Чубай Володимир Миколайович
Чубай Володимир Миколайович | |
к.е.н., доцент | |
Дата народження | 24 вересня 1980 року |
---|---|
Громадянство | Україна |
Alma mater | Національний університет «Львівська політехніка». |
Дата закінчення | 2002 р. |
Спеціальність | «Облік і аудит» |
Галузь наукових інтересів | управління інноваційним розвитком підприємств, стратегічний аналіз та методологія аудиту |
Кваліфікаційний рівень | магістр з економіки |
Науковий ступінь | кандидат економічних наук |
Науковий керівник | кандидат економічних наук, професор Загородній Анатолій Григорович, Національний університет «Львівська політехніка». |
Дата присвоєння н.с. | 2007 р. |
Вчене звання | доцент |
Дата присвоєння в.з. | 2010 р. |
Поточне місце роботи | Кафедра обліку та аналізу, Інститут економіки і менеджменту, Національний університет «Львівська політехніка». |
Чубай Володимир Миколайович — кандидат економічних наук, професор кафедри обліку та аналізу, Інституту економіки і менеджменту, Національного університету «Львівська політехніка».
Зміст
Загальні відомості
Дата народження: 24 вересня 1980 року
Вищу освіту здобув за спеціальністю «Облік і аудит» у 2002 році, закінчивши Національний університет «Львівська політехніка» і отримавши диплом магістра з відзнакою.
З 2002 р. працює у Львівській політехніці; на сьогодні – на посаді професора.
Навчався в аспірантурі з відривом від виробництва і захистив у 2007 році дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук на тему «Формування та реалізація інноваційної стратегії машинобудівного підприємства».
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор Загородній Анатолій Григорович, Національний університет «Львівська політехніка».
У 2010 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри обліку та аналізу.
В 2012-2016 рр. очолював Раду молодих вчених ІНЕМ Львівської політехніки.
У 2013-2016 рр. — член Вченої ради Інституту економіки і менеджменту (ІНЕМ) Львівської політехніки
У 2014 році — ініціатор створення і співавтор книги «Зарубіжні наукові та освітні програми для молодих учених економічних спеціальностей».
У 2014-2017 рр. входив до постійного складу Ради молодих учених при МОН України.
З 2014 р. й до сьогодні — засновник і головний редактор всеукраїнського науково-аналітичного журналу «Наша перспектива».
У 2015-2016 рр. брав участь у парламентських слуханнях, присвячених питанням освіти, науки тощо.
У 2016 р. — засновник і керівник проєкту «Наукова перспектива», спрямованого на налагодження ефективної співпраці між науковцями, підприємствами, органами влади і місцевого самоврядування.
В 2016 р. у Всеукраїнській щоденній газеті «День» опубліковано інтерв’ю з В. Чубаєм (№123-124, С.25, 30).
Пройшов усі модулі бізнес-курсу «Успішне підприємництво», який викладали керівники прибуткових підприємств та банків зі США та в 2017 р. отримав диплом.
Брав участь в Міжнародних економічних форумах в 2017-2019 рр.
У 2018 р. успішно склав екзамен з курсу «Управління фінансами фірми» (за програмою Institute of Financial Accountants, London) і отримав відповідний міжнародний диплом IFA.
У 2018-2020 рр. ініціатор та керівник успішно реалізованих екологічного, соціального та просвітницького проєктів для школярів Львова із залученням провідних видавництв, потужних підприємств, закладів культури і мистецтва, установ та організацій майже з десяти областей України, а також із залученням іноземного комерційного банку та відомих міжнародних компаній.
У 2019 р. згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України був членом журі І Всеукраїнського студентського економічного турніру.
Восени 2019 р. в Національному університеті «Львівська політехніка» започаткував факультатив з аудиту та економічної експертизи для студентів спеціальності «Облік та оподаткування».
У 2019 р. ініціював започаткування стипендії міжнародної аудиторської фірми з «великої четвірки» – PwC в розмірі 20 000 грн в рік (з 2023 р. – 20 000 грн в семестр) та до тепер щорічно організовую змагання за неї для заохочення найбільш успішних студентів 3-4 курсу бакалаврату та 1-2 курсу магістратури, які навчаються за спеціальністю «Облік і оподаткування» на денній формі на кафедрі обліку та аналізу Національного університету «Львівська політехніка».
