Кафедра фінансів (ІППТ)

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Версія від 14:18, 22 січня 2013, створена Галина Денисенко (обговореннявнесок) (Створена сторінка: {{Навчальний_структурний_підрозділ| Офіційна назва = Кафедра фінансів (ІППТ)| Зоб...)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Кафедра фінансів (ІППТ)
Тип підрозділу кафедра
Абревіатура ФН
Дата заснування 2002 рік
Засновники Інститут підприємництва та перспективних технологій
Дата ліквідації 2010 рік
Причина ліквідації реорганізація
Приналежність Інститут підприємництва та перспективних технологій
Завідувач кафедри к.е.н., доц. Гориславець Павло Анатолійович
Розташування (адреса) вул. Горбачевського, 18, м. Львів, 79044; 32-й корпус, кімн. 308
Сторінка на lp.edu.ua http://lp.edu.ua/node/182
Власний сайт http://ippt.lp.edu.ua/pro-instytut/kafedry/kafedra-fn.html

Кафедра фінансів — це навчально-науковий підрозділ Інституту підприємництва та перспективних технологій Львівської політехніки, який здійснює підготовку фахівців за напрямом 6.30508 «Фінанси і кредит» освітньо-кваліфікаційних рівнів «Бакалавр», «Спеціаліст» за денною та заочною формами навчання.

Загальна інформація

Фахівці, підготовлені за напрямом підготовки 6.030508 «Фінанси та кредит» та спеціальністю 7.03050801 «Фінанси і кредит» володіють комплексом знань в сфері державних і місцевих фінансів, банківської і страхової справи, грошового обігу, фінансового менеджменту, ринку цінних паперів, податків і оподаткування. Підготовка фахівців зі спеціальності «Фінанси і кредит» має широкий міжгалузевий профіль, що дозволяє здійснювати професійну діяльність у різних сферах економіки і державного управління фінансами.

Студенти напряму 6.030508 «Фінанси і кредит» отримують теоретичні знання та практичні навички з вирішення питань:

  • управління процесами формування і використання державних фінансових ресурсів. Вони будуть здатні розробляти і втілювати стратегічну і тактичну державну фінансову політику в умовах ринкових відносин, розробляти варіанти управлінських рішень з питань фінансової діяльності на рівнях регіону, галузі, держави. Фахівці будуть затребувані для економічної, організаційно-управлінської, аналітичної, науково-дослідної роботи в органах державного управління, зокрема Рахункової палати, Міністерства фінансів, у територіальних фінансових органах, у контролюючих фінансових органах, у державних позабюджетних фондах;
  • щодо функціонування фінансового ринку, а також формування практичних навичок у сфері страхової, фінансової, інвестиційної діяльності фінансових посередників;
  • застосування сучасних методів фінансового управління, методів аналізу і вмінням прогнозувати фінансово-економічні ситуації. Фахівці зможуть працювати на державних, приватних, спільних підприємствах, у господарських товариствах різних видів економічної діяльності.

Студенти здатні виконувати організаційно-управлінську та інформаційно-аналітичну роботу у таких сферах: грошово-кредитна система; фінансова діяльність підприємств та організацій; оподаткування підприємств; діяльність підприємств, установ, організацій на фінансовому ринку; організування банківської справи, банківські операції та їх проведення; біржові операції банків; валютне регулювання; оподаткування; організування моніторингу податкової служби; страхування, облік та аналіз діяльності страхових організацій; фінансовий менеджмент; організування та вдосконалення інформаційних систем на підприємствах, у комерційних банках, фінансових органах, органах податкової та митної служб.

Первинною посадою для фахівців даного профілю є економіст, який може виконувати такі функції: розроблення проектів фінансового забезпечення інноваційних, інвестиційних та виробничих програм, бізнес-планів підприємства; підготовка фінансових та банківських документів із платежів та зобов’язань підприємств, фізичних осіб; складання фінансових звітів; аналіз фінансового стану.

Кафедра фінансів володіє необхідним кадровим потенціалом, навчально-методичним забезпеченням, матеріально-технічним забезпеченням для підготовки фахівців за спеціальністю «Фінанси і кредит».

Майбутні фахівці ОКР «Бакалавр» спеціальності «Фінанси і кредит» зможуть продовжити навчання за ОКР «Спеціаліст», а кращі студенти отримують рекомендації для продовження навчання у магістратурі Національного університету «Львівська політехніка».