Відмінності між версіями «Кафедра соціології та соціальної роботи»

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 6: Рядок 6:
  
 
=== Загальна інформація ===
 
=== Загальна інформація ===
«Львівську політехніку» можна вважати флагманом підготовки фахівців зі спеціальності «Соціальна робота» на теренах Львівщини. Підготовка бакалаврів за напрямом 0402 — «Соціологія» ( а саме в межах цього напряму розвивалась на той час «Соціальна робота» ) була розпочата в [[Національний університет «Львівська політехніка»|Національному університеті «Львівська політехніка»]] ще у 1999 р. на кафедрі інженерно-педагогічної підготовки ІГСН (завідувач кафедри — професор [[Кизименко Леонід Дмитрович|Кизименко Л.Д.]]) у рамках реалізації Міжнародного українсько-канадського мегапроекту «Реформування соціальних служб в Україні» (1999-2003 роки), фінансованого Канадською Агенцією з Міжнародного Розвитку (СІDА). Партнерами за проектом були Національний університет «Львівська політехніка» з української сторони та Манітобський університет (м. Вінніпег) — з канадської. Проект здійснювався під патронатом Міністерства освіти і науки України.
+
Міжнародна ініціатива, реалізована в канадсько-українському проекті «Реформування соціальних служб» (1999-2003 рр.) на базі [[Національний університет «Львівська політехніка»|Національного університету «Львівська політехніка»]], стала фундаментом розвитку професійної підготовки фахівців соціальної роботи не лише в окремому закладі вищої освіти чи навіть західноукраїнського регіону нашої держави. [[Кафедра соціології та соціальної роботи]], створена у [[Національний університет «Львівська політехніка»|«Львівській політехніці»]], стала одним з потужних «інтелектуальних наукових двигунів» формування системи професійної підготовки соціальних працівників в Україні. <br />
  
На сьогодні кафедра готує фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр», «спеціаліст» та «магістр» за двома спеціальностями:
+
Сьогодні кафедра готує фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр», «спеціаліст» та «магістр» за трьома спеціальностями:
*«Соціологія»,
+
*«Соціологія та зв’язки з громадськістю
*«Соціальна робота».
+
*«Соціальна робота»
Випускники кафедри плідно працюють у районних та міському відділах у справах сім’ї та молоді, районних та міському відділах соціального захисту населення, державних і громадських організаціях.
+
*«Соціальне забезпечення».
 +
 
 +
Професійна діяльність випускників кафедри перш за все пов'язана з дослідницькою та викладацькою роботою у вузах та коледжах, ліцеях та гімназіях, соціологічних центрах, соціальних службах, органах влади, центрах зайнятості, соціально-психологічних службах тощо. Вихованці факультету працюють також в галузі консалтингу, реклами та маркетингу, в ЗМІ, в органах державного управління та місцевого самоврядування.
  
 
=== Історія кафедри ===
 
=== Історія кафедри ===
За наказом ректора Національного університету «Львівська політехніка» професора, доктора фізико-математичних наук [[Рудавський Юрій Кирилович|Рудавського Ю.К.]] про закріплення спеціальностей від 4 березня 2001 року за № 69-01-25 у структурі Інституту гуманітарних та соціальних наук, який налічував тоді 7 обслуговуючих кафедр загальноосвітнього спрямування (директор інституту — професор, доктор історичних наук Дещинський Л.Є.), була створена кафедра соціології та соціальної роботи, яка отримала статус випусково-обслуговуючої.
 
 
В різні періоди кафедру очолювали:
 
*доцент, кандидат соціологічних наук Савка В.Є.,
 
*професор, доктор педагогічних наук Курляк І.Є.,
 
*доцент, кандидат філософських наук [[Климанська Лариса Дмитрівна|Климанська Л.Д.]],
 
*професор, доктор соціологічних наук Піча В.М.
 
 
На кафедрі відкрито аспірантуру за двома напрямами.
 
 
Важливою особливістю роботи кафедрт, передбаченою концепцією підготовки фахівців соціології, є її тісна співпраця із спеціалізованими державними та громадськими закладами, які працюють, зокрема, у сфері надання соціальних послуг. Зокрема, основними напрямами такої співпраці є використання досвіду діяльності, кадрового потенціалу, інформаційного та матеріального забезпечення цих інституцій з метою практичної підготовки наших студентів під час проходження ними різних видів практики. З іншого боку, кафедра надає цим закладам-базам практики науково-методичну допомогу шляхом підвищення кваліфікації їхніх працівників на постійно діючих модульних курсах професійного навчання.
 
  
Зростанню науково-педагогічного потенціалу кафедри сприяли проведені науково-практичні конференцій, учасниками яких стали викладачі та студенти кафедри. Кафедра — активний учасник Львівських соціологічних форумів, у соціальних екуменічних тижнів, які проводяться щорічно.
+
у 1999 р. у рамках реалізації Міжнародного українсько-канадського проекту «Реформування соціальних служб в Україні» (1999-2003 роки), фінансованого Канадською Агенцією з Міжнародного Розвитку (СІDА) було започатковано освітню програму із підготовки соціальних працівників в [[Національний університет «Львівська політехніка»|Національному університеті «Львівська політехніка»]]. Автори освітньої програми зосередилися на створенні нової моделі освіти і практики в галузі соціальної роботи, що адаптувала передовий світовий досвід у контексті міжнародної співпраці і визначила соціальний розвиток своєю основною концепцією. Освітня програма враховувала унікальну сутність партнерської взаємодії з громадсько-базованими організаціями для осіб з інвалідністю. Уже тоді були визначені ключові особливості програми: високий науковий рівень підготовки та її інноваційність, гнучкість у формуванні змісту програми підготовки соціальних працівників, пов’язана з постійним вивченням соціальних проблем і потреб у громаді та їх врахуванням; практична участь викладачів і студентів у наданні соціальних послуг у громаді. Реалізація програми здійснювалася на засадах партисипаторного підходу (підходу залучення) до формування професійної компетентності майбутніх фахівців.<br/>
  