У 2019 р. ініціював та здійснював співорганізацію практично орієнтованого тренінгового курсу поглибленого професійного розвитку за фахом «Облік і оподаткування» від міжнародної аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers (PwC) для студентів кафедри обліку та аналізу Національного університету «Львівська політехніка».
У 2020 р., під час карантину, ініціював запровадження додаткового комплексного курсу в онлайн-режимі від PwC для студентів кафедри обліку та аналізу (зокрема з питань, присвячених різним аспектам інвестування, фінансової звітності за МСФЗ, аудиту та застосування інформаційних технологій (в т.ч. FinTech) тощо).
У 2020 р. ініціював і за підтримки завідувача кафедри здійснив впровадження дуальної форми навчання на бакалавраті та в магістратурі для студентів спеціальності «Облік і оподаткування» кафедри обліку та аналізу, які хочуть стати професіоналами світового рівня, в партнерстві з провідною міжнародною аудиторською фірмою з «великої четвірки» – PricewaterhouseCoopers.
У 2020 р. пройшов онлайн-курс від міжнародної аудиторської фірми з «великої четвірки» Deloitte – «Бізнес очима власника: від стартапу до IPO», серію онлайн-тренінгів від PwC, а також низку вебінарів від E&Y та KPMG з питань, пов’язаних з аудитом, фінансовим аналізом тощо.
З 2021 р. заступник завідувача кафедри обліку та аналізу з координації стратегічного розвитку.
У 2021 р. був ініціатором та співорганізатором процесу укладання договору про партнерство і співпрацю з Аудиторською палатою України в навчальному процесі, у науково-практичній діяльності за спеціальністю «Облік і оподаткування», в заходах, спрямованих на популяризацію цієї спеціальності та професії аудитора тощо.
У 2022 р. пройшов міжнародне стажування «Нові та інноваційні методи викладання» в Економічному університеті у Кракові (Польща).
У 2022 р. був керівником патріотичної ініціативи для школярів Львова «Екологія свідомості: зміни починаються з тебе!», серед низки цілей якої була й популяризація стартап-школи Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка».
У 2022 р. ініціював започаткування стипендії від вітчизняного інноваційного підприємства в розмірі 16000 грн в семестр та організовував змагання за неї для заохочення найбільш успішних студентів, які навчаються за спеціальністю «Облік і оподаткування».
У 2022 р. ініціював створення річної інноваційної тренінгової програми «Шлях майбутнього аудитора», розробив її структуру та разом з міжнародною аудиторською компанією PricewaterhouseCoopers впроваджував цю програму для студентів кафедри обліку та аналізу Національного університету «Львівська політехніка».
У 2023 р. був керівником освітньої ініціативи для школярів Львова «Екологія свідомості: сила волі і знань», метою якої, зокрема, була популяризація навчання в Національному університеті «Львівська політехніка» за широким спектром спеціальностей.
У 2023 р. ініціював започаткування стипендії від власників вітчизняної торгівельної марки в розмірі 10000 грн на семестр та організовував змагання за неї для заохочення найуспішніших студентів, які навчаються на кафедрі обліку та аналізу.
Має практичний досвід роботи в аудиторській фірмі та в консалтингу.
Хобі: подорожі та книги
Викладацька діяльність
Викладає дисципліни:
- «Аудит»,
- «Організація і методика аудиту»,
- «Судово-бухгалтерська експертиза»,
- «Аудит в зарубіжних країнах»,
- «Організація податкового обліку на підприємстві»,
- «Бухгалтерський облік»,
- «Вступ до фаху «Облік і оподаткування».
Розробник трьох електронних курсів, розміщених у ВНС Національного університету «Львівська політехніка», з дисциплін «Аудит», «Судово-бухгалтерська експертиза», «Організація і методика аудиту».
