Відмінності між версіями «Товстюк Корнелія Корніївна»

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
 
(Не показані 11 проміжних версій 2 користувачів)
Рядок 23: Рядок 23:
 
| Національність =  
 
| Національність =  
 
| Alma mater = Чернівецький державний університет
 
| Alma mater = Чернівецький державний університет
| Дата закінчення = 1975 рік
+
| Дата закінчення = 1975 р.
 
| Спеціальність = фізик
 
| Спеціальність = фізик
 
| Військове звання =
 
| Військове звання =
Рядок 36: Рядок 36:
 
| Відомі команди =
 
| Відомі команди =
 
| Відомий у зв’язку з =  
 
| Відомий у зв’язку з =  
| Поточне місце роботи = [[Національний університет «Львівська політехніка»]] [[Кафедра електронних засобів інформаційно-комп’ютерних технологій]]
+
| Поточне місце роботи = [[Національний університет «Львівська політехніка»]], [[Інститут телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки]], [[кафедра електронних засобів інформаційно-комп’ютерних технологій]].
 
| Почесні звання =  
 
| Почесні звання =  
 
| Державні нагороди =  
 
| Державні нагороди =  
Рядок 43: Рядок 43:
 
| Власний сайт =
 
| Власний сайт =
 
}}
 
}}
'''Товстюк Корнелія Корніївна''' — доктор фізико-математичних наук, професор [[Кафедра електронних засобів інформаційно-комп’ютерних технологій|кафедри електронних засобів інформаційно-комп’ютерних технологій]] [[Національний університет «Львівська політехніка»|Національного університету «Львівська політехніка»]].  
+
'''Товстюк Корнелія Корніївна''' — доктор фізико-математичних наук, професор [[Кафедра електронних засобів інформаційно-комп’ютерних технологій | кафедри електронних засобів інформаційно-комп’ютерних технологій]] [[Інститут телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки | Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки]] [[Національний університет «Львівська політехніка» | Національного університету «Львівська політехніка»]].  
  
== Загальна інформація ==
+
==Біографічна довідка==
Народилася 8 жовтня 1952 р. у Чернівцях. В 1975 р. закінчила з відзнакою фізичний факультет Чернівецького державного університету У 1982 р. захистила кандидатську дисертацію («Одночастичные и многочастичные эффекты в слоистых полупроводниках», зі спеціальності фізика напівпровідників та діелектриків), а у 1989 році отримала звання старшого наукового співробітника і працювала старшим науковим співробітником Чернівецького відділення Інституту проблем матеріалознавства Академії наук України. У 1990 році переїхала до Львова і працює у Національному університеті «Львівська політехніка», де у 1994 р. отримала вчене звання доцента. У 2010 р. захистила докторську дисертацію («Багаточастинкова взаємодія у формалізмі подвійних перестановок та її прояв у шаруватих напівпровідниках»).
+
  
=== Педагогічна діяльність ===
+
1975 р. — закінчила з відзнакою фізичний факультет Чернівецького державного університету.
За час педагогічної діяльності викладала бакалаврам, спеціалістам та магістрам курси: квантова механіка, статистична фізика, біофізика, математичне моделювання у електроніці, електродинаміка, основи матеріалознавства та матеріали радіоелектронних апаратів, фізика матеріалів наноелектроніки. За час викладання видала 15 методичних розробок, з яких курс лекцій з квантової механіки (співавтор проф.. Б.А.Лук’янець) та 2 методичні розробки з розв’язування задач для іноземних студентів англійською мовою; 3 методичні розробки написані із залученням студентів та аспірантів.  
+
  
=== Наукова діяльність ===
+
1982 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Одночастичные и многочастичные эффекты в слоистых полупроводниках» зі спеціальності «Фізика напівпровідників та діелектриків». Присуджено науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук (Диплом ФМ №016965, Москва, 28.07.1982 р.).
* У 1982 р. захистила кандидатську дисертацію (''Тема дисертації:'' «Одночастичные и многочастичные эффекты в слоистых полупроводниках», зі спеціальності фізика напівпровідників та діелектриків)
+
 
* у 1989 році отримала звання старшого наукового співробітника і працювала старшим науковим співробітником Чернівецького відділення Інституту проблем матеріалознавства Академії наук України.  
+
1989 р. — присуджено ступінь звання старшого наукового співробітника (Атестат старшого наукового співробітника СН №013099, Москва).
* у 1994 р. отримала вчене звання доцента.  
+
 
* У 2010 р. захистила докторську дисертацію (''Тема дисертації:'' «Багаточастинкова взаємодія у формалізмі подвійних перестановок та її прояв у шаруватих напівпровідниках»).
+
1994 р. — присуджено вчене звання доцента кафедри напівпровідникової електроніки Державного університету «Львівська політехніка» (Атестата доцента ДЦ АР№0011082, Київ).
Автор 113 статей.  
+
 
 +
2010 р. захистила докторську дисертацію на тему «Багаточастинкова взаємодія у формалізмі подвійних перестановок та її прояв у шаруватих напівпровідниках». Присуджено вчене звання доктора фізико-математичних наук (Диплом ДД №009320, Київ).
 +
 
 +
2022 р. — присуджено вчене звання професора за кафедрою електронних засобів інформаційно-комп'ютерних технологій (Атестат АП №003895, Міністерство освіти і науки України).
 +
 
 +
'''Професійна діяльність''':
 +
 
 +
1975–1990 рр. — працювала старшим науковим співробітником в Чернівецькому відділенні Інституту проблем матеріалознавства Національної академії наук.
 +
 
 +
У 1990 р. переїхала до Львова і почала працювати у [[Національний університет «Львівська політехніка» | Національному університеті «Львівська політехніка»]].
 +
 
 +
==Навчальна робота==
 +
 
 +
Під час роботи в [[Національний університет «Львівська політехніка» | Національному університеті «Львівська політехніка»]] викладала наступні курси:
 +
 
