Навчання ІСТ

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Версія від 20:58, 27 січня 2015, створена Валерій Куріленков (обговореннявнесок) (Створена сторінка: Для організації навчального процесу студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакал...)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Для організації навчального процесу студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» напряму 6.050101 «Комп’ютерні науки» та освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» спеціальності 7.080407 «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг» кафедра використовує комп’ютерні класи, закріплені за нею, а також загальноінститутські комп’ютерні класи та комп’ютеризовані лабораторії, у яких розміщено 155 комп’ютерів (всього по Інституту).

Комп’ютерні класи і комп’ютеризовані лабораторії забезпечені новітніми апаратними та програмними засобами: персональними комп’ютерами на базі Intel Pentium під управлінням операційних систем Windows та Linux і функціонують в режимі єдиної корпоративної комп’ютерної мережі.

Ефективність використання машинного часу (середньодобове навантаження) ПЕОМ становить в Інституті 1,0 годину на студента. В середньому на сто студентів Інституту припадає 12 комп’ютерних місць. Для потреб навчального процесу та наукової роботи студентів і викладачів кафедр навчальні лабораторії Інституту підключені до загальноінститутської локальної комп’ютерної мережі та глобальної мережі Інтернет.

Підготовка бакалаврів напряму 6.050101 «Комп’ютерні науки» та спеціалістів спеціальності 7.080407 «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг» в сучасних умовах вимагає використання та практичного освоєння сучасних програмних засобів провідних фірм-розробників. Всі цикли лабораторних робіт та деякі практичні заняття базуються на використанні програмних засобів. Програмне забезпечення зберігається як на сервері, так і на клієнтських робочих станціях, на яких розгорнуті програмні продукти, що задіяні в навчальному процесі.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 2 грудня 2004 року № 903 «Про правила використання комп’ютерних програм у навчальних закладах» та відповідно до фінансових можливостей ІППТ, в Інституті складено план легалізації неліцензійних комп’ютерних програм, розрахований на декілька років. На сьогодні Інститут є учасником програми академічної співпраці MSDN Academic Alliance (MSDN AA). Це дозволяє одержувати всі ліцензійні операційні системи, серверні продукти, засоби розробки та інше програмне забезпечення Microsoft, технічну підтримку, доступ до інформаційних ресурсів. Крім цього учасники програми можуть брати участь в передовому академічному співтоваристві за певними тематиками.

Студенти мають можливість займатись в локальній мереженій академії CISCO, яка функціонує в Інституті, та після завершення навчання в цій академії отримувати відповідні сертифікати міжнародного взірця.

Прийом на навчання за освітньо-професійною програмою спеціаліста за спеціальністю 7.080407 «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг» проводиться за результатами вступних фахових випробувань за конкурсом на базі освітньо–кваліфікаційного рівня «бакалавр» з урахуванням рейтингових показників студентів. Основний контингент вступників на навчання за освітньо–кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» складають випускники освітньо–кваліфікаційного рівня «бакалавр», які навчалися за напрямом 6.050101 «Комп’ютерні науки» в Інституті.

Прийом на навчання здійснюється Приймальною комісією Національного університету «Львівська політехніка» за конкурсом у відповідності до Правил прийому. Набір студентів на напрям підготовки 6.050101 «Комп’ютерні науки» та на спеціальність 7.080407 «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг» проводиться в межах встановленого ліцензованого обсягу.