Маїк Володимир Зіновійович

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Версія від 13:03, 4 квітня 2025, створена Галина Мончак (обговореннявнесок) (створення сторінки)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Маїк Володимир Зіновійович
Дата народження 22 червня 1966 р.
Місце народження м. Камянка-Бузька Львівської області (проживав у смт. Добротвір)
Громадянство Україна
Alma mater Український поліграфічний інститут ім. І. Федорова
Дата закінчення 1990 р.
Спеціальність технологія поліграфічного виробництва
Галузь наукових інтересів інженер-технолог
Науковий ступінь кандидат технічних наук
Дата присвоєння н.с. 1993 р.
Вчене звання професор, старший дослідник
Дата присвоєння в.з. 2018 р., 2019 р.
Поточне місце роботи Національний університет «Львівська політехніка», Інститут поліграфії та медійних технологій, кафедра поліграфічних технологій та паковань.

Маїк Володимир Зіновійович — кандидат технічних наук, старший дослідник, професор кафедри поліграфічних технологій та паковань Інституту поліграфії та медійних технологій Національного університету «Львівська політехніка».

Біографічна довідка

1983–1990 рр. — навчання в Українському поліграфічному інституті ім. І. Федорова за спеціальністю «Технологія поліграфічного виробництва», кваліфікації інженера-технолога, диплом з відзнакою.

1990–1993 рр. — навчання в аспірантурі Українського поліграфічного інституту ім. І. Федорова за спеціальністю «Машини, агрегати і процеси поліграфічного виробництва».

1993 р. — захист дисертаційної роботи на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук. Присуджено науковий ступінь кандидата технічних наук Української академії друкарства.

Тема дисертації — «Створення та дослідження матеріалів фотополімерних штампів для оздоблення палітурок».

Науковий керівник — доктор технічних наук, професор Лазаренко Едуард Тимофійович.

2002 р. — присвоєно вчене звання доцента кафедри технології друкарсько-обробних процесів Української академії друкарства.

2018 р. — присвоєно вчене звання професора кафедри поліграфічних мультимедійних технологій і паковань Української академії друкарства.

2019 р. — присвоєно вчене звання старшого дослідника з спеціальності 186 «Видавництво та поліграфія» Української академії друкарства.

Професійна діяльність:

1993–1998 рр. — асистент кафедри технології друкарсько-обробних процесів і поліграфічних матеріалів Української академії друкарства.

1998–2000 рр. — старший викладач кафедри технології друкарсько-обробних процесів Української академії друкарства.

2000–2004 рр. — доцент кафедри технології друкарсько-обробних процесів Української академії друкарства.

2004–08.2024 рр. — кандидат технічних наук, професор, проректор з наукової роботи Української академії друкарства.

З 09.2024 р. і дотепер — професор кафедри поліграфічних технологій та паковань Інституту поліграфії та медійних технологій Національного університету «Львівська політехніка».

Участь в освітніх та наукових структурах

1997–2014 рр. — співзасновник Відділення Всеукраїнського фонду сприяння розвитку книговидання і преси «Клуб львівських поліграфістів» Львівської області.

2000–2024 рр. — заступник головного редактора 3 наукових фахових видань Української академії друкарства: науково-технічний збірник «Поліграфія і видавнича справа», науково-технічний збірник «Наукові записки», збірник наукових праць «Квалілогія книги».

2016–2019 рр. — член наглядової ради кластеру «Видавничої діяльності та поліграфії».

2020–2024 рр. — експерт Громадської експертної ради з питань книговидання, член конкурсної комісії обласного мистецького конкурсу «Кращі книги Львівщини», член конкурсної комісії конкурсу з підтримки українських авторів «Книжкова Львівщина» (Львівська обласна державна адміністрація).

2024 р. — член Науково-технічної ради з питань видавничої справи при Державному Комітеті телебачення і радіомовлення України.

