Кафедра гідротехніки та водної інженерії

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Кафедра гідротехніки та водної інженерії ГВІ (Department of Hydraulic and Water Engineering (HWE))
Тип підрозділу кафедра
Абревіатура ГВІ
Дата заснування 1924 рік
Приналежність Інститут будівництва та інженерних систем
Попередник Кафедра гідравліки та сантехніки
Завідувач кафедри д. т. н., професор Чернюк Володимир Васильович
Розташування (адреса) 79013, Львів, вул.Карпінського 6, 2-ий корпус, кім. 103
Сторінка на lp.edu.ua http://lp.edu.ua/gs

Кафедра гідротехніки та водної інженерії — це навчально-науковий підрозділ Інституту будівництва та інженерних систем.

Загальна інформація

ГС Флаєр-2019-v.1 1.jpg
ГС Флаєр-2019-v.1 2.jpg

Кафедра готувала бакалаврів базового напрямку 6.060103 «Гідротехніка (водні ресурси)», а також фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» і «магістр» за спеціальністю 7.06010108, 8.06010108 «Водопостачання та водовідведення» напряму підготовки 060101 «Будівництво».

Кафедра гідротехніки та водної інженерії Національного університету “Львівська політехніка” є випусковою кафедрою за двома спеціальностями:

 • 192 "Будівництво та цивільна інженерія" за спеціалізацією "Водопостачання та водовідведення";
 • 194 "Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології" за спеціалізацією "Водогосподарське та природоохоронне будівництво".

Для роботи з обдарованою молоддю при кафедрі гідротехніки та водної інженерії працює відділення Малої технічної академії наук Національного університету «Львівська політехніка». Кафедра гідротехніки та водної інженерії співпрацює з Технічним університетом Мюнхена, Жешівською політехнікою, м. Ряшів.

Випускники кафедри працюють у проектних організаціях, будівельних підприємствах, водогосподарських і природоохоронних установах, на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства. Кожне промислове підприємство, від атомної, теплової електростанції чи ГЕС і до малого виробництва, потребує фахівців з водного господарства та інженерії довкілля. В наш час, у контексті євроінтеграції, особливо актуальними є інфраструктурні проекти, пов’язані з оптимізацією та реконструкцією інженерних мереж, будівництвом нових та відновленням наявних енергетичних і природоохоронних комплексів.

Наші випускники працюють у таких установах:

 • Корпорація «Енергоресурс-Інвест»;
 • Компанія «Тебодін»;
 • ВАТ «Гірхімпром»;
 • ДПІ «Діпрокомунбуд»;
 • ЛМКП «Львівводоканал»;
 • Львівське обласне управління водних ресурсів;
 • ПАТ «Українська залізниця»;
 • Компанія «Стандартпарк»;
 • Група компаній «Комфорт-Інвест»;
 • ЗАТ «Техенерго»;
 • Компанія «Теплоенергопроект»;
 • ДП "Львівдіпронафтохім";
 • інші підприємства та проектні організації.

Випускники кафедри також успішно працюють за фахом у різних країнах Євросоюзу та Америки. Наші випускники мають можливість проходження практик, стажування та продовження навчання на магістерському рівні підготовки у провідних технічних університетах Німеччини та Польщі.

Історія кафедри

Витоки випускової кафедри гідравліки та сантехніки сягають XIX століття, коли у 1873-1874 н. р. для інженерної школи викладався предмет «Водне і дорожнє будівництво». У 1924 році на комунікаційному факультеті створено кафедри водного будівництва I, водного будівництва II і водного будівництва III. У 1944 р. після реорганізації структури університету відкрили загальноінститутську кафедру гідравліки. 14 квітня 1945 року кафедра гідравліки та кафедра гідравлічних машин були об’єднані в кафедру гідравліки та гідравлічних машин. З 1945 до 1951 року її завідувачем був доцент Сергій Курсін, з 1951 до 1952 року — доцент Євген Шелепін, 1952 до 1953 року — д. т. н. Василь Лисков. У 1953–1970 рр. завідувачем кафедри гідравліки та гідравлічних машин був доцент, к. т. н. Олексій Базилевич.З 1960/61 року кафедру гідравліки підпорядкували інженерно-будівельному факультету. Тоді ж було відкрито спеціальність «Водопостачання та каналізація». Нарешті 16 квітня 1964 року кафедру гідравліки було перейменовано на кафедру гідравліки і сантехніки (ГС). Згодом 25 листопада 2019 року кафедру Гідравліки та сантехніки перейменовано на "Кафедру гідравліки та водної інженерії (ГВІ) (Department of Hydraulic and Water Engineering (HWE))".

