ЕКПм-11

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук

Концерн "Хліб пром"( Матіїшин Діана )

ПАТ «Концерн Хлібпром» — один з найбільших виробників хліба в Україні та лідер на ринку хліба Західної України. Заснований у 2003 році з головним офісом у м. Львів. Входить до холдингу «Універсальна інвестиційна група». Сьогодні в структурі компанії функціонує більше десяти переробних підприємств, що забезпечують зберігання й переробку зерна, виробництво хлібобулочної й кондитерської продукції та хлібних напівфабрикатів.

Компанія створена у 2003 році на базі крупних підприємств — «Львівського хлібозаводу № 5» та «Вінницяхліб». З того часу концерн зростав шляхом консолідації хлібних активів для отримання ефекту масштабу в п'яти областях України, зайнявши 7,3 % хлібного ринку, і увійшовши до п'ятірки найбільших хлібопекарських компаній України за часткою ринку та обсягом чистого доходу. За останні п'ять років обсяг виробництва ВАТ «Концерн Хлібпром» зріс втричі — до 430 млн грн., а чистий дохід збільшився у 8 разів — до 457 млн грн. В рамках технічної програми розвитку концерн інвестує в високотехнологічне обладнання Австрії, Німеччини, Швейцарії, Франції. Це перша компанія хлібної галузі, яка отримала кредит від підрозділу Світового банку в Україні — Міжнародної фінансової корпорації. Також Хлібпром бере участь в програмі UKEEP і є потенційним споживачем міжнародних фінансових ресурсів на впровадження енергозберігаючих технологій.

Виробничі потужності:

• Завод хлібобулочних напівфабрикатів (Львівська обл.)

• Львівський хлібозавод № 1

• Львівський хлібозавод № 5

• Цех кондитерських виробів (Львів)

• Самбірський хлібокомбінат (Самбір)

• Явірмлин (Львівська обл.)

• Вінницяхліб (Вінниця)

• Гайсинхліб (Вінницька обл.)

• Гайсинський комбінат хлібопродуктів (Вінницька обл.)

Торгові марки:

• ТМ «Наминайко»

• ТМ «Хлібна хата»

• ТМ «Bandinelli»

Оцінюючи соціальну відповідальність даного підприємства, особливу увагу було звернено на відносини з споживачами і постачальниками, екологічна ситуація, ставлення до працівників і діяльність підприємства взагальному.

Організаційно-економічне забезпечення управління корпоративною соціальною відповідальністю

"Концерн Хлібпром" у своїй політиці розвитку прагне до сталості, ефективності та прибутковості. На підприємстві переконані, що запорука успішної компанії – це не тільки фінансова складова, а й високі стандарти ведення бізнесу на всіх його ланках. Досягнення позитивного довготермінового результату є можливим при урахуванні інтересів як безпосередньо споживачів, так і працівників, партнерів, інвесторів, акціонерів, місцевих громад та інших заінтересованих сторін, які мають взаємодію з Компанією. Саме тому соціальна відповідальність бізнесу є важливим аспектом діяльності. З допомогою Міжнародної фінансової корпорації компанія розробила «Корпоративний кодекс управління», в основу якого лягли такі загальнолюдські цінності, як порядність, відкритість та прозорість.

Положення Кодексу створювалися та розроблялися на основі міжнародної практики принципів добросовісного корпоративного управління. Ключовими напрямками роботи для компанії в секторі КСВ є:

• відповідальність перед споживачами за якість нашої продукції;

• відповідальність перед партнерами за чесне та добросовісне партнерство на відкритих заcадах;

• відповідальність перед суспільством за вплив на навколишнє середовище.

• відповідальність перед працівниками за створення оптимальних умов для роботи, розвитку та реалізації власного потенціалу.

Характер продукції, яку виготовляє Компанія, визначає її першочергове соціальне завдання – забезпечувати людей натуральним, якісним та доступним продуктом щоденного вжитку – хлібом. Основними принципами діяльності «Концерну Хлібпром» в цьому напрямку є дотримання законодавчих стандартів якості, впровадження високих міжнародних норм контролю на усіх етапах виготовлення продукції, врахування її безпечності.

Система управління якістю виробництва на ВП "Львівський хлібозавод №1" пройшла сертифікацію за Національним стандартом України ISO 9001:2009. Цей стандарт є офіційним перекладом міжнародного ISO 9001:2008 Quality management systems – Requirements (Системи управління якістю. Вимоги).

На Заводі хлібобулочних напівфабрикатів запроваджена система управління безпекою харчових продуктів ISO 22000:2005 HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points). Вона покликана реалізовувати контроль за безпекою продукту на усіх етапах виробничого ланцюга – від постачання сировини до відвантаження готової продукції замовнику.


