Відмінності між версіями «Досягнення молодих вчених кафедри проектування та експлуатації машин»

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 1: Рядок 1:
Невід'ємною частиною навчально-виховного процесу [[кафедра проектування та експлуатації машин|кафедри проектування та експлуатації машин]] є науково-дослідна робота молодих вчених, в тому числі студентів і аспірантів.
+
Невід'ємною частиною навчально-виховного процесу [[кафедра проектування та експлуатації машин|кафедри проектування та експлуатації машин]] є науково-дослідна робота молодих вчених, зокрема студентів і аспірантів.
  
 
Щорічно з часу заснування кафедри на всесоюзні і республіканські конкурси, огляди, виставки подавалися наукові студентські роботи. Багато із них відзначено медалями, дипломами, заохочувальними преміями і грамотами. Наприклад, у 1966 р. роботи студентів Брюхіної С. і [[Марець Віктор Матвійович|Марця В.]], а у 1969 р. роботи студентів Коношенкова В. (зараз — к.т.н., с.н.с.) і Болдирєва В. відзначені дипломами першого ступеня на Всесоюзних конкурсах кращих студентських робіт.
 
Щорічно з часу заснування кафедри на всесоюзні і республіканські конкурси, огляди, виставки подавалися наукові студентські роботи. Багато із них відзначено медалями, дипломами, заохочувальними преміями і грамотами. Наприклад, у 1966 р. роботи студентів Брюхіної С. і [[Марець Віктор Матвійович|Марця В.]], а у 1969 р. роботи студентів Коношенкова В. (зараз — к.т.н., с.н.с.) і Болдирєва В. відзначені дипломами першого ступеня на Всесоюзних конкурсах кращих студентських робіт.
 
[[Файл:10-litnya_shkola.jpg|800px|thumb|center|'''Учасники 10-ої Польсько-німецько-української літньої школи з механіки руйнування.<br> Кафедру проектування та експлуатації машин представляють д.т.н., проф.&nbsp;Стоцько&nbsp;З.&nbsp;А., аспірант&nbsp;Стефанович&nbsp;Т.&nbsp;О. (2007, Польща)''']]
 
  
Цю традицію гідно продовжують теперішні студенти кафедри ЕМБ. Кращі серед них є постійними учасниками Всеукраїнських студентських олімпіад та конкурсів дипломних і магістерських робіт із спеціальності «Обладнання переробних і харчових виробництв». За результатами 1-го етапу, який відбувається у Національному університеті «Львівська політехніка», переможців нагороджують дипломами та грошовими преміями. Крім того, кафедра оплачує їм відрядження для участі у 2-му етапі олімпіади.
+
Цю традицію гідно продовжують теперішні молоді вчені кафедри. Кращі серед них є постійними учасниками та призерами Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт.
  
У 2008&nbsp;р. участь у 2-му етапі, що відбувався в [http://www.onaft.edu.ua/ Одеській національній академії харчових технологій] взяли студенти групи ПХВ-41 Крук Юрій і Прусак Михайло. Крім участі в олімпіаді, делегація каф.&nbsp;ЕМБ мала можливість можливість ознайомилася із навчально-методичною базою, лабораторіями та обладнаням кафедри «Технологічне обладнання харчової промисловості» Одеської національної академії харчових технологій.
+
В Інституті механічної інженерії та транспорту працює секція [[Рада молодих вчених|Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених]], за сприяння якого щорічно в рамках міжнародного молодіжного фестивалю науки «Litteris and Artibus» проходить Міжнародна наукова конференція молодих вчених «Інженерна механіка та транспорт».  
  
