Відмінності між версіями «Кафедра фотограмметрії та геоінформатики»

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 18: Рядок 18:
  
 
Кафедра має сучасні навчальні лабораторії, які забезпечують високий рівень підготовки фахівців з фотограмметрії та геоінформатики.
 
Кафедра має сучасні навчальні лабораторії, які забезпечують високий рівень підготовки фахівців з фотограмметрії та геоінформатики.
'''Міжнародна співпраця'''   
+
 
Кафедра веде активну міжнародну діяльність, співпрацюючи з університетами Центральної та Західної Європи ([http://www.ur.krakow.pl Університет Рольнічий в Кракові]) www.ur.krakow.pl, веде обмін викладачами, проводить міжнародну конференцію «Кадастр, фотограмметрія та геоінформатика — сучасний стан і перспективи розвитку» (з періодичністю один раз на два роки).
+
=== Міжнародна співпраця ===
 +
Кафедра веде активну міжнародну діяльність, співпрацюючи з університетами Центральної та Західної Європи ([http://www.ur.krakow.pl Університет Рольнічий в Кракові]), веде обмін викладачами, проводить міжнародну конференцію «Кадастр, фотограмметрія та геоінформатика — сучасний стан і перспективи розвитку» (з періодичністю один раз на два роки).

Версія за 13:18, 30 січня 2013

Кафедра фотограмметрії і геоінформатики
Тип підрозділу кафедра
Абревіатура ФГІ
Дата заснування 1956 рік
Приналежність Інститут геодезії
Попередник Кафедра аерфотогеодезії
Завідувач кафедри д.т.н., проф. Дорожинський Олександр Людомирович
Розташування (адреса) 79013, Львів, вул. Карпінського 6, 2-й корпус, кім. 602
Сторінка на lp.edu.ua http://lp.edu.ua/node/107
Власний сайт http://www.lp.edu.ua/fileadmin/IGD/FGI_3_1.html

Кафедра фотограмметрії і геоінформатики - це навчально-науковий підрозділ Інституту геодезії Львівської політехніки.

Загальна інформація

Становлення фотограмметрії і широке її застосування для створення топографічних карт та розв’язання різноманітних наукових та прикладних завдань розпочалося у Вищій політехнічній школі, як і в наукових закладах інших країн світу в кінці XIX — на початку XX століття. У Львові розвиток фотограмметричних методів пов’язаний насамперед з іменами професорів В.Ласки і К.Вайгеля. У 1898/99 рр. у Львові була видана книжка В.Ласки з назвою «Фотограмметрія», яка була однією із перших у цій галузі в Європі.

Кафдра є випусковою з двох спеціальностей «Фотограмметрія і дистанційне зондування» та «Геоінформаційні системи і технології» (з 1992 р.).

Історія кафедри

В 1956 році у Львівському політехнічному інституті започаткована підготовка інженерів за спеціальністю «аерофотогеодезія» (так називалась теперішня спеціальність «фотограмметрія»). Перший набір становив 25 осіб, а підготовка велась на кафедрі «Інженерна геодезія». В 1963 р. в Політехніці була відкрита кафедра аерофотогеодезії, яка й стала випусковою за однойменною спеціальністю. Завідувачами були доцент Лисичанський О.С. (1963-1967), професор Фінковський В.Я. (1967-1986), доцент Кравцов М.І.(1987-1989). За цей час кафедра підготувала більше тисячі інженерів-фотограмметристів, які успішно працювали та працюють на величезних просторах від Львова до Магадана, від Якутська до Душанбе. Багато з них стало керівниками великих геодезичних підприємств.

З 1989 р. по даний час завідувачем кафедри є професор Дорожинський О.Л. В 2003 р. кафедра отримала назву «Фотограмметрії та геоінформатики». За цей період кафедра підготувала біля 800 спеціалістів та магістрів, а також військових фахівців зі спеціальності «фотограмметрія». Кафедра підготувала потужний кадровий потенціал вищої кваліфікації — захищено 7 докторських та біля 50-ти кандидатських дисертацій. Діє докторантура та аспірантура.

Кафедра має сучасні навчальні лабораторії, які забезпечують високий рівень підготовки фахівців з фотограмметрії та геоінформатики.

Міжнародна співпраця

Кафедра веде активну міжнародну діяльність, співпрацюючи з університетами Центральної та Західної Європи (Університет Рольнічий в Кракові), веде обмін викладачами, проводить міжнародну конференцію «Кадастр, фотограмметрія та геоінформатика — сучасний стан і перспективи розвитку» (з періодичністю один раз на два роки).