 +
* Квантова механіка
 +
''Курс містить розгляд основних випадків стаціонарного рівняння Шредінгера: частинки у безмежній квантовій ямі, Лінійний гармонійний осцилятор, електрон у атомі водню (воднеподібному атомі). А також співвідношення невизначенностей Гейзенберга, тунелювання, теорію збурень, теорію квантових переходів, нормальний та аномальний ефекти Зеємана, оператор спіна частинки, згідно із теорією Паулі. Розглядаємо також технічні застосування теорії в електронних пристроях: квантові точки, лазерне випромінювання, тунельні діоди, спектральний аналіз. Аналізуємо прояв квантових явищ у біологічних системах (водневі зв’язки в спіралі ДНК, особливі властивості води, передача сигналу по аксону, особливість та само узгодженість реакції оксигенації в гемах). Розглядаємо прояв квантових явищ у наноструктурах (нанотрубки та балістичний характер провідності в них. Фулерени. Графен та рівняня Дірака для опису станів електронів в ньому.''
 +
* Статистична фізика
 +
''Від класичного аналізу ізольованої системи, системи в тепловому контакті з термостатом, системи в тепловому та дифузійному  контакті з термостатом, до статистичного опису системи квантових частинок (Ферміонів та Бозонів). Аналізуємо відмінності у фізичній поведінці цих частинок. Розглядаємо квазікласичний опис електронів у напівпровідниках, та квантовий опис електронів у металах.''
 +
* Основи матеріалознавства
 +
''Аналізуємо особливості хімічних зв’язків. Вивчаємо структуру та симетрію кристалів. Проводимо розшифрування Дебаєграм для кристалів кубічної сингонії за методом Бреггів – Вульфа. Основні етапи дослідження явища надпровідності: експеримент Каммерлінга – Онса, ефект Мейснера, теорія братів Лондонів, надпровідники І та П роду. Вихрі Абрикосова і емпірична теорія Гінзбурга – Ландау. Теорія БКШ і Куперові пари. Високотемпературна надпровідність. Елементи теорії напівпровідників. Аналізуємо наноматеріали (нанотрубки, фулерени, фуле рити).''
 +
* Методологія наукових досліджень
 +
''Курс побудований на прикладах методологічних досягнень робіт, відзначених Нобелівськими преміями з фізики. Розглядаємо теорію Планка, аналізуємо рівняння Шредінгера, проходимо основи загальної та спеціальної теорії відносності Айнштайна,  відзначаємо експерименти Камерлінга-Онеса, аналізуємо гіпотези Бора, Простежуємо експериментальні методи дослідження структури Бреггів, гетеро структурні р-п - переходи, запропоновані на досягнені Алферовим, ідею та реалізацію перших мікросхем, виконаних Кілбі, Фулерени та їх структури у дослідженнях Смоллі, графен, отриманий та досліджений Геймом та Новоселовим.''
 +
 
 +
==Наукові дослідження==
 +
 
 +
* Досліджувала енергетичні спектри частинок у шаруватих кристалах методами теорії груп, доповнених врахуванням особливостей хімічного зв’язку (Ван-дер-Ваальсових між шарами). Отримані результати вказують на давидовські дублети у енергетичних спектрах частинок (Вказують на існування двох близько розташованих енергетичних рівнів, розщеплення між якими обумовлене Ван-дер-Ваальсовою взаємодією.
 +
* Встановила відмінності термодинамічних функцій електронного газу (квазікласичного та квантового) у шаруватих та ізотропних напівпровідниках.
 +
* Досліджувала вплив електрон-фононої взаємодії на спектри електронів у шаруватих напівпровідниках та у квантових точках. Попередньо дослідила відмінності в енергіях електрона у квантових точках різної конфігурації. Показала, що зміщення енергетичних рівнів енергії, у разі їх незалежності від хвильового вектора визначають співвідношенням сталої електрон-фононної взаємодії до частоти фонона, в той час як параметри вихідної задачі (маса частинки, розмір квантової точки) на такі зміщення не впливають і визначають вихідну енергію рівня.
 +
* Створила алгебраїчний апарат для опису електрон-фононної взаємодії в наближенні гамільтоніана Фреліха, що відповідає діаграмам Фейнмана і показала як у правилах відбору відображаються закони збереження енергії та імпульсу при віртуальній взаємодії електрона з фононами. Довела вирази, за допомогою яких дослідники можуть будувати відповідні ряди теорії збурення для будь якого, потрібного для дослідження порядку. Провела аналогічні дослідження і для взаємодії між електронами.
 +
* Показала допустимість використання моделі Брюселятора (Пригожина) для відтворення статистики поширення епідемічних захворювань Ковід-19. Провела зіставлення отриманих коефіцієнтів, отриманих для найкращого збігання зі статистичними даними і показала, що за їх допомогою можна бачити прогрес у розвитку системи охорони здоров’я та  аналізувати інші параметри, що впливають на поширення хвороби для різних країн.
 +
 
 +
==Конференції==
 +
 
 +
Протягом роботи в [[Національний університет «Львівська політехніка» | Національному університеті «Львівська політехніка»]] взяла участь в конференціях:
 +
 