2019–2028 рр. — науковий консультант експерименту Всеукраїнського рівня «Розроблення підручників, посібників, електронних видань та інших навчально-методичних засобів з використанням поліграфічних, інформаційних, медійних технологій для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку з порушеннями зору та складними порушеннями розвитку, спрямованих на поліпшення результатів освітньої діяльності» на базі Комунального закладу Львівської обласної ради «Навчально-реабілітаційний центр «Левеня».

2025 р. — член робочої групи з стандартизації українського шрифту Брайля (МОН України).

Стажування та підвищення кваліфікації

  • 2005 р. — підвищення кваліфікації в Академії педагогічних наук України, Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти
  • 2006 р. — тренінг «Технічні аспекти акредитації лабораторій»
  • 2010 р. — тренінг «Сприяння розвитку академічного підприємництва і інновацій в університетах Західної України, передача досвіду Вроцлавських академічних інкубаторів та технологічних парків»
  • 2010 р. — тренінг по створенню центрів трансферу технологій для спеціалістів провідних навчальних та дослідницьких інституцій міста (Львівська міська Рада, Таллінський технологічний університет)
  • 2013 р. — тренінг «Академічний бізнес-інкубатор: шлях впровадження інновацій» в рамках проекту «Підтримка розвитку академічних бізнес-інкубаторів в Україні»
  • 2016 р. — серія форумів з технологічного підприємництва для засновників стартапів, вчених і дослідників «Програма з науково-технологічного підприємництва (STEP) Форум з технопідприємництва/ Technopreneurship Forum»
  • 2016 р. — тренінг щодо забезпечення якості у вищій освіті в Україні, Британська Рада
  • 2018 р. — стажування в Варшавській Політехніці в Інституті Механіки і Поліграфії (Польща)
  • 2021 р. — онлайн програма «Servise Design Practicum» (сервіс-дизайн агентство Lanka СХ (м. Київ))
  • 2023 р. — функціональне навчання (підвищення кваліфікації цільового призначення) у сфері цивільного захисту у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності
  • 2024 р. — підвищення кваліфікації за програмою «Ukraiński wymiar reformy systemu oświaty Rzeczypospolitej Polskiej»
  • 2024 р. — спецкурс підвищення кваліфікації «Цифрові інструменти в науково-освітній діяльності викладача ЗВО»

Нагороди та відзнаки

  • 1997 р. — стипендіат Кабінету Міністрів України для молодих учених
  • 2004 р. — Почесна Грамота Львівської обласної Ради «За активну, плідну працю у видавничо-поліграфічній галузі»
  • 2005 р. — Знак Міністерства освіти і науки України «За наукові досягнення»
  • 2007 р. — Почесна Грамота Міністерства освіти і науки України за сприяння у роботі з обдарованою студентською молоддю
  • 2007 р. — Подяка Львівського міського голови «За сумлінну працю і вагомий внесок у виховання спеціалістів поліграфії та з нагоди Дня працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження»
  • 2008 р. — Почесний диплом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту і Національної академії педагогічних наук України за особистий творчий внесок в удосконалення процесу навчання і виховання молоді
  • 2009 р. — Почесна Грамота Державного Комітету телебачення та радіомовлення України «За сумлінну творчу працю, високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у розвиток інформаційної сфери держави»
  • 2009 р. — нагрудний знак «Відмінник освіти» (МОН України)
  • 2010 р. — Лауреат премії Львівської обласної адміністрації та обласної ради для відомих вчених і знаних фахівців
  • 2011 р. — Грамота Львівської обласної ради за активну, плідну працю у видавничо-поліграфічній галузі
  • 2019 р. — присвоєно звання «Заслужений працівник Української академії друкарства»
  • 2019 р. — Подяка адміністрації Комунального закладу Львівської обласної ради «Навчально-реабілітаційний центр «Левеня» за багаторічну співпрацю, підтримку та докладенні зусиль для розвитку освіти та реабілітації дітей з особливими освітніми потребами
  • 2024 р. — Грамота Львівської обласної державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та сприяння українського книговидання


Профілі

Контакти

вул. Під Голоском, 19, м. Львів, 79020; кімн. 313

Email: volodymyr.z.maik@lpnu.ua