Автомобільно-дорожній коледж

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Львівський автомобільно-дорожній коледж
Emb ADK.jpg
Тип підрозділу ВНЗ І рівня
Абревіатура ЛАДК
Дата заснування 1945 рік
Засновники Дорожньо-механічний технікум
Дата ліквідації 2009 рік
Причина ліквідації реорганізація
Приналежність Національний університет «Львівська політехніка»
Попередник Львівський автомобільно-дорожній технікум
Директор кандидат філософських наук Брегін Михайло Григорович
Розташування (адреса) м. Львів 79008, вул. Личаківська, 2
Сторінка на lp.edu.ua http://lp.edu.ua/node/1667
Власний сайт http://ladk.lviv.ua/

Львівський автомобільно-дорожній коледж Національного університету «Львівська політехніка» — це відокремлений структурний навчальний підрозділ університету, заснований на загальнодержавній власності України і є вищим закладом освіти І рівня акредитації.

Загальна інформація

У відповідності з наказом Міністерства освіти і науки України 16.07.2009 року № 661 «Про припинення юридичної особи Львівського автомобільно-дорожнього технікуму» навчальний заклад є відокремленим структурним підрозділом Національного університету «Львівська політехніка» та іменується Відокремлений структурний підрозділ Львівський автомобільно-дорожній коледж Національного університету «Львівська політехніка».

Рішенням Державної акредитаційної комісії України від 07.12.2010 року Відокремлений структурний підрозділ Львівський автомобільно-дорожній коледж Національного університету «Львівська політехніка» визнано акредитованим за статусом вищого навчального закладу І рівня.

Коледж здійснює підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» за спеціальностями:

 • 5.05050204 «Експлуатація та ремонт підйомно-транспортних, будівельних і дорожніх машин і обладнання»
 • 5.06010109 «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг і аеродромів»
 • 5.07010602 «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів»
 • 5.07010101 «Організація та регулювання дорожнього руху»

Коротка історія коледжу

Львівський автомобільно-дорожній технікум (до 1953 року — дорожньо-механічний технікум, скорочено авто-дорожній технікум) створений розпорядженням Раднаркому СРСР від 26 травня 1945 року № 8293-р, наказом Народного комісара внутрішніх справ СРСР від 9 червня 1945 року та постановою виконкому Львівської обласної Ради депутатів трудящих від 21 червня 1945 року № 915. Заснований на державній власності.

В різні роки авто-дорожній технікум (сьогодні автомобільно-дорожній коледж«) був підпорядкований:

 • 1945 — серпень 1952 р.р. — Гушосдор Міністерства внутрішніх справ СРСР
 • 1952/1953 навчальний рік — Міністерство шляхів сполучення СРСР
 • 1953/54, 1954/55 навчальні роки — Міністерство автомобільного транспорту і шосейних шляхів СРСР
 • 1955 — 1968 роки — Міністерство автомобільного транспорту і шосейних шляхів УРСР
 • 1969 — квітень 1988 року — Міністерство будівництва і експлуатації автомобільних доріг УРСР
 • з травня 1988 року — Міністерство освіти України.

Згідно наказу Міністерства будівництва і експлуатації автомобільних доріг УРСР від 30.12.77. № 52-7 Львівський автомобільно-дорожній технікум в ІV кварталі 1978 р. почав будівництво дев’ятиповерхового студентського гуртожитку на 537 місць, їдальнею на 155 місць і спортивним залом. Генеральним підрядником призначено ДБУ- 40 тресту «Західшляхбуд». В процесі будівництва технікум надавав постійну і дієву допомогу підряднику людськими і матеріальними ресурсами. Так, силами студентів і транспортом технікуму завезено на будівельний майданчик 2,5 млн. штук цегли, що складає 98 % загальної потреби, вивезені всі столярні вироби з м.Києва, керамзит — з м.Самбора, паркет — з м.Чорткова і Кам’янко-Бузької. Щодня на будівництві гуртожитку під керівництвом викладачів працювало 20 студентів, а в третьому трудовому семестрі кожного року формувався будівельний загін чисельністю 50-60 студентів. Технікум взяв на себе зобов’язання повністю забезпечити гуртожиток меблями, інвентарем і обладнанням. Таким чином, була повністю вирішена проблема забезпечення всіх охочих студентів житлом. В 1982 році гуртожиток був зданий в експлуатацію.

