Відмінності між версіями «МА-42»

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 1: Рядок 1:
==Нова Зеландія==
+
==Нова Зеландія(Лозинська Роксолана)==
 
====Загальна характеристика Нової Зеландії====
 
====Загальна характеристика Нової Зеландії====
 
1.За площею : середня країна площа  268680 км²
 
1.За площею : середня країна площа  268680 км²

Версія за 14:05, 16 грудня 2015

Нова Зеландія(Лозинська Роксолана)

Загальна характеристика Нової Зеландії

1.За площею : середня країна площа 268680 км² 2.За чисельністю населення : невелика країна (1,5 млн. – 20 млн.)- 4,353 млн.осіб 3.За формою правління: конституційна монархія 4.За формою державного устрою: унітарна держава 5.За ідеологічною орієнтацією : Клерикалізм 6.За формою державного режиму: авторитаризм 7.За політичною структурою: безпартійна 8.За рівнем розвитку науки і техніки: Країни з високорозвинутими наукою і технікою. 9.За рівнем соціально-економічного розвитку: високорозвинута країна 10.За підходом МВФ:країна з розвинутою економікою 11.За підходом В.Вольським: економічно сильнорозвинена- країна зрілого капіталізму 12.За підходом Шаблія: країна, зв’язки з якою є надзвичайно важливими для України. 13.За підходом Зіміна: високорозвинута країна, індустріально-аграрна країна з високорозвиненим сільським господарством 14.За підходом Максаковського, Дронова,Рома: високорозвинута крааїна 15.За підходом Масляка,Олійника, Степаненка: країна з розвинутою економікою ,з високими прибутками, експортер агропромислового комплексу. 16.За підходом Болотіна, Шеніса: верхній «ешелон»-країна виробник нафти з високим рівнем прибутку на душу населення Основа економіки – сільське господарство. Сільськогосподарська продукція становить понад 50% обсягу новозеландського експорту. Сільське господарство і промисловість розвинені як на Північному, так і на Південному островах. Бл. 51% території Нової Зеландії займають пасовища і орні землі. Сільське господарство, особливо молочне тваринництво, механізоване і вельми ефективне. Прогресу в цій області сприяло впровадження наукових методів у землеробство і тваринництво.

Ромб Портера

Факторні умови: Рівень освіти у Новій Зеландії є досить високим. Проте у Новій Зеландії не вистачає кваліфікованих кадрів в таких галузях : Агрономія ,Генеральний менеджер (сфера управління), Менеджер з машинобудування, ІТ – менеджер (інформаційні технології), Інженер – механік, Інженер – програміст (інформаційні технології), Фінансовий аналітик, Мережевий інженер (інформаційні технології),Графічний дизайнер (маркетинг). Науковий потенціал Нової Зеландії складають близько 5 тисяч висококласних фахівців, у тому числі понад 700 докторів наук і понад 1 тисячі 500 кандидатів наук. Такі дані має міністерство освіти і науки Нової Зеландії. Однак, як відзначають в самій Академії, ці цифри умовні, людей, що займають безпосередньо наукою в країні, набагато менше. На сьогоднішній день в науково-потенційному арсеналі НАН є цілий пакет розробок, готових до впровадження. Інноваційний центр фітотехнологій Академії займається впровадженням інноваційних технологій отримання ефективних дешевих фітопрепаратів, лікарських препаратів, харчових добавок. Щодня співробітники головного просвітницького закладу країни проводять велику роботу у всіх напрямках науки, економіки, стратегічної безпеки. На сьогодні проведена оцінка ризику реальної небезпеки виникнення кризових і катастрофічних геоекологічних ситуацій в районах розміщення уранових хвостосховищ, складена геоінформаційна база даних по зсувів в південних регіонах. Ботанічним садом проводиться велика робота по виведенню нових гібридних форм і сортів плодових та інших рослин.