Нагороди та відзнаки
Є багаторазовим дипломантом на конференціях:
- за найкращу доповідь в секції «Інноваційний та інвестиційний менеджмент, підприємництво» на ІІ Міжнародній конференції «Науково-технічний розвиток: економіка, технології, управління», 2003р., НТУУ КПІ;
- за особливу думку та новітні підходи до розгляду проблем з аудиту, формування і реалізації інноваційних стратегій підприємств на Всеукраїнській конференції «Методика обліку, аналізу та аудиту в контексті світової та вітчизняної практики їхнього вдосконалення», 2005 р., КНЕУ;
- за І місце в секції «Економіка підприємства» на V Міжнародній конференції «Науково-технічний розвиток: економіка, технології, управління», 2006р., НТУУ КПІ;
- за практичну значимість доповіді на VII Міжнародній конференції «Науково-технічний розвиток: економіка, технології, управління», 2007р., НТУУ КПІ.
- за І місце у секції «Міжнародні стандарти та проблеми уніфікації обліку, аналізу і аудиту» на X Ювілейній Міжнародній науково-практичній конференції «Економічний і соціальний розвиток України у XXI столітті: національна ідентичність та тенденції глобалізації», 2013 р., ТНЕУ.
У 2008 р. отримав грант молодих вчених Національного університету «Львівська політехніка» на тему «Стратегічний аналіз інвестиційної та інноваційної діяльності в системі управління машинобудівних підприємств».
У 2009 р. переміг в конкурсі «Кращий молодий науковець року» Національного університету «Львівська політехніка».
У 2010р. нагороджений премією Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради для талановитих молодих вчених.
У 2011р. нагороджений грамотою Національного університету «Львівська політехніка» за значні досягнення в навчальній та науковій роботі.
У 2014 р. нагороджений грамотою Навчально-наукового інституту економіки і менеджменту за особливі здобутки в освітянській, науковій та виховній роботі.
У 2015 році нагороджений подякою Міністерства освіти і науки України за сумлінну працю та плідну науково-педагогічну діяльність.
У 2015 році нагороджений грамотою Навчально-наукового інституту економіки і менеджменту за сумлінну працю, високу педагогічну майстерність, значні наукові здобутки та вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців з економіки і менеджменту.
У 2016 році нагороджений дипломом Національного університету «Львівська політехніка» за заслуги перед Львівською політехнікою.
У 2016 році нагороджений грамотою із нагоди 200-ліття Національного університету «Львівська політехніка» за вагомий внесок у розвиток Ради молодих вчених Навчально-наукового інституту економіки і менеджменту.
У 2019 р. нагороджений подяками від організаторів ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Облік та оподаткування» та організаторів ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Організація і методика аудиту».
У 2019 р. нагороджений подякою від міжнародної аудиторської компанії KPMG з світової «великої четвірки» за грунтовну та якісну підготовку команди студентів кафедри обліку та аналізу Національного університету «Львівська політехніка» до всеукраїнського чемпіонату «Audit Battle 2019» на якому була за крок до І місця на думку частини членів журі.
У 2021 році нагороджений грамотою за високий рівень педагогічної майстерності та професійної компетентності, професіоналізм, а також за багаторічну сумлінну працю і вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців у Навчально-науковому інституті економіки і менеджменту.
Наукова діяльність
Основні напрями наукових досліджень: управління інноваційним розвитком підприємств, стратегічний аналіз, механізм розвитку промислових підприємств та методологія аудиту.
Протягом 2008-2011рр. був керівником науково-дослідної роботи кафедри за темою «Удосконалення системи обліку, аналізу і аудиту в сучасних умовах господарювання в Україні». З 2012 р. до 2019 р. був керівником декількох науково-дослідних робіт кафедри, пов’язанних з різними аспектами економічного розвитку підприємств (зокрема науково-дослідної роботи кафедри за темою «Економічний інструментарій управління розвитком підприємства»). З 2020 р. керівник науково-дослідної роботи за кафедральною тематикою «Теоретико-методологічні та організаційні аспекти аудиту й аналізу: проблеми і шляхи їх вирішення».
З 2012 року і до сьогодні був членом програмних та організаційних комітетів більше 20 міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференцій та інших наукових заходів в різних закладах вищої освіти України.
Науковий керівник здобувача, який успішно захистив в 2015 р. дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук. На сьогодні є науковим керівником ще одного здобувача наукового ступеня доктора філософії.
