Відмінності між версіями «Спортивний клуб НУ ЛП»

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: ==== Інформація про спортивний клуб ==== Спортивний клуб "Університет" є структурним підро...)
 
 
(Не показані 37 проміжних версій 3 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
==== Інформація про спортивний клуб ====
+
{{Громадська_організація
Спортивний клуб "Університет" є структурним підрозділом Національного університету "Львівська політехніка". Створений з метою сприяння високого авторитету шляхом досягнення вагомих результатів у міських,обласних та Всеукраїнських змаганнях, формування здорового способу життямолоді.
+
| го                        = Спортивний клуб «Львівської політехніки»
 +
| Зображення                =  
 +
| Підпис зображення        =
 +
| Тип підрозділу            = структурний підрозділ університету
 +
| Початкове призначення    =
 +
| Сучасне призначення      = сприяння розвитку фізичної культури і спорту в університеті
 +
| Абревіатура              = СК
 +
| Девіз                    =
 +
| Гімн                      =
 +
| Дата заснування          = 1948
 +
| Засновники                =рада ДСТ «Наука»
 +
| Дата ліквідації          =
 +
| Причина ліквідації        =
 +
| Кількість членів          =
 +
| Приналежність            =[[Національний університет «Львівська політехніка»]]
 +
| Попередник                =
 +
| Наступник                =
 +
| Керівник                  = м. с. Сербо Євген Васильович
 +
| Відома у зв'язку з        =
 +
| Розташування (адреса)    = вул. У. Самчука, 14; м. Львів корпуси № 21-22
 +
| Друковане видання        =
 +
| Сторінка на lp_edu_ua    = http://lp.edu.ua/node/518
 +
| Власний сайт              =}}
 +
'''Спортивний клуб «Львівської політехніки»''' є структурним підрозділом [[Національний університет «Львівська політехніка»|Національного університету «Львівська політехніка»]], який сприяє розвитку фізичної культури і спорту в університеті та здоровому способу життя молоді.
  
==== Історія та сучасність ====     
+
== Загальна інформація про спортивний клуб ==
:Спорт і молодь... В єдине ціле злилися ці два поняття у Львівській політехніці, де постійно турбуються про фізичну культуру і спорт, цікавляться не тільки спортивними вершинами студента, а, насамперед, його фізичним розвитком та здоров'ям.
+
Спортивний клуб «Університет» є структурним підрозділом Національного університету Львівська політехніка. Створений з метою сприяння високого авторитету шляхом досягнення вагомих результатів у міських,обласних та Всеукраїнських змаганнях, формування здорового способу життя молоді.
  
:У 1948 році був створений колектив фізичної культури - Львівського політехнічного інституту при раді ДСТ “Наука”.
+
До послуг студентів та співробітників Національного університету «Львівська політехніка» — два навчальні спортивні корпуси з дев’ятьма спеціалізованими спортивними залами, басейном, лижною базою, літньою спортивною зоною, стрілецький тир. У спортивному клубі провадяться різноманітні заняття, щодо підвищення спортивної майстерності в групах спортивного вдосконалення з 32 видів спорту, заняття в клубах за інтересами з 14 видів спорту, змагання серед інститутів з 20 видів спорту, спортивні вечори та дні здоров’я.
 +
 +
У спорткомплексі, що розташований у Стрийському парку, для всіх хто має певні спортивні досягнення або намір підтримувати добру фізичну форму, є басейн та спортивні зали для занять з:
 +
* баскетболу,
 +
* волейболу,
 +
* гандболу,
 +
* футболу та футзалу,
 +
* тенісу,
 +
* шахів,
 +
* легкої атлетики,
 +
* гірьового спорту,
 +
* дзюдо-самбо,
 +
* вільної та греко-римської боротьби,
 +
* спортивної аеробіки,
 +
* боксу,
 +
* спортивного туризму,
 +
* плавання та інших видів спорту.
 +
На території студмістечка розташований антивандальний спортивний майданчик.
  
:У 1949 році обране правління клубу на громадських засадах. Голова правління - студент С.Ткачук. У грудні 1952 року колективу фізичної культури Львівського політехнічного інституту за високі показники, досягнуті у розвитку ФІС, присвоюється почесна назва – “Спортивний клуб Львівського політехнічного інституту”.
+
Для найвимогливіших спортсменів функціонують групи по зацікавленості:
 +
* атлетичної гімнастики,
 +
* танцювальної аеробіки,
 +
* рукопашного бою,
 +
* шейпінгу,
 +
* карате,
 +
* кікбоксінгу,
 +
* бадмінтону,
 +
* тенісу та інших видів спорту.
 +
<gallery mode="packed">
 +
Файл:sport_box.JPG|
 +
Файл:sport_dzudo.JPG|
 +
Файл:sport_gir.JPG|
 +
Файл:sport_latl.JPG|
 +
Файл:sport_luk.jpg|
 +
Файл:sport_lygy.JPG|
 +
Файл:sport_shahy.JPG|
 +
Файл:sport_tenis.JPG|
 +
</gallery>
  