Викладачі кафедри брали активну участь у розробці державних освітніх стандартів спеціальності «Соціальна робота» (11-13 березня 2003р. на базі кафедри, спільно з Українським державним центром соціальних служб для молоді (м. Київ) була проведена Всеукраїнська нарада-семінар «Моделі професійної підготовки фахівців різних рівнів у контексті розвитку спеціальності «Соціальна робота» в Україні»).
+
За наказом ректора Національного університету «Львівська політехніка» професора, доктора фізико-математичних наук [[Рудавський Юрій Кирилович|Рудавського Ю.К.]] про закріплення спеціальностей від 4 березня 2001 року за № 69-01-25 у структурі [[Інститут гуманітарних та соціальних наук|Інституту гуманітарних та соціальних наук]], який налічував тоді 7 обслуговуючих кафедр загальноосвітнього спрямування (директор інституту — професор, доктор історичних наук Дещинський Л.Є.), була створена кафедра соціології та соціальної роботи, яка отримала статус випусково-обслуговуючої.<br/>
  
З січня 2004 року на кафедрі розпочав свою роботу постійно діючий міжнародний семінар з питань професійного розвитку фахівців соціальної сфери.
 
  
 
===[[Викладацький склад кафедри СРР|Викладацький склад кафедри]]===
 
===[[Викладацький склад кафедри СРР|Викладацький склад кафедри]]===

Версія за 18:13, 11 січня 2020

Кафедра соціології та соціальної роботи
KafedraSR.jpg
Тип підрозділу кафедра
Абревіатура СР
Девіз Ми будуємо здорове суспільство, стань творцем успішного проекту!
Дата заснування 1999 р.
Приналежність Інститут гуманітарних та соціальних наук
Завідувач кафедри д.пед.н., доц. Клос Лілія Євгенівна
Розташування (адреса) 79013, Львів, вул. Є.Коновальця 4, 29-й корпус
Сторінка на lp.edu.ua http://lp.edu.ua/sr
Власний сайт https://www.facebook.com/SociologySocialWork/

Кафедра соціології та соціальної роботи — це навчально-науковий підрозділ Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки.

Загальна інформація

Міжнародна ініціатива, реалізована в канадсько-українському проекті «Реформування соціальних служб» (1999-2003 рр.) на базі Національного університету «Львівська політехніка», стала фундаментом розвитку професійної підготовки фахівців соціальної роботи не лише в окремому закладі вищої освіти чи навіть західноукраїнського регіону нашої держави. Кафедра соціології та соціальної роботи, створена у «Львівській політехніці», стала одним з потужних «інтелектуальних наукових двигунів» формування системи професійної підготовки соціальних працівників в Україні.

Сьогодні кафедра готує фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр», «спеціаліст» та «магістр» за трьома спеціальностями:

  • «Соціологія та зв’язки з громадськістю
  • «Соціальна робота»
  • «Соціальне забезпечення».

Професійна діяльність випускників кафедри перш за все пов'язана з дослідницькою та викладацькою роботою у вузах та коледжах, ліцеях та гімназіях, соціологічних центрах, соціальних службах, органах влади, центрах зайнятості, соціально-психологічних службах тощо. Вихованці факультету працюють також в галузі консалтингу, реклами та маркетингу, в ЗМІ, в органах державного управління та місцевого самоврядування.

Історія кафедри

у 1999 р. у рамках реалізації Міжнародного українсько-канадського проекту «Реформування соціальних служб в Україні» (1999-2003 роки), фінансованого Канадською Агенцією з Міжнародного Розвитку (СІDА) було започатковано освітню програму із підготовки соціальних працівників в Національному університеті «Львівська політехніка». Автори освітньої програми зосередилися на створенні нової моделі освіти і практики в галузі соціальної роботи, що адаптувала передовий світовий досвід у контексті міжнародної співпраці і визначила соціальний розвиток своєю основною концепцією. Освітня програма враховувала унікальну сутність партнерської взаємодії з громадсько-базованими організаціями для осіб з інвалідністю. Уже тоді були визначені ключові особливості програми: високий науковий рівень підготовки та її інноваційність, гнучкість у формуванні змісту програми підготовки соціальних працівників, пов’язана з постійним вивченням соціальних проблем і потреб у громаді та їх врахуванням; практична участь викладачів і студентів у наданні соціальних послуг у громаді. Реалізація програми здійснювалася на засадах партисипаторного підходу (підходу залучення) до формування професійної компетентності майбутніх фахівців.

За наказом ректора Національного університету «Львівська політехніка» професора, доктора фізико-математичних наук Рудавського Ю.К. про закріплення спеціальностей від 4 березня 2001 року за № 69-01-25 у структурі Інституту гуманітарних та соціальних наук, який налічував тоді 7 обслуговуючих кафедр загальноосвітнього спрямування (директор інституту — професор, доктор історичних наук Дещинський Л.Є.), була створена кафедра соціології та соціальної роботи, яка отримала статус випусково-обслуговуючої.


Викладацький склад кафедри

Наукова діяльність кафедри

Підрозділи кафедри

Співпраця кафедри