Кафедра дизайну архітектурного середовища

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Кафедра дизайну архітектурного середовища
Тип підрозділу кафедра
Абревіатура ДАС
Дата заснування 2003 рік
Приналежність Інститут архітектури
Завідувач кафедри д. арх., професор Проскуряков Віктор Іванович
Розташування (адреса) 79013, Львів, вул. Ст.Бандери 12, головний корпус, кім. 329
Сторінка на lp.edu.ua http://lp.edu.ua/das

Кафедра дизайну архітектурного середовища — це навчально-науковий підрозділ Львівської політехніки і наймолодша кафедра Інституту архітектури Львівської політехніки.

Загальна інформація

Кафедра «Дизайн архітектурного середовища» готує архітекторів за освітньо-кваліфікаційними рівнями:

  • бакалавр за напрямом «Архітектура»;
  • спеціаліст та магістр за спеціальністю «Дизайн архітектурного середовища».

Дизайн архітектурного середовища — це специфічна галузь проектної культури, яку формують культурологія архітектури і дизайну, типологія архітектури й архітектурного середовища, методичні проблеми організації дизайну архітектурного середовища житлових і громадських будинків і комплексів. Кафедра готує фахівців, спроможних у своїй діяльності вирішувати проблеми формування, реконструкції і відновлення архітектурного середовища, проектування інтер’єрів, благоустрою населених місць, проектування відкритого міського простору, торгових та видовищних споруд, місць відпочинку, зовнішньої реклами, вивчати, аналізувати та моделювати простір у відповідності з сучасними науковими тенденціями та досягненнями.

Історія кафедри

Кафедра створена у 2003 р. і її очолює доктор архітектури, професор В.І. Проскуряков. Дизайн архітектурного середовища — це галузь, яка спрямована на комплексне формування предметно-просторового середовища. Об’єктами діяльності спеціалістів з цієї спеціальності є малі архітектурні форми, технічні елементи оснащення середовища населених пунктів, функціонально-будівельні елементи устаткування середовища, елементи візуальної інформації та функціонального обладнання.

Викладачі кафедри

Наукова робота

Науковий напрям кафедри — «Генеза і розвиток дизайну архітектурного середовища».

Науковим напрямком кафедри є вивчення ґенези та розробка практичних методів і рекомендацій щодо гуманізації, гармонізації, реновації, функціонального та художньо-естетичного опрацювання архітектурно-предметного середовища громадських, житлових та промислових будівель, споруд і просторів.

Наукова школа кафедри — «Генеза і розвиток дизайну громадських будівель і споруд», якою керує доктор архітектури, професор В.І.Проскуряков. Кафедра працює в широкому спектрі наукових досліджень, зокрема формування і розвитку теорії та філософії архітектури, дизайну архітектурного середовища, типології, забудови міст України, формування архітектури українського театру. За роки свого існування кафедра дизайну архітектурного середовища перетворилась на одного з лідерів розвитку та популяризації спеціальності архітектора-дизайнера в Україні.

Підрозділи кафедри

У 2006 році при кафедрі була створена науково-дослідна лабораторія НДЛ-110, яка функціонує як повноцінна творча архітектурна майстерня, де розробляються реальні проекти в межах наукових завдань кафедри, і до роботи якої активно долучаються аспіранти та студенти-дизайнери.

Основні задачі підрозділу — науково-дослідницькі і проектні роботи в галузі дизайну архітектурного середовища, об’єктів міського дизайну громадських і житлових споруд, їх інтер’єрів тощо. Керівник — кандидат архітектури, доцент Джигіль Юрій Євгенович.

Науковий керівник — доктор архітектури, професор Проскуряков Віктор Іванович.