Кафедра гідротехніки та водної інженерії (ГВІ) Національного університету “Львівська політехніка” є випусковою кафедрою за двома спеціальностями:

 • 192 "Будівництво та цивільна інженерія" за спеціалізацією "Водопостачання та водовідведення";
 • 194 "Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології" за спеціалізацією "Водогосподарське та природоохоронне будівництво".

Останні десятиліття кафедру очолювали відомі в Україні вчені:

 • 1970–1982 рр. — доцент Левицький Б. Ф.,
 • 1982–1987 рр. — доцент Лещій Н. П.,
 • 1987–1992 рр. — професор Молчанов А. Д.,
 • 1992–1993 рр. — професор Шнерх С. С.,
 • 1993–2001 рр. — доцент Чернюк В. В.,
 • 2001–2010 рр. — доцент Жук В. М.

З 2010 р. кафедру очолює д. т. н., професор Чернюк Володимир Васильович.

Колектив працівників кафедри:

Чернюк Володимир Васильович — український науковець,доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри гідротехніки та водної інженерії Національного університету «Львівська політехніка».

Жук Володимир Михайлович - кандидат технічних наук, доцент Кафедра гідротехніки та водної інженеріїи Інституту будівництва та інженерних систем, Національного університету «Львівська політехніка».

Орел Вадим Ігорович - кандидат технічних наук, доцент Кафедра гідротехніки та водної інженерії Інституту будівництва та інженерних систем, Національного університету «Львівська політехніка».

Босак Микола Панасович - кандидат технічних наук, доцент Кафедра гідротехніки та водної інженерії Інституту будівництва та інженерних систем, Національного університету «Львівська політехніка».

Вовк Леся Іванівна - кандидат технічних наук, старший викладач Кафедра гідротехніки та водної інженерії Інституту будівництва та інженерних систем, Національного університету «Львівська політехніка».

Матлай Іван Іванович — кандидат технічних наук, старший викладач Кафедра гідротехніки та водної інженерії Інституту будівництва та інженерних систем, Національного університету «Львівська політехніка».

Попадюк Ігор Юрійович — кандидат технічних наук, доцент— кандидат технічних наук, доцент Кафедра гідротехніки та водної інженерії Інституту будівництва та інженерних систем, Національного університету «Львівська політехніка».

Гнатів Роман Маріянович — доктор технічних наук, професорКафедра гідротехніки та водної інженерії Інституту будівництва та інженерних систем, Національного університету «Львівська політехніка».

Піцишин Богдан Степанович — старший викладач кафедри Кафедра гідротехніки та водної інженерії Інституту будівництва та інженерних систем, Національного університету «Львівська політехніка».

Наукова діяльність кафедри

Основні напрямки наукових досліджень на кафедрі гідравліки і сантехніки:

 • удосконалення методів гідравлічного розрахунку мереж і споруд систем дощового водовідведення, управління дощовим стоком з урбанізованих територій (Жук В. М., Вовк Л. І., Попадюк І. Ю., Матлай І. І.);
 • поліпшення якості водопровідної води в побутових умовах (Мацієвська О. О., Вербовський О. В. );
 • керування напірними потоками рідин, включаючи рух рідини змінної витрати та нестаціонарні процеси (Чернюк В. В., Орел В. І., Гвоздецький О. Г., Гнатів Р. М., Босак М. П., Піцишин Б. С., Іванів В. В.).