У 2016 р. розробив науково-практичні конкурси для студентів спеціальності «Облік і оподаткування» з корисними призами (річними передплатами на бухгалтерські видання, стажуваннями та працевлаштуванням за спеціальністю в потужних компаніях, преміями та стипендіями від підприємств, цікавими книгами тощо), організовує лекційні зустрічі для них з успішними керівниками підприємств і банків США, керівниками структурних підрозділів освітніх закладів США, керівниками підрозділів ЛМР, ЛОДА, великих вітчизняних корпорацій та міжнародних аудиторських фірм тощо. Ці ініціативи реалізуються до сьогодні.
Ініціатор і організатор укладання в 2018 році міжнародного договору про наукову та освітню співпрацю між Національним університетом «Львівська політехніка» та навчальним закладом США.
У 2018 р. був науковим керівником двох науково-дослідних робіт, які виконували на замовлення підприємства, на підставі господарських договорів.
У 2018 р. був науковим керівником студентки магістратури, яка здобула 2 місце і, відповідно, диплом ІІ ступеня на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Організація і методика аудиту». У 2019 р. підготував студентів до ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з цієї дисципліни, які здобули диплом ІІІ ступеня і спеціальний диплом «За найкраще знання Кодексу етики професійних бухгалтерів».
У 2019 р. був науковим керівником студентки, яка здобула диплом І ступеня у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Облік та оподаткування».
У 2019 р. був науковим керівником команди студентів 4 курсу спеціальності «Облік і оподаткування», яка здобула ІІ абсолютне місце у фіналі Всеукраїнського змагання «Audit Battle 2019», організованого провідною міжнародною аудиторською компанією KPMG (входить у «велику четвірку») та авторитетною в цілому світі АССА. Всі учасники команди відвідували вищенаведений факультатив з аудиту і вже на четвертому курсі працевлаштувались в провідні міжнародні аудиторські компанії (зокрема в PwC та KPMG).
У 2020 р. студентка, наукове керівництво якої здійснював протягом 2018-2020 рр., здобула академічну стипендію Президента України.
В 2021 р. був науковим керівником студентки магістратури, яка здобула І абсолютне місце у III (фінальному) етапі Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу з бухгалтерського обліку, оподаткування, аналізу та аудиту (27-28 травня 2021 р.).
У 2021 р. студентка, наукове керівництво якої здійснював протягом 2019-2021 рр., здобула академічну стипендію Президента України.
У 2022 р. ініціював і почав розвивати співпрацю з University of Economics in Katowice (Польща), зокрема й під час організації та проведення міжнародної наукової конференції у м. Катовіце, в якій кафедра обліку та аналізу Національного університету «Львівська політехніка» була науковим партнером.
У 2023 р. був науковим керівником студентки бакалаврату, яка здобула І абсолютне місце за спеціальністю «Облік і оподаткування» у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з економічних спеціальностей (найвищий середній бал серед наукових робіт не тільки за спеціальністю 071, а й серед усіх (більш ніж пів сотні) поданих на конкурс робіт з різних економічних спеціальностей; квітень 2023 р.; м. Львів).
За період 2021-2023 рр. ініціював надання командою та партнерами ГО «Світ важливих ініціатив» грантів на суму 12000 грн для підтримки наукової діяльності студентів кафедри обліку та аналізу. Зокрема, було надано для активних в науковій діяльності студентів цільове фінансування оплати організаційних внесків за участь у міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях, оплати організаційних внесків науковим видавництвам за друк наукових вісників та журналів.
У 2023 р. був науковим керівником студентки бакалаврату, яка здобула диплом ІІ ступеня у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Облік і оподаткування» (травень 2023 р.; м. Чернігів).
Вибрані публікації
Опублікував понад 170 праць, зокрема 120 наукового (в т.ч. співавтор 8 колективних монографій та 6 статей у журналі, який входить до міжнародної наукометричної бази SciVerse Scopus) та понад 60 навчально-методичного характеру (в т. ч. співавтор 9 навчальних посібників і 2 конспектів лекцій). Брав участь майже в 77 міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях.
