Кафедра теплоенергетики, теплових та атомних електричних станцій

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Кафедра теплоенергетики, теплових та атомних електричних станцій
Емблема.jpg
Тип підрозділу кафедра
Абревіатура ТТАЕ
Дата заснування 1898 рік
Засновники Вища політехнічна школа
Приналежність Інститут енергетики та систем керування
Попередник Кафедра теплотехніки, теплових і атомних електричних станцій
Завідувач кафедри д. т. н., професор Семерак Михайло Михайлович
Розташування (адреса) вул. Устияновича 5, 79000, Львів; 10-й корпус, кім. 201
Сторінка на lp.edu.ua http://lp.edu.ua/ttae

Кафедра теплоенергетики, теплових та атомних електричних станцій — це навчально - науковий підрозділ Інституту енергетики та систем керування НУ Львівська політехніка, який реалізує багаторівневу систему підготовки фахівців з вищою освітою: бакалаврів напрямів «Теплоенергетика» та «Атомна енергетика»; магістрів спеціальностей «Теплоенергетика», «Теплові електричні станції», «Атомна енергетика».

Загальна інформація

За час існування на кафедрі підготовлено понад 4100 інженерів-теплоенергетиків, які працюють на різних теплоенергетичних об’єктах. З 2014 року розпочато підготовку за спеціальністю «Атомна енергетика». Майбутній професійний теплоенергетик отримує в Львівській політехніці грунтовну різнопланову підготовку, набуває знань стосовно теплоенергетичних об’єктів, вміння досліджувати та управляти ними, діагностувати та оптимізувати їх.

На кафедрі розроблено комплект необхідних методичних матеріалів, посібників та підручників. Також на кафедрі ТТАЕ діють навчальні лабораторії: теоретичних основ теплотехніки, нетрадиційних джерел енергії, атомної енергетики та комп'ютерний клас, у яких студенти мають можливість ознайомитись з пуском, експлуатацією, обслуговуванням і випробовуванням різноманітних теплоенергетичних систем та установок.

Після закінчення навчання випускники — можуть працювати інженерами, науковцями, керівниками різних рівнів на об’єктах енергозабезпечення та енерговикористання, у підприємствах та організаціях різного характеру діяльності (проектного, виробничого, налагоджувального, освітнього, наукового та ін.). На даний час випускники кафедри працюють на великих електростанціях (Бурштинська ТЕС, Добротвірська ТЕС, Ладижинська ТЕС, Трипільська ТЕС, Хмельницька АЕС, Рівненська АЕС, Південно-Українська АЕС та Запорізька АЕС), міських теплоелектроцентралях, в проектних інститутах та ремонтних організаціях, налагоджувальному підприємстві «ЛьвівОРГРЕС», в науково-дослідних установах.

«Кафедра теплотехніки, теплових і атомних електричних станцій», як попередник, була перейменована та отримала нову назву — «Кафедра теплоенергетики, теплових та атомних електричних станцій» згідно наказу № 149 - 10 «Про реформування організаційної структури Інституту енергетики та систем керування» від 23 червня 2017 р. на виконання ухвали Вченої ради НУ «Львівська політехніка» від 20 червня 2017 р. (протокол № 35).

З 2018 року при кафедрі студенти спеціальностей «Теплоенергетика» та «Атомна енергетика» мають можливість приймати участь у програмах академічної мобільності Erasmus +, яка передбачає навчання і стажування в технічних університетах країн Євросоюзу.

Історія кафедри

Колектив працівників кафедри

Підрозділи кафедри

Наукова робота кафедри

Cтатті викладачів кафедри ТТАЕ, що входять в наукометричну базу даних SCOPUS

Партнери кафедри

Відомі випускники кафедри