 +
# Lukianets B.A., Danylevych-Tovstyuk K.K. Band Spectrum and Optical Properties of Chalcogenides / V All-Union Conf. in Chemistry, Physics and Technological application of chalcogenides. Baku, 1979. — P. 25, (in Russian).
 +
# Lukianets B.A., Danylevych-Tovstyuk K.K. Size effects in structural instabilities of layered crystals / Proceedings of the XXI All-Union Conference in low temperature physics. Kharkov, 1980. — (D3-13). — Vol. 4. — P. 212–213. (In Russian).
 +
# Lukianets B.A., Danylevych-Tovstyuk K.K. Model study of the exciton spectrum in layered crystals / Proceedings of the All-Union Conference «Excitons in semiconductors – 82». Leningrad. — 1982. — P. 67–68. (in Russian).
 +
# Lukianets B.A., Danylevych-Tovstyuk K.K. Electron - Phonon Interaction in Layered Crystals/ XI All-Union Conf. in Physics of Ferroelectrics, Chernivtsi, September, 1986. Kyiv: Institute of Physics of the Academy of Sciences of the Ukrainian SSR. —  1986. — Vol. 1. — P. 76. (in Russian).
 +
# Buryi O.A., Tovstyuk C.C. The possible Ions Distor- tions in -GaSe / International School-Conference : Physical Problems in Material Science Semiconductor, Chernivtsi, 8–12, September, 1997. — p. 169.
 +
# Tovstyuk K.D., Tovstyuk C.C. Problems of the intercalated Layer Structure. NATO Science Series II : Mathematics, Physics and Chemistry. — 2002. — Vol. 61 : New Trends in intercalation compounds for energy storage. Conference of the NATO-Advanced-Study-Institute on new trends in intercalation compounds for energy storage, Sozopol, Bulgaria, September 22 October 02, 2001. — P. 629–632. (WoS).
 +
# Sznajder M., Bercha D.M., Tovstyuk C.C. Localized functions and the elementary energy bands in crystals with strongly anisotropic structure/ Symmetry and structural properties of condensed matter : proceedings of the 7th International school on theoretical physics, September 11–18, 2002. — p. 345–351. (WoS).
 +
# O.A. Buryi, O.O. Danylevych,  С.С. Tovstyuk. The Exciton Spectra and the Exciton-Phonon Interaction in GaSe / 6th International Conference on Excitonic Processes in Condensed Matter. Cracow, 6–9 July 2004, — р. 21.
 +
# Tovstyuk C.C., Logush O.I., Donnikova D.V. Simulation of Zn Impurity Concentration in Si – SiO2 Structure / Book of Abstract 6th European Conference of Luminiscent Detectors and transformers of Ionizing Radiation. June 2006. Lviv. — p. 133.
 +
# Tovstyuk C.C. Double permutation method of designing Feynman diagrams for mass operator of interacting electrons / AIP Conference Proceedings. — 2009. — Vol. 1198 : 3th conference «Statistical physics: modern trends and applications» Lviv, Ukraine, 23–25 June, 2009. — p. 185–195. (Scopus, WoS).
 +
# Tovstyuk C.C. Quasiclassical Electron Gas in Strong Anisotropic Layer Semiconductors / Material to the XII International Conference «Modern Problems of Radio Engineering, Tele-communications and Computer Science» TCSET’2014 February 25 March 1, 2014, Lviv –Slavske, Ukraine. — P. 333–335.
 +
# Tovstyuk C.C. Thermodunanmic Functions of Electron Gas in Stronganisotropic Materials. Quantum Gas / Nanomaterials : applications & properties, NAP-2015 : proceedings of the 5th International conference, Lviv, Ukraine, 16–23 September, 2015. — P. 02NEA06-1–02NEA06-3.
 +
# Tovstyuk C.C. Mathematical Modeling of Epidemic Spread for Diseases with Different Virulence Indexes / TCSET 2020), 15 th International Conferemce «Advanced trends in radioelectrinics, telecom-munications and computer ingeneering», February 25–29, 2020, Lviv – Slavske, Ukraine. — P. 900–902. ( Scopus).
 +
# Tovstyuk C.C. The Polarizing Phonons Influence on the Energy Shift of Electrons in the quantum dots / Proceedings of the 10th International Conference Nanomaterials : Applications & Properties (NAP-2020), Nov. 9–13, 2020, In a Virtual Format. — Р. 02TM08-1 – 02TM08-5 (Scopus, WoS).
 +
# Tovstyuk C.C., Mantoshko M. The Brusselator Model in Epidemic Disease Expantion and COVID-19 Statistics. Report to IEEE 16th International Conference on Advanced Trends in Radioelectronics, Telecommunications and Computer Engeneering (TCSET). Lviv-Slavske, Ukraine, February 22–26, 2022. — P. 216–221.
 +
# Tovstyuk C.C. Dielectric Function of two dimensional nanostructure, including single layer quantum well. Acta Physica Polonica A. 2022. Vol.141, No.4. — P. 341–344.
 +
#Tovstyuk C.C. The Shift of the Constant Energy Level After the Interaction of Particles with the Polarizing Phonons. Computational Problems of Electrical Engineering. 2022. Т.12. №1. — P. 49–55.
 +
 
 +
==Видавнича діяльність==
 +
 
 +
Видала 15 методичних розробок, з яких: курс лекцій з квантової механіки (співавтор професор Б.А. Лук’янець); 2 методичні розробки з розв’язування задач для іноземних студентів англійською мовою; 3 методичні розробки написані із залученням студентів та аспірантів. Автор 113 статей.  
 +
 
 +
'''Вибрані публікації''':
 +
 
 +
# К. Товстюк. [https://wiki.lpnu.ua/wiki/images/6/60/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BD%D1%96%D0%B9_%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%281%29_%281%29.pdf Про життя, його вiддзеркалення в документах i спогадах, про науку i про поезiю, про боротьбу з перемогами i втратами, про те, що сталося, i те, що не вiдбулося...] Біобібліографія вчених Львівської політехніки. Серія історична. (Випуск 2). — С. 273. [[https://wiki.lpnu.ua/wiki/images/6/60/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BD%D1%96%D0%B9_%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%281%29_%281%29.pdf]].
 +
# Sznajder M., Bercha D.M., Tovstyuk С.C. Localized functions and the elementary energy bands in crystals with strongly anisotropic structure // Proceedings of the 7th International School on Theoretical Physics, Symmetry and Structural Properties of Condensed Matter [ed. T. Lulek, B. Lulek, A.Wal]. — World Scientific, New Jersey, London, Hong Kong, Singapure, 2003. — P. 345–351.
 +
# Tovstyuk С.C. Thermodynamic function of an electron gas in strongly anisotropic crystals for different models of electron spectrum // Chem. Met. Alloys 2011, v. 4. — P. 58–62.
 +
# Лукиянец Б.А., Товстюк К.К. Проблема екситонного спектра в сильноанизотропных полупроводниках / Теор. Матем. Физика, 1981, т. 43, №3, — С. 428–432.
 +
# Бурий О.А., Товстюк К.К., Данилевич О.О. Екситонні спектри та їх перенормування електрон-фононною взаємодією // Укр. Фіз. Журн. — 2005. — T. 50, №11. — С. 1240–1246.
 +
# Danilevich — Tovstyuk K.K., Lukiyanets B.A. On the electron — phonon interaction in Layered Crystals// Phys. Stat.Sol. (b). — 1985. — V. 132, No.2 — P. K81–K85.
 +
# Lukianets B.A., Danilevich — Tovstyuk K.K, Tovstyuk K.D. Non-monotony of polarization In The Vicinity of Lifshits Transition in Layered Crystals // Physica BC, — 1981, — v. 107, — Р. 747–748.
 +
# Tovstyuk C.C., Tovstyuk K.D., Danylevych O.O. The permutation group theory and electrons interaction // International Journal of Modern Physics B. — 2003. — V. 17, No. 21. — Р. 3813–3831.
 +
# Tovstyuk C.C. Mass operator of the interacting electrons in formalism of permutation group theory / C.C. Tovstyuk // Int. J. of Modern Phys. B. — 2010. — V. 24, No. 19. — P. 3735–3748.
 +
# Tovstyuk C. Topologically distinct Feynman diagrams for mass operator in electron — phonon interaction / C. Tovstyuk // Condensed Matter Physics. — 2009. — V. 12, No 2. — Р. 225–239.
 +
 
