Відмінності між версіями «Колективний договір»

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 49: Рядок 49:
  
 
[[Медіа:kd_2014_2015.pdf|Колективний договір НУ «Львівська політехніка» на 2014–2015 роки, схвалений конференцією трудового колективу Національного університету «Львівська політехніка» 27 лютого 2014 року]]
 
[[Медіа:kd_2014_2015.pdf|Колективний договір НУ «Львівська політехніка» на 2014–2015 роки, схвалений конференцією трудового колективу Національного університету «Львівська політехніка» 27 лютого 2014 року]]
[[Медіа:kolect_dog_12_13.doc|Колективний договір на  2012–2013 роки, схвалений конференцією колективу працівників Національного університету  "Львівська політехніка"  21 грудня 2011 року.]]
 

Версія за 13:17, 4 квітня 2014

Колективний договір - двосторонній договір між адміністрацією Національного університету "Львівська політехніка" та первинною профспілковою організацією (ППО), яка виступає від імені колективу працівників університету. У ньому визначаються взаємовідносини адміністрації та колективу університету з питань виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, а також встановлюються локальні нормативні положення, що регламентують умови використання праці і відтворення робочої сили.

Колективний договір укладається на основі положень Конституції України, ст.10-20 Кодексу законів про працю України, Закону України “Про Колективні договори і угоди”, Генеральної та Галузевої угод, Рекомендацій Міністерства освіти і науки України та ЦК профспілки працівників освіти і науки України за №1/9-26 та №02-5/28 від 26.01.1996 року, ст. 44.2. Статуту Національного університету "Львівська політехніка", а також ухвали ХХХІХ профспілкової конференції викладачів та працівників Національного університету "Львівська політехніка".

Адміністрація університету зобов'язується дотримуватись чинних положень законодавства України та узгоджених локальних нормативних положень, забезпечувати виконання зобов'язань, передбачених Колективним договором (КД), здійснювати контроль за його своєчасним виконанням, за вимогою інформувати профком ППО працівників про хід виконання Колективного договору, або окремих його пунктів.

Відповідальними особами за виконання окремих пунктів Колективного договору від адміністрації є: перший проректор В.Павлиш, проректор з науково-педагогічної роботи і питань соціального розвитку Б.Моркляник, проректор з навчально-виробничої роботи В.Крайовський, проректор з економічних питань – головний бухгалтер А. Мороз, начальник служби пожежної безпеки В.Суббота, начальник відділу охорони праці В.Шепітчак.

До Колективного договору додаються такі документи:

  • кошторис доходів і видатків (Відповідальні: А.Мороз. Термін: 1.07.2012 р.);
  • кошторис фонду оплати праці і фонду матеріального заохочення (Відповідальні: А.Мороз. Термін: 1. 07.2012 р.);
  • чинні тарифні ставки і посадові оклади (Відповідальні:А.Мороз. Термін: 1. 07.2012 р.);
  • перелік доплат і надбавок до тарифних ставок, посадових окладів працівників та порядок встановлення їх розмірів (Відповідальні: В.Павлиш, В.Крайовський, А.Мороз. Термін: 1. 07.2012 р.);
  • кошторис фонду соціального страхування (Відповідальні: А.Мороз, В.Гайдук, Б.Моркляник. Термін: 1. 07.2012 р.);
  • кошторис на проведення культурно-масових і спортивних заходів (Відповідальні: А.Мороз, В.Гайдук, Б.Моркляник. Термін: 1. 07.2012 р.).

Первинна профспілкова організація зобов’язується сприяти зміцненню виробничої та трудової дисципліни у підрозділах університету, утримуватись від організації страйків з питань, включених до КД, за умови їх вирішення в установленому законодавством порядку. Профспілковий комітет сприяє виконанню Колективного договору, здійснює поточний контроль за своєчасним виконанням заходів, передбачених договором, виконує свої зобов'язання та разом з ректоратом організовує виконання спільних зобов'язань, періодично заслуховує інформацію про виконання Колективного договору (окремих його пунктів) та вимагає усунення виявлених недоліків, спільно з ректоратом звітує Конференції колективу НУ ”Львівська політехніка” про виконання договору за звітний період. Відповідальними особами від профкому є його голова та голови відповідних комісій.

Колектив працівників відповідає за дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку та вимог посадових інструкцій.

Конференція колективу заслуховує та затверджує звіти адміністрації та профспілкового комітету про виконання Колективного договору.

Конференція або профспілковий комітет розглядає питання стосовно притягнення до відповідальності осіб, які не виконують зобов'язань Колективного договору, відповідно до положень Закону України “Про Колективні договори та угоди” (ст.17-20).

Колективний договір діє з дня його схвалення Конференцією до дня прийняття нового Колективного договору.

Звіт про виконання Колективного договору заслуховується: проміжний звіт про виконання КД та заходів з питань умов та охорони праці за 2012 рік - на Конференції колективу в листопаді-грудні 2012 року; підсумковий звіт про виконання КД та заходів з питань умов та охорони праці за 2013 р.

Зміст нового Колективного договору розглядається на Конференції колективу університету не пізніше лютого 2014 року.

Зміни до Колективного договору в період між Конференціями можуть вноситись за спільною ухвалою адміністрації та профкому. Інформація про внесені зміни доводиться Конференції трудового колективу на найближчому її засіданні.

Дія Колективного договору поширюється на всіх працівників університету, докторантів, аспірантів, а також штатних працівників профкому.

У разі відсутності фінансування виконання окремих пунктів договору може бути перенесене на інший термін за згодою сторін.

Після схвалення проекту Колективного договору Конференцією колективу університету його підписує ректор і голова профспілкового комітету протягом 5 днів з дати схвалення КД.

В період між Конференціями колективу повноваження Конференції у вирішенні невідкладних поточних питань надаються спільному засіданню ректорату і профкому працівників університету.

Текст Колективного договору доводиться до відома працівників Національного університету "Львівська політехніка" у двотижневий термін після його підписання.

Колективний договір підлягає повідомній реєстрації у порядку, встановленому Положенням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року № 225.

Повідомна реєстрація колективних договорів здійснюється місцевими органами виконавчої влади.

У місцеві органи виконавчої влади подаються: три примірники Колективного договору, положення про оплату праці, перелік професій (посад) зі шкідливими умовами праці, довідки про фонди, з яких здійснюються доплати за шкідливі умови праці, а також про джерела формування спеціальних фондів.

Колективний договір НУ «Львівська політехніка» на 2014–2015 роки, схвалений конференцією трудового колективу Національного університету «Львівська політехніка» 27 лютого 2014 року