:Відповідно до вимог часу, СК “ЛП” спільно з кафедрою фізичного вихованняпроводять навчально-тренувальний процес з видів спорту, фізкультурно-масову, оздоровчу і виховну роботи.
+
Вас зустрінуть висококваліфіковані тренера і спортивні зали, що облаштовані сучасним устаткуванням. В стінах спорткомплексу НУ ЛП виросло не одне покоління відомих у всьому світі спортсменів. Чекаємо на перемоги нових чемпіонів!
  
:СК “ЛП” в Україні став ініціатором:
+
== Історія та сучасність ==   
* впровадження комплексу ГПО. Неодноразово відзначався ЦС СДСТ "Буревісник", як один з найкращих студентських спортивних клубів бувшого СРСР
+
[[Файл:Sport_klub.jpg‎|200px|left]]Спорт і молодь... В єдине ціле злилися ці  два поняття у Львівській політехніці, де постійно турбуються про фізичну культуру і спорт, цікавляться не тільки спортивними вершинами студента, а, насамперед, його фізичним розвитком та здоров&rsquo;ям.
* розвитку 55 видів спорту
+
 
* створення ДСШ з гірськолижного спорту, настільного тенісу і кінного спорту
+
У 1948 році був створений колектив фізичної культури &mdash; Львівського політехнічного інституту при раді ДСТ &laquo;Наука&raquo;.
проведення спартакіад і Універсіад серед факультетів (з 1960 року) та інститутів (з 2002 року)
+
 
* проведення фізкультурно-масової роботи в оздоровчо-спортивних таборах інституту (з 1956 року) та змагань за місцем проживання студентів (з 1968 р.)
+
У 1949 році обране правління клубу на громадських засадах. Голова правління &mdash; студент С.Ткачук. У грудні 1952 року колективу фізичної культури Львівського політехнічного інституту за високі показники, досягнуті у розвитку ФІС, присвоюється почесна назва  &mdash; &laquo;Спортивний клуб Львівського політехнічного інституту&raquo;.
* проведення спартакіад “Здоров’я” для ПВС та НДП Львівської політехніки (з 1962 року)
+
 
* проведення спортивних свят для населення міста (з 1948 року)
+
Відповідно до вимог часу, СК &laquo;ЛП&raquo; спільно з кафедрою фізичного виховання проводять навчально-тренувальний процес з видів спорту, фізкультурно-масову, оздоровчу і виховну роботи.
проведення спортивних вечорів, тижнів видів спорту, днів “Здоров’я” на факультетах і в інститутах
+
 
* організація щорічних оглядів-конкурсів на кращу постановку спортивної, оздоровчо-фізкультурної роботи на факультетах і вінститутах Львівської політехніки (з 1959 року)
+
СК &laquo;ЛП&raquo; в Україні став ініціатором:
* створення груп здоров’я, спортивних секцій з видів спорту, клубів волейболу і бігу для ПВС і НДП; клубів за зацікавленістю для студентів (з 2000 року)
+
* впровадження комплексу ГПО. Неодноразово відзначався ЦС СДСТ&laquo;Буревісник&raquo;, як&nbsp;один з&nbsp;найкращих студентських спортивних клубів колишнього СРСР
 +
* розвитку 55&nbsp;видів спорту
 +
* створення ДСШ з&nbsp;гірськолижного спорту, настільного тенісу і&nbsp;кінного спорту
 +
* проведення спартакіад і&nbsp;Універсіад серед факультетів (з&nbsp;1960&nbsp;року) та&nbsp;інститутів (з&nbsp;2002&nbsp;року)
 +
* проведення фізкультурно-масової роботи в&nbsp;оздоровчо-спортивних таборах інституту (з&nbsp;1956&nbsp;року) та&nbsp;змагань за&nbsp;місцем проживання студентів (з&nbsp;1968&nbsp;р.)
 +
* проведення спартакіад &laquo;Здоров&rsquo;я&raquo; для ПВС та&nbsp;НДП Львівської політехніки (з&nbsp;1962&nbsp;року)
 +
* проведення спортивних свят для населення міста (з&nbsp;1948&nbsp;року)
 +
* проведення спортивних вечорів, тижнів видів спорту, днів &laquo;Здоров&rsquo;я&raquo; на&nbsp;факультетах і&nbsp;в&nbsp;інститутах
 +
* організація щорічних оглядів-конкурсів на&nbsp;кращу постановку спортивної, оздоровчо-фізкультурної роботи на&nbsp;факультетах і&nbsp;в&nbsp;інститутах Львівської політехніки (з&nbsp;1959&nbsp;року)
 +
* створення груп здоров&rsquo;я, спортивних секцій з&nbsp;видів спорту, клубів волейболу і&nbsp;бігу для ПВС і&nbsp;НДП; клубів за&nbsp;зацікавленістю для студентів (з&nbsp;2000&nbsp;року)
 
