Кафедра туризму
Кафедра туризму | |
| |
Тип підрозділу | кафедра |
---|---|
Абревіатура | ТУР |
Дата заснування | 2011 р. |
Приналежність | Національний університет «Львівська політехніка», Інститут сталого розвитку імені В'ячеслава Чорновола. |
Завідувач кафедри | д.е.н., професор Теребух Андрій Андрійович |
Розташування (адреса) | вул. Карпінського, 2/4, 1-й навчальний корпус |
Сторінка на lp.edu.ua | [[1]] |
Власний сайт | [[2]] |
Кафедра туризму — створена у 2011 р. і функціонує у cкладі Інституту сталого розвитку імені В'ячеслава Чорновола Національного університету «Львівська політехніка».
Зміст
Історична довідка
Кафедра туризму створена 1 вересня 2011 р. у складі Навчально-наукового Інституту екології, природоохоронної діяльності та туризму імені В’ячеслава Чорновола. З вересня 2017 р. перейменовано в Навчально-науковий Інститут сталого розвитку імені В'ячеслава Чорновола Національного університету «Львівська політехніка».
Завідувачем кафедри призначено д.т.н., професора Теребуха Андрія Андрійовича.
У 2012 р. кафедрою було здійснено перший набір студентів в обсязі 50 чоловік за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти спеціальності «Туризм».
У 2014 р. кафедрою було успішно акредитовано напрям підготовки 6.140103 «Туризм» (з 2016 р. змінено шифр спеціальності на 242) і збільшено ліцензійний обсяг підготовки бакалаврів денної форми навчання до 75 осіб. У цьому ж році було отримано ліцензію на підготовку спеціалістів за спеціальністю 7.14010301 «Туризмознавство».
У 2015 р. було отримано дозвіл Міністерства освіти і науки України на підготовку бакалаврів заочної форми навчання в обсязі 70 осіб. А у 2016 р. кафедрою було отримано ліцензію на підготовку магістрів загальним обсягом 100 осіб (60 осіб стаціонарної та 40 – заочної форм навчання).
З 2017 р. здійснюється набір студентів на навчання за другим (магістерським) рівнем вищої освіти спеціальності «Туризм».
У 2022 році здійснюється набір студентів на спеціальність 241 «Готельно- ресторанна справа» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти.
Станом на 2023 р. на кафедрі туризму працює 22 науково-педагогічних працівника, з них професорів — 3; кандидатів наук — 16 (з них 10 доцентів); старших викладачів — 4; асистентів — 5; допоміжного персоналу — 4.
Навчання
Кафедра готує висококваліфікованих фахівців сфери туризму. Особливий акцент в навчальному процесі звернено на глибоку професійно-практичну підготовку студентів, що дозволяє поглибити їх знання викладанням добре підібраних спецкурсів, які опираються на найновіші дослідження в сфері туризму та перспективи їх практичного застосування. Опанувавши такі знання, випускники є «мобільними» у виборі оптимальних рішень. Студенти отримують практичну підготовку під час проходження практики на підприємствах, установах та організаціях, що працюють в туристичній галузі. Проводяться інтенсивні переговори з зарубіжними вищими освітніми закладами та підприємствами про практичну підготовку в них частини наших студентів. Зокрема, укладено угоди про співпрацю з Вищою Школою Туризму і Екології в Су́хій-Бески́дзькій (Польща), Факультетом бізнесу Університету Акденіз (Туреччина) та Rhodesnow LTD (Литва).
На кафедрі створено та обладнано лабораторію ресторанного обслуговування, лабораторію готельної справи, науково-дослідну лабораторію інноваційних технологій в туризмі та кабінет туризмознавства.
Випускники спеціальності «Туризмознавство» мають змогу працювати у туристично-рекреаційному господарстві в підрозділах, пов’язаних з природокористуванням, в оперативних, пошукових, науково-дослідних організаціях Міністерства культури і туризму, а також інших міністерств та відомств. Рівень підготовки дозволяє їм займати такі посади:
- директора комплексу (оздоровчого, спортивного, туристського),
- керівника туристичного підприємства,
- керуючого готельним господарством,
- завідувача бюро (подорожей, екскурсій),
- начальника туристської бази,
- консультанта з туризму в органах державної влади.
Викладацький склад кафедри
Наукова діяльність
Наукова діяльність кафедри здійснюється відповідно зареєстрованої кафедральної тематики «Визначення засад оцінювання та використання рекреаційно-туристичного потенціалу територій». Протягом 2013-2015 рр. викладачами кафедри було опубліковано монографії:
- Теребух А.А. Господарські рішення на підприємствах: формування, реалізація та економічна ефективність: [монографія] /Теребух А.А. — Львів Видавництво Львівської політехніки, 2013. — 244 с.,
- Божук Т. Рекреаційно-туристичні дестинації: теорія, методологія, практика. [монографія] / Тетяна Божук. — Львів : Український бестселер, 2014. — 468 с.);
- колективні монографії: Економіка природокористування та управління природоохоронною діяльністю: [монографія] — Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2014. — 372 с.,
- Просторова організація економічних систем: [монографія] — Львів: Новий Світ —2000, 2013. — 274 с.;
- навчальні посібники: Чорненька Н.В. Індустрія туризму: навчальний посібник. / Н.В. Чорненька. — К.: Атіка, 2012. — 504 с.,
- Економіка природокористування: [навч. посіб.] / С.В. Князь, М.Т. Бець, (Г.Я. Ільницька-Гикавчук), (О.П. Макар). — Львів: ТзОВ «Ліга-прес», 2014. — 316 с.
Працівники кафедри туризму активно беруть участь у науково-технічних конференціях, які відбуваюся в Україні та за її межами (Білорусь, Польща, Швеція тощо).
Колектив кафедри виступив співорганізатором проведення 2-го та 3-ого Міжнародного конгресу «Захист навколишнього середовища. Енергоощадність. Збалансоване природокористування» 19-22 вересня 2012 р., 17-19 вересня 2014 р.
Експертні висновки
На кафедрі успішно проведено первинну акредитаційну експертизу з підготовки фахівців освітньо-професійної програми «Туризмознавство» зі спеціальності 242 «Туризм» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти у Національному університеті «Львівська політехніка».
Результати проведення експертизи(.pdf файл)
Партнери кафедри [[3]]
Контакти
вул. Карпінського, 2/4, 1-й навчальний корпус
Тел.: +38 (032) 258-32-26, (032) 258-32-27
E-mail: tur.dept@lpnu.ua