Маїк Володимир Зіновійович
Маїк Володимир Зіновійович | |
Дата народження | 22 червня 1966 р. |
---|---|
Місце народження | м. Камянка-Бузька Львівської області (проживав у смт. Добротвір) |
Громадянство | Україна |
Alma mater | Український поліграфічний інститут ім. І. Федорова |
Дата закінчення | 1990 р. |
Спеціальність | технологія поліграфічного виробництва |
Галузь наукових інтересів | інженер-технолог |
Науковий ступінь | кандидат технічних наук |
Дата присвоєння н.с. | 1993 р. |
Вчене звання | професор, старший дослідник |
Дата присвоєння в.з. | 2018 р., 2019 р. |
Поточне місце роботи | Національний університет «Львівська політехніка», Інститут поліграфії та медійних технологій, кафедра поліграфічних технологій та паковань. |
Маїк Володимир Зіновійович — кандидат технічних наук, старший дослідник, професор кафедри поліграфічних технологій та паковань Інституту поліграфії та медійних технологій Національного університету «Львівська політехніка».
Зміст
[сховати]Біографічна довідка
1983–1990 рр. — навчання в Українському поліграфічному інституті ім. І. Федорова за спеціальністю «Технологія поліграфічного виробництва», кваліфікації інженера-технолога, диплом з відзнакою.
1990–1993 рр. — навчання в аспірантурі Українського поліграфічного інституту ім. І. Федорова за спеціальністю «Машини, агрегати і процеси поліграфічного виробництва».
1993 р. — захист дисертаційної роботи на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук. Присуджено науковий ступінь кандидата технічних наук Української академії друкарства.
Тема дисертації — «Створення та дослідження матеріалів фотополімерних штампів для оздоблення палітурок».
Науковий керівник — доктор технічних наук, професор Лазаренко Едуард Тимофійович.
2002 р. — присвоєно вчене звання доцента кафедри технології друкарсько-обробних процесів Української академії друкарства.
2018 р. — присвоєно вчене звання професора кафедри поліграфічних мультимедійних технологій і паковань Української академії друкарства.
2019 р. — присвоєно вчене звання старшого дослідника з спеціальності 186 «Видавництво та поліграфія» Української академії друкарства.
Професійна діяльність:
1993–1998 рр. — асистент кафедри технології друкарсько-обробних процесів і поліграфічних матеріалів Української академії друкарства.
1998–2000 рр. — старший викладач кафедри технології друкарсько-обробних процесів Української академії друкарства.
2000–2004 рр. — доцент кафедри технології друкарсько-обробних процесів Української академії друкарства.
2004–08.2024 рр. — кандидат технічних наук, професор, проректор з наукової роботи Української академії друкарства.
З 09.2024 р. і дотепер — професор кафедри поліграфічних технологій та паковань Інституту поліграфії та медійних технологій Національного університету «Львівська політехніка».
Участь в освітніх та наукових структурах
1997–2014 рр. — співзасновник Відділення Всеукраїнського фонду сприяння розвитку книговидання і преси «Клуб львівських поліграфістів» Львівської області.
2000–2024 рр. — заступник головного редактора 3 наукових фахових видань Української академії друкарства: науково-технічний збірник «Поліграфія і видавнича справа», науково-технічний збірник «Наукові записки», збірник наукових праць «Квалілогія книги».
2016–2019 рр. — член наглядової ради кластеру «Видавничої діяльності та поліграфії».
2020–2024 рр. — експерт Громадської експертної ради з питань книговидання, член конкурсної комісії обласного мистецького конкурсу «Кращі книги Львівщини», член конкурсної комісії конкурсу з підтримки українських авторів «Книжкова Львівщина» (Львівська обласна державна адміністрація).
2024 р. — член Науково-технічної ради з питань видавничої справи при Державному Комітеті телебачення і радіомовлення України.