* національного відродження ФІС
 
* національного відродження ФІС
* проведення меморіалів пам'яті Євгена Замори, Костянтина Калініна, Юхима Карасика, Юрія Філіпова, Євгена Мокрого, Юрія Резнікова, Любові Бедрацької.
+
* проведення меморіалів пам&rsquo;яті Євгена Замори, Костянтина Калініна, Юхима Карасика, Юрія Філіпова, Євгена Мокрого, Юрія Резнікова, Любові Бедрацької.
:Спортивну честь України, області та університету Львівської політехніки гідно захищали:
+
 
:На Олімпійських іграх* Аполінарія Плеханова - ст.викладач кафедри фізичного виховання, фехтування, 1952 рік, XV Олімпійські ігри;* Юрій Дмитрієв - студент РТФ, велоспорт, 1968 рік, XIX Олімпійські ігри;* Олексій Дем'янюк- студент ММФ, легка атлетика, 1980 рік, ХХП Олімпійські ігри.:На Всесвітніх студентських спортивних форумах* Євген Мокрий - студент ХТФ, важка атлетика, 1957 рік, переможець Фестивалю молоді у Москві;* Анатолій Секіра - студент ММФ, гребля на байдарках і каное, 1981 рік, срібний призер Всесвітньої Універсіади у Болгарії.:На Чемпіонатах Світу* Володимир Андрейчук - курсант Військового Інституту, гирьовий спорт, 2001 рік - 1 місце у ривку з рекордом України та І місце у складі команди України, 2002 рік - І місце у ривку і III місце у двоборстві);* Андрій Яремус - курсант Військового інституту, гирьовий спорт, І місце у складі команди України, 2001 рік;* Микола Владов - студент інституту енергетики та систем керування, стрільба з лука, І місце у складі команди України серед молоді, 2001 рік;* Тетяна Ткачова - студентка інституту комп'ютерних наук і інформаційних технологій, настільний теніс, чемпіонат Світу, 2001 рік;* Ігор Пащук студент інституту економіки і менеджменту, бокс, 5 місце у Молодіжному чемпіонаті, 2002 рік.:На спортивних аренах Європи* Олексій Дем'янюк - легка атлетика, мсмк, чемпіон зимової першості у закритих приміщеннях;* Олена Олещенко - студентка ІЕФ, стрільба з лука, срібний призер молодіжного чемпіонату у складі команди СРСР, 1987 рік;* Соломія Коровицька - студентка ХТФ, гандбол, чемпіонка першості серед молоді у складі команди України, 1994 рік;* Назар Ніранович - студент ІЕФ, дзюдо, срібний призер молодіжного чемпіонату, 1994 рік;* Мар'ян Шелькевич - студент РТФ, кікбоксінг, бронзовий призер молодіжного чемпіонату, 1994 рік;* Ігор Пащук - студент ФЕМ, бокс, бронзовий призер молодіжного чемпіонату, 2001 рік;* Надія Леонтьєва - студентка КФ, водне поло, чемпіонат Європи, 2001 рік, 9 місце у складі команди України;* Тетяна Ткачова- студентка ІКНІ, настільний теніс, чемпіонат Європи, 2002 рік;* чоловіча команда з баскетболу - V місце у чемпіонаті Європи серед студентів, 2002 рік;* Василь Крук - студент інституту інженерної механіки та транспорту, важка атлетика, 6 місце в чемпіонаті Європи серед студентів, 2002 рік;* Жіноча команда з настільного тенісу - Клубний чемпіонат України (2000-2002 рр., II місце), Кубок Європи Ненсі Еванс (2002-2003 рр., 16 місце).:На спортивних аренах СРСР* Жіноча команди з гандболу - І ліга;* Спартакіади народів СРСР. У складі команд України виступили представники з важкої атлетики, легкої атлетики, кінного спорту, тенісу;* Переможці оглядів-конкурсів з розвитку футболу, з комплексу ГПО, з фізкультурно-масової роботи в спортивних таборах, в гуртожитках, серед ПВС і НДП.:На державній арені* Настільний теніс (жінки) - суперліга, II місце, 2002 рік (тренер Ігор Тихий);* Настільний теніс (чоловіки) – суперліга;* Гандбол (жінки, чоловіки) - І ліга, вища ліга (тренери: Анатолій Глебов, Юхим Окуп, Валентин Літовцев);* Баскетбол (чоловіки) - суперліга, І ліга (тренер Анатолій Заверікін);* Водне поло (жінки) - вища ліга (тренер Олександр Булатов);* Волейбол (чоловіки) -1 ліга (тренери - Арнольд Прохоров, Борис Пилипчук);* Тетяна Ткачова- чемпіонка України 2002 року;* Спартакіади ВНЗ:* * І місце на Зимовій спартакіаді 1984 року (тренери - Ярослав Кубрак, Володимир Ханенко, Мирон Кухарик);* * І-Ш місце на літніх спартакіадах;* * III місце “ЛП” посіла на V Універсіаді України 2001 року.
+
За 60 років роботи СК «ЛП» підготовлено 15 мсмк, 362 мс, 1548 кмс. Ці досягнення стали можливими при активній підтримці ректорів «ЛП», професорів: Ямпольського, Максимовича Миколи Григоровича, Денисенко Григорія Івановича, Гаврилюка Михайла Олександровича, Рудавського Юрія Кириловича, Бобала Юрія Ярославовича, профкомів студентів і викладачів, громадських організацій,деканів факультетів, плідної роботи голів спортивного клубу (15),правлінь спортивного клубу, ПВС і НДП кафедри фізичного виховання, фізкультурного активу.
:За 50 років роботи СК “ЛП” підготовлено 15 мсмк, 362 мс, 1548 кмс. Ці досягнення стали можливими при активній підтримці ректорів “ЛП”, професорів: Ямпольського, Максимовича Миколи Григоровича, Денисенко Григорія Івановича, Гаврилюка Михайла Олександровича, Рудавського Юрія Кириловича, Бобала Юрія Ярославовича, профкомів студентів і викладачів, громадських організацій,деканів факультетів, плідної роботи голів спортивного клубу (15),правлінь спортивного клубу, ПВС і НДП кафедри фізичного виховання, фізкультурного активу.
+
 