Будівництво навчально-дорожнього полігону коледжу почалось згідно рішення Львівської обласної Ради народних депутатів від 01.09.1979 р. № 9-108 коли Львівському автомобільно-дорожньому технікуму була виділена земельна ділянка на території с. Пасіки-Зубрицькі. В цьому ж році розпочалось будівництво. Будівництво навчально-дорожнього полігону розпочалось з осушення виділеної території. Протягом 1980 року були проведені три нитки дренажу і з допомогою спонсорів і, насамперед Управління екскавації тресту «Львівпромбуд» (начальник — випускник технікуму Борис Броніславович Бачинський), завезено 20 тис. м3 ґрунту, що дозволило підняти територію ділянки в середньому на 1,2 м. Після проведення меліоративних робіт почалось будівництво навчально-лабораторних корпусів, пожежного водоймища, гаражів, складів, дорожньої інфраструктури, в яку входило будівництво кільцевої дороги зиґзаґоподібного проїзду, двох вісімок, футбольного поля, спортивного майданчика, майданчика для первинного навчання водінню транспортних засобів, естакади, очисних споруд, водонапірної вежі і прохідної. Також було здійснено огородження виділеної земельної ділянки. Всі ці споруди призначалися для виконання навчального плану з усіх спеціальностей і підготовки водіїв категорій «В», «С». Будівництво велося за рахунок коштів технікуму і спонсорської допомоги. 24 листопада 1988 року навчально-дорожній полігон був зданий в експлуатацію.

Навчальна діяльність коледжу

Циклові комісії

Загальнотехнічні дисципліни

Циклова комісія загальнотехнічних дисциплін займається підготовкою молодших спеціалістів за напрямами 5.0601019 «Будівництво, експлуатація та ремонт автодоріг та аеродромів», 5.07010602 «Обслуговування та ремонт автомобілів та двигунів», 5.05050204 «Експлуатація та ремонт підйомно-транспортних, будівельних і дорожніх машин та обладнання», 5.07010101 «Організація та регулювання дорожнього руху» за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст».
Голова циклової комісії — викладач другої категорії Стець Марія Богданівна
Докладніше

Природничо-математичні дисципліни

Соціально — гуманітарні дисципліни

Автомобільні дисципліни

Циклова комісія автомобільних дисциплін — найбільша циклова комісія Львівського автомобільно-дорожнього коледжу Національного університету «Львівська політехніка», працює від початку існування навчального закладу, а саме з 1945 року.
Циклова комісія проводить підготовку спеціалістів за спеціальністю 5.07010602 «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів» а також підготовку водіїв категорії «В» та «С».
Докладніше

Фізвиховання та ДПЮ

Економічні дисципліни

Навчальна робота циклової комісії економічних дисциплін організована з урахуванням навчального процесу та направлена на поліпшення успішності студентів.
Циклова комісія забезпечує викладання економічних дисциплін усіх спеціальностей коледжу.
Голова циклової комісії — Кондратович Олександра Богданівна
Докладніше

Дорожньо-механічні дисципліни

Циклова комісія дорожньо-механічних дисциплін займається підготовкою молодших спеціалістів за спеціальністю 5.05050204 «Експлуатація та ремонт підйомно-транспортних, будівельних і дорожніх машин і обладнання», освітньо-кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст».
Докладніше

Дорожні дисципліни

Циклова комісія дорожніх дисциплін займається підготовкою молодших спеціалістів за спеціальностями 5.06010109 «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг і аеродромів» і 5.07010101 «Організація і регулювання дорожнього руху», освітньо-кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст».
Голова циклової комісії — викладач вищої категорії Соловей Валентина Миколаївна
Докладніше

Керівництво коледжу

 • Брегін Михайло Григорович — директор коледжу, заслужений працівник освіти України, кандидат філософських наук
 • Подопригора Ярослав Іванович — заступник директора з навчальної роботи, відмінник освіти України
 • Луцан Василь Іванович — заступник директора з гуманітарної освіти та виховання, відмінник освіти України
 • Якімець Юрій Михайлович — заступник директора з навчально-виробничої роботи
 • Польовий Роман Євгенійович — заступник директора з господарської роботи
 • Чучман Ольга Ярославівна — завідувач дорожньо-механічного відділення, відмінник освіти України
 • Бешлей Андрій Іванович — завідувач автомобільного відділення
 • Гнатів Павло Павлович — завідувач заочного відділення, відмінник освіти України