Відмінності між версіями «Пелещишин Андрій Миколайович»

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 26: Рядок 26:
 
}}
 
}}
 
'''Пелещи́шин Андрі́й Микола́йович''' (*[[21 травня]] [[1973]]) — український науковець, [[Доктор наук|доктор технічних наук]], [[професор]], завідувач [[Кафедра cоціальних комунікацій та інформаційної діяльності|кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності]] [[Національний університет «Львівська політехніка»|Національного університету «Львівська політехніка»]].
 
'''Пелещи́шин Андрі́й Микола́йович''' (*[[21 травня]] [[1973]]) — український науковець, [[Доктор наук|доктор технічних наук]], [[професор]], завідувач [[Кафедра cоціальних комунікацій та інформаційної діяльності|кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності]] [[Національний університет «Львівська політехніка»|Національного університету «Львівська політехніка»]].
 +
 +
== Біографічні відомості ==
 +
Народився [[21 травня]] [[1973]] року в сім'ї науковців. Батько — [[Пелещишин Микола Андрійович]], брат — [[Пелещишин Ростислав Миколайович]].
 +
 +
У [[1990]]-[[1995]] роках навчався у [[Львівський національний університет імені Івана Франка|Львівському Державному університеті ім. І.Франка]] на факультеті прикладної математики. Закінчив із відзнакою.
 +
 +
З [[1995]] року працював на посаді стажиста-дослідника кафедри "Інформаційні системи та мережі" [[Національний університет "Львівська політехніка"|Національного університету "Львівська політехніка"]].
 +
 +
У [[1996]]-[[1999]] роках навчався в стаціонарній аспірантурі кафедри "Інформаційні системи та мережі". З [[1999]] по [[2001]] рік працював на посаді асистента, а з [[2001]] року – на посаді доцента цієї ж кафедри.
 +
 +
Упродовж [[2008]]-[[2011]] років працював професором кафедри "Інформаційні системи та мережі".
 +
 +
З [[2011]] року є завідувачем кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності [[Національний університет "Львівська політехніка"|Національного університету "Львівська політехніка"]]
 +
 +
== Наукова робота ==
 +
У [[2001]] р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Методи та алгоритми моделювання Web-систем» за спеціальністю 01.05.02 «Математичне моделювання та обчислювальні методи».
 +
 +
У [[2003]] році здобув вчене звання [[доцент|доцента]].
 +
 +
У [[2008]] році захистив дисертацію «Методи та засоби позиціонування сайтів у системі World Wide Web», здобувши науковий ступінь [[доктор технічних наук|доктора технічних наук]] за спеціальністю 01.05.03 «Математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем».
 +
 +
Автор 2-х монографій та навчального посібника:
 +
* Пелещишин А. М. Позиціонування сайтів у глобальному інформаційному середовищі.- Львів: Вид-во Національного університету «Львівська політехніка», 2007.- 258с.
 +
* Пасічник В. В., Жежнич П. І., Кравець Р. Б., Пелещишин А. М. Тарасов Д. М. Глобальні інформаційні системи та технології (моделі ефективного аналізу, опрацювання та захисту даних).- Львів: Вид-во Національного університету «Львівська політехніка», 2006.- 350с.
 +
* Пелещишин А., Жежнич П. І., Марковець О. В. Розроблення комплексних Веб-сайтів за допомогою мови програмування PERL.- Львів: Вид-во Національного університету «Львівська політехніка», 2007.- 160с.
 +
Автор понад 60 наукових праць та понад 100 популярних матеріалів зі світу інформаційних технологій. Веде персональну рубрику в журналі [http://it.ridne.net «ІТ-Аналітика»] та власний [http://apele.net/blog/1 блог]
 +
 +
Є членом 2 [[спеціалізовані вчені ради|спеціалізованих рад]] за спеціальностями «Математична, прикладна та структурна лінгвістика» та «Телекомунікаційні системи»
 +
 +
=== Напрямки наукових досліджень ===
 +
* Системотворчі процеси World Wide Web;
 +
* Методи побудови інформаційного суспільства;
 +
* Позиціонування сайтів у WWW;
 +
* Соціальні мережі у WWW та інформаційні технології соціальних комунікацій.
 +
=== Окремі праці ===
 +
* Андрій Пелещишин, [[Юрій Пероганич]]. «Формування суспільного авторитету ВНЗ через онлайн-енциклопедію Вікіпедія». Комп'ютерні науки та інформаційні технології: Матеріали 4-ї Міжнародної науково-технічної конференції CSIT-2009. — Львів: Видавництво ПП «Вежа і Ко», 2009, — С. 31-33 ISBN 987-966-2191-09-7
 +
 +
== Громадська діяльність ==
 +
Андрій Пелещишин ініціював проекти:
 +
* [http://www.nauka-online.org Українська наукова Інтернет-спільнота]
 +
* [http://it.ridne.net Онлайн-журнал "Інформаційні технології. Аналітичні матеріали" - Інтернет, інформаційна безпека, бази даних, ІТ-новини]
 +
* [http://misto.ridne.net Форум міста Львів (Форум рідного міста)]
 +
Андрій Пелещишин є членом громадської організації «[[Вікімедіа Україна]]» (з 2011).
 +
 +
[[Категорія:Персоналії Пе]]
 +
[[Категорія:Народились 1973]]
 +
[[Категорія:Науковці Львівської політехніки]]
 +
[[Категорія:Персоналії за алфавітом]]

