Кафедра нафтогазової інженерії та зварювання

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Кафедра нафтогазової інженерії та зварювання
Тип підрозділу кафедра
Приналежність Інституту механічної інженерії та транспорту
Завідувач кафедри д.т.н., проф. Максимович Олеся Володимирівна
Розташування (адреса) 79013, Львів, вул. С.Бандери 12, 16 корпус, кімн. 9
Сторінка на lp.edu.ua https://lpnu.ua/nhiz

Кафедра нафтогазової інженерії та зварювання // (НГІЗ) — випускова кафедра Інституту механічної інженерії та транспорту.

У 2022 році кафедра НГІЗ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ з особливими умовами вступу (детально у інформаційних листах нижче)

- на бакалаврат (повна, скорочена програма) за спеціальністю 185 «Нафтогазова інженерія та технології»,
- на бакалаврат (повна, скорочена програма) за спеціальністю 134 «Безпілотні літальні апарати», та
- на магістратуру та скорочену програму бакалаврату за спеціалізацією “Технологія та устаткування зварювання”' (в рамках спеціальності 131 «Прикладна механіка»).

In 2022 the Department OGEW INVITES TO TRAINING specialty 185 "Oil and Gas Engineering and Technologies", 134 "Unmanned aerial vehicles" and by specialization “Welding Technology and Equipment” (specialty 131 "Applied mechanics"). More information next....

Запрошуємо вас на навчання
Запрошуємо на навчання
Запрошуємо на навчання
Запрошуємо на навчання
We invite you to study
We invite you to study


УВАГА !! 'Кафедра нагадує усім про можливість “перехресного вступу”: ви можете вступати одразу до магістратури' на основі будь-якого наявного у вас диплому бакалавра, та на скорочену форму навчання на бакалаврат на основі будь-якого наявного у вас диплому молодшого спеціаліста!

У грудні 2020 року кафедра отримала нову назву: «Кафедра нафтогазової інженерії та зварювання» (НГІЗ)

Reklama NGIZ 2020 01.jpg
Reklama NGIZ 2020 2.jpg
Reklama NGIZ 2020 3.jpg
Reklama NGIZ 2020 4.jpg
Reklama NGIZ 2020 5.jpg

Презентації наших спеціальностей/ Specialty presentations

Презентація спеціальності‎ НГІ 2020 року (УКР)
Specialty presentation‎ in OGE 2020 (English)
Booklet of Specialty presentation‎ in 2020 (ENG)
Інформаційний буклет спеціальності НГІ


Спеціальність 185 "Нафтогазова інженерія та технології" 1. Випускники запрошуються на роботу: НАК «Нафтогаз Україна»; підприємства видобутку, транспортування, переробки та зберігання нафтогазопродуктів; енергетичні компанії; нафтохімічні підприємства; державні (облгаз, магістральні нафтопроводи "Дружба" АТ "Укртранснафта") та іноземні нафтогазові корпорації; структури забезпечення ресурсу нафтогазопроводів та сховищ. 2. Навчання надає студентам комплексні знання, уміння і навички ефективного менеджменту та управління, раціональної експлуатації та обслуговування нафтогазопромислового обладнання, трубопроводів та нафтогазосховищ. 3. В Україні зростає кількість підприємств, особливо іноземних, що спеціалізуються на видобутку, транспортуванні і зберіганні паливно-мастильних матеріалів, нафти і газу, автозаправних станцій, і вони потребують висококваліфікованих фахівців.

Презентація до спеціальності "Нафтогазова інженерія та технології" Для працюючих осіб наявна дуальна форма навчання. натисніть тут для демонстрації

Сфера діяльності випускника за спеціальностями "Технологія та устаткування зварювання" та "Відновлення і підвищення зносостійкості деталей та конструкцій" пов’язана з конструюванням та впровадженням устаткування та технологій для зварювання і відновлення виробів та конструкцій машино-, приладобудування, транспорту, будівництва, а також діагностикою їх стану. Фахівець підготований до роботи на виробництвах металевих конструкцій та виробів, систем рушіїв, приводу та корпусів транспортних засобів наземного, морського і аерокосмічного призначення, спеціалізованого устаткування, трубопровідного транспорту, систем енергопостачання та зв’язку, машин для металургії та добувної промисловості, у будівництві.

Початкові посади бакалаврів: інженер зі зварювання і відновлення, конструктор зварних виробів, інспектор з контролю якості. Випускників кафедри скеровують працювати на заводи машинобудівної промисловості України, у лабораторії та центри технічного діагностування Західної регіональної митниці і паливно-енергетичного комплексу (НАК «Нафта і газ України», Львівтрансгаз, нафтопровід «Дружба» тощо), на авторемонтні підприємства малого та середнього бізнесу, у державні транспортно-експлуатаційні структури (ДАІ, залізниця, будівельні організації тощо).

Наукові та науково-практичні активності

Відзнаки студентів кафедри НГІЗ в рамках участі у наукових заходах (http://wiki.lp.edu.ua/wiki/images/a/a8/Vidznaky_studentiv_NGIZ_2020-21.pdf)

Спеціальності та спеціалізації

Кафедра НГІЗ НУЛП ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ за спеціальністю 185 «Нафтогазова інженерія та технології» та за спеціалізацією “Технологія та устаткування зварювання” (в рамках спеціальності 131 «Прикладна механіка») Фахові знання і навички сучаних інженерів, закордонні поїздки, гідне працевлаштування ! Це реально разом з нами ! ПЕРЕВАГИ НАВЧАННЯ:
Спеціальність "НАФТОГАЗОВА ІНЖЕНЕРІЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ". Ми пропонуємо навчання за новітніми розробками в галузі нафтогазової промисловості, а наші випускники отримують передові комплексні знання, уміння і навички для ефективного менеджменту та управління, раціональної експлуатації та обслуговування нафтогазопромислового обладнання, трубопроводів та нафтогазосховищ.