 +
У 2012 році, на честь відзначення 60-річчя спортивного клубу НУ «Львівська політехніка», у святковій обстановці за участю проректорів, деканів, керівників інститутів та численної студентської аудиторії ректором університету Юрієм Бобало було відзначено кращих студентів-спортсменів «Львівської політехніки», серед яких і учасник Ігор ХХХ Оліміпади 2012 року в Лондоні Олександр Дідух, та вручено посвідчення майстра спорту України та майстра спорту України міжнародного класу Ірині Дубас.
 +
 
 +
Також було відзначено Почесними грамотами спортивний клуб НУ «Львівська політехніка» та провідних викладачів кафедри фізичного виховання, серед яких:
 +
* Корягін Віктор Максимович — Заслужений тренер України професор, завідувач кафедри фізичного виховання Національного університету «Львівська політехніка»;
 +
* Заверікін Анатолій Миколайович — Заслужений тренер України, доцент кафедри фізичного виховання Національного університету «Львівська політехніка»;
 +
* Прохоров Арнольд Андрійович — доцент кафедри фізичного виховання Національного університету «Львівська політехніка»;
 +
* Тихий Ігор Іванович — старший викладач кафедри фізичного виховання Національного університету «Львівська політехніка»;
 +
* Окуп Юхим Борисович — провідний спеціаліст кафедри фізичного виховання Національного університету «Львівська політехніка»;
 +
* Заліско Оксана Климентіївна — старший викладач кафедри фізичного виховання Національного університету «Львівська політехніка».
 +
 
 +
=== Спортивні досягнення спортклубу ===
 +
Спортивну честь України, області та університету Львівської політехніки гідно захищали:
 +
 
 +
'''На Олімпійських іграх'''
 +
* Аполінарія Плеханова — старший викладач кафедри фізичного виховання, фехтування, 1952 рік, XV Олімпійські ігри.
 +
* Юрій Дмитрієв студент РТФ, велоспорт, 1968 рік, XIX Олімпійські ігри.
 +
* Олексій Дем’янюк — студент ММФ, легка атлетика, 1980 рік, ХХІІ Олімпійські ігри.
 +
* Дмитро Дем’янюк— студент Інституту архітектури, легка атлетика, мсмк, ХХІХ Олімпійські ігри, 2008 рік.
 +
* Володимир Бурий — студент Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології, санний спорт, І зимові юнацькі Олімпійські ігри, 2010 рік.
 +
* Олександр Дідух — студент Інституту економіки і менеджменту, настільний теніс, ХХХ Олімпійські ігри, 2012 рік.
 +
 
 +
'''На Всесвітніх студентських спортивних форумах'''
 +
* Євген Мокрий студент ХТФ, важка атлетика, 1957 рік, переможець Фестивалю молоді у Москві.
 +
* Анатолій Секіра студент ММФ, гребля на байдарках і каное, 1981 рік, срібний призер всесвітньої Універсіади у Болгарії.
 +
* Олександр Дідух — студент Інституту економіки і менеджменту, настільний теніс, 3 місце на Універсіаді 2011 року.
 +
 