Інвестиційна привабливість -одне з головних політичних завдань уряду НЗ – генерувати і отримувати вигоди для суспільства через міжнародну торгівлю і інвестиційну лібералізацію. Це досягається через багатовекторну зовнішню політику, що залучає додаткове багатостороннє, регіональне і двостороннє зобов'язання Державне казначейство іноземних інвестицій і відділення торгової політики відповідальні за гарантування ефективного представлення австралійської інвестиційної політики і договірні позиції на міжнародних інвестиційних проблемах. Це включає: багатостороні форуми, як наприклад Організація по Економічному Співробітництву і Розвитку (OECD) і Світова Організація Торговлі (WTO); регіональні форуми, як наприклад Тихоокеанська для Азії Економічна Кооперація (APEC); і двосторонні механізми, як наприклад угоди (FTAs) безмитної торгівлі і інвестиційний захист і сприяючі угоди (IPPAs). Інфраструктура. В даний час виділяє більше 10% валового внутрішнього продукту до інфраструктури. Більшість доріг мають тверде покриття. Більшість цих доріг знаходяться в північній частині країни, де щільність населення найбільш велика. Країна має розвинуту залізничну систему, яка в основному використовується для перевезення вантажів. Нова Зеландія має 7 міжнародних і внутрішніх аеропортів.

Умови внутрішнього попиту

В 2013 році, ВВП збільшувався на 1,3%, що нижче на 5,6% підраховані в 2012 році. Уповільнення зафіксовано в 4-му кварталі 2014 року, це відображає погіршення внутрішнього попиту. Приватне споживання прискорилось з 4,3% в 3 кварталі до 5,8% в 4 кварталі, в той час як державні витрати розширились до 3,6%. І навпаки, валові інвестиції в основний капітал впали на 16,6%, в порівнянні, найбільш різке падіння з 1 кварталу 2010 року. Крім того, ВВП був уповільнений вираженим скороченням виробництва, що викликало зменшення загального обсягу інвестицій з 27,8% до 16,8% Наявність суміжних та обслуговуючих галузей ЗАТ «Novastor» - найбільший агропромисловий холдинг в Новій Зеландії. Підприємство спеціалізується на виробництві та переробці сільськогосподарської продукції, зерноводство, племінному тваринництві, виноградарстві, виробництві вина, шампанського, пива та безалкогольних напоїв. Філії холдингу розташовані в різних областях країни. Політика держави Економічна політика неолібералізму полягає насамперед у повному запереченні протекціонізму, який розглядається як головна причина неефективності економіки. Необхідною вважається забезпечення повної відкритості ринків і орієнтація їх на експорт, для країн, що розвиваються ця вимога є категоричною. Ця ідея обгрунтовується, по-перше, потребами наднаціонального глобального поширення передових технологій і, по-друге, принциповою нездатністю урядів регулювати дії великих національних і транснаціональних корпорацій.

Згідно концепції Портера ВВП на душу населення дозволяє визначити індекс глобалізації конкурентоспроможності країни залежно від стадії життєвого циклу. За даними на рис.1.3 знаходиться на стадії ,спонукуваній багатсвом (ВВП на душу населення 42630 дол. США). Це означає, що Нова Зеландія є значимою країною на світовій арені і її економіка має впливу на глобальну економіку.

Модель Солоу

Природний приріст

    Сальдо Нової Зеландії міграції продовжує залишатися нестабільним. В останні десятиліття, вона коливалася від піку чистого прибутку в 43 000 постійних і довгострокових мігрантів (у 2003 р) до чистого збитку в 44.000 (в 1979 році). 
            На відміну від цього, природний приріст Нової Зеландії залишився між 25000 і 35000 для більшості років з 1973 року Таким чином, у той час як чиста міграція, як правило, сприяє зростанню населення Нової Зеландії, основний внесок у більшості років від природного приросту. З 1970 року природний приріст близько 4/5 населення Нової Зеландії, і чистої міграції залишається 1/5 всього.

Природний приріст населення починаючи 3 1900 року збільшується,і по розрахункам науковців він буде збільшуватись і надалі.