2019–2028 рр. — науковий консультант експерименту Всеукраїнського рівня «Розроблення підручників, посібників, електронних видань та інших навчально-методичних засобів з використанням поліграфічних, інформаційних, медійних технологій для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку з порушеннями зору та складними порушеннями розвитку, спрямованих на поліпшення результатів освітньої діяльності» на базі Комунального закладу Львівської обласної ради «Навчально-реабілітаційний центр «Левеня».
2025 р. — член робочої групи з стандартизації українського шрифту Брайля (МОН України).
Стажування та підвищення кваліфікації
- 2005 р. — підвищення кваліфікації в Академії педагогічних наук України, Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти
- 2006 р. — тренінг «Технічні аспекти акредитації лабораторій»
- 2010 р. — тренінг «Сприяння розвитку академічного підприємництва і інновацій в університетах Західної України, передача досвіду Вроцлавських академічних інкубаторів та технологічних парків»
- 2010 р. — тренінг по створенню центрів трансферу технологій для спеціалістів провідних навчальних та дослідницьких інституцій міста (Львівська міська Рада, Таллінський технологічний університет)
- 2013 р. — тренінг «Академічний бізнес-інкубатор: шлях впровадження інновацій» в рамках проекту «Підтримка розвитку академічних бізнес-інкубаторів в Україні»
- 2016 р. — серія форумів з технологічного підприємництва для засновників стартапів, вчених і дослідників «Програма з науково-технологічного підприємництва (STEP) Форум з технопідприємництва/ Technopreneurship Forum»
- 2016 р. — тренінг щодо забезпечення якості у вищій освіті в Україні, Британська Рада
- 2018 р. — стажування в Варшавській Політехніці в Інституті Механіки і Поліграфії (Польща)
- 2021 р. — онлайн програма «Servise Design Practicum» (сервіс-дизайн агентство Lanka СХ (м. Київ))
- 2023 р. — функціональне навчання (підвищення кваліфікації цільового призначення) у сфері цивільного захисту у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності
- 2024 р. — підвищення кваліфікації за програмою «Ukraiński wymiar reformy systemu oświaty Rzeczypospolitej Polskiej»
- 2024 р. — спецкурс підвищення кваліфікації «Цифрові інструменти в науково-освітній діяльності викладача ЗВО»
Нагороди та відзнаки
- 1997 р. — стипендіат Кабінету Міністрів України для молодих учених
- 2004 р. — Почесна Грамота Львівської обласної Ради «За активну, плідну працю у видавничо-поліграфічній галузі»
- 2005 р. — Знак Міністерства освіти і науки України «За наукові досягнення»
- 2007 р. — Почесна Грамота Міністерства освіти і науки України за сприяння у роботі з обдарованою студентською молоддю
- 2007 р. — Подяка Львівського міського голови «За сумлінну працю і вагомий внесок у виховання спеціалістів поліграфії та з нагоди Дня працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження»
- 2008 р. — Почесний диплом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту і Національної академії педагогічних наук України за особистий творчий внесок в удосконалення процесу навчання і виховання молоді
- 2009 р. — Почесна Грамота Державного Комітету телебачення та радіомовлення України «За сумлінну творчу працю, високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у розвиток інформаційної сфери держави»
- 2009 р. — нагрудний знак «Відмінник освіти» (МОН України)
- 2010 р. — Лауреат премії Львівської обласної адміністрації та обласної ради для відомих вчених і знаних фахівців
- 2011 р. — Грамота Львівської обласної ради за активну, плідну працю у видавничо-поліграфічній галузі
- 2019 р. — присвоєно звання «Заслужений працівник Української академії друкарства»
- 2019 р. — Подяка адміністрації Комунального закладу Львівської обласної ради «Навчально-реабілітаційний центр «Левеня» за багаторічну співпрацю, підтримку та докладенні зусиль для розвитку освіти та реабілітації дітей з особливими освітніми потребами
- 2024 р. — Грамота Львівської обласної державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та сприяння українського книговидання
Профілі
Контакти
вул. Під Голоском, 19, м. Львів, 79020; кімн. 313
Email: volodymyr.z.maik@lpnu.ua