 +
'''На Чемпіонатах Світу'''
 +
* Володимир Андрейчук курсант Військового інституту, гирьовий спорт, 2001 рік 1 місце у ривку, з рекордом України та 1 місце у складі команди України, 2002 рік — 1 місце у ривку і 3 місце у двоборстві.
 +
* Андрій Яремус курсант Військового інституту, гирьовий спорт, 1 місце у складі команди України, 2001 рік.
 +
* Микола Владов студент Інституту енергетики та систем керування, стрільба з лука, 1 місце у складі команди України серед молоді, 2001 рік.
 +
* Тетяна Ткачова студентка Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій, настільний теніс, чемпіонат світу, 2001 рік.
 +
* Ігор Пащук студент Інституту економіки і менеджменту, бокс, 5 місце у Молодіжному чемпіонаті, 2002 рік.
 +
* Віталій Вергелес — студент Інституту інженерної механіки та транспорту, гребля на каное, 2 та 3 місця, 2011 рік.
 +
 
 +
'''На спортивних аренах Європи'''
 +
* Олексій Дем’янюк — легка атлетика, мсмк, чемпіон зимової першості у закритих приміщеннях.
 +
* Олена Олещенко студентка ІЕФ, стрільба з лука, срібний призер молодіжного чемпіонату у складі команди СРСР, 1987 рік.
 +
* Соломія Коровицька студентка ХТФ, гандбол, чемпіонка першості серед молоді у складі команди України, 1994 рік.
 +
* Назар Ніранович студент ІЕФ, дзюдо, срібний призер молодіжного чемпіонату, 1994 рік.
 +
* Мар’ян Шелькевич студент РТФ, кікбоксинг, бронзовий призер молодіжного чемпіонату, 1994 рік.
 +
* Ігор Пащук студент ФЕМ, бокс, бронзовий призер молодіжного чемпіонату, 2001 рік.
 +
* Надія Леонтьєва студентка КФ, водне поло, чемпіонат Європи, 2001 рік, 9 місце у складі команди України.
 +
* Тетяна Ткачова студентка Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій, настільний теніс, чемпіонат Європи, 2002 рік.
 +
* Чоловіча команда з баскетболу — 5 місце у чемпіонаті Європи серед студентів, 2002 рік.
 +
* Василь Крук студент Інституту інженерної механіки та транспорту, важка атлетика, 6 місце в чемпіонаті Європи серед студентів, 2002 рік.
 +
* Жіноча команда з настільного тенісу Клубний чемпіонат України (2000–2002 рр., 2 місце), Кубок Європи Ненсі Еванс (2002–2003 рр., 16 місце).
 +
* Наталя Мутіна — студентка Інституту прикладної математики і фундаментальних наук, карате, 1 місце, 2005 рік.
 +
* Тарас Гаврилець — студент Інституту інженерної механіки та транспорту, карате, 1 місце серед юніорів, 2005 рік.
 +
* Віталій Вергелес — студент Інституту інженерної механіки та транспорту, гребля на каное, 1 та 2 місця, 2011 рік.
 +
 
 +
'''На спортивних аренах СРСР'''
 +
* Жіноча команди з гандболу - І ліга;
 +
* Спартакіади народів СРСР. У складі команд України виступили представники з важкої атлетики, легкої атлетики, кінного спорту, тенісу;
 +
* Переможці оглядів-конкурсів з розвитку футболу, з комплексу ГПО, з фізкультурно-масової роботи в спортивних таборах, в гуртожитках, серед ПВС і НДП.
 +
 
 +
'''На державній арені'''
 +
* Настільний теніс (жінки) - суперліга, II місце, 2002 рік (тренер Ігор Тихий);
 +
* Настільний теніс (чоловіки) – суперліга;
 +
* Гандбол (жінки, чоловіки) - І ліга, вища ліга (тренери: Анатолій Глебов, Юхим Окуп, Валентин Літовцев);
 +
* Баскетбол (чоловіки) - суперліга, І ліга (тренер Анатолій Заверікін);
 +
* Водне поло (жінки) - вища ліга (тренер Олександр Булатов);
 +
* Волейбол (чоловіки) - 1 ліга (тренери - Арнольд Прохоров, Борис Пилипчук);
 +
* Тетяна Ткачова - чемпіонка України 2002 року.
 +
 
 +
'''Спартакіади ВНЗ'''
 +
* І місце на Зимовій спартакіаді 1984 року (тренери - Ярослав Кубрак, Володимир Ханенко, Мирон Кухарик);
 +
* І-ІІІ місце на літніх спартакіадах;
 +
* III місце на V Універсіаді України 2001 року.
 +
 