Економічний прогрес Нова Зеландія має не досить рівний розподіл національного багатства.. Індекс Джині вимірює ступінь, в якій розподіл доходів або витрат на споживання серед окремих осіб чи домашніх господарств в економіці відхиляється від абсолютної рівності. Крива Лоренца висловлює залежність сумарного відсотка від загального обсягу доходів, отриманих від сукупного числа одержувачів, починаючи з найбіднішого індивіда або сім'ї. Індекс Джині вимірює відстань між кривою Лоренца і гіпотетичної лінією абсолютної рівності, виражене у відсотках від максимальної площі під кривою. Таким чином, індекс Джині 0 представляє ідеальне рівність, а індекс 100 означає повне нерівність. В Нова Зеландіяі – 36,6. Нова Зеландія – динамічно розвивається держава, де зосереджені інтереси провідних західних країн. Сьогодні привертає увагу високими темпами інновацій у різних сферах. Кілька років поспіль він показує стрімке зростання валового внутрішнього продукту (ВВП), є одним зі світових лідерів за середнім обсягом ВВП на душу населення. Про швидкий економічний «прориві» Нової Зеландії говорять навіть ті, хто не має системного уявлення про те, чим насправді живе ця країна. У 2011 р вступила в силу «Національна стратегія розвитку Нової Зеландії 2011-2016» В основі документа лежить програма модернізації країни «Національне бачення - 2030», основні пріоритети якої наступні: підвищення ефективності та розширення виробництва, залучення іноземних інвестицій, прискорений розвиток приватного сектора. Основними цілями п'ятирічної стратегії є підвищення темпів економічного зростання, рівня соціального розвитку, а також захист навколишнього середовища. Гуманітарний розділ Стратегії націлений на якісне поліпшення охорони здоров'я та освіти. Для цього керівництвом підготовлено відповідні програми. Зокрема, в квітні 2011 р було оголошено про запуск «Стратегії національної охорони здоров'я», в якій основний упор зроблений на надання жителям практично усією можливою на сьогодні медичної допомоги, а також на продовження науково-дослідної роботи в названій області. При цьому враховано, що чисельність населення країни буде щорічно збільшуватися не менше ніж на 2,1%. Медичне обслуговування жителів Нової Зеландії здійснюється за їх рахунок. Соціальна програма передбачає поліпшення якості життя, в ній підкреслюється винятково важлива роль сім'ї у вихованні молодого покоління. Цьому мають сприяти проведення різних виставок, музичних фестивалів, спортивних змагань та відвідування музеїв. В якості спонсорів даних заходів будуть виступати не тільки державні структури, а й у ряді випадків великі закордонні компанії, такі як «Ексон мобіл», «Роял Датч Шелл», «Ролекс». Участь цих концернів у соціальному житті помітно підвищує їх авторитет в очах місцевого товариства, при цьому зміцнюючи іноземні позиції в економіці держави.

Модель Богдана Гаврилишина

Соціальні детермінанти: Здоров’я: Тривалість життя – 79 років чоловіки: 78 років жінки: 79 років (2014 р.) Смертність – 2,4 (смертей на 1000 осіб) (2014 р.)(193 місце) У порівнянні зі світом уряд Нової Зеландії виділяє достатньо коштів на охорону здоров’я свого населення. Як країна – експортер, країна має всі можливості спрямовувати надходження з бюджету соціальні заходи та добробут населення. Харчування, ціни: Нова Зеландія є досить дорогою країною. У загальносвітовому масштабі ціни в ньому можна порівняти з цінами в США чи Австралії.

Споживчий кошик: Кола(15б.)- 8,49$ Кетчуп(2,78)$ Чай(100пак)-4,49$ Макаронні вироби(1п.)-1,78$ Банани(1кг)-2,59$ Йогурт(150г)-0,89$ Ківі(1кг)-1,99$ Картопля(1кг)-2,99$ Сік(1л)-2,08$ Огірки(1 кг)-4,99$ Рулет бісквіт.-3,60$ Молоко(1л)-1,86$ Апельсини(1кг)-1,99$ Сосиски(10 шт.)-3,52$ Лимон(1 кг)-3,99$ Помідори(1 кг)-7,99$ Яйця(12 шт)-3,49$ Фрикадельки(1кг)-10,99$ Цибуля(1 кг)-3,99$ Олія(0.5л)-2,59$ Масло(250 г)-2,19$ Приправи(1 упак.)-3,00$ Пластівці-2,12$ Вода90.3)-1,58$ Одяг: Кофтина-70$ Джинси-85$ Якщо, потрапивши в Нову Зеландію, жити дуже економно (зупинятися в дешевих готелях із загальними ванними кімнатами, купувати продукти у вуличних торговців), то буде 30 доларів на людину на добу. Якщо жити в більш-менш комфортабельних готелях, харчуватися в кафе і користуватися таксі, то щоденні витрати складуть приблизно 100-150. У цю суму не увійдуть різні розваги, поїздки по країні, організовані екскурсії. Освіта : Видатки на освіту 3,2% ВВП (2009 р.) (80 місце) Грамотність 98,1% (14 місце) чоловіки: 98,3% жінки: 98% (2009 р.) Рівень безробіття: 0,5% (2014 р.) Система освіти в Новій Зеландії побудована по «британській моделі»: початкова школа з 5-6 до 12 років (1-8 роки навчання), середня школа 12-16 років (9-11 роки навчання), «вища» середня школа high school - 16-19 років (12-13 роки навчання), технічні інститути і політехніки та / або університети.