 +
'''Наукові роботи''':
 +
 
 +
# Buryi O.A., Tovstyuk C.C. Calculation of the mass operator for the electron-phonon interaction in layered crystals / Ukrainian Physical Journal. —1996. — Vol. 41, No 5–6. — P. 565–569. (In Ukrainian).
 +
# Buryi O.A., Tovstyuk C.C. The possible Ion Displacements and their Influence on the Electron Spectrum in Layer Crystalsbof the p63/mmc Space Group / Molecular Physics Reports. 1999 vol 23. (Institute of Molecular Physics Polish Academy of Science. Poznan 1999 : Osrodek Wydawnictw na ukowych). — P. 140–141.
 +
#Tovstyuk C.C. Thermodynamical Values of Electron Gas in Layered Crystals / Molecular Physics Reports. 1999 vol 23. (Institute of Molecular Physics Polish Academy of Science. Poznan 1999 : Osrodek Wydawnictw na ukowych). — P. 197–199.
 +
# Tovstyuk K.D., Danylevych O.O., Tovstyuk C.C. The permutation group theory and electrons interaction / International Journal of Modern Physics B. 2003, vol.17, Issue 21. — Р. 3813–3831. (Scopus, WoS).
 +
# Tovstyuk C.C. Topologically distinct Feynman diagrams for mass operator in electron — phonon interaction / Condensed Matter Physics. — 2009. — V.12, No 2. — Р. 225–239. (Scopus, WoS).
 +
# Tovstyuk C.C. Classification of double permutations as a representation of Feynman diagrams for electron-phonon interaction / Bulletin of Lviv Polytechnic National University. Electronics. Lviv. — 2009,  №646. — P. 127–132. (In Ukrainian).
 +
# Tovstyuk C.C. Mass operator of the interacting electrons in formalism of permutation group theory/ Int. J. of Modern Phys. B. — 2010, V. 24, No. 19. — P. 3735–3748. (Scopus, WoS).
 +
# Thermodynamic function of an electron gas in strongly anisotropic crystals for different models of electron spectrum / Chem. Met. Alloys 2011, Vol. 4. — Ivan Franko National University of Lviv. — P. 58–62.
 +
# Tovstyuk C.C. Thermodunanmic Functions of Quantum Electron Gas in Strongly anisotropic Materials / Functional Materials. —  2016. — Vol. 23, N0. 1. —  P. 1–5. (Scopus, WoS).
 +
# Tovstyuk C.C. Electron Energy in Quantum Dots With Different Configurations / Molecular Crystals and Liquid Crystals. — 2020. — Vol. 700, No 1. — P. 30–33.
 +
# Tovstyuk C.C. Dielectric Function of two dimensional nanostructure, including single layer quantum well / Acta Physica Polonica A. — 2022. — Vol. 141, No.4. — P. 341–344.
 +
 
 +
'''Статті''':
 +
 
 +
# Bercha D.M., Danylevych-Tovstyuk K.K. Single-particle spectra and stability of layered crystals/ Soviet Physics. Semiconductors. — 1981. — Vol. 23, iss. 10. —  P. 694–695. (WoS).
 +
# Lukianets B.A., Danylevych-Tovstyuk K.K. The Influence of Layer Crystal Plate Thickness On Structural Phase Transition/ Phys. Stat. Sol (b), 1981, v. 104, — p. 485–489. (Scopus, WoS).
 +
# Lukianets B.A., Tovstyuk K.D., Danylevych-Tovstyuk K.K. Non Monotony Polarization Close to Lifshitz Transition/Solid State Physics. — 1981. — Vol. 23, No.10. — P. 2998–3000. (In Russian) (WoS).
 +
# Lukianets B.A., Tovstyuk K.D., Danylevych-Tovstyuk K.K. Non-monotony of pola- rization In The Vicinity of Lifshits Transition in Layered Crystals/ Physica BC. — 1981. —  Vol. 107. — P.  747–748. (Scopus, WoS).
 +
# Lukianets B.A., Danylevych-Tovstyuk K.K. The exciton spectrum problem in strongly anisotropic semiconductors/ Theoretical and Mathematical Physics. — 1981. — Vol. 48, iss. 3. —  P. 843–845.(Scopus, WoS).
 +
# Tovstyuk K.D., Lukianets B.A., Boichuk V.V., Danylevych-Tovstyuk K.K. The Jahn-Teller Effect in Layered Crystals / Phys. Stat. Sol. (b) 1984, v. 124, Issue 2. — P. 693–698. (Scopus, WoS).
 +
# Lukianets B.A., Danylevych-Tovstyuk K.K. On the Electron-Phonon Interaction in Layered Crystals / Phys. Stat. Sol. (b). — 1985. — Vol. 132. — P. K81–K85. (Scopus, WoS).
 +
# Danylevych-Tovstyuk K.K., Lysak A.V. The method for energy-band calculation of covalent crystals in any high-symmetrical point of the brillouin band / Ukrainian Physical Journal. — 1988. — Vol. 33, No 8, — P. 1222–1226. (In Ukrainian) (WoS).
 +
# Lysak A.V., Tovstyuk K.D., Danylevych-Tovstyuk K.K. Effect of the impurity subsystem on stability of silicon-crystals / Ukrainian Physical Journal. — 1990. — Vol. 35, No 9, —  P. 11388–1389. (In Ukrainian) (WoS).
 +
 