 +
Спортивний клуб «ЛП» продовжує впровадження фізичної культури і спорту, як складової частини фізичної культури суспільства, націленої на зміцнення здоров’я, розвиток фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини з метою гармонійного формування її особистості.
 +
 
 +
=== Нагороди клубу ===
 +
<gallery>
 +
Файл:kubok1.JPG|
 +
Файл:kubok2.JPG|
 +
Файл:kubok3.JPG|
 +
Файл:kubok4.JPG|
 +
Файл:kubok5.JPG|
 +
Файл:kubok6.JPG|
 +
Файл:kubok7.JPG|
 +
Файл:kubok8.JPG|
 +
Файл:kubok9.JPG|
 +
</gallery>
  
:Спортивний клуб “ЛП” продовжує впровадження фізичної культури і спорту, як складової частини фізичної культури суспільства, націленої на зміцнення здоров’я, розвиток фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини з метою гармонійного формування її особистості.
+
== Контакти ==
 +
Адреса: вул. У.Самчука, 14; м.Львів корпуси №21 та №22
 +
: Тел.:  +38 (032) 276-43-81

Поточна версія на 13:49, 14 травня 2015

Спортивний клуб НУ ЛП
Тип підрозділу структурний підрозділ університету
Абревіатура СК
Дата заснування 1948
Засновники рада ДСТ «Наука»
Приналежність Національний університет «Львівська політехніка»
Керівник м. с. Сербо Євген Васильович
Розташування (адреса) вул. У. Самчука, 14; м. Львів корпуси № 21-22
Сторінка на lp.edu.ua Офіційна сторінка

Спортивний клуб «Львівської політехніки» є структурним підрозділом Національного університету «Львівська політехніка», який сприяє розвитку фізичної культури і спорту в університеті та здоровому способу життя молоді.

Загальна інформація про спортивний клуб

Спортивний клуб «Університет» є структурним підрозділом Національного університету Львівська політехніка. Створений з метою сприяння високого авторитету шляхом досягнення вагомих результатів у міських,обласних та Всеукраїнських змаганнях, формування здорового способу життя молоді.

До послуг студентів та співробітників Національного університету «Львівська політехніка» — два навчальні спортивні корпуси з дев’ятьма спеціалізованими спортивними залами, басейном, лижною базою, літньою спортивною зоною, стрілецький тир. У спортивному клубі провадяться різноманітні заняття, щодо підвищення спортивної майстерності в групах спортивного вдосконалення з 32 видів спорту, заняття в клубах за інтересами з 14 видів спорту, змагання серед інститутів з 20 видів спорту, спортивні вечори та дні здоров’я.

У спорткомплексі, що розташований у Стрийському парку, для всіх хто має певні спортивні досягнення або намір підтримувати добру фізичну форму, є басейн та спортивні зали для занять з:

  • баскетболу,
  • волейболу,
  • гандболу,
  • футболу та футзалу,
  • тенісу,
  • шахів,
  • легкої атлетики,
  • гірьового спорту,
  • дзюдо-самбо,
  • вільної та греко-римської боротьби,
  • спортивної аеробіки,
  • боксу,
  • спортивного туризму,
  • плавання та інших видів спорту.

На території студмістечка розташований антивандальний спортивний майданчик.

Для найвимогливіших спортсменів функціонують групи по зацікавленості:

  • атлетичної гімнастики,
  • танцювальної аеробіки,
  • рукопашного бою,
  • шейпінгу,
  • карате,
  • кікбоксінгу,
  • бадмінтону,
  • тенісу та інших видів спорту.

Вас зустрінуть висококваліфіковані тренера і спортивні зали, що облаштовані сучасним устаткуванням. В стінах спорткомплексу НУ ЛП виросло не одне покоління відомих у всьому світі спортсменів. Чекаємо на перемоги нових чемпіонів!

Історія та сучасність

Sport klub.jpg
Спорт і молодь... В єдине ціле злилися ці два поняття у Львівській політехніці, де постійно турбуються про фізичну культуру і спорт, цікавляться не тільки спортивними вершинами студента, а, насамперед, його фізичним розвитком та здоров’ям.

У 1948 році був створений колектив фізичної культури — Львівського політехнічного інституту при раді ДСТ «Наука».

У 1949 році обране правління клубу на громадських засадах. Голова правління — студент С.Ткачук. У грудні 1952 року колективу фізичної культури Львівського політехнічного інституту за високі показники, досягнуті у розвитку ФІС, присвоюється почесна назва — «Спортивний клуб Львівського політехнічного інституту».

Відповідно до вимог часу, СК «ЛП» спільно з кафедрою фізичного виховання проводять навчально-тренувальний процес з видів спорту, фізкультурно-масову, оздоровчу і виховну роботи.

