Кафедра архітектурного проєктування

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Кафедра архітектурного проєктування
Embl AP.jpg
Тип підрозділу кафедра
Абревіатура АП
Дата заснування 1730 р.
Засновники Львівський університет
Приналежність Інститут архітектури та дизайну
Завідувач кафедри д. н., професор Габрель Микола Михайлович
Розташування (адреса) вул. С. Бандери 12, м. Львів, 79013; головний корпус, кімн. 334
Сторінка на lp.edu.ua http://lp.edu.ua/ap
Власний сайт http://kafedra-ap.blogspot.com/

Кафедра архітектурного проєктування — це навчально-науковий підрозділ Інституту архітектури та дизайну Національного університету «Львівська політехніка».

Загальна інформація

Кафедра архітектурного проєктування — профільна в Інституті архітектури та дизайну і готує архітекторів за такими освітньо-кваліфікаційними рівнями:

  • Бакалаврів за напрямом «Архітектура»
  • Спеціалістів і магістрів за спеціальністю «Архітектура будівель і споруд» (за двома спеціалізаціями «Архітектура житла» та «Архітектура інтер’єру»)

Щороку кафедра випускає біля 70-80 бакалаврів, 35–40 архітекторів-спеціалістів, і стільки ж магістрів. Виконання дипломних проектів та магістерських робіт виконується на основі реальних замовлень та перспективних наукових досліджень у сфері житла та громадських будівель.

Історія кафедри

Кафедра має тривалу історію свого розвитку, яка починається з 1730 р., коли архітектурна спеціальність була відкрита при Львівському університеті. У 1844 р., з відкриттям у Львові Технічної академії, архітектурний факультет перейшов до її структури. У 1877 р. архітектурний факультет був вже у складі Політехнічної школи і кафедру «Архітектура 1» очолив Юліан Захарієвич — тодішній ректор Львівської політехніки. Кафедра вела курси загального проектування, архітектурних форм, естетики та залізничного будівництва.

У 1957 р. набір на архітектурну спеціальність був припинений у зв’язку з намаганням ідеологів радянської освіти зосередити архітектурну підготовку лише у столичних навчальних закладах. Зусиллям архітектурної громадськості та особисто завідувача кафедри проф. І. Багенського набір однієї академічної групи був відновлений у 1959 р.

У період 1961–1971 рр. кафедра архітектурного проектування була єдиним структурним підрозділом Львівського політехнічного інституту, який провадив архітектурну підготовку за програмою спеціальності «архітектура широкого профілю». У 1971 р. кафедра вийшла із складу інженерно-будівельного факультету і на її основі було утворено окремий архітектурний факультет в складі кафедр: «Архітектурне проектування», «Містобудування» та «Рисунок і живопис».

У 1998 р. на кафедрі архітектурного проектування було відкрито нову спеціальність «Дизайн архітектурного середовища». Після випуску перших спеціалістів і магістрів в 2003 р. ця спеціальність була передана в 2004 р. новоствореній кафедрі дизайну архітектурного середовища.

Викладачі кафедри

Наукова робота

Наукові пріоритети досліджень кафедри визначаються актуальними проблемами, які ставлять перед архітекторами реалії сьогодення й зосереджені за такими напрямами:

Велика увага приділяється викладачами кафедри створенню навчально-методичної літератури, написанню монографій.

Викладачі кафедри постійно працюють над підвищенням свого кваліфікаційного рівня. З 2000 р. було захищено 8 кандидатських дисертацій. Підготовкою аспірантів керують доц. Гнесь І.П. (під його керівництвом захищено 5 кандидатських дисертацій), доценти Лінда С.М., Данчак І.О., Рочняк Ю.А.

Працівники кафедри беруть участь у міжнародних конференціях, співпрацюють з різними міжнародними організаціями у галузі архітектури. Щороку викладачі кафедри підвищують свою кваліфікацію різноманітними формами стажування, зокрема за кордоном (Австрія, Німеччина, Польща).

Науково-проектна лабораторія досліджень та проектування житла і громадських споруд (НДЛ-106)

Контакти

вул. С. Бандери 12, м. Львів, 79013; головний корпус, кімн. 334

Тел.: +38 (032) 258-25-22

E-mail: ap.dept@lpnu.ua