Спеціалізація “ТЕХНОЛОГІЯ ТА УСТАТКУВАННЯ ЗВАРЮВАННЯ”. Запрошуємо всіх бажаючих стати висококваліфікованими інженерами-зварювальниками. Знання технологій зварювання є необхідними для створення як великогабаритних конструкцій, так і для виробів, що характеризуються мікро- і навіть нанорозмірами (в електроніці при виготовленні мікропроцесорів) тощо. В усіх економічно розвинутих країнах світу існує величезний попит на фахівців зі зварювання. Отримані знання дають можливість нашим випускникам працювати в будь-якій галузі діяльності людини як в Україні, так і за кордоном. Наші студенти мають можливість навчатися в партнерських університетах Португалії та Польщі у рамках угоди про подвійні дипломи з подальшим отриманням дипломів цих країн, що дозволить працевлаштування за кордоном. Детально про вступну кампанію 2020 – тут https://bit.ly/vstup_Lviv_NULP , https://lpnu.ua/zvdv/abituriyentu та https://lpnu.ua/bakalavry. Кафедра активно залучає роботодавців до організації та реалізації освітнього процесу, вдосконалює освітні програми, за врахування інтересів та пропозицій зацікавлених у підготовці наших спеціалістів сторін (стейкхолдерів).

Інформаційний буклет Кафедри НГІЗ (українська версія)

Інформаційний буклет в галузі "Нафтогазова інженерія та технології"

Інформаційний буклет в галузі "Зварювання"

Booklet of Department of Welding, Diagnostics and Renovation of Metallic Constructions

Information booklet

Колектив кафедри НГІЗ

Ознайомитися з викладачами та допоміжним персоналом можна тут - https://lpnu.ua/zvdv/kolektyv-pratsivnykiv-kafedry

Коротка історія кафедри та відомі вчені в галузі зварювання

Кафедра нафтогазової інженерії та зварювання, як окремий структурний підрозділ Львівського політехнічного інституту, була створена у 1945 р. й увійшла до складу механічного факультету, який виник в цей же час в результаті поділу машинобудівного факультету на енергомашинобудівний та механічний. Ініціатором створення кафедри та першим її завідувачем був відомий вчений професор Погодін-Алєксєєв Г.І., який до цього вже протягом року працював у ЛПІ професором кафедри «Металознавство і зварювальне виробництво».

Перший набір студентів — 25 осіб на спеціальність «Технологія і обладнання зварювального виробництва» на денну форму навчання відбувся у 1945/46 н. р., а перший випуск 15 інженерів — в 1949 р. До 1957 року набір студентів в кількості 25 здійснювався один раз на два роки, а з 1958 р. —щорічно в кількості 50 осіб. З 1964 року на кафедрі, окрім стаціонарної, здійснюється підготовка інженерних кадрів за заочною, а з 1968 — і вечірньою формами навчання, що тривало до 1980 року.

Після Погодіна-Алєксєєва кафедрою завідували: Рябоконь М.Г.(1948-1969 р.), Пацкевич І.Р.(1970-1974 р), Гальчинський Л.В.(1974-1981р.), Палаш В.М. (1981-1987р.), Большаков М.В.(1987-1997), Осадчук В.А. (1998-2011р.).

Досить плідний період в історії кафедри починається з 1970 року, коли створюються нові навчальні та науково-дослідна лабораторії, активізується наукова робота, різко зростає об’єм науково-дослідних робіт, що дало можливість оснастити лабораторії сучасним на той час технологічним та дослідницьким устаткуванням.

З 1962 року кафедра входить до складу механіко-машинобудівного факультету, який в 1996 р. був перейменований у факультет машинобудування та автомобільного транспорту, а з 2001 року — до складу Інституту інженерної механіки та транспорту.

Відомі вчені в галузі зварювання. Дивитись тут []

Наукові напрями

  • Розроблення нових матеріалів і технологічних процесів нанесення захисних та відновних покриттів на деталі машин та елементи металоконструкцій з метою підвищення їх службових характеристик;
  • Створення наукових засад підвищення надійності металоконструкцій із врахуванням напруженого стану зварних з’єднань;
  • Діагностування напруженого стану та оцінка міцності оболонкових елементів конструкцій з дефектами в зоні зварних швів;
  • Прогнозування та забезпечення надійності зварних виробів за результатами неруйнівного контролю якості.

Науковці кафедри

Матеріально-технічна база кафедри

Кафедра має 12 сучасні автоматизовані та роботизовані комплекси для зварювання плавленням, тиском, наплавлення, напилення та споріднених технологій, устаткування для променевого оброблення матеріалів — лазерне та електронно-променеве, устаткування для спеціальних досліджень надійності зварних виробів, дефектоскопічне та діагностичне обладнання: для технічної діагностики металоконструкцій магнітопружним методом, установки для контролю напруженого стану металоконструкцій в акустичному полі та за термоелектричними ефектами, ультразвукові дефектоскопи, магнітографічне обладнання для контролю зварних з’єднань, рентгенівські мобільні установки промислової радіографії, комп’ютерні системи відслідковування режимів та керування якістю зварних з’єднань та діагностики напруженого стану зварних металоконструкцій, комп’ютерний клас.


Інформаційний стенд про співробітників кафедри, науково-навчальні центри та лабораторії кафедри НГІЗ

Стенд

Співпраця та партнерство

Перспективи розвитку кафедри нафтогазової інженерії та зварювання

Посилання