Версія за 15:43, 7 березня 2012

Пелещишин Андрій Миколайович
Alma mater Національний університет "Львівська політехніка"
Спеціальність 01.05.03

Пелещи́шин Андрі́й Микола́йович (*21 травня 1973) — український науковець, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Національного університету «Львівська політехніка».

Біографічні відомості

Народився 21 травня 1973 року в сім'ї науковців. Батько — Пелещишин Микола Андрійович, брат — Пелещишин Ростислав Миколайович.

У 1990-1995 роках навчався у Львівському Державному університеті ім. І.Франка на факультеті прикладної математики. Закінчив із відзнакою.

З 1995 року працював на посаді стажиста-дослідника кафедри "Інформаційні системи та мережі" Національного університету "Львівська політехніка".

У 1996-1999 роках навчався в стаціонарній аспірантурі кафедри "Інформаційні системи та мережі". З 1999 по 2001 рік працював на посаді асистента, а з 2001 року – на посаді доцента цієї ж кафедри.

Упродовж 2008-2011 років працював професором кафедри "Інформаційні системи та мережі".

З 2011 року є завідувачем кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Національного університету "Львівська політехніка"

Наукова робота

У 2001 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Методи та алгоритми моделювання Web-систем» за спеціальністю 01.05.02 «Математичне моделювання та обчислювальні методи».

У 2003 році здобув вчене звання доцента.

У 2008 році захистив дисертацію «Методи та засоби позиціонування сайтів у системі World Wide Web», здобувши науковий ступінь доктора технічних наук за спеціальністю 01.05.03 «Математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем».

Автор 2-х монографій та навчального посібника:

  • Пелещишин А. М. Позиціонування сайтів у глобальному інформаційному середовищі.- Львів: Вид-во Національного університету «Львівська політехніка», 2007.- 258с.
  • Пасічник В. В., Жежнич П. І., Кравець Р. Б., Пелещишин А. М. Тарасов Д. М. Глобальні інформаційні системи та технології (моделі ефективного аналізу, опрацювання та захисту даних).- Львів: Вид-во Національного університету «Львівська політехніка», 2006.- 350с.
  • Пелещишин А., Жежнич П. І., Марковець О. В. Розроблення комплексних Веб-сайтів за допомогою мови програмування PERL.- Львів: Вид-во Національного університету «Львівська політехніка», 2007.- 160с.

Автор понад 60 наукових праць та понад 100 популярних матеріалів зі світу інформаційних технологій. Веде персональну рубрику в журналі «ІТ-Аналітика» та власний блог

Є членом 2 спеціалізованих рад за спеціальностями «Математична, прикладна та структурна лінгвістика» та «Телекомунікаційні системи»

Напрямки наукових досліджень

  • Системотворчі процеси World Wide Web;
  • Методи побудови інформаційного суспільства;
  • Позиціонування сайтів у WWW;
  • Соціальні мережі у WWW та інформаційні технології соціальних комунікацій.

Окремі праці

  • Андрій Пелещишин, Юрій Пероганич. «Формування суспільного авторитету ВНЗ через онлайн-енциклопедію Вікіпедія». Комп'ютерні науки та інформаційні технології: Матеріали 4-ї Міжнародної науково-технічної конференції CSIT-2009. — Львів: Видавництво ПП «Вежа і Ко», 2009, — С. 31-33 ISBN 987-966-2191-09-7

Громадська діяльність

Андрій Пелещишин ініціював проекти:

Андрій Пелещишин є членом громадської організації «Вікімедіа Україна» (з 2011).