливості комунікативної активності. У роботі послідовно викладено тематичний матеріал і запропоновано комплекс практичних вправ, які допоможуть слухачам та студентам засвоїти лексичний матеріал з урахуванням специфіки мовних рівнів А1 – В1. Чітко структурований навчальний матеріал, викладений у 14 темах, сприяє ефективній організації аудиторної та самостійної роботи слухачів/студентів.

 • Zakharchuk M. LINGVO HOOK. Załoguj się do języka polskiego: навч. посібник / уклад. Р.І. Васьків, М. Є. Захарчук, М. І. Кулинич, О. В. Стадник. – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. – 168 p.

Партнери центру

Співпраця із видавництвом Oxford University Press

Співпрацю із видавництвом Oxford University Press розпочато у лютому 2018 року. В результаті Лінгвістично-освітній центр став сертифікованим центром підтвердження рівня володіння англійською мовою з можливістю видачі сертифіката міжнародного зразка [1]. Спеціально для підготовки до здачі цього тесту було запроваджено курс англійської мови на рівні В1/В2. Саме тестування відбувається кожні 2 тижні.

Віднедавна Лінгвістично-освітній центр став також офіційним партнером-дослідником Oxford University Press з тестування продуктів, розроблених Оксфордським університетом.

Pretesting – це глобальна та постійна дослідницька діяльність, яка підтримує розробку онлайн-платформи Oxford University Press для визначення володіння англійською мовою. А це значить, що слухачі Лінгвістично-освітнього центру стають учасниками міжнародного проекту Оксфордського університету та за бажанням можуть безкоштовно долучитися до розробки тестових елементів.

Плани розвитку центру

У подальших планах Лінгвістично-освітнього центру розоблення:

 • Курсу бізнес-англійської
 • Курсу англійської для подорожей

Контакти

Деканат післядипломної освіти

Інститут адміністрування та післядипломної освіти

Національний університет «Львівська політехніка»

вул. Митрополита Андрея 5, IV корпус, кімн. 1

http://www.facebook.com/lingvocenter

тел./факс: (032) 258-23-54

моб.: +38 (068) 351-14-96

Примітки