           Як правило, дітей-іноземців приймають саме в high school, але деякі приватні школи-пансіони приймають і дітей з 12-13 або навіть з 5 років (наприклад, Strathallan School & College, приватний навчальний заклад в Окленді). Правда, за законом разом з дитиною до 13 років в країні повинен проживати один з батьків. Щороку до Нової Зеландії приїжджає більше 30 000 студентів з різних країн світу, в першу чергу - щоб вивчити англійську мову. Їх приваблюють якісна освіта і високий рівень життя при відносно низьких витратах на навчання та проживання (в середньому на 20-25% нижче, ніж у Великобританії).

У порівнянні зі світом уряд Нової Зеландії виділяє достатньо коштів на охорону здоров’я свого населення. Як країна – експортер, країна має всі можливості спрямовувати надходження з бюджету соціальні заходи та добробут населення. Харчування, ціни: Нова Зеландія є досить дорогою країною. У загальносвітовому масштабі ціни в ньому можна порівняти з цінами в США чи Австралії.

Споживчий кошик: Кола(15б.)- 8,49$ Кетчуп(2,78)$ Чай(100пак)-4,49$ Макаронні вироби(1п.)-1,78$ Банани(1кг)-2,59$ Йогурт(150г)-0,89$ Ківі(1кг)-1,99$ Картопля(1кг)-2,99$ Сік(1л)-2,08$ Огірки(1 кг)-4,99$ Рулет бісквіт.-3,60$ Молоко(1л)-1,86$ Апельсини(1кг)-1,99$ Сосиски(10 шт.)-3,52$ Лимон(1 кг)-3,99$ Помідори(1 кг)-7,99$ Яйця(12 шт)-3,49$ Фрикадельки(1кг)-10,99$ Цибуля(1 кг)-3,99$ Олія(0.5л)-2,59$ Масло(250 г)-2,19$ Приправи(1 упак.)-3,00$ Пластівці-2,12$ Вода90.3)-1,58$ Одяг: Кофтина-70$ Джинси-85$ Якщо, потрапивши в Нову Зеландію, жити дуже економно (зупинятися в дешевих готелях із загальними ванними кімнатами, купувати продукти у вуличних торговців), то буде 30 доларів на людину на добу. Якщо жити в більш-менш комфортабельних готелях, харчуватися в кафе і користуватися таксі, то щоденні витрати складуть приблизно 100-150. У цю суму не увійдуть різні розваги, поїздки по країні, організовані екскурсії. Освіта : Видатки на освіту 3,2% ВВП (2009 р.) (80 місце) Грамотність 98,1% (14 місце) чоловіки: 98,3% жінки: 98% (2009 р.) Рівень безробіття: 0,5% (2014 р.) Система освіти в Новій Зеландії побудована по «британській моделі»: початкова школа з 5-6 до 12 років (1-8 роки навчання), середня школа 12-16 років (9-11 роки навчання), «вища» середня школа high school - 16-19 років (12-13 роки навчання), технічні інститути і політехніки та / або університети.

           Як правило, дітей-іноземців приймають саме в high school, але деякі приватні школи-пансіони приймають і дітей з 12-13 або навіть з 5 років (наприклад, Strathallan School & College, приватний навчальний заклад в Окленді). Правда, за законом разом з дитиною до 13 років в країні повинен проживати один з батьків. Щороку до Нової Зеландії приїжджає більше 30 000 студентів з різних країн світу, в першу чергу - щоб вивчити англійську мову. Їх приваблюють якісна освіта і високий рівень життя при відносно низьких витратах на навчання та проживання (в середньому на 20-25% нижче, ніж у Великобританії).