 +
==Профілі==
 +
 
 +
* Google Scholar — ID: ibfPil4AAAAJ
 +
* SciVerse SCOPUS — ID: 6504026191
 +
* Web of Science — ID: R-4224-2017
  
====Вибрані публікації====
 
# Sznajder M., Bercha D. M., Tovstyuk С.C./ Localized functions and the elementary energy bands in crystals with strongly anisotropic structure// Proceedings of the 7th International School on Theoretical Physics, Symmetry and Structural Properties of Condensed Matter [ed. T. Lulek, B. Lulek, A.Wal]. — World Scientific, New Jersey, London, Hong Kong, Singapure, 2003. — P. 345 — 351.
 
# Tovstyuk С.C./ Thermodynamic function of an electron gas in strongly anisotropic crystals for different models of electron spectrum// Chem. Met. Alloys 2011, v. 4. — P. 58 — 62.
 
# Лукиянец Б.А., Товстюк К.К./ Проблема екситонного спектра в сильноанизотропных полупроводниках/ Теор. Матем. Физика, 1981, т.43, N 3, с.428 — 432.
 
# Бурий О. А., Товстюк К. К., Данилевич О. О./ Екситонні спектри та їх перенормування електрон-фононною взаємодією // Укр. Фіз. Журн. — 2005. — T. 50, № 11. — С.1240 — 1246.
 
# Danilevich — Tovstyuk K.K., Lukiyanets B.A./ On the electron — phonon interaction in Layered Crystals// Phys. Stat.Sol. (b). — 1985. — V.132, No.2 — P. K81- K85.
 
# Lukianets B.A.. Danilevich — Tovstyuk K.K, Tovstyuk K.D./Non-monotony of polarization In The Vicinity of Lifshits Transition in Layered Crystals// Physica BC, 1981,v.107, p. 747-748
 
# Tovstyuk C. C. Tovstyuk, K. D, Danylevych O. O./ The permutation group theory and electrons interaction// International Journal of Modern Physics B. — 2003. — V.17, No.21. — Р. 3813 — 3831.
 
# Tovstyuk C.C. Mass operator of the interacting electrons in formalism of permutation group theory/ C. C. Tovstyuk // Int. J. of Modern Phys. B. — 2010. — V.24, No. 19. — P. 3735 — 3748.
 
# Tovstyuk C. Topologically distinct Feynman diagrams for mass operator in electron — phonon interaction/ C. Tovstyuk // Condensed Matter Physics. — 2009. — V.12, No 2. — Р. 225 — 239.
 
 
 
==Контакти==
 
==Контакти==
вул. Професорська 2, 79013, Львів; 11-й корпус, кім. 113, 016,
 
  
тел.: +38 (032) 258-25-06  
+
вул. Професорська 2, м. Львів, 79013; 11-й н.к., кімн. 113, 016,
 +
 
 +
Тел.: +38 (032) 258-25-06  
  
 
[[Категорія:Національний університет «Львівська політехніка»]]
 
[[Категорія:Національний університет «Львівська політехніка»]]

Поточна версія на 16:59, 15 листопада 2024

Товстюк Корнелія Корніївна
Tovstuk korn k.JPG
д.ф-м.н., професор
Дата народження 8 жовтня 1952 р.
Місце народження м.Чернівці
Громадянство Україна
Alma mater Чернівецький державний університет
Дата закінчення 1975 р.
Спеціальність фізик
Науковий ступінь доктор фізико-математичних наук
Дата присвоєння н.с. 2011 р.
Вчене звання професор
Дата присвоєння в.з. 2013 р.
Поточне місце роботи Національний університет «Львівська політехніка», Інститут телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки, кафедра електронних засобів інформаційно-комп’ютерних технологій.

Товстюк Корнелія Корніївна — доктор фізико-математичних наук, професор кафедри електронних засобів інформаційно-комп’ютерних технологій Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки Національного університету «Львівська політехніка».

Біографічна довідка

1975 р. — закінчила з відзнакою фізичний факультет Чернівецького державного університету.

1982 р. — захистила кандидатську дисертацію на тему «Одночастичные и многочастичные эффекты в слоистых полупроводниках» зі спеціальності «Фізика напівпровідників та діелектриків». Присуджено науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук (Диплом ФМ №016965, Москва, 28.07.1982 р.).

1989 р. — присуджено ступінь звання старшого наукового співробітника (Атестат старшого наукового співробітника СН №013099, Москва).

1994 р. — присуджено вчене звання доцента кафедри напівпровідникової електроніки Державного університету «Львівська політехніка» (Атестата доцента ДЦ АР№0011082, Київ).

2010 р. — захистила докторську дисертацію на тему «Багаточастинкова взаємодія у формалізмі подвійних перестановок та її прояв у шаруватих напівпровідниках». Присуджено вчене звання доктора фізико-математичних наук (Диплом ДД №009320, Київ).

2022 р. — присуджено вчене звання професора за кафедрою електронних засобів інформаційно-комп'ютерних технологій (Атестат АП №003895, Міністерство освіти і науки України).

Професійна діяльність:

1975–1990 рр. — працювала старшим науковим співробітником в Чернівецькому відділенні Інституту проблем матеріалознавства Національної академії наук.

У 1990 р. переїхала до Львова і почала працювати у Національному університеті «Львівська політехніка».