Формування відносин працедавців із працівниками на засадах соціальної відповідальності

«Концерн Хлібпром» забезпечує робочими місцями близько 3,5 тисячі українців. Компанія приділяє велику увагу персоналу і створенню сприятливого клімату для його роботи та професійного росту. Для підпищення своєї кваліфікації працівники беруть участь участі в навчальних програмах відомих бізнес-шкіл та інститутів.

Компанія розробила програму адаптації для нових працівників, а центр оцінки та розвитку підприємства забезпечує неупереджену оцінку можливостей кожного працівника з подальшою розробкою плану його кар’єрного росту. На початку 2014 року в компанії стартувала програма стажування для студентів-технологів профільних навчальних закладів. В рамках програми талановиті молоді фахівці мають змогу пройти стажування на виробничих підрозділах компанії, а кращі з них отримати після її завершення роботу. Таким чином компанія залучає кращих студентів та допомагає їм реалізувати свій потенціал. У компанії активно працюють над розвитком корпоративного волонтерства, в результаті якого, зокрема, відбувається підтримка працівників, що потрапили в скрутне становище. З метою виховання підростаючого покоління, розширення їхніх знань про хліб, хлібопекарську справу та виховання культури споживання продукту на підприємстві систематизований процес проведення екскурсій для дітей. З 2014 року компанія пропонує охочим на вибір традиційний формат екскурсії та інтерактивний – з майстер-класом.

Формування відносин бізнесу із зовнішніми організаціями на засадах соціальної відповідальності

Турбуючись про своїх споживачів, «Хлібпром» надає споживачам достовірну інформацію про свою продукцію та процеси, що відбуваються на підприємстві та забезпечує відповідальні комунікації з усіма заінтересованими сторонами. "Концерн Хлібпром" будучи одним з найбільших виробників хліба в регіонах своєї присутності, усвідомлює відповідальність і перед соціально-незахищеними верствами населення. Саме тому взяло на себе функцію виготовлення соціального хліба в тих кількостях, які дозволять уникати напруги в соціумі. Окрім того, у компанії налагоджена робота гарячої лінії, що дозволяє додатково відслідковувати, контролювати якість виробів, комунікувати зі споживачами та оперативно реагувати на їхні звернення. "Концерн Хлібпром" дотримується принципів відповідальних закупівель. На підприємстві діє положення, яке регламентує порядок їх проведення. Це дозволяє підвищити фінансову ефективність процесу постачання шляхом проведення конкурсного обрання постачальників. При відборі підприємство враховує як фінансовий ефект, так і якісний.

Екологічна компонента соціальної відповідальності

«Концерн Хлібпром» володіє потужною промисловою базою – 8 виробничих підприємств. Окрім широких можливостей щодо забезпечення населення достатньою кількістю продукту «номер один» це покладає на компанію додаткову відповідальність за вплив її діяльності на навколишнє середовище. Впродовж 5 років підприємство співпрацює з Організацією Об'єднаних Націй з промислового розвитку, ЮНІДО, та Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО (NEFCO) в напрямку розробки політики енергозберігання. Нещодавно підприємство отримало грант від організації на впровадження екологічних та енергозберігаючих технологій в проекті з впровадження комплексу утилізації димових газів із димових печей. В майбутньому це дозволить знизити залежність вартості хліба від коливання ціни на енергоносії. У 2014 році на виробничому підрозділі "ЦКВ" запроваджено практику вторинного використання пакувальної тари, яка дозволить на 30% знизити використання картону. Завдяки такій ініціативі компанія зможе зекономити до 30 тон паперу, а отже врятувати від вирубки понад 300 дорослих дерев.

Моніторинг корпоративної соціальної відповідальності

Оцінка здійснення соціальної відповідальності визначається на основі таких принципів:

- рівноправності– підприємство забезпечує всім зацікавленим особам рівні права в одержанні інформації;

- оперативності – інформує в найкоротші терміни про найістотніші події і факти;

- повноти – підприємство надає про себе всю інформацію, яка цікавить зацікавлених осіб;

- достовірності – надає правдиву інформацію;

- доступності – знаходить способи найефективнішого донесення інформації до споживачів і постачальників;

- захищеності – застосовує допустимі законом способи і засоби захисту інформації, що становить державну, службову і комерційну таємницю.

Оцінювання ефективності соціальної відповідальності

Провівши дане дослідження впевнено можна сказати, що Концерн «Хлібпром» є соціально відповідальним.

За 12 років існування дане підприємство зарекомендувало себе, як добросовісний виробник, надійний партнер та прогресивний галузевий оператор. Компанія залишається одним з найбільших інвесторів та роботодавців в регіонах своєї присутності.

Компанія усвідомлює, що є частиною суспільства загалом та територіальних громад зокрема. Вона системно реагує на суспільні потреби, подаючи правильний приклад, забезпечуючи верховенство права, чесної конкуренції, людяності та відповідальності на своїй території та за межами власної локації. Концерн готовий ділитись власним досвідом та знаннями. Швидкі темпи розвитку «Концерну Хлібпром» зумовлюють створення нових робочих місць для населення.