Найвагоміші наукові розробки кафедри ТОП
Зміст
- 1 Селективні каталітичні системи процесу окиснення циклогексану
- 2 Ефективний каталізатор і технологія одержання діестерів
- 3 Селективні каталітичні системи процесів окиснювальних перетворень ізобутилену
- 4 Інтенсифікація ферментативних перетворень у процесах одержання етанолу
- 5 Застосування енергії ультразвукової кавітації для інтенсифікації окиснювальних процесів
- 6 Розробка науково-теоретичних основ інтенсифікації біотехнологічних процесів бродильних виробництв та способів раціонального використання побічних продуктів харчових технологій
Селективні каталітичні системи процесу окиснення циклогексану
Опис розробки: Розроблені нові каталітичні системи для процесів окиснення циклогексану, які поряд з індивідуальним каталізатором містять ряд ефективних добавок, які змінюють його властивості і дозволяють підвищити як активність, так і селективність цього каталізатора. На основі отриманих результатів окиснення циклогексану у присутності каталітичних систем, що містять добавки, розроблено індивідуальні каталізатори, в яких вихідні ліганди замінені дослідженими добавками. Розроблені каталітичні системи дозволяють покращити техніко-економічні показники виробництва за рахунок зменшення витратних коефіцієнтів за основними видами сировини та енергоресурсів.
Створені каталітичні системи сприяють накопиченню циклогексанону в оксидаті та дозволяють при промислових значеннях конверсії циклогексану (~ 4%) досягнути селективності за цільовими продуктами до 92% (у порівнянні із сучасними промисловими показниками S = 75÷78%).
Галузі застосування: підприємства хімічної промисловості Поточна стадія розробки: експериментальні зразки
Права інтелектуальної власності: патент України на корисну модель Ключові слова: циклогексан, окиснення, каталіз, каталізатор, каталітичні системи
Ефективний каталізатор і технологія одержання діестерів
Опис розробки: Розроблений ефективний каталізатор естерифікації та запропоновано вдосконалення технології одержання діестерів аліфатичних дикарбонових кислот і спиртів, які можуть бути використані як висококиплячі розчинники і пластифікатори полімерів.
Запропоновані вдосконалення технології одержання діестерів з використанням розробленого каталізатора дають змогу використовувати його повторно, знизити вміст побічних продуктів у реакційній масі, покращити якість цільового продукту і зменшити вміст стічних вод.
Галузі застосування: підприємства хімічної промисловості
Поточна стадія розробки: експериментальні зразки
Права інтелектуальної власності: патент України на корисну модель
Ключові слова: естерифікація, каталіз, діестери, пластифікатор, розчинник
Селективні каталітичні системи процесів окиснювальних перетворень ізобутилену
Опис розробки: Розроблені нові каталітичні системи для процесів окиснювальних перетворень ізобутилену, які містять промотуючі добавки, які змінюють його каталітичні та фізико-хімічні властивості і дозволяють підвищити як активність, так і селективність індивідуального каталізатора. Додавання лужноземельних промоторів підвищує селективність розроблених каталізаторів за цільовими продуктами та зменшує кількість побічних продуктів в процесах окиснювальних перетворень ізобутилену за рахунок блокування сильних кислотних центрів незворотньої хемосорбції. Розроблені каталітичні системи дозволяють покращити техніко-економічні показники виробництва за рахунок зменшення витратних коефіцієнтів за основними видами сировини та енергоресурсів.
Галузі застосування: підприємства хімічної промисловості
Поточна стадія розробки: експериментальні зразки
Права інтелектуальної власності: патент України на корисну модель
Ключові слова: амоноліз, ізобутилен, каталіз, каталітичні системи, окиснення, метакрилонітрил
Інтенсифікація ферментативних перетворень у процесах одержання етанолу
Опис розробки: Встановлено шляхи та умови активації протеолітичних та целюлолітичних ферментних препаратів у складі мультиензимних композицій з метою інтенсифікації виробництва етилового спирту. Використання протеолітичних ферментних препаратів сприяє збагаченню середовищ низькомолекулярними продуктами гідролізу білків, а целюлолітичних – раціональному використанню некрохмальних полісахаридів вихідної сировини, що призводить до інтенсифікації ферментативних процесів та збільшенню виходу цільового продукту.
Галузі застосування: підприємства харчової промисловості
Поточна стадія розробки: експериментальні зразки
Права інтелектуальної власності: патент України на корисну модель
Ключові слова: етанол, інтенсифікація, ферментні препарати, бродіння
Застосування енергії ультразвукової кавітації для інтенсифікації окиснювальних процесів
Опис розробки: Вивчено закономірності та особливості дії ультразвуку на процеси окиснення органічних сполук, активації гетерогенних каталізаторів та окиснення органічних речовин у водних розчинах. Встановлено, що інтенсифікуюча дія кавітації пов’язана як з фізичним (диспергування кисню,турбулізація рідини, активація поверхні), так і з хімічним (генерація вільних радикалів) ефектом ультразвуку. Показана можливість застосування енергії акустичної кавітації для процесів водоочищення та водопідготовки.
Галузі застосування: підприємства хімічної, харчової промисловості
Поточна стадія розробки: вихідні дані для проектування установок
Права інтелектуальної власності: патент України на корисну модель
Ключові слова: ультразвук, кавітація, окиснення, водопідготовка, знезараження
Розробка науково-теоретичних основ інтенсифікації біотехнологічних процесів бродильних виробництв та способів раціонального використання побічних продуктів харчових технологій
Удосконалення біоконверсії зернової сировини до етилового спирту
Керівник роботи — д.х.н., проф. Піх З.Г.
На основі результатів теоретичних узагальнень та експериментальних досліджень запропоновано використання у спиртовому виробництві ультразвукової кавітації для одержання високодисперсних помелів, які забезпечують ефективний гідроліз крохмалю зернових культур та нормативні показники бражки.