Навчальна робота

Під час роботи в Національному університеті «Львівська політехніка» викладала наступні курси:

  • Квантова механіка

Курс містить розгляд основних випадків стаціонарного рівняння Шредінгера: частинки у безмежній квантовій ямі, Лінійний гармонійний осцилятор, електрон у атомі водню (воднеподібному атомі). А також співвідношення невизначенностей Гейзенберга, тунелювання, теорію збурень, теорію квантових переходів, нормальний та аномальний ефекти Зеємана, оператор спіна частинки, згідно із теорією Паулі. Розглядаємо також технічні застосування теорії в електронних пристроях: квантові точки, лазерне випромінювання, тунельні діоди, спектральний аналіз. Аналізуємо прояв квантових явищ у біологічних системах (водневі зв’язки в спіралі ДНК, особливі властивості води, передача сигналу по аксону, особливість та само узгодженість реакції оксигенації в гемах). Розглядаємо прояв квантових явищ у наноструктурах (нанотрубки та балістичний характер провідності в них. Фулерени. Графен та рівняня Дірака для опису станів електронів в ньому.

  • Статистична фізика

Від класичного аналізу ізольованої системи, системи в тепловому контакті з термостатом, системи в тепловому та дифузійному контакті з термостатом, до статистичного опису системи квантових частинок (Ферміонів та Бозонів). Аналізуємо відмінності у фізичній поведінці цих частинок. Розглядаємо квазікласичний опис електронів у напівпровідниках, та квантовий опис електронів у металах.

  • Основи матеріалознавства

Аналізуємо особливості хімічних зв’язків. Вивчаємо структуру та симетрію кристалів. Проводимо розшифрування Дебаєграм для кристалів кубічної сингонії за методом Бреггів – Вульфа. Основні етапи дослідження явища надпровідності: експеримент Каммерлінга – Онса, ефект Мейснера, теорія братів Лондонів, надпровідники І та П роду. Вихрі Абрикосова і емпірична теорія Гінзбурга – Ландау. Теорія БКШ і Куперові пари. Високотемпературна надпровідність. Елементи теорії напівпровідників. Аналізуємо наноматеріали (нанотрубки, фулерени, фуле рити).

  • Методологія наукових досліджень

Курс побудований на прикладах методологічних досягнень робіт, відзначених Нобелівськими преміями з фізики. Розглядаємо теорію Планка, аналізуємо рівняння Шредінгера, проходимо основи загальної та спеціальної теорії відносності Айнштайна, відзначаємо експерименти Камерлінга-Онеса, аналізуємо гіпотези Бора, Простежуємо експериментальні методи дослідження структури Бреггів, гетеро структурні р-п - переходи, запропоновані на досягнені Алферовим, ідею та реалізацію перших мікросхем, виконаних Кілбі, Фулерени та їх структури у дослідженнях Смоллі, графен, отриманий та досліджений Геймом та Новоселовим.

Наукові дослідження

  • Досліджувала енергетичні спектри частинок у шаруватих кристалах методами теорії груп, доповнених врахуванням особливостей хімічного зв’язку (Ван-дер-Ваальсових між шарами). Отримані результати вказують на давидовські дублети у енергетичних спектрах частинок (Вказують на існування двох близько розташованих енергетичних рівнів, розщеплення між якими обумовлене Ван-дер-Ваальсовою взаємодією.
  • Встановила відмінності термодинамічних функцій електронного газу (квазікласичного та квантового) у шаруватих та ізотропних напівпровідниках.
  • Досліджувала вплив електрон-фононої взаємодії на спектри електронів у шаруватих напівпровідниках та у квантових точках. Попередньо дослідила відмінності в енергіях електрона у квантових точках різної конфігурації. Показала, що зміщення енергетичних рівнів енергії, у разі їх незалежності від хвильового вектора визначають співвідношенням сталої електрон-фононної взаємодії до частоти фонона, в той час як параметри вихідної задачі (маса частинки, розмір квантової точки) на такі зміщення не впливають і визначають вихідну енергію рівня.
  • Створила алгебраїчний апарат для опису електрон-фононної взаємодії в наближенні гамільтоніана Фреліха, що відповідає діаграмам Фейнмана і показала як у правилах відбору відображаються закони збереження енергії та імпульсу при віртуальній взаємодії електрона з фононами. Довела вирази, за допомогою яких дослідники можуть будувати відповідні ряди теорії збурення для будь якого, потрібного для дослідження порядку. Провела аналогічні дослідження і для взаємодії між електронами.
  • Показала допустимість використання моделі Брюселятора (Пригожина) для відтворення статистики поширення епідемічних захворювань Ковід-19. Провела зіставлення отриманих коефіцієнтів, отриманих для найкращого збігання зі статистичними даними і показала, що за їх допомогою можна бачити прогрес у розвитку системи охорони здоров’я та аналізувати інші параметри, що впливають на поширення хвороби для різних країн.

Конференції

Протягом роботи в Національному університеті «Львівська політехніка» взяла участь в конференціях:

