Бахматюк Богдан Петрович

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук


Бахматюк Богдан Петрович
BakhmatyukBP.jpg
Громадянство Українець
Alma mater Чернівецький державний університет
Дата закінчення 1978 р.
Галузь наукових інтересів термодинаміка і кінетика струмотворчих процесів в новітніх джерелах живлення.
Науковий ступінь к.х.н
Поточне місце роботи доцент кафедри ПФН

доцент, кандидат хімічних наук

Освіта

Після закінчення Заболотівської середньої школи, щo на Івано-Франківщині поступив на хімічний факультет Чернівецького державного університету ім.Ю.Федковича. Закінчив вище названий університет в 1978 р. із спеціалізацією хімік, викладач хімії.

Професійна діяльність

Після закінчення хімічного факультету працював учителем хімії в Хмельницькій області протягом більше як двох років. Більше як двадцять років пропрацював в Чернівецькому відділенні ІПМ НАНУ. Працював в лабораторії, яка розробляла новітні джерела живлення (суперконденсатори і літієві джерела струму). Спочатку на інженерних, а потім наукових посадах. Винайдені системи суперконденсаторів і літієвих джерел струму захищені авторськими свідоцтвами СРСР, патентами України й США.


З 2003р. працює в НУ “Львівська політехніка” с.н.с. і пров.н.с. лабораторії нанофізики імолекулярної енергетики. За цей час брав активну участь у виконанні двох державних замовлень Міністерства освіти і науки України. В одній з них був відповідальним виконавцем.


По результатам наукових досліджень має 85 наукових праць.


Розроблені системи фотоакумулятора й електрохімічного суперконденсатора захищені патентами України. Працює над виконанням докторської дисертації.


Зараз доцент кафедри Прикладної фізики і наноматеріалознавства Національного університету “Львівська політехніка”.

Викладацька діяльність

Читає курси “Молекулярна фізика”, ”Cупрамолекулярні пристрої і системи”, “Функціональні матеріали молекулярної енергетики”. Керує науковими, курсовими й дипломними роботами студентів та науковими роботами аспірантів.

Наукові інтереси

Областтю наукових інтересів є термодинаміка і кінетика струмотворчих процесів в новітніх джерелах живлення, таких як: літієві й літій-іонні, електрохімічні суперконденсатори та фотоакумулятори.

Наукові ступені та вчені звання

Захистив дисертацію кандидата хімічних наук за спеціальністю фізика і хімія поверхні.