СК «ЛП» в Україні став ініціатором:

  • впровадження комплексу ГПО. Неодноразово відзначався ЦС СДСТ«Буревісник», як один з найкращих студентських спортивних клубів колишнього СРСР
  • розвитку 55 видів спорту
  • створення ДСШ з гірськолижного спорту, настільного тенісу і кінного спорту
  • проведення спартакіад і Універсіад серед факультетів (з 1960 року) та інститутів (з 2002 року)
  • проведення фізкультурно-масової роботи в оздоровчо-спортивних таборах інституту (з 1956 року) та змагань за місцем проживання студентів (з 1968 р.)
  • проведення спартакіад «Здоров’я» для ПВС та НДП Львівської політехніки (з 1962 року)
  • проведення спортивних свят для населення міста (з 1948 року)
  • проведення спортивних вечорів, тижнів видів спорту, днів «Здоров’я» на факультетах і в інститутах
  • організація щорічних оглядів-конкурсів на кращу постановку спортивної, оздоровчо-фізкультурної роботи на факультетах і в інститутах Львівської політехніки (з 1959 року)
  • створення груп здоров’я, спортивних секцій з видів спорту, клубів волейболу і бігу для ПВС і НДП; клубів за зацікавленістю для студентів (з 2000 року)
  • національного відродження ФІС
  • проведення меморіалів пам’яті Євгена Замори, Костянтина Калініна, Юхима Карасика, Юрія Філіпова, Євгена Мокрого, Юрія Резнікова, Любові Бедрацької.

За 60 років роботи СК «ЛП» підготовлено 15 мсмк, 362 мс, 1548 кмс. Ці досягнення стали можливими при активній підтримці ректорів «ЛП», професорів: Ямпольського, Максимовича Миколи Григоровича, Денисенко Григорія Івановича, Гаврилюка Михайла Олександровича, Рудавського Юрія Кириловича, Бобала Юрія Ярославовича, профкомів студентів і викладачів, громадських організацій,деканів факультетів, плідної роботи голів спортивного клубу (15),правлінь спортивного клубу, ПВС і НДП кафедри фізичного виховання, фізкультурного активу.

У 2012 році, на честь відзначення 60-річчя спортивного клубу НУ «Львівська політехніка», у святковій обстановці за участю проректорів, деканів, керівників інститутів та численної студентської аудиторії ректором університету Юрієм Бобало було відзначено кращих студентів-спортсменів «Львівської політехніки», серед яких і учасник Ігор ХХХ Оліміпади 2012 року в Лондоні Олександр Дідух, та вручено посвідчення майстра спорту України та майстра спорту України міжнародного класу Ірині Дубас.

Також було відзначено Почесними грамотами спортивний клуб НУ «Львівська політехніка» та провідних викладачів кафедри фізичного виховання, серед яких:

  • Корягін Віктор Максимович — Заслужений тренер України професор, завідувач кафедри фізичного виховання Національного університету «Львівська політехніка»;
  • Заверікін Анатолій Миколайович — Заслужений тренер України, доцент кафедри фізичного виховання Національного університету «Львівська політехніка»;
  • Прохоров Арнольд Андрійович — доцент кафедри фізичного виховання Національного університету «Львівська політехніка»;
  • Тихий Ігор Іванович — старший викладач кафедри фізичного виховання Національного університету «Львівська політехніка»;
  • Окуп Юхим Борисович — провідний спеціаліст кафедри фізичного виховання Національного університету «Львівська політехніка»;
  • Заліско Оксана Климентіївна — старший викладач кафедри фізичного виховання Національного університету «Львівська політехніка».

Спортивні досягнення спортклубу

Спортивну честь України, області та університету Львівської політехніки гідно захищали:

На Олімпійських іграх

  • Аполінарія Плеханова — старший викладач кафедри фізичного виховання, фехтування, 1952 рік, XV Олімпійські ігри.
  • Юрій Дмитрієв — студент РТФ, велоспорт, 1968 рік, XIX Олімпійські ігри.
  • Олексій Дем’янюк — студент ММФ, легка атлетика, 1980 рік, ХХІІ Олімпійські ігри.
  • Дмитро Дем’янюк— студент Інституту архітектури, легка атлетика, мсмк, ХХІХ Олімпійські ігри, 2008 рік.
  • Володимир Бурий — студент Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології, санний спорт, І зимові юнацькі Олімпійські ігри, 2010 рік.
  • Олександр Дідух — студент Інституту економіки і менеджменту, настільний теніс, ХХХ Олімпійські ігри, 2012 рік.

На Всесвітніх студентських спортивних форумах

  • Євген Мокрий — студент ХТФ, важка атлетика, 1957 рік, переможець Фестивалю молоді у Москві.
  • Анатолій Секіра — студент ММФ, гребля на байдарках і каное, 1981 рік, срібний призер всесвітньої Універсіади у Болгарії.
  • Олександр Дідух — студент Інституту економіки і менеджменту, настільний теніс, 3 місце на Універсіаді 2011 року.

