Відмінності між версіями «Кафедра архітектурних конструкцій»

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 8: Рядок 8:
  
 
=== Історія кафедри ===
 
=== Історія кафедри ===
Кафедра архітектурних конструкцій заснована у 1945 р. на інженерно-будівельному факультеті. Організатором і завідувачем кафедри був к. т. н., доцент Бедило О. Т. У 1971 р. кафедра ввійшла до складу відновленого архітектурного факультету і забезпечує викладання широкого профілю. З 1973 р. до 1985 р. кафедру очолював к. т. н., доцент Швець Я. Д. Його наступником став к. т. н., доцент Печеник О. М. З 2002 р. кафедру очолює д. т. н., професор [[Кінаш Роман Іванович|Кінаш Р.І.]]
+
Кафедра архітектурних конструкцій заснована у 1945 р. на інженерно-будівельному факультеті. Організатором і завідувачем кафедри був к. т. н., доцент Бедило О. Т. У 1971 р. кафедра ввійшла до складу відновленого архітектурного факультету і забезпечує викладання широкого профілю. З 1973 р. до 1985 р. кафедру очолював к. т. н., доцент Швець Я. Д. Його наступником став к. т. н., доцент Печеник О. М. З 2002 р. кафедру очолює д. т. н., професор [[Кінаш Роман Іванович|Кінаш Р. І.]]
  
 
Для студентів інституту архітектури на кафедрі читаються дисципліни:
 
Для студентів інституту архітектури на кафедрі читаються дисципліни:

Версія за 11:37, 20 вересня 2013

Кафедра архітектурних конструкцій
Тип підрозділу кафедра
Абревіатура АК
Дата заснування 1945 рік
Засновники Інженерно-будівельний факультет
Приналежність Інститут архітектури
Завідувач кафедри д. т. н., професор Кінаш Роман Іванович
Розташування (адреса) вул. Ст.Бандери 12, 79013, Львів; головний корпус, кім. 316
Сторінка на lp.edu.ua http://lp.edu.ua/node/80

Кафедра архітектурних конструкцій - це навчально-науковий підрозділ Інституту архітектури Львівської політехніки.

Загальна інформація

Кафедра архітектурних конструкцій має статус навчально-обслуговуючої та є і залишається на перспективу єдиною у Національному університеті «Львівська політехніка», де студенти різних інститутів набувають вміння розробляти будівельні креслення, пов’язувати окремі конструктивні елементи в об’єми будинків, що проектуються із урахуванням потреб спеціальності.

Історія кафедри

Кафедра архітектурних конструкцій заснована у 1945 р. на інженерно-будівельному факультеті. Організатором і завідувачем кафедри був к. т. н., доцент Бедило О. Т. У 1971 р. кафедра ввійшла до складу відновленого архітектурного факультету і забезпечує викладання широкого профілю. З 1973 р. до 1985 р. кафедру очолював к. т. н., доцент Швець Я. Д. Його наступником став к. т. н., доцент Печеник О. М. З 2002 р. кафедру очолює д. т. н., професор Кінаш Р. І.

Для студентів інституту архітектури на кафедрі читаються дисципліни:

  • «Архітектурне матеріалознавство»,
  • «Матеріалознавство в галузі дизайну»,
  • «Архітектурно-будівельне матеріалознавство»,
  • «Конструкції будівель і споруд»,
  • «Архітектурна фізика»,
  • «Енергозаощаджуюча архітектура»,
  • «Архітектурно-будівельна аеродинаміка»,
  • «Основи архітектурної фотограмметрії»,
  • «Інтелектуальна власність»,
  • «Теорія та практика сучасних архітектурних форм».

Крім того, на кафедрі навчаються студенти Інституту будівництва та інженерії довкілля і Інституту енергетики та систем керування, для яких читаються дисципліни: «Архітектура будівель і споруд», «Архітектура виробничих будівель і споруд», «Спецкурс з архітектурних будівель і споруд», «Будівельно-технологічні рішення нових та відновлюваних будівель», «Забезпечення енергоощадності цивільних та промислових будівель», «Енергоощадність цивільних та промислових споруд», «Основи будівельної справи у проектуванні електрохімічних виробництв», «Основи будівельної справи у проектуванні заводів технології неорганічних речовин».

Наукова робота

Кафедра проводить дослідження будівель і споруд на предмет енергозаощадження та надаються рекомендації по оптимізації утеплення зовнішніх огороджень. У результаті досліджень і вдосконалення архітектурної форми споруд та світло-інсоляційних розрахунків покращується комфорт середовища життєдіяльності людини в умовах міської забудови та економиться традиційне паливо для нагріву та освітлення приміщень.

Науково-дослідний підрозділ кафедри працює за такими напрямами:

  • дослідження питань архітектурної фізики з покращенню комфортних умов штучного середовища, конструкцій будинків та споруд;
  • кліматичних навантажень та впливів, а також питань архітектурно-будівельної аеродинаміки;
  • теплових втрат будинків і розробка регламентів енергозаощадження та розробка енергозаощаджувальних технологій та застосування їх для зовнішньої та внутрішньої теплоізоляції огороджувальних конструкцій будинків.

Підрозділи кафедри

На кафедрі діють лабораторії «Архітектурного матеріалознавста» та «Архітектурної фізики», що обладнані сучасним устаткуванням для проведення як навчального процесу, так і науково-дослідної роботи. При кафедрі діє атестована науково-дослідна лабораторія НДЛ-31, яка виконує чисельні експертизи у галузі архітектурно-будівельної фізики, пов’язані з питаннями звукоізоляції, теплоізоляції, а також акустики і світлотехніки.Окрім цього, лабораторія виконує обстеження тримкості конструкцій будинків і споруд та розробляє обгрунтовані проектні вирішення об’єктів незавершеного будівництва і тих, що підлягають реконструкції.