Навчання МЕ

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук

Організація навчального процесу базується на врахуванні вимог державних стандартів та інших законодавчих актів, які стосуються вищої школи. Наукові дослідження та навчальна робота кафедри спрямовані на розробку і впровадження нових технологій навчання та їх інформаційного забезпечення шляхом активізації використання у навчальному процесі локальних та глобальних комп’ютерних мереж. За кафедрою міжнародної економіки закріплено комп’ютерний клас на 16 робочих місць, оснащений сучасними комп’ютерами та базовим програмним забезпеченням. Комп’ютерний клас та інше комп’ютерне обладнання кафедри об’єднані у локальну комп’ютерну мережу та за допомогою сучасного обладнання залучені до роботи в глобальній мережі Internet і електронній пошті.

Програмне забезпечення складають засоби базового програмного забезпечення та пакети прикладних програм (українські інформаційно — довідкові й інформаційно-пошукові системи загального користування). Так, електронний посібник «Інкотермс — 2010» використовується при засвоєнні навчального матеріалу дисциплін «Управління ЗЕД підприємства», «Банківське обслуговування та облік зовнішньоекономічних операцій», «Техніко-економічне обслуговування зовнішньоекономічних операцій»; інформаційно-пошукова система «Законодавство України» — дисциплін «Міжнародна інвестиційна та інноваційна діяльність», «Міжнародна торгівля», «Міжнародна економіка»; довідкова комп’ютерна програма «Курс валют» — дисциплін «Міжнародні валютно-фінансові відносини», «Зовнішньоекономічні операції і контракти»; програмне забезпечення 1С Підприємство.8.1. Версія BEST Pro. Блок Логістика — дисципліна «Міжнародна логістика»; система електронного тестування власного наповнення на базі програми «Салют-2» — дисципліна «Міжнародна торгівля». Ця система електронного тестування дозволяє реалізувати тести із вибірковими відповідями.

Студенти, що навчаються за спеціальністю 7.03050301 «Міжнародна економіка» вміють визначати позиції підприємства на світовому ринку на основі таких маркетингових досліджень: планувати ресурсні потоки підприємства та управляти запасами ресурсів; планування витрат підприємства та його потреби у всіх видах фінансового забезпечення в т.ч. в кредиті; проведення економічних розрахунків та обґрунтування інноваційно-інвестиційних проектів, формування механізмів міжнародного науково-технічного співробітництва та оцінка його ефективності; установлення, підтримка та розвиток ділових стосунків з організаціями інших країн; вивчення можливостей потенційних зарубіжних партнерів та аналіз ефективності співпраці з ними; вивчення ринків збуту і попиту іноземних споживачів; аналіз бухгалтерської та статистичної звітності за результатами зовнішньоекономічних операцій; організування, контролювання та координування виконання міжнародних контрактів.

Фахівець з міжнародної економіки може працювати спеціалістом та керівником економічних підрозділів таких установ та організацій, а саме: банку (відділ міжнародних розрахунків, валютний відділ, відділ експортно-імпортних операцій, кореспондентських розрахунків, представництва та філії банків за кордоном); підприємства (відділ ЗЕД, маркетингу, збуту, постачання, у плановому та фінансовому відділах тощо, в умовах наявності чи перспективи ЗЕД), митних органів, правоохоронних органів, податкових адміністрацій, котрі здійснюють контроль за ЗЕД; навчальних та наукових закладів; адміністративних, посольських, консульських установ, іноземних представництв; суб’єктів туристичної галузі (готельні і туристичні комплекси, турагенти, туроператори).