На Чемпіонатах Світу

  • Володимир Андрейчук — курсант Військового інституту, гирьовий спорт, 2001 рік — 1 місце у ривку, з рекордом України та 1 місце у складі команди України, 2002 рік — 1 місце у ривку і 3 місце у двоборстві.
  • Андрій Яремус — курсант Військового інституту, гирьовий спорт, 1 місце у складі команди України, 2001 рік.
  • Микола Владов — студент Інституту енергетики та систем керування, стрільба з лука, 1 місце у складі команди України серед молоді, 2001 рік.
  • Тетяна Ткачова — студентка Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій, настільний теніс, чемпіонат світу, 2001 рік.
  • Ігор Пащук — студент Інституту економіки і менеджменту, бокс, 5 місце у Молодіжному чемпіонаті, 2002 рік.
  • Віталій Вергелес — студент Інституту інженерної механіки та транспорту, гребля на каное, 2 та 3 місця, 2011 рік.

На спортивних аренах Європи

  • Олексій Дем’янюк — легка атлетика, мсмк, чемпіон зимової першості у закритих приміщеннях.
  • Олена Олещенко — студентка ІЕФ, стрільба з лука, срібний призер молодіжного чемпіонату у складі команди СРСР, 1987 рік.
  • Соломія Коровицька — студентка ХТФ, гандбол, чемпіонка першості серед молоді у складі команди України, 1994 рік.
  • Назар Ніранович — студент ІЕФ, дзюдо, срібний призер молодіжного чемпіонату, 1994 рік.
  • Мар’ян Шелькевич — студент РТФ, кікбоксинг, бронзовий призер молодіжного чемпіонату, 1994 рік.
  • Ігор Пащук — студент ФЕМ, бокс, бронзовий призер молодіжного чемпіонату, 2001 рік.
  • Надія Леонтьєва — студентка КФ, водне поло, чемпіонат Європи, 2001 рік, 9 місце у складі команди України.
  • Тетяна Ткачова — студентка Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій, настільний теніс, чемпіонат Європи, 2002 рік.
  • Чоловіча команда з баскетболу — 5 місце у чемпіонаті Європи серед студентів, 2002 рік.
  • Василь Крук — студент Інституту інженерної механіки та транспорту, важка атлетика, 6 місце в чемпіонаті Європи серед студентів, 2002 рік.
  • Жіноча команда з настільного тенісу — Клубний чемпіонат України (2000–2002 рр., 2 місце), Кубок Європи Ненсі Еванс (2002–2003 рр., 16 місце).
  • Наталя Мутіна — студентка Інституту прикладної математики і фундаментальних наук, карате, 1 місце, 2005 рік.
  • Тарас Гаврилець — студент Інституту інженерної механіки та транспорту, карате, 1 місце серед юніорів, 2005 рік.
  • Віталій Вергелес — студент Інституту інженерної механіки та транспорту, гребля на каное, 1 та 2 місця, 2011 рік.

На спортивних аренах СРСР

  • Жіноча команди з гандболу - І ліга;
  • Спартакіади народів СРСР. У складі команд України виступили представники з важкої атлетики, легкої атлетики, кінного спорту, тенісу;
  • Переможці оглядів-конкурсів з розвитку футболу, з комплексу ГПО, з фізкультурно-масової роботи в спортивних таборах, в гуртожитках, серед ПВС і НДП.

На державній арені

  • Настільний теніс (жінки) - суперліга, II місце, 2002 рік (тренер Ігор Тихий);
  • Настільний теніс (чоловіки) – суперліга;
  • Гандбол (жінки, чоловіки) - І ліга, вища ліга (тренери: Анатолій Глебов, Юхим Окуп, Валентин Літовцев);
  • Баскетбол (чоловіки) - суперліга, І ліга (тренер Анатолій Заверікін);
  • Водне поло (жінки) - вища ліга (тренер Олександр Булатов);
  • Волейбол (чоловіки) - 1 ліга (тренери - Арнольд Прохоров, Борис Пилипчук);
  • Тетяна Ткачова - чемпіонка України 2002 року.

Спартакіади ВНЗ

  • І місце на Зимовій спартакіаді 1984 року (тренери - Ярослав Кубрак, Володимир Ханенко, Мирон Кухарик);
  • І-ІІІ місце на літніх спартакіадах;
  • III місце на V Універсіаді України 2001 року.

Спортивний клуб «ЛП» продовжує впровадження фізичної культури і спорту, як складової частини фізичної культури суспільства, націленої на зміцнення здоров’я, розвиток фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини з метою гармонійного формування її особистості.

Нагороди клубу

Контакти

Адреса: вул. У.Самчука, 14; м.Львів корпуси №21 та №22

Тел.: +38 (032) 276-43-81