У 2010&nbsp;р. участь в олімпіади брали студенти групи ПХВ-11 Джичка Роман і Дзендзелюк Роман. В конкурсі дипломних і магістерських робіт були представлені роботи студентів кафедри 2009&nbsp;р. випуску: магістерська робота Ужвій Зої та дипломний проект Хомутовського Ярослава. Учасники зі всіх куточків України мали можливість плідно попрацювати і змістовно відпочити. Особливо запам'яталася пішохідна екскурсія видатними місцями Одеси. Чудові скульптури Одеського оперного театру і пасажу на Дерибасівській, нескінченні Потьомкінські сходи, безліч кораблів в бухті Морського вокзалу, струнка колонада Воронцовського палацу і «тещин» міст з безліччю навісних замків на перилах — це далеко не повний перелік місць, де побували наші студенти.
+
== Призери та учасники Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт ==
  
{| border="0" width="100%"
+
Абумаіліх Махмуд Марзук Диплом ІІІ ступеня «Переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з розділу «Легка промисловість» (2017);
!style="background:#FFFFFF"|[[Файл:Odesa-Kruk_Prusak_2008.jpg|300px|thumb|'''Крук Юрій і Прусак Михайло учасники студентської олімпіади (2008)''']]
+
!style="background:#FFFFFF"|[[Файл:Delcam-1.jpg|220px|thumb|right|'''Нагородження Сагеля Андрія дипломом Delcam (2011)''']]
+
|}
+
  
У 2011&nbsp;р. делегацію нашої кафедри зустрічали вже в [http://www.nuft.edu.ua/ Національному університеті харчових технологій] (Київ). До її складу ввійшли завідувач кафедри [[Стоцько Зіновій Антонович|Стоцько&nbsp;З.&nbsp;А.]] та студент гр.&nbsp;ПХВ-41 Олекшій Віталій. Участь в конкурсі студентських робіт увінчалася перемогою. Магістерська робота Даха Юрія (керівник&nbsp;доц.&nbsp;каф.&nbsp;ЕМБ, к.т.н. Майструк&nbsp;В.&nbsp;В.) здобула ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі магістерських робіт науково-дослідницького спрямування.
+
Теличко Богдан Ігорович Диплом ІІІ ступеня «Переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з розділу «Легка промисловість» (2017);
[[Файл:PHV-Demkiv-2012.jpg|200px|thumb|left|'''Вручення диплома за 3-тє місце Демківу Івану (2012)''']]
+
У 2012&nbsp;р. у тому ж Національному університеті харчових технологій студент гр.&nbsp;ПХВ-41 Демків Іван зайняв в олімпіаді з спеціальності "Обладнання переробних і харчових виробництв" 3-тє місце. Також 3-тє місце виборола в конкурсі дипломних проектів фахівців ОКР "Бакалавр" дипломна робота студента Олекшія Віталія (керівник&nbsp;— асист.&nbsp;каф.&nbsp;ЕМБ, к.т.н. Стефанович&nbsp;Т.&nbsp;О.) [4].
+
  
Успішним цей рік виявився і для студентки 3-го курсу каф.&nbsp;ЕМБ Устінової Анни (керівник&nbsp;проф.&nbsp;каф.&nbsp;ДМ, д.т.н. Малащенко&nbsp;В.&nbsp;О.), яка перемогла у Всеукраїнській студентській олімпіаді з навчальної дисципліни "Деталі машин та основи конструювання" (Луганськ, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, кафедра машинознавства, 25-27 квітня 2012&nbsp;р.) та нагороджена дипломом І-го ступеня.
+
Бориславський Петро Петрович Грамота Української асоціації підприємств легкої промисловості за актуальність теми наукової роботи, оригінальність та сміливість наукових рішень у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з розділу «Легка промисловість» (2017);
  
Займаються наші студенти також конструкторськими розробками.
+
Шикула Роман Іванович — Грамота Української асоціації підприємств легкої промисловості за актуальність теми наукової роботи, оригінальність та сміливість наукових рішень у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з розділу «Легка промисловість» (2017);
  
Робота студентів Андрія Сагеля та Миколи Канціра, виконана у НЦ КТПОВ під керівництвом доцента Володимира Майструка і старшого викладача Михайла Бойка, відзначена в числі десяти кращих робіт з України і Росії на ХІ Міжнародному конкурсі на іменні премії Delcam (2011). На урочистість з нагоди вручення нагород студентів та представників Львівської політехніки запросили до Києва у резиденцію Посла Великобританії в Україні. В заході взяли участь Посол Великобританії [http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%96_%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%80 Лі Тернер], директор компанії Delcam Хью Хамфріс, перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту [http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%83%D0%BB%D1%96%D0%BC%D0%B0_%D0%84%D0%B2%D0%B3%D0%B5%D0%BD_%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87 Євген Суліма], ректори університетів України, координатор проекту Наталія Погодаєва (Москва) та багато відомих українських учених.
+
Москвін Павло Євгенійович — Грамота за актуальність теми та високий рівень виконання наукової роботи у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з розділу «Легка промисловість» (2017);
  
