Кафедра автомобільних доріг та мостів

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Кафедра автомобільних доріг та мостів
Тип підрозділу кафедра
Абревіатура АДМ
Дата заснування 1889 рік
Приналежність Інститут будівництва та інженерних систем
Завідувач кафедри д. т. н., професор Соболь Христина Степанівна
Розташування (адреса) 79013, Львів-13, вул.Карпінського 6, 2-й корпус, кім. 306
Сторінка на lp.edu.ua https://lpnu.ua/adm

Кафедра автомобільних доріг та мостів — це науково-навчальний підрозділ Інститут будівництва та інженерних систем Львівської політехніки, який займається підготовкою фахівців у галузі сучасних технологій будівництва та ремонту автодоріг та транспортних тунелів.

Історія кафедри

Наукова робота

Колектив кафедри працює над науковою проблемою «Розробка ефективних технологій і матеріалів для будівництва та ремонту дорожніх одягів». Тематики наукових та практичних робіт:

 • 1. Дослідження матеріалів та технологій на основі органічних в’яжучих. Зусилля кафедри спрямовані у сферах виготовлення та модифікації нафтових бітумів, бітумних емульсії та матеріалів на їх основі. Дослідження та проектування складів різних варіантів гарячих, теплих та холодних асфальтобетонних сумішей.
 • 2. Дослідження матеріалів та технологій на основі мінеральних в’яжучих. Випробування різного роду гідравлічних в’яжучих (цементів, вапна, гіпсу тощо). Проектування та випробування бетонів на основі мінеральних в’яжучих. Науковцями кафедри розроблено теоретичні засади і технологію одержання дорожніх бетонів підвищеної тріщиностійкості шляхом вивчення закономірностей розвитку процесів структуроутворення бетонів, що забезпечують найвищі значення енерговитрат на його руйнування. Встановлено закономірності взаємозв’язку структури, міцності та тріщиностійкості бетону. Запропоновано поглиблений підхід до оцінювання та прогнозування тріщиностійкості бетону за енергетичним критерієм. Вивчено реологічні і фізико-механічні властивості модифікованих композиційних цементів і бетонів на їх основі з комплексними добавками, що тверднули в різних температурних умовах.
 • 3.Дослідження ґрунтів та кам’яних матеріалів за сучасними методами досліджень, як в лабораторних, так і в польових умовах.
 • 4. Контроль якості матеріалів та виконання робіт з спорудження шарів дорожньої конструкції.
 • 5. Впроваджуються системи автоматизованого проектування автомобільних доріг, вулиць та штучних споруд. Виконання завдань щодо вишукування, проектування, паспортизації автомобільних доріг, міських вулиць, мостових споруд.

Науковцями кафедри:

 • розроблено теоретичні засади і технологію одержання дорожніх бетонів підвищеної тріщиностійкості шляхом вивчення закономірностей розвитку процесів структуроутворення бетонів, що забезпечують найвищі значення енерговитрат на його руйнування;
 • встановлено закономірності взаємозв’язку структури, міцності та тріщиностійкості бетону; запропоновано поглиблений підхід до оцінювання та прогнозування тріщиностійкості бетону за енергетичним критерієм;
 • вивчено реологічні і фізико-механічні властивості модифікованих композиційних цементів і бетонів на їх основі з комплексними добавками, що тверднули в різних температурних умовах.

Підрозділи кафедри

Наукова робота викладачів і студентів здійснюється у підрозділі науково-дослідної частини університету:

 • 1. НДЛ-26 (Науково-дослідна лабораторія дорожньо-будівельних технологій, конструкцій, виробів, матеріалів і ґрунтів).
 • 2. ГНДЛ-88 (Галузева науково-дослідна лабораторія з обстеження, випробування і реконструкцій мостів, конструкцій будинків та інженерних споруд
 • 3. ГНДЛ-112 Галузева науково-дослідна лабораторія з оптимізації, дослідження, обстеження та проектування конструкцій будівель і споруд
 • 4. ГНДЛ-108 Галузева науково-дослідна лабораторія з діагностики технічного стану автомобільних доріг, аеродромів і супутніх їм інженерних споруд.

Викладацький склад кафедри

Відомі випускники кафедри

Презентація діяльності кафедри

YouTube: https://youtu.be/RSnTd1kYo1k