Приклади робіт, виконаних спеціалістами кафедри гідравліки та сантехніки:

 1. Розробка проекту гранично допустимих скидів для МКП «Львівводоканал».
 2. Розробка паспорта водного господарства Львівського національного університету ім. І.Франка.
 3. Розробка проектів ліміту на скид в міську каналізацію для ЗАТ «Ензим», ВАТ ШП «Світанок», Львівського автобусного заводу та ін.
 4. Розробка проектних пропозицій з реконструкції системи водовідведення АТ «Галичфарм».
 5. Проект і дослідження фізичної моделі системи циркуляційного водопостачання 4 енергоблоку Рівненської АЕС.
 6. Розробка поточних індивідуальних технологічних нормативів використання питної води підприємством водопровідно-каналізаційного господарства — МКП «Винниківське».
 7. Проект ліміту на скид забруднювальних речовин від об’єктів Національного університету «Львівська політехніка» в систему міської каналізації м. Львова.

Науково-дослідна робота викладачів

Підрозділи кафедри

Науково-дослідна лабораторія № 27

Scientific-research laboratory №27

Керівник: д.т.н., професор Чернюк Володимир Васильович

2-й навч.корпус, кімната 102

Номер(и) телефону: +38(032)258-25-14

E-mail: chernyuk@lp.edu.ua

 • Центр інженерії довкілля та водокористування Навчальна лабораторія ГВІ

2-й навч. корпус, кімн. 102

Номер(и) телефону: +38(032)258-25-14

 • Навчальна лабораторії очищення води

2-й навч. корпус, кімн. 105

Номер(и) телефону:+38(032) 258-25-14

 • Комп’ютерний клас

2-й навч. корпус, кімн. 102-А Номер(и) телефону: +38(032)258-25-14

Наукові заходи

Науково педагогічний склад кафедри прийняв активну участь в:

 • XVII International Scientific Conference Lviv- Košice - Rzeszów Current Issues of Civil and Environmental Engineering Lviv- Košice - Rzeszów. Dedicated to the 125th anniversary of reinforced concrete in Halychyna and the 130th anniversary of professor A.KURYLLO (1889-1980) Lviv, Ukraine, September 11-13, 2019 (http://science.lpnu.ua/cee-2019).
 • Lviv ECO FORUM, 12-13 вересня 2019 року, місто Львів, стадіон Арена-Львів (https://eco-forum-lviv.com.ua/).
 • ХIX Міжнародна науково-технічна конференція “Прогресивна техніка,технологія та інженерна освіта”, Київ, 19.06.2018 – 22.06.2018.
 • Десята міжнародна науково-практична конференція "Нетрадиційні і поновлювані джерела енергії як альтернативні первинним джерелам енергії в регіоні", Львів, 04.04.2019 – 05.04.2019.
 • Вісімнадцята міжнародна науково-практична конференція "Ресурси природних вод Карпатського регіону / Проблеми охорони та раціонального використання", Львів, 23.05.2019 – 24.05.2019.
 • ІІІ Міжнародна науково-практична конференція "Водопостачання та водовідведення: проектування, будова, експлуатація, моніторинг», Львів, 23.10.2019 – 25.10.2019.
 • VI міжнародна науково-практична конференції "Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування", Трускавець, 07.10.2019 – 11.10.2019.
 • VI Міжнародна науково-практична конференція "Чиста вода. Фундаментальні, прикладні та промислові аспекти"/VI International scientific and technical conference "Pure water. Fundamental, applied and industrial aspects", Київ, 14.11.2019 – 15.11.2019.
 • Open science conference "Smart green & smart blue", Lviv, 07.11.2019 – 09.11.2019.
 • IX Міжнародна наукова конференція "Ресурс і безпека експлуатації конструкцій, будівель та споруд", Харків, 15.10.2019 – 16.10.2019.
 • ХХІV Міжнародна науково-технічна конференція “Гідроаеромеханіка в інженерній практиці”, Київ, 27.05.2019 – 30.05.2019.
 • Central European conference ECOpole’19, Kraków, 07.10.2019 – 10.10.2019.
 • International scientific conference "Fast-growing trees and plants grown for energy purposes", Nitra, 04.09.2019 – 05.09.2019.
 • Международна научна конференция "УНИТЕХ 2019", Габрово, 15.11.2019 – 16.11.2019.
 • Х Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Вода в харчовій промисловості», Одеса, 21.03.2019 – 22.03.2019.

Грамоти та Нагороди

Scan1.JPG
ГС 5.jpg
ГС 4.jpg
ГС 3.jpg
ГС 2.jpg
ГС 1.jpg