  1. Lukianets B.A., Danylevych-Tovstyuk K.K. Band Spectrum and Optical Properties of Chalcogenides / V All-Union Conf. in Chemistry, Physics and Technological application of chalcogenides. Baku, 1979. — P. 25, (in Russian).
  2. Lukianets B.A., Danylevych-Tovstyuk K.K. Size effects in structural instabilities of layered crystals / Proceedings of the XXI All-Union Conference in low temperature physics. Kharkov, 1980. — (D3-13). — Vol. 4. — P. 212–213. (In Russian).
  3. Lukianets B.A., Danylevych-Tovstyuk K.K. Model study of the exciton spectrum in layered crystals / Proceedings of the All-Union Conference «Excitons in semiconductors – 82». Leningrad. — 1982. — P. 67–68. (in Russian).
  4. Lukianets B.A., Danylevych-Tovstyuk K.K. Electron - Phonon Interaction in Layered Crystals/ XI All-Union Conf. in Physics of Ferroelectrics, Chernivtsi, September, 1986. Kyiv: Institute of Physics of the Academy of Sciences of the Ukrainian SSR. — 1986. — Vol. 1. — P. 76. (in Russian).
  5. Buryi O.A., Tovstyuk C.C. The possible Ions Distor- tions in -GaSe / International School-Conference : Physical Problems in Material Science Semiconductor, Chernivtsi, 8–12, September, 1997. — p. 169.
  6. Tovstyuk K.D., Tovstyuk C.C. Problems of the intercalated Layer Structure. NATO Science Series II : Mathematics, Physics and Chemistry. — 2002. — Vol. 61 : New Trends in intercalation compounds for energy storage. Conference of the NATO-Advanced-Study-Institute on new trends in intercalation compounds for energy storage, Sozopol, Bulgaria, September 22 October 02, 2001. — P. 629–632. (WoS).
  7. Sznajder M., Bercha D.M., Tovstyuk C.C. Localized functions and the elementary energy bands in crystals with strongly anisotropic structure/ Symmetry and structural properties of condensed matter : proceedings of the 7th International school on theoretical physics, September 11–18, 2002. — p. 345–351. (WoS).
  8. O.A. Buryi, O.O. Danylevych, С.С. Tovstyuk. The Exciton Spectra and the Exciton-Phonon Interaction in GaSe / 6th International Conference on Excitonic Processes in Condensed Matter. Cracow, 6–9 July 2004, — р. 21.
  9. Tovstyuk C.C., Logush O.I., Donnikova D.V. Simulation of Zn Impurity Concentration in Si – SiO2 Structure / Book of Abstract 6th European Conference of Luminiscent Detectors and transformers of Ionizing Radiation. June 2006. Lviv. — p. 133.
  10. Tovstyuk C.C. Double permutation method of designing Feynman diagrams for mass operator of interacting electrons / AIP Conference Proceedings. — 2009. — Vol. 1198 : 3th conference «Statistical physics: modern trends and applications» Lviv, Ukraine, 23–25 June, 2009. — p. 185–195. (Scopus, WoS).
  11. Tovstyuk C.C. Quasiclassical Electron Gas in Strong Anisotropic Layer Semiconductors / Material to the XII International Conference «Modern Problems of Radio Engineering, Tele-communications and Computer Science» TCSET’2014 February 25 March 1, 2014, Lviv –Slavske, Ukraine. — P. 333–335.
  12. Tovstyuk C.C. Thermodunanmic Functions of Electron Gas in Stronganisotropic Materials. Quantum Gas / Nanomaterials : applications & properties, NAP-2015 : proceedings of the 5th International conference, Lviv, Ukraine, 16–23 September, 2015. — P. 02NEA06-1–02NEA06-3.
  13. Tovstyuk C.C. Mathematical Modeling of Epidemic Spread for Diseases with Different Virulence Indexes / TCSET 2020), 15 th International Conferemce «Advanced trends in radioelectrinics, telecom-munications and computer ingeneering», February 25–29, 2020, Lviv – Slavske, Ukraine. — P. 900–902. ( Scopus).
  14. Tovstyuk C.C. The Polarizing Phonons Influence on the Energy Shift of Electrons in the quantum dots / Proceedings of the 10th International Conference Nanomaterials : Applications & Properties (NAP-2020), Nov. 9–13, 2020, In a Virtual Format. — Р. 02TM08-1 – 02TM08-5 (Scopus, WoS).
  15. Tovstyuk C.C., Mantoshko M. The Brusselator Model in Epidemic Disease Expantion and COVID-19 Statistics. Report to IEEE 16th International Conference on Advanced Trends in Radioelectronics, Telecommunications and Computer Engeneering (TCSET). Lviv-Slavske, Ukraine, February 22–26, 2022. — P. 216–221.
  16. Tovstyuk C.C. Dielectric Function of two dimensional nanostructure, including single layer quantum well. Acta Physica Polonica A. 2022. Vol.141, No.4. — P. 341–344.
  17. Tovstyuk C.C. The Shift of the Constant Energy Level After the Interaction of Particles with the Polarizing Phonons. Computational Problems of Electrical Engineering. 2022. Т.12. №1. — P. 49–55.

Видавнича діяльність

Видала 15 методичних розробок, з яких: курс лекцій з квантової механіки (співавтор професор Б.А. Лук’янець); 2 методичні розробки з розв’язування задач для іноземних студентів англійською мовою; 3 методичні розробки написані із залученням студентів та аспірантів. Автор 113 статей.

Вибрані публікації:

  1. К. Товстюк. Про життя, його вiддзеркалення в документах i спогадах, про науку i про поезiю, про боротьбу з перемогами i втратами, про те, що сталося, i те, що не вiдбулося... Біобібліографія вчених Львівської політехніки. Серія історична. (Випуск 2). — С. 273. [[1]].
  2. Sznajder M., Bercha D.M., Tovstyuk С.C. Localized functions and the elementary energy bands in crystals with strongly anisotropic structure // Proceedings of the 7th International School on Theoretical Physics, Symmetry and Structural Properties of Condensed Matter [ed. T. Lulek, B. Lulek, A.Wal]. — World Scientific, New Jersey, London, Hong Kong, Singapure, 2003. — P. 345–351.
  3. Tovstyuk С.C. Thermodynamic function of an electron gas in strongly anisotropic crystals for different models of electron spectrum // Chem. Met. Alloys 2011, v. 4. — P. 58–62.
  4. Лукиянец Б.А., Товстюк К.К. Проблема екситонного спектра в сильноанизотропных полупроводниках / Теор. Матем. Физика, 1981, т. 43, №3, — С. 428–432.
  5. Бурий О.А., Товстюк К.К., Данилевич О.О. Екситонні спектри та їх перенормування електрон-фононною взаємодією // Укр. Фіз. Журн. — 2005. — T. 50, №11. — С. 1240–1246.
  6. Danilevich — Tovstyuk K.K., Lukiyanets B.A. On the electron — phonon interaction in Layered Crystals// Phys. Stat.Sol. (b). — 1985. — V. 132, No.2 — P. K81–K85.
  7. Lukianets B.A., Danilevich — Tovstyuk K.K, Tovstyuk K.D. Non-monotony of polarization In The Vicinity of Lifshits Transition in Layered Crystals // Physica BC, — 1981, — v. 107, — Р. 747–748.
  8. Tovstyuk C.C., Tovstyuk K.D., Danylevych O.O. The permutation group theory and electrons interaction // International Journal of Modern Physics B. — 2003. — V. 17, No. 21. — Р. 3813–3831.
  9. Tovstyuk C.C. Mass operator of the interacting electrons in formalism of permutation group theory / C.C. Tovstyuk // Int. J. of Modern Phys. B. — 2010. — V. 24, No. 19. — P. 3735–3748.
  10. Tovstyuk C. Topologically distinct Feynman diagrams for mass operator in electron — phonon interaction / C. Tovstyuk // Condensed Matter Physics. — 2009. — V. 12, No 2. — Р. 225–239.

