Мартинович Богдан Тимофійович

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Мартинович Богдан Тимофійович
RTEmagicC Martinovich 01.jpg.jpg
к.ф-м.н., доцент
Дата народження 15.04.1958
Громадянство Україна
Національність українець
Alma mater Державний університет «Львівська політехніка»
Галузь наукових інтересів механіка деформівного твердого тіла
Науковий ступінь кандидат фізико-математичних наук
Дата присвоєння н.с. 1996 р.
Вчене звання доцент
Поточне місце роботи Національний університет «Львівська політехніка», Інститут будівництва та інженерних систем, Кафедра опору матеріалів та будівельної механіки

Мартинович Богдан Тимофійович — кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри опору матеріалів та будівельної механіки, Інституту будівництва та інженерних систем Національного університету «Львівська політехніка».

Наукова діяльність

Тема дисертації:

Аналітичний розв'язок крайових задач кручення і згину прямолінійно- анізотропних призматичних стержнів одно- і двозв'язного профілю [Текст] : дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Мартинович Богдан Тимофійович ; Державний ун-т «Львівська політехніка». — Львів, 1996. — 224 с.

Напрям наукових досліджень:

Механіка деформівного твердого тіла.

Основні результати наукових досліджень

Основні крайові задачі двовимірної теорії пружності і теорії тонких пластин у двозв’язних концентричних некругових областях в однорідних прямолінійно-анізотропних середовищах.

Двовимірну теорію потенціалу бігармонійного рівняння зі сталими коефіцієнтами в площині (x, y) при лінійному фізичному законірозглядається на прикладі двовимірної теорії пружності однорідного прямолінійно-анізотропного тіла, в кожній точці якого існує площина пружної симетрії , паралельна координатній площині (x, y). Визначається загальний розв’язок (потенціал) однорідного і гармонійного рівняння, записаний у комплексних змінних, вирази компоненттензорів напруження, деформації й вектора переміщень. Формуються умови основних крайових задач в диференціальній формі.

Дається зображення аналітичних функцій в скінченних і нескінченних багатозв’язних областях, визначаються сталі інтегрування, інші елементи, знання яких потрібне при розв’язанні конкретних задач теорії пружності анізотропного тіла в не кругових концентричних областях. Запропонував новий підхід до проведення аналізу перехідних режимів роботи машинних агрегатів, який ґрунтується на застосуванні континуально-дискретних розрахункових моделей та сумісному інтегруванні звичайних диференціальних рівнянь і рівнянь з частковими похідними, що описують рух механічної системи, і нелінійних диференціальних рівнянь електромагнітного стану привідних двигунів та інших елементів електромашинної системи.

Проілюстрував даний підхід на прикладах механізмів з довгими валопроводами та елементами, що мають змінні пружно-інерційні та кінематичні характеристики, а також на прикладах машинних агрегатів бурових установок і обертових печей.

Розробив методи розрахунку нестаціонарних процесів в електромеханічних системах машин із застосуванням скінченно-елементної або скінченно-різницевої дискретизації рівнянь з частковими похідними, якими описується рух одновимірних пружних тіл значної довжини. Має 66 наукових і навчально-методичних публікацій.

Наукові та навчально-методичні праці

Контакти:

вул.Карпінського 6, 79013, Львів; 2-й корпус, кімната 321

Номер(и) телефону: +38 (032) 258-25-21