Українська висока політехнічна школа (таємна)

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Українська висока політехнічна школа (таємна)
Дата заснування 1922 рік
Засновники Львівський таємний університет, Львівська політехніка
Дата ліквідації 1925 рік

Львівська таємна українська висока політехнічна школа — технічний відділ при Львівському таємному університеті, який повстав в 1922 році з однорічних політехнічних курсів, та мала спочатку три відділи (факультети): загальний, машинний (машинобудівний) та лісовий (лісово-агрономічний), а згодом — хімічний та мистецький відділи. Функціонувала до 1925 року. Мова викладання — українська.

Загальна інформація

1920 року з ініціативи української інтелігенції та за підтримки Митрополита Андрея Шептицького при Львівському таємному університеті було організовано однорічні політехнічні курси. Тут професори читали загальнотеоретичні предмети. На основі цих курсів було створено Українську високу політехнічну (таємну) школу.

ректор серед студентів-українців у Данціґу
У вересні 1922 року був затверджений статут школи. Спочатку школа мала три відділи (факультети): загальний, машинний (машинобудівний) та лісовий (лісово-агрономічний). Незабаром було відкрито хімічний та мистецький відділи. Очолював таємну Львівську політехніку ректор Віктор Лучків, її колишній випускник.