Кафедра електронних обчислювальних машин

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Кафедра електронних обчислювальних машин
Logo ЕОМ.jpg
Тип підрозділу кафедра
Абревіатура ЕОМ
Дата заснування 1963 рік
Приналежність Інститут комп’ютерних технологій, автоматики та метрології
Завідувач кафедри д. т. н., проф. Мельник Анатолій Олексійович
Розташування (адреса) вул. Ст. Бандери 28а, 79013, Львів; 5-й корпус, кім. 503
Сторінка на lp.edu.ua http://lp.edu.ua/eom
Власний сайт http://eom.lp.edu.ua/

Кафедра електронних обчислювальних машин — це навчально-науковий підрозділ Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології Львівської політехніки, створений у 1963 р.

Загальна інформація

Кафедра створена у 1963 р. і є першою кафедрою комп’ютерного спрямування у Західному регіоні України. Вона була і залишається базовою з комп’ютерної техніки та технологій у регіоні.


Навчальні лабораторії кафедри оснащені сучасним програмним забезпеченням, найновішим обладнанням, яке включає високопродуктивні персональні комп’ютери, засоби розробки універсальних та спеціалізованих комп’ютерних систем на основі сучасної компонентної бази провідних зарубіжних фірм, осцилографи, генератори, логічні аналізатори та інше обладнання.

Комп’ютери кафедри об’єднані в локальну мережу, яка під’єднана до мережі університету і мережі Internet. Крім операційних систем фірми Microsoft, працюють операційні системи сімейства Linux, які широко використовуються в навчальному процесі. Зокрема, на Linux організований Інтранет-сервер, на якому розміщуються інформаційні матеріали до лабораторних та практичних занять. Студенти кафедри освоюють сучасні інструментальні засоби та засоби проектування.

Спеціальності та спеціалізації:

  • 123 Комп'ютерна інженерія (Бакалавр)
  • 123.01 Комп'ютерні системи та мережі (Магістр)
  • 123.02 Системне програмування (Магістр)
  • 123.04 – Кіберфізичні системи (Магістр)
  • 123 Комп'ютерна інженерія (Магістр-дослідник з комп’ютерної інженерії)

Історія кафедри

З 1 листопада 2001р., коли відбулася зміна структури Національного університету «Львівська політехніка», кафедра ЕОМ увійшла до складу Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології.

У створенні кафедри ЕОМ значну роль відіграли академік АН УРСР та академік АН СРСР Харкевич Олександр Олександрович (1904 — 1965) та чл.-кор. АН УРСР та чл.-кор. АН СРСР Карандєєв Констянтин Борисович (1907-1969).

З часу заснування до 1984 року кафедрою завідував д.т.н., проф. Швецький Бенціон Йосипович (1916-1991), Лауреат Державної премії України.

З 1984 року завідувачем кафедри стає академік Академії інженерних наук України, д.т.н., проф. Вишенчук Ігор Михайлович (1931 — 1993 рр.), двічі Лауреат Державної премії України.

В 1993-1994 рр. завідувачем кафедри був доцент, к.т.н. Вітер Юрій Сергійович.

З 1994 р. завідувачем кафедри ЕОМ є д.т.н., професор Мельник Анатолій Олексійович, академік Академії інженерних наук України та Міжнародної академії комп’ютерних наук і систем, член міжнародних професійних організацій IEE, IEEE, ACM.

З часу першого випуску вітчизняних інженерів у грудні 1964р. і першого випуску інженерів для зарубіжжя у 1966р. кафедра підготувала понад 5000 інженерія, з них біля 700 для іноземних країн.

Першою цифровою обчислювальною машиною на кафедрі ЕОМ була машина «Минск-1», складання та відлагодження якої почалися 6-го грудня 1962р. До 1968р. вона була єдиною великою цифровою обчислювальною машиною в Львівському політехнічному інституті. В 1968 р. кафедра була обладнана машиною «Раздан-2», з 1970 р. з’явилися машини «Промінь» , «Наири» та «МИР». В подальшому експлуатувались обчислювальні машини М-222, серії ЕС ЕОМ та СМ ЕОМ до появи в 1987 році персональних комп’ютерів та створення комп’ютерних мереж.

Історичний опис наукових досліджень кафедри

Викладацький склад кафедри

Освітня діяльність кафедри

Наукова діяльність кафедри

Відомі випускники кафедри

  • Давимука С.А. (1969) — народний депутат України. Кандидат технічних наук, доктор економічних наук, старший науковий співробітник, професор, член Академії економічних наук та Академії менеджменту і підприємництва. Заслужений економіст України.
  • Ткаченко О.Ф. (1975) — генеральний директор Спільного українсько-німецького підприємства «Сферос-Електрон». Заслужений машинобудівник України.
  • Смук Р.Т. (1981) — генеральний директор НВПП «Спаринг-Віст Центр». Заслужений винахідник України.

Партнери кафедри

Контакти кафедри