На конкурс «Будущие АСы КОМПьютерного 3D-моделирования» від російської компанії АСКОН роботу «Штамп для вирубування і формування» у 2011&nbsp;р. представив студент Демків Іван (керівники&nbsp;— доц., к.т.н. Топільницький&nbsp;В.&nbsp;Г., старший викладач Бойко&nbsp;М.&nbsp;В.). Штамп складався з 85 деталей, виконаних за допомогою САПР Компас [http://edu.ascon.ru/gallery/items/?bm_id=59095 Конкурс «Будущие АСы КОМПьютерного 3D-моделирования»].
+
Сініцин Андрій Олександрович — Грамота за актуальність теми та високий рівень виконання наукової роботи у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з розділу «Легка промисловість» (2017);
  
В Інституті інженерної механіки працює секція [[Рада молодих вчених|Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених]], за сприяння якого щорічно в рамках міжнародного молодіжного фестивалю науки «Litteris and Artibus» проходить Міжнародна наукова конференція молодих вчених «Інженерна механіка та транспорт». У 2010&nbsp;р. участь в ній взяли студенти кафедри Баран Володимир та Панькевич Леся з роботою «Використання САПР в проектуванні технологічних процесів виготовлення різьбонарізного інструменту» (керівник&nbsp;— асист.&nbsp;каф.&nbsp;ЕМБ, к.т.н. Стефанович&nbsp;Т.&nbsp;О.). В роботі для побудови 3D моделей інструменту було використано САПР Power Shape (Delcam), для формування комплекту технологічної документації на виготовлення плашки використано САПР ТП Вертикаль (АСКОН). У 2011&nbsp;р. учасником конференції із доповіддю «Зміцнення поверхонь виробів рухомим струминним апаратом» став аспірант кафедри Шептицький&nbsp;Б.&nbsp;П.
+
Сокіл Назарій Ігорович — Грамота Української асоціації підприємств легкої промисловості за актуальність ідей, цікаву постановку та оригінальність наукових рішень у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з розділу «Легка промисловість» (2016);
  
{| border="0" width="100%"
+
Городник Юрій Миколайович — Грамота галузевої конкурсної комісїі за актуальність ідей, цікаву постановку та оригінальність наукових рішень у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з розділу «Легка промисловість» (2016);
!style="background:#FFFFFF"|[[Файл:PHV_51-2002.jpg|290px|thumb|center|'''Екскурсія на кавову фабрику "Галка" (2002)''']]
+
!style="background:#FFFFFF"|[[Файл:Ekskursiya Polimer-Elektron.jpg|250px|thumb|center|'''Екскурсія на завод "Полімер-Електрон" (2011)''']]
+
!style="background:#FFFFFF"|[[Файл:Ekskursiya_Hlib_zavod-2012.jpg|250px|thumb|center|'''Екскурсія на хлібзавод ПАТ "Концерн-Хлібпром" (2012)''']]
+
!style="background:#FFFFFF"|[[Файл:PHV-5-2012.jpg|250px|thumb|center|'''Наші студенти тестують нову прохідну Львівського аеропорту до Євро-2012''']]
+
|}
+
  
У 2013 дипломами та грамотами Міністерства освіти і науки України за перемоги та участь у Всеукраїнських студентських олімпіадах були нагороджені студенти Демків Іван та Білонога Михайло; у 2014 - Варфоломій Андрій; у 2016 - Сокіл Назарій; у 2017 - Абумаіліх Махмуд, Теличко Богдан, Бориславський Петро, Шикула Роман, Москвін Павло, Сініцин Андрій; у 2018 - Тодавчич Вячеслав.
+
Варфоломій Андрій Юрійович — Диплом III ступеня Міністерства освіти і науки України у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з напряму «Легка промисловість» (2014);
 +
 
 +
Демків Іван Богданович — Диплом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі дипломних проектів бакалавра зі спеціальності «Обладнання переробних і харчових виробництв» (2013);
 +
 
