Бізнес-інкубатор

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Версія від 11:25, 4 листопада 2016, створена Стояновський Андрій (обговореннявнесок) (Напрями діяльності)

Перейти до: навігація, пошук
Бізнес-інкубатор Національного університету "Львівська політехніка"
Тип підрозділу відділ Технопарку
Кількість співробітників 2 осіб
Попередник Любов Максимович
Керівник Андрій Стояновський
Розташування (адреса) м. Львів, вул. Городоцька 286, 25-й н.к.
Сторінка на lp.edu.ua http://www.lp.edu.ua/node/1436
Власний сайт incubator.lp.edu.ua/

Бізнес-інкубатор Національного Університету "Львівська політехніка" є відділом Технопарку, який створений для розвинути інноваційну екосистему та забезпечити розвиток академічного підприємництва, зокрема, серед студентів, через формування середовища підтримки (акселерації) інноваційної та інвестиційної діяльності.

Коротка історія

Бізнес-інкубатор створений 1993 року як підрозділ Технопарку Національного університету «Львівська Політехніка. З 1997 року бізнес-інкубатор став членом Національної Американської Асоціації Бізнес Інкубаторів (NBIA), а також членом Української Асоціації Бізнес Інкубаторів та Інноваційних центрів. З 2000 року Інкубатор Центр став членом Партнерства сприяння зайнятості у Львівській області, що організоване при підтримці DFID (Великобританія).

Напрями діяльності

Для реалізації своєї місії, а також досягнення встановлених цілей, діяльність бізнес-інкубатора організована за наступними напрямами:

Лабораторія ідей.В рамках Акселератора академічного підприємництва розпочинає свою роботу Лабораторія ідей на зразок студентських «бізнес-гаражів» у Фінляндії, «IdeaLab» у Швеції, «FabLab» у Швейцарії. Результатом діяльності Лабораторії ідей є сформована база даних бізнес-пропозицій для їх реалізації в межах Акселератора.
Тренінг-програми, семінари (круглі столи).Продовжуючи існуючу практику Акселератором проводяться зустрічі з практиками – власниками чи керівниками великих компаній, політиками, громадськими діячами, а також іншими відомими людьми з метою мотивації початківців-підприємців, обміну досвідом, налагодження ділових контактів, підбору можливих шляхів фінансування підприємницької ідеї, пошуку партнера, працевлаштування тощо.
В рамках діяльності Акселератора організовуються та проводяться навчальні курси та семінари (круглі столи) «Основи підприємництва», «Просування товару на ринку», «1С підприємництво», «Податковий кодекс – нові правила гри», «Бізнес-планування», «Від науки до ринку» тощо для формування необхідних знань та навиків роботи учасникам Акселератора, а також іншим цільовим аудиторія. Зазначені заходи проводяться на платній та безоплатній основах, при цьому, Учасникам та Партнерам Акселератора будуть мати пакетний преференційний доступ до даних заходів.
Конкурс інноваційних проектів.За сприяння регіональної влади, керівництва Університету, виробничих кіл та представників фінансового сектору, організовується Конкурс інноваційних проектів. За результатами проведення Конкурсу, будуть обрані переможці, яким будуть запропоновані варіанти дофінансування проекту, або його продаж чи впровадження в реальний сектор економіки.
Послуги аутсорсингу та консалтингу.Належне функціонування екосистеми Акселератора академічного підприємництва передбачає надання Учасникам та Партнерам Акселератора аутсорсингових та консалтингових послуг. Окрім цього, Учасники бізнес-акселератора будуть мати доступ до ряду спеціалізованих програмних продуктів для оптимізації витрат по їх використанню.
Також за участю працівників Акселератора надаються аутсорсингові та консалтингові послуги стороннім суб’єктам господарювання на платній основі. До таких послуг належати: створення та просування веб-сторінок, бухгалтерські послуги, розробка бізнес-планів та техніко-економічних обґрунтувань, маркетингове дослідження ринків тощо.
Пошук джерел фінансування проектів Акселератора.Учасникам Акселератора пропонуються варіанти фінансування (дофінансування) інвестиційних та інноваційних проектів, зокрема: кошти закордонних грантодавців та інвесторів (міжнародні фонди підтримки інноваційного розвитку; міжнародні програми сприяння розвитку академічного підприємництва; міжнародні програми розвитку науки; міжнародні інвестиційні та венчурні фонди тощо); кошти вітчизняних грантодавців та інвесторів (новостворений фонд підтримки молодіжного підприємництва; кредитні ресурси Партнерів Акселератора; вітчизняні інвестиційні та венчурні фонди тощо); бюджетні кошти (фінансування через державну та/або регіональну програми інноваційного розвитку; міські програми розвитку підприємництва; допомога Державної служби зайнятості тощо); кошти Університету (пільгові умови оренди майна Університету та сплати комунальних платежів встановлені для учасників Акселератора; одноразові гранти Ректора Університету).
Оренда приміщень, лабораторного та науково-дослідного обладнання.Учасники та Партнери Акселератора академічного підприємництва «Інкубатор центр» мають можливість орендувати приміщення (офісні, складські, виробничі та інші), обладнання та устаткування (виробниче, науково-дослідне, лабораторне тощо), а також інші основні засоби та інвентар для реалізації зареєстрованих у встановленому порядку інвестиційних та інноваційних проектів. При цьому, для Учасників та Партнерів Акселератора запроваджуються спеціальні преференційні режими сплати оренди залежно від термінів їх акселерації та партнерської програми.

Досвід діяльності

З початку своєї діяльності бізнес-інкубатор Національного університету «Львівська політехніка» надав послуги понад 850 клієнтам, близько 510 студентів взяли участь та пройшли навчання тренінгах, навчальних програмах тощо. Інкубатор Центр був організатором та співорганізатором близько 30 конференцій, круглих столів та семінарів. У період 1999-2005 рр. при бізнес-інкубаторі діяла Студентська школа підприємництва та лідерства. За участю працівників бізнес-інкубатора за період з 2008-2014 рр. розроблено понад 200 інвестиційних проектів, з яких 6 в інноваційній сфері. З числа розроблених проектів слід відзначити проект «Створення столярної майстерні на базі реабілітаційного центра для наркозалежних» для ЛГО ЦЕНТР-ДОРОГА, який у 2007 році переміг на конкурсі проектів соціального підприємництва. В 2008 році за участю працівників бізнес-інкубатора зареєстровано в дозвільній системі МОН України інноваційний проект «Методи та геоінформаційні технології дистанційного моніторингу природних ресурсів України» (Свідоцтво Серія ІНВ №126 від 11.11.08р.), яким реалізується в Технологічному парку «Яворів» (Львівська область).* виробництво (ремонт) меблевої продукції з ламінованого ДСП та дерева, побутових столярних виробів, виробів з дерева та металу.

Наші клієнти. Софт-Серв, Західно-Український Менеджмент Консалтинг, Західно Українські Венчурні Партнери, НВП «Стеліт», Аптечна група «Едельвейс», ВАТ «Агропромтехніка», ДП «Львівдіалік» ДАК «Укрмедпром», НУ «Львівська політехніка».


Контакти

Завідувач: Стояновський Андрій Ростиславович
Адреса: вул. Городоцька 286, 25-й н.к.
Номери телефону: (032) 262-81-49
Веб-сайт: incubator.lp.edu.ua/
E-mail: incubator@lpnu.ua