Є автором (співавтором) посібників:
- Аудит: навч. посібник / Л.М. Полякова, М.В. Корягін, В.І. Воськало, В.М. Чубай. — Серія «Дистанційне навчання». — № 21. — Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка». — 2004. — 248 с.
- Облік, аналіз та аудит: навч. посібник. — К.: Кондор, 2008. — 618 с.
- Контроль і ревізія: навч. посібник / За ред. Р.Л. Хом’яка. — Львів: Магнолія 2006, 2011. — 315 с.
- Облік і звітність суб’єктів малого підприємництва: навч. посібник / За ред. Р.Л. Хом’яка. — 3-тє вид., доп. і перероб. — Львів: «Магнолія 2006», 2012. — 254 с.
- Облік і аудит: вступ до фаху: навч. посібник / за заг. ред. А.Г. Загороднього. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2014. – 272 с.
- Облік і аудит: програма підготовки магістрів: навч. посібник / за заг. ред. А.Г. Загороднього та Г.І. Кіндрацької – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2014. – 208с.
- Облік і аудит: вступ до фаху: навч. посібник / за заг. ред. А.Г. Загороднього. – 2-ге вид., доопрац. і доп. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2015. – 288 с.
- Облік і оподаткування: вступ до фаху: навч. посіб. / Г. І. Кіндрацька, А. Г. Загородній, І. Й. Яремко, О. І. Грицай, В. І. Воськало, Л. М. Пилипенко, Г. О. Партин, В. М. Чубай, Р. Л. Хом'як, М. Я. Яструбський, Л. М. Лучишин, В. Д. Шквір, Я. С. Карп'як, Т. П. Шепель, І. В. Борщук, О. С. Височан. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2019. – 260 c.
- Контроль і ревізія: навч. посіб. / Р. Л. Хом'як, О. В. Тесак, В. Я. Оліховський, О. С. Лемішовська, М. Я. Яструбський, Т. Р. Хом'як, В. М. Чубай, Т. П. Шепель, С. П. Барановська, Н. О. Литвиненко, М. М. Нашкерська. – Львів: ТОВ «Видавнича група «Бухгалтери України», 2020. – 264 c.
Є автором (співавтором) монографій, наукових статей, зокрема:
- Чубай В.М. Факторна модель оцінювання конкурентоспроможності машинобудівних підприємств // Науковий економічний журнал «Актуальні проблеми економіки». – К.: ТОВ «Лазурит «Поліграф», 2009. – 6 (96). – С.156-163.
- Чубай В.М. Недоліки інструментарію економічного аналізу та шляхи їх усунення: науковий і практичний аспекти // Науковий економічний журнал «Актуальні проблеми економіки». – К.: ТОВ «Лазурит «Поліграф», 2012. – № 4 (130). – С.277-290.
- Чубай В.М., Тесак О.В. Аналіз ризиків взаємовідносин промислового підприємства із суб’єктами його внутрішнього і зовнішнього середовища // Науковий економічний журнал «Актуальні проблеми економіки». – К.: ТОВ «Лазурит «Поліграф», 2011. – № 9 (123). – С.54-65.
- Чубай В.М., Тесак О.В. Управління ризиками взаємовідносин промислового підприємства із суб’єктами внутрішнього і зовнішнього середовища // Науковий економічний журнал «Актуальні проблеми економіки». – К.: ТОВ «Лазурит «Поліграф», 2011. – № 12 (126). – С.188-196.
- Загородній А.Г., Чубай В.М. Методичний підхід до вибору інноваційної стратегії підприємства // Науковий економічний журнал «Актуальні проблеми економіки». – К.: ТОВ «Лазурит «Поліграф», 2011. – №6 (120). – С.95-100.
- Чубай В.М. Аналіз інноваційного потенціалу машинобудівного підприємства у процесі формування і реалізації інноваційної стратегії // Науковий економічний журнал «Актуальні проблеми економіки». – К.: ТОВ «Лазурит «Поліграф», 2010. – № 8 (110). – С.183-190.
- Загородній А.Г., Чубай В.М. Інновації як об’єкт стратегічного аналізу // Науковий економічний журнал «Актуальні проблеми економіки». – К.: ТОВ «Лазурит «Поліграф», 2010. – № 9 (111). – С.120-126.