Наукові роботи:

  1. Buryi O.A., Tovstyuk C.C. Calculation of the mass operator for the electron-phonon interaction in layered crystals / Ukrainian Physical Journal. —1996. — Vol. 41, No 5–6. — P. 565–569. (In Ukrainian).
  2. Buryi O.A., Tovstyuk C.C. The possible Ion Displacements and their Influence on the Electron Spectrum in Layer Crystalsbof the p63/mmc Space Group / Molecular Physics Reports. 1999 vol 23. (Institute of Molecular Physics Polish Academy of Science. Poznan 1999 : Osrodek Wydawnictw na ukowych). — P. 140–141.
  3. Tovstyuk C.C. Thermodynamical Values of Electron Gas in Layered Crystals / Molecular Physics Reports. 1999 vol 23. (Institute of Molecular Physics Polish Academy of Science. Poznan 1999 : Osrodek Wydawnictw na ukowych). — P. 197–199.
  4. Tovstyuk K.D., Danylevych O.O., Tovstyuk C.C. The permutation group theory and electrons interaction / International Journal of Modern Physics B. 2003, vol.17, Issue 21. — Р. 3813–3831. (Scopus, WoS).
  5. Tovstyuk C.C. Topologically distinct Feynman diagrams for mass operator in electron — phonon interaction / Condensed Matter Physics. — 2009. — V.12, No 2. — Р. 225–239. (Scopus, WoS).
  6. Tovstyuk C.C. Classification of double permutations as a representation of Feynman diagrams for electron-phonon interaction / Bulletin of Lviv Polytechnic National University. Electronics. Lviv. — 2009, №646. — P. 127–132. (In Ukrainian).
  7. Tovstyuk C.C. Mass operator of the interacting electrons in formalism of permutation group theory/ Int. J. of Modern Phys. B. — 2010, V. 24, No. 19. — P. 3735–3748. (Scopus, WoS).
  8. Thermodynamic function of an electron gas in strongly anisotropic crystals for different models of electron spectrum / Chem. Met. Alloys 2011, Vol. 4. — Ivan Franko National University of Lviv. — P. 58–62.
  9. Tovstyuk C.C. Thermodunanmic Functions of Quantum Electron Gas in Strongly anisotropic Materials / Functional Materials. — 2016. — Vol. 23, N0. 1. — P. 1–5. (Scopus, WoS).
  10. Tovstyuk C.C. Electron Energy in Quantum Dots With Different Configurations / Molecular Crystals and Liquid Crystals. — 2020. — Vol. 700, No 1. — P. 30–33.
  11. Tovstyuk C.C. Dielectric Function of two dimensional nanostructure, including single layer quantum well / Acta Physica Polonica A. — 2022. — Vol. 141, No.4. — P. 341–344.

Статті:

  1. Bercha D.M., Danylevych-Tovstyuk K.K. Single-particle spectra and stability of layered crystals/ Soviet Physics. Semiconductors. — 1981. — Vol. 23, iss. 10. — P. 694–695. (WoS).
  2. Lukianets B.A., Danylevych-Tovstyuk K.K. The Influence of Layer Crystal Plate Thickness On Structural Phase Transition/ Phys. Stat. Sol (b), 1981, v. 104, — p. 485–489. (Scopus, WoS).
  3. Lukianets B.A., Tovstyuk K.D., Danylevych-Tovstyuk K.K. Non Monotony Polarization Close to Lifshitz Transition/Solid State Physics. — 1981. — Vol. 23, No.10. — P. 2998–3000. (In Russian) (WoS).
  4. Lukianets B.A., Tovstyuk K.D., Danylevych-Tovstyuk K.K. Non-monotony of pola- rization In The Vicinity of Lifshits Transition in Layered Crystals/ Physica BC. — 1981. — Vol. 107. — P. 747–748. (Scopus, WoS).
  5. Lukianets B.A., Danylevych-Tovstyuk K.K. The exciton spectrum problem in strongly anisotropic semiconductors/ Theoretical and Mathematical Physics. — 1981. — Vol. 48, iss. 3. — P. 843–845.(Scopus, WoS).
  6. Tovstyuk K.D., Lukianets B.A., Boichuk V.V., Danylevych-Tovstyuk K.K. The Jahn-Teller Effect in Layered Crystals / Phys. Stat. Sol. (b) 1984, v. 124, Issue 2. — P. 693–698. (Scopus, WoS).
  7. Lukianets B.A., Danylevych-Tovstyuk K.K. On the Electron-Phonon Interaction in Layered Crystals / Phys. Stat. Sol. (b). — 1985. — Vol. 132. — P. K81–K85. (Scopus, WoS).
  8. Danylevych-Tovstyuk K.K., Lysak A.V. The method for energy-band calculation of covalent crystals in any high-symmetrical point of the brillouin band / Ukrainian Physical Journal. — 1988. — Vol. 33, No 8, — P. 1222–1226. (In Ukrainian) (WoS).
  9. Lysak A.V., Tovstyuk K.D., Danylevych-Tovstyuk K.K. Effect of the impurity subsystem on stability of silicon-crystals / Ukrainian Physical Journal. — 1990. — Vol. 35, No 9, — P. 11388–1389. (In Ukrainian) (WoS).

Профілі

  • Google Scholar — ID: ibfPil4AAAAJ
  • SciVerse SCOPUS — ID: 6504026191
  • Web of Science — ID: R-4224-2017

Контакти

вул. Професорська 2, м. Львів, 79013; 11-й н.к., кімн. 113, 016,

Тел.: +38 (032) 258-25-06