Відмінності між версіями «Дурягіна Зоя Антонівна»

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
м (Наукова і навчально-методична робота)
(Наукова і навчально-методична робота)
Рядок 8: Рядок 8:
  
 
== Наукова і навчально-методична робота ==
 
== Наукова і навчально-методична робота ==
 +
[[Файл:Duryagina-mono.gif|250px|thumb|left|Обкладинка монографії проф. каф. ПМОМ Дурягіної З. А.]]
 +
 
У [[1978]] році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук — «Вплив структури нержавіючих сталей на корозійну тривкість та схильність до розтріскування в умовах сіркоплавильного виробництва».  
 
У [[1978]] році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук — «Вплив структури нержавіючих сталей на корозійну тривкість та схильність до розтріскування в умовах сіркоплавильного виробництва».  
  

Версія за 20:07, 11 березня 2013

Дурягіна Зоя Антонівна
Duryagina Zoya.jpg
Науковий ступінь д.т.н.
Вчене звання професор
Поточне місце роботи завідувач кафедри прикладного матеріалознавства та обробки матеріалів

Дурягіна Зоя Антонівна (*8 червня 1950) — український науковець, інженер-матеріалознавець, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри прикладного матеріалознавства та обробки матеріалів.

Біографічні відомості

Народилася у Львові. У 1972 році закінчила Львівський політехнічний інститут за спеціальністю «Фізика металів» і вступила до аспірантури на кафедру «Фізика металів та матеріалознавство». Після закінчення аспірантури працювала молодшим науковим співробітником НДЛ-13, згодом на посадах асистента, старшого викладача, доцента кафедри. З 2006 року — професор кафедри інженерного матеріалознавства та прикладної фізики. З 2012 року — завідувач кафедри прикладного матеріалознавства та обробки матеріалів.

Наукова і навчально-методична робота

Обкладинка монографії проф. каф. ПМОМ Дурягіної З. А.

У 1978 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук — «Вплив структури нержавіючих сталей на корозійну тривкість та схильність до розтріскування в умовах сіркоплавильного виробництва».

У 2005 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук — «Закономірності створення бар’єрних шарів з регульованим структурно-фазовим станом для оптимізації властивостей конструкційних матеріалів енергетичного обладнання».

Читає лекції як з загальнотехнічних: «Технологія конструкційних матеріалів і матеріалознавство», так і з професійно-орієнтованих дисциплін: «Сплави з особливими властивостями», «Фізика та хімія поверхні», «Основи наукових досліджень», «Стандартизація, сертифікація та акредитація».

Наукові інтереси пов’язані з дослідженням стану і поведінкою поверхонь металів і сплавів в процесі експлуатації. Отримано 12 патентів України, опубліковано більше 150 наукових статей, одноосібну монографію:

  • Дурягіна З. А. Фізика та хімія поверхні Монографія / З. А. Дурягіна. — Львів : Національний університет «Львівська політехніка», 2009. — 208 с. — ISBN 978-966-553-826-4.

Джерела