Рильніков Борис Сергійович

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук


Рильніков Борис Сергійович
RulnikovBS.jpg
Дата народження 23 вересня 1940 року
Місце народження м. Ленінград, Російська Федерація
Помер 16 січня 2019 року
м.Львів
Громадянство Українець
Alma mater Національний університет «Львівська політехніка»
Дата закінчення 1963р.
Спеціальність Обладнання і технологія зварювального виробництва
Галузь наукових інтересів високотемпературна корозія металів та сплавів і розробка жаростійких сплавів.
Науковий ступінь к.т.н.
Вчене звання доцент

Освіта

У 1963 році закінчує з відзнакою Львівський політехнічний інститут з присвоєнням кваліфікації інженера–механіка за спеціальністю «Обладнання і технологія зварювального виробництва»


Професійна діяльність

У 1963 починає працювати асистентом кафедри «Зварювальне виробництво».

У 1965 році його переводять на кафедру «Фізики металів та матеріалознавства». Наступного, 1966 року, поступає в аспірантуру, після закінчення якої продовжує викладацьку роботу на посаді старшого викладача.

В 1973 році обирається на посаду доцента кафедри. Починаючи від 1974 року поєднує викладацьку роботу з адміністративною.

Так до 1977 року — вчений секретар вченої ради ЛПІ, від 1977 року — начальник науково–дослідного сектора ЛПІ, а згодом — заступник проректора з наукової роботи Львівської політехніки.

У 2004 році переходить на посаду доцента кафедри «Фізики металів та матеріалознавства», а з 2012 р. - кафедри прикладної фізики і наноматеріалознавства, на якій працював до виходу на заслужений відпочинок у 2017 році.

Викладацька діяльність

Викладав навчальні дисципліни: «Технологія конструкційних матеріалів», «Металознавство та зварювання», «Експертизні дослідження виробів», «Метрологія, стандартизація, сертифікація та акредитація», «Інтелектуальна власність».

Наукові інтереси

Сфера наукових інтересів — дослідження високотемпературної корозії металів та сплавів і розробка жаростійких сплавів, створення методів підвищення їхньої надійності і довговічності роботи.

Опублікував 102 наукові праці, в тому числі мав 5 авторських свідоцтв і 1 патент України. Під його керівництвом захищено 3 дисертації на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук.

Наукові ступені та вчені звання

У 1970 році захищає дисертацію на здобуття ученого ступеня кандидата технічних наук — «Дослідження кінетики рекристалізації вуглецевих сталей при різних швидкостях нагріву» за спеціальністю «Металознавство і термічна обробка металів».