 +
Іванський Юрій Михайлович — Диплом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за кращу розробку високопродуктивного технологічного обладнання в Всеукраїнському конкурсі дипломних проектів фахівців ОКР «Спеціаліст» зі спеціальності «Обладнання переробних і харчових виробництв» (2012);
 +
 
 +
Олекшій Віталій Юрійович — Диплом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за ІІІ місце в Всеукраїнському конкурсі дипломних проектів фахівців ОКР «Бакалавр» зі спеціальності «Обладнання переробних і харчових виробництв» (2012).
 +
 
 +
 
 +
[[Категорія:Національний університет «Львівська політехніка»]]
 +
[[Категорія:Інститут механічної інженерії та транспорту]]
 +
[[Категорія:Інститут інженерної механіки та транспорту]]
 +
[[Категорія:Кафедра проектування та експлуатації машин]]

Версія за 16:45, 29 вересня 2021

Невід'ємною частиною навчально-виховного процесу кафедри проектування та експлуатації машин є науково-дослідна робота молодих вчених, зокрема студентів і аспірантів.

Щорічно з часу заснування кафедри на всесоюзні і республіканські конкурси, огляди, виставки подавалися наукові студентські роботи. Багато із них відзначено медалями, дипломами, заохочувальними преміями і грамотами. Наприклад, у 1966 р. роботи студентів Брюхіної С. і Марця В., а у 1969 р. роботи студентів Коношенкова В. (зараз — к.т.н., с.н.с.) і Болдирєва В. відзначені дипломами першого ступеня на Всесоюзних конкурсах кращих студентських робіт.

Цю традицію гідно продовжують теперішні молоді вчені кафедри. Кращі серед них є постійними учасниками та призерами Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт.

В Інституті механічної інженерії та транспорту працює секція Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених, за сприяння якого щорічно в рамках міжнародного молодіжного фестивалю науки «Litteris and Artibus» проходить Міжнародна наукова конференція молодих вчених «Інженерна механіка та транспорт».

Призери та учасники Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт

Абумаіліх Махмуд Марзук — Диплом ІІІ ступеня «Переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з розділу «Легка промисловість» (2017);

Теличко Богдан Ігорович — Диплом ІІІ ступеня «Переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з розділу «Легка промисловість» (2017);

Бориславський Петро Петрович — Грамота Української асоціації підприємств легкої промисловості за актуальність теми наукової роботи, оригінальність та сміливість наукових рішень у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з розділу «Легка промисловість» (2017);

Шикула Роман Іванович — Грамота Української асоціації підприємств легкої промисловості за актуальність теми наукової роботи, оригінальність та сміливість наукових рішень у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з розділу «Легка промисловість» (2017);

Москвін Павло Євгенійович — Грамота за актуальність теми та високий рівень виконання наукової роботи у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з розділу «Легка промисловість» (2017);

Сініцин Андрій Олександрович — Грамота за актуальність теми та високий рівень виконання наукової роботи у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з розділу «Легка промисловість» (2017);

Сокіл Назарій Ігорович — Грамота Української асоціації підприємств легкої промисловості за актуальність ідей, цікаву постановку та оригінальність наукових рішень у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з розділу «Легка промисловість» (2016);

Городник Юрій Миколайович — Грамота галузевої конкурсної комісїі за актуальність ідей, цікаву постановку та оригінальність наукових рішень у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з розділу «Легка промисловість» (2016);

Варфоломій Андрій Юрійович — Диплом III ступеня Міністерства освіти і науки України у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з напряму «Легка промисловість» (2014);

Демків Іван Богданович — Диплом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі дипломних проектів бакалавра зі спеціальності «Обладнання переробних і харчових виробництв» (2013);

Іванський Юрій Михайлович — Диплом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за кращу розробку високопродуктивного технологічного обладнання в Всеукраїнському конкурсі дипломних проектів фахівців ОКР «Спеціаліст» зі спеціальності «Обладнання переробних і харчових виробництв» (2012);

Олекшій Віталій Юрійович — Диплом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за ІІІ місце в Всеукраїнському конкурсі дипломних проектів фахівців ОКР «Бакалавр» зі спеціальності «Обладнання переробних і харчових виробництв» (2012).