- Chubai V. Analysis of enterprise financial condition: problems of implementation and their solutions/ V. Chubai, Khromyak N. // Accounting and analytical support of the management system of an enterprise: collective monograph / Edited by: A. Zagorodniy and prof. H. Ronek. – Lviv: Publishing House of Lviv Polytechnic, 2013. – P. 235-248.
- Chubai V. Financial relationship between commercial banks and industrial enterprises: the principles of organizing and risks / V. Chubai, O. Tesak // Annales Universitatis Mariae Curie-Sklodowska, Sectio H «OECONOMIA», 2013. – Vol. XLVII, 4. – P. 15-24.
- Chubai V. Implementation of the strategic analysis of the economic development of industrial enterprises / V. Chubai // Problems of accounting and analytical support for the management system of an enterprise: collective monograph / Edited by: prof. A. Zagorodniy and prof. H. Ronek. – Lviv: Publishing House of Lviv Polytechnic, 2014. – P. 259-268.
- Чубай В.М. Визначення точки беззбитковості діяльності промислового підприємства: недоліки наявного інструментарію та способи їх усунення / В.М. Чубай // Науково-аналітичний журнал «Наша перспектива», 2014. – №2. – С.22-23.
- Чубай В.М. Теоретичні аспекти формування обліково-аналітичного забезпечення стратегічного розвитку підприємств / І.С. Левик, В.М. Чубай // Вісник Національного університету «Львівська політехніка» №862 «Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку». – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2017. – С. 145-154.
- Чубай В.М. Методи оцінювання рівня аудиторського ризику: особливості, переваги та недоліки / М.В. Михалик, В.М. Чубай // Науковий журнал «Молодий вчений» №1(65). – Херсон: Видавництво «Молодий вчений», 2019. – С. 486-492.
- Chubai V. Disadvantages of the methodology and practice of analysis of the financial status of the enterprise: causes, consequences, ways of elimination / V. Chubai, А. Zhyrnova // «Economics, Entrepreneuship, Management» Vol. 8, № 1, 2021. – P. 69-79.
- Чубай В.М. Аудит операцій з основними засобами: методика, чинники, які потрібно враховувати, помилки та порушення, що виявляються / Васильків М.Р., Чубай В.М. // Науковий журнал «Молодий вчений» №4 (92). – Херсон: Видавництво «Молодий вчений», 2021. – С. 288 – 296 (Index Copernicus).
- Чубай В.М. Оцінювання системи внутрішнього контролю підприємства в процесі аудиту фінансової звітності: механізм, критерії, проблеми та способи їх усунення / О.І. Грицеляк, В.М. Чубай // Науковий журнал «Молодий вчений» №9 (97). – Херсон: Видавництво «Молодий вчений», 2021. – С. 66-72 (Index Copernicus).
- Чубай В., Ковальська А. Прийняття неправильних управлінських рішень на основі аналізу фінансової звітності підприємств: причини, наслідки та способи уникнення // Фінансова підзвітність суб’єктів господарювання у розвитку громадянського суспільства: монографія / В. Мошинський, Н. Позняковська, О. Міклуха, О. Дорошенко та ін. [Електронне видання] Рівне: НУВГП, 2021. – С. 226-246.
- Чубай В. М., Жирнова А. О. Недоліки методології аналізу фінансового стану підприємства та шляхи їх усунення // Соціально-економічний розвиток України: моделі, механізми, стратегії: монографія / М. Є. Рогоза, В. І. Перебийніс, К. Ю. Вергал та ін. ; за наук. ред. д.е.н., проф. М. Є. Рогози. – Полтава : ПУЕТ, 2021. – С.146-166.
- Чубай В. М., Жирнова А. О. Удосконалення методології аналізу ефективності діяльності підприємства // Проблеми і перспективи розвитку малого і середнього бізнесу: колективна монографія / за ред. д.е.н., професора Лучик С.Д. – Чернівці: ПВКФ «Технодрук», 2021. – С.248-266.
Контакти
вул. Митрополита Андрея, 5, Львів–13, 79013; 4 -й корпус,кімн. 315
Контактні телефони: +38 (032) 258-22-43
E-mail: